Na het spelen met een echte knikkerbaan
kwam juf Daisy met de vraag of we zelf zouden kunnen een knikkerbaan bouwen met
rollen, buizen, stukken van flessen.
We verzamelden materiaal en gingen aan de
slag.
Na wat experimenteren en proberen kwamen we
toch tot een knikkerbaan.
We ontdekten dat we rollen nodig hadden om
andere rollen op te leggen, liefst met een verschil in hoogte.
Aiden en Ali probeerden op de grond een
superlange knikkerbaan te maken. De knikker kwam toch op het einde
tevoorschijn.
Wat bestaan er veel mooie kleuren en leuke vormen! De afgelopen 2 weken was de kleurenbeer te gast in onze klas.
Iedere dag kwam er een andere kleur aan bod. Samen met de kleurenbeer gingen we in klas op zoek naar deze kleuren. Kijk maar even mee.
Zo hadden we de rode dag.
De groene dag
De gele dag
De blauwe dag
Daarnaast hadden we ook nog een oranje dag, een grijze, een zwart witte dag en een bruine.
We deden een kleurendans, deden spelletjes met de parachute en nog veel meer.
In de experimenteerhoek mengden we kleurtjes met crêpepapier en water. Zo ontdekten we dat blauw en geel groen wordt, rood en geel oranje en blauw en rood paars. We deden dat ook met verf.
We verfden met pipetjes en later knipten we leuke vormen uit dit papier.
De laatste week voor de herfstvakantie gingen we aan de slag met pompoenen. Juf had er een meegebracht. Wat was die zwaar. Wie kan die optillen? Even proberen.
Juf sneed er een stuk uit. Zoveel pitten!
Even ruiken aan de pompoen. We hebben zelfs een stukje geproefd.
We hebben pompoenpitten geplant. Hopelijk komen er pompoenplantjes uit.
In de turnzaal deden we alsof onze bal een pompoen was. We deden er allerlei spelletjes mee.
In onze poppenhoek zaten er heksen en tovenaars deze week! Brrr...
Op vrijdagnamiddag gingen we eens piepen bij juf Ingrid in de 3e kleuterklas. De juffen hadden ons in 2 groepen ingedeeld. Bij juf Ingrid deden we een spelletje. Daarna wisselden we om. Onze juf speelde een poppenspel met Heks Ursula.
Konijn, die in het bos woont, had een probleem. Hij wou aan de overkant van het water raken, maar ... er was geen brug. En konijn kan niet zwemmen. De kleuters probeerden een brug te bouwen.
Wat deden we allemaal in de klas na ons bosbezoek?
Na ons bosbezoek sorteerden we al ons vindmateriaal. We knutselden met het materiaal: herfstblaadjes kleven, schilderen met takjes, kastanjes, eikels, blaadjes, ...
In ons natuurhoekje bekeken we het vindmateriaal wat beter in de ontdekdozen.
Maar we deden er ook bewegingsspelletjes mee. Kijk maar even mee.
We stapten met een noot op een lepel tussen kegels. Die noot mocht er niet af vallen.
We gooiden met kastanjes naar mandjes.
We probeerden met een potje op ons hoofd te stappen met daarin een kastanje. Moeilijk hoor!
Met kastanjes probeerden we te gooien en te vangen. Gooien lukte goed, vangen iets minder. De kastanje was gewoon te klein. Maar... we hadden dolle pret!
We sloten ons thema af met het maken van notenkaas.
We pletten de noten met de vijzel. We moesten onze sterke spieren gebruiken hoor!
We deden de geplette noten bij smeerkaas en smeerden dit op toastjes.
Op maandag 7 oktober gingen we op uitstap naar het bos te Ardooie. We maakten er een natuurwandeling. We hadden zakjes mee, zodat we wat vindmateriaal mee konden nemen naar de klas.
Tijdens de wandeling door het bos kregen we wat opdrachten: spelletjes, zoekopdrachten, ...
Even op een boomstam klimmen.
We maakten een kring rond 2 bomen. Kunnen we er met al onze vriendjes omheen?
We lieten blaadjes dwarrelen door de lucht. Hé, Nellie zit onder de blaadjes!
We zochten takken (dikke, dunne, lange, korte) en deden er bewegingsspelletjes mee.
We gingen op zoek naar diertjes.
Er stond daar wel een hele dikke boom. Kon Rune zich helemaal verstoppen achter die boom? En achter die dunne boom?
Even voelen aan de schors van de boom.
Ashley maakte een afdruk van de boomschors.
Samen op de foto!
Daarna nog even spelen in de speeltuin.
Moe en met zakken vol vindmateriaal gingen we terug naar school. Het was een fijne namiddag!
Na een weekje rond het fruit gewerkt te hebben, kwamen ook de groenten aan de beurt.
Juf bracht verschillende soorten groenten mee: een wortel, tomaten (grote en mini tomaatjes), paprika, aardappel, ajuin, sla, komkommer, courgette, bloemkool, broccoli, witlof, boontjes en erwtjes (erweltjes zoals onze Aiden zei). We proefden van de groentjes die we rauw konden opnemen. We roken er aan, we voelden, we keken.
Enkele groenten die we waargenomen hebben:
In de knutselhoek schilderen we zelf de waargenomen groentjes. We maakten ook een prei! We gingen ook met klei aan de slag en probeerden groenten te maken.
Er kwamen ook nog spelletjes aan bod. Een sorteerspelletje: leg de groenten bij Cezar, het fruit bij Nellie.
Een ander spelletje was: waarom past deze groente (of fruitsoort) niet in de rij? De kleuters moesten rekening houden met kleur, vorm, soort, ... We probeerden ook te raden welke groente in de kookpot zat.
In de poppenhoek maakten we lekkere gerechtjes met groenten.
De week sloten we af met raadselspelletjes. De voeldoos kwam te voorschijn, potjes met groenten in om te proeven en kijkprenten met stroken. Welke groente zit er achter de stroken verstopt?!
De conclusie na een week was: Groentjes zijn lekker!
Bij het thema groenten, mocht soep maken natuurlijk niet ontbreken.
Op woensdag maakten we wortelsoep! We sneden wortels in schijfjes, ajuin in stukjes en stoofden dit alles. De worteltjes moesten natuurlijk gewassen worden.
Wat boter in de kookpot.
Rune, Lucas en Maxim hielpen met het stoven van de ajuin en de wortels.
Er moesten ook nog wat kruiden bij.
Kjentha en Ridvan pletten de koriander met de vijzel.
Enver voegde nog wat peper toe.
Brian deed er nog wat water en bouillon erbij en de soep kon staan sudderen.
De soep kookte terwijl wij gingen turnen met juf Sarah. Na de turnles konden we de soep mixen.
Tijdens de week van 23 september gingen we aan de slag met Een mandje vol lekker fruit.
We hebben heel wat fruit waargenomen en geproefd. Wat was die citroen zuur! Natuurlijk konden proefspelletjes niet ontbreken. We deden een blinddoek om en mochten fruit proeven. Dit was niet altijd makkelijk.
Onze winkel werd een echte fruitwinkel. We leerden dat we niet zomaar spullen uit de winkel mogen nemen, maar dat we die moeten vragen aan de meneer of mevrouw die de winkel openhoudt. En we moeten natuurlijk betalen als we iets kopen!
We plukten ook appels en peren uit de boom. Het was een echt telspelletje. We rolden met de dobbelsteen en plukten evenveel appels of peren uit de boom. Soms moesten we even op de stoel klimmen om ook het fruit bovenaan in de boom te kunnen plukken.
Een uitstap naar de boomgaard kon natuurlijk niet ontbreken. We trokken onze laarzen aan, stapten op de bus en reden naar Fruittuin Hellebos te Pittem.
We wandelden tussen de vele fruitbomen. We zagen appelbomen en perenbomen. Er waren heel jonge bomen bij, met dunne stammen en takken. Sommige appels waren nog klein, maar er waren ook reuze appels bij.
Hmm, dit zijn geen appeltjes. Het lijken wel kleine besjes.
Nadat we veel gestapt hadden in de boomgaard, namen we nog een kijkje in de koelcel. Wat was het daar koud! De appels en de peren worden daar bewaard.
Samen met juf kochten we nog wat fruit in de winkel en we kregen nog allemaal een beker met appelsap, gemaakt van appels uit de boomgaard. De mevrouw liet ons niet met lege handen naar huis gaan. Iedere kleuter kreeg nog een zakje mee met 2 appels en een peer!
Het was een leerrijke en leuke namiddag.
Op vrijdag beëindigden we ons thema met het maken van fruitsalade! Het was heerlijk. Iedereen had een stukje fruit mee. We hadden ananas, kiwi, appels, peren, druifjes, pruimen, nectarines, sinaasappel en zelfs een citroen.
In de voormiddag maakten we vanille en chocoladepudding.
In de voormiddag zongen we al eens in de klas voor Nellie.
Enver blies de kaarsjes uit voor Nellie en Rune mocht het cadeautje openen.
En daar was het vuurwerkstokje weer!
In de namiddag vierden we in de zaal samen met de andere kleuters de verjaardag. Pistache uit K3 en Jules uit K1 waren ook jarig!
Na het zingen mochten we iets smullen. De kindjes uit de 1e kleuterklas hadden een drankje klaargemaakt, wij hadden pudding gemaakt en de kleuters uit de 3e kleuterklas hadden taartjes gemaakt. Lekker hoor!
Op vrijdag 20 september was Nellie, onze klaspop, jarig. Ze werd 4 jaar.
De hele week keken we er naar uit.
Samen met juf bekeken we verjaardagsspullen: vlaggetjes, ballonnen, een cd met feestliedjes, kaarsjes en nog veel meer. Maar het indrukwekkendste waren wel de vuurwerkstokjes! Eerst waren we geschrokken, maar we vonden het vlug indrukwekkend en wilden het nog eens zien.
We leerden ook de feesttafel dekken en ondertussen oefenden we ons tellen tot 4.
Ziezo, klaar!
Bij verjaardagsfeestjes horen ballonnen. We turnden in de zaal met ballonnen. Kijk maar eens hoe goed we dit kunnen!
We knutselden verjaardagstaartjes. Ze waren prachtig!
Op woensdag 11 september was het dag van de sportclub. Ook in de 2e kleuterklas kwamen de kinderen sportief gekleed naar de klas! Ashley en Kjentha hadden zelfs hun kleertjes aan om paard te rijden!
Eindelijk was het zo ver. Op maandag 2 september konden we terug naar school na 2 maanden vakantie. Nellie en Cezar zaten ons al op te wachten. Ze hadden ook hun boekentas bij!
Onze boekentas hadden we natuurlijk ook mee. We hebben ze al eens vergeleken. Er zijn kindjes die een rugzak hebben, sommige kindjes hebben een schooltas. Sommigen boekentassen hebben een rits, anderen een velcro. We keken ook eens wat we allemaal bij hadden: koekjes, fruit, drankjes, brooddozen, ...
De eerste week maakten we vooral kennis met elkaar en gingen we op ontdekking in onze nieuwe klas. De poppenhoek is momenteel een favoriet van de kleuters.
Spelen met de auto's vinden onze vriendjes ook heel leuk.
We speelden ook al met de plasticine en ontdekten de puzzelkast.
In de knutselhoek maakten we ons eerste schilderij in de 2e kleuterklas.
Vrijdagnamiddag relaxeerden we even en masseerden we onze benen en voeten.
Zaterdag was het zover. De musical : Instappen en wegwezen. De tweede kleuterklas mocht dansen op het liedje van Laura: verliefd. Ze hebben het supergoed gedaan !
Dag iedereen, Thema ijsjes is goed gestart ! We hebben geleerd over smelten, verschillende smaken, hoorntjes, bolletjes ... We hebben ook petit gervais in de diepvries gestoken en kijk wat het resultaat was na 1 dag :) Super !
We hebben een hele week rond de papa's gewerkt omdat het zondag vadertjesdag was. Voor de papa's hebben we een heel mooi sleutelrekje gemaakt en een versje geleerd. We hebben in de hoekjes ook mogen werken met zagen, schroevendraaien, plankjes, hamers, meters.... Tijdens deze week mocht iedereen ook zijn eigen fiets meebrengen naar school want het was wieltjesweek. Iedereen heeft dus ook heel veel op zijn fiets gereden :) Emanie, Hanne, Samuel en Emelie kunnen nu zelfs al zonder steunwieltjes fietsen ;) Iedereen kreeg op de laatste dag van de wieltjesweek een gordeldier en een groeimeter en een diploma mee naar huis :)