Op vrijdag 8 april starten we onze dag met een lekker paasontbijt. Alle kleuters konden in de zaal gezellig genieten van een heerlijk ontbijt: lekkere roereitjes, chocolademelk, boterhammen en als dessertje een chocolade-eitje.
Lekkere kaashapjes!!! In ons thema van de zintuigen mocht er natuurlijk geen huishoudelijke activiteit ontbreken. We maakten op woensdag een lekker en eenvoudig aperitiefhapje! Wat hebben we gesmuld.
En natuurlijk moet de afwas ook gebeuren. Walter en Chelsey stelden zich kandidaat.
In de week van 21 maart tot en met 25 maart gingen we op ontdekking met al onze zintuigen. We experimenteerden met allerlei voorwerpen waarin we ons konden spiegelen (allerhande deksels, lepels, spiegels, ...) en waardoor we konden kijken. We deden voelspelletjes, zowel met onze handen als met onze voeten! Want ook daarmee kunnen we voelen. We proefden geblinddoekt fruit, juf had ruikpotjes mee om aan te ruiken, we probeerden geblinddoekt een geluid te lokaliseren. We genoten met volle teugen van dit thema.
Domus de beer was op stap in het bos. Opeens hoorde hij een ander beertje. Maar dat beertje stond aan de andere kant van de rivier. Nergens was een brug te zien. De kleuters gingen aan de slag om bruggen te bouwen met allerhande blokken. Ze kwamen op uitstekende ideeën om bruggen te bouwen. Kijk maar...
Onze piratenweken sloten we af met een heuse zoektocht. We vonden in onze klas een fles met een briefje in van Kapitein Blauwbaard. Kapitein Blauwbaard had een schatkist in onze school verstopt! Maar we moesten een aantal opdrachten uitvoeren, voor we bij de schatkist terecht kwamen.
Uiteindelijk vonden we de kist en daarin zat fruit om lekkere fruitbrochettes te maken!!! Mmm, dank u wel kapitein!
Feest in onze school! Op donderdag 24 februari ging het familiefeest door. Het thema was 'Studio 100'. Daar konden wij als piraten natuurlijk niet ontbreken! We dansten en zongen uit volle borst op de tonen van het liedje 'Leve het piratenleven' van Piet Piraat!
Schip ahoy piraatjes! 2 weken zaten er in onze klas piraten! Ooglapjes, bandana's, papegaaien, schatkisten, zelfs een vlot! Alles was te vinden in onze klas.
Zeerover Emile en Piraat Arne
Zarfija en Chelsey bouwden een heus piratenschip!
Samen met meester Bjorn speelden we een piraten kleurenspel.
Zoals echte piraten namen we een kijkje door de verrekijker.
Leyton en Kenji speelden een rollenspel met de piratengrot.
3 jarigen op de eerste schooldag van het nieuwe jaar
2011 begon met een groot feest in de klas! Leyton en Emir waren jarig tijdens de kerstvakantie en Saber op de eerste schooldag na de kerstvakantie. Ze werden alledrie 5 jaar!
We zongen, bliezen kaarsjes uit en hadden veel plezier. Kijk maar...
De mama van Leyton had heerlijke appeltaart gebakken waarvan we ons buikje rond konden smullen!
Onze dagen zijn zo goed gevuld en druk, dat we ook af en toe eens tot rust moeten komen. Juf zet dan relaxatie muziek op, oogjes eventjes dicht en wij genieten van de rust. Deze keer werden onze handen spinnetjes en ze kriebelden door onze vriendjes hun haar. Lekker genieten.
Op dinsdag 12 oktober brachten we naar aanleiding van ons thema een bezoek aan het park. De mama van Ciara en juf Lisa gingen ook met ons mee. Het park is niet ver van onze school, dus deden we allemaal een fluojasje aan en gingen we op pad.
We kwamen een enorme kastanjeboom tegen en haalden onze plastic zakjes te voorschijn. Amai, zoveel kastanjes. Rapen maar!
De huisjes van de kastanjes, de bolsters, prikken nogal. Eventjes voelen... auw!
Naast kastanjes en bolsters verzamelden we ook eikels, blaadjes, ... Saber nam ook wat takjes mee!
Na een tijdje wandelen in die frisse lucht begon ons buikje wel te knorren. Gelukkig had juf ons tussendoortje mee! Ook ons drankje dronken op in het park. Onze afval ging in een plastic zak, om terug mee te nemen naar school. Picknicken is best wel gezellig!
Opeens ontdekte de mama van Ciara paddenstoelen. Zo veel!
We voelden ook eens aan de stam van een boom, want de boom zijn huid heet schors. Dat voelt wel wat ruw aan!
Met zware zakken gingen we terug naar school! Onze herfstbak in de klas werd goed gevuld.
Vandaag maakten we iets heel lekkers klaar met fruit... Appelmoes! Mmm, heerlijk.
Juf schilde voor ons de appeltjes en wij sneden ze in stukjes. Daarna gingen de appeltjes nadat ze gewassen waren in een kom met wat water. Juf legde het kookvuurtje aan en zette de kookpot er op. We mochten van juf kijken, maar zeker niet te dicht bij het vuur komen, want dat is heel erg warm. Toen juf na een tijdje de kookpot van het vuur nam waren de appeltjes weg! Er was een gele moes te zien! Appelmoes! We voegden nog wat suiker toe en ... proeven maar!
In de namiddag gingen we allemaal naar huis met een potje zelfgemaakte appelmoes!