Inhoud blog
  • Kunsteducatie in de praktijk
  • Educatieve activiteit 2: Heimat 2
  • Educatieve activiteit 1: The Beckett Boulevard; Cie De Koe
  • De waarde van cultuur in de praktijk
  • Cultureel kapitaal
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Aandacht voor cultuur in de samenleving
    Cultuur verder uitgediept
    05-03-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Skip de gids, neem een kind

    Mac’s is een unieke tentoonstelling op maat van kinderen. Men wil niet alleen kinderen prikkelen, maar ook kritisch nadenken over de kwaliteit van kunsteducatie in musea. Art Basics for Children (ABC) confronteert kinderen met kunst, door een ruime en rustige architectuur te gebruiken. Deze richting richt zich niet alleen op kinderen, maar op iedereen.

    In de blik toont men een video van zes minuten waarin Ruth, in het bijzijn van haar klasgenoten, een schilderij natekent. De gelaatsuitdrukkingen van Ruth worden ook gezien als een manier van kunst. Zoals Ruth tonen kinderen hoe men op een speelse manier kunst kan voorstellen.

    Deze blik komt in vele musea vaak niet aanbod, omdat er meer gericht wordt naar massaconsumptie. ABC werkt in kleine groepen, ook met minder assertieve kinderen. Men heeft een interactieve bibliotheek waarin kinderen zelf onderzoek kunnen verrichten. ABC richt zich op de kwaliteit van kunst.

    Kunst is divers en maakt deel uit van de wereld. De verschillende kunstvoorwerpen vragen telkens om een andere verkenning. Kunst zorgt, volgens Martha Nussbaum, ook voor een manier van leren omgaan met kwetsbaarheid.

    Mac wil dat elke museumbezoeker kunst bekijkt via een esthetische ervaring en via een nieuwsgierige verkenning. Elke museumbezoeker mag met andere woorden kijken naar kunst en vrije associaties maken, waardoor kunst extra toegankelijk wordt. Musea gaan vaak in overproductie, daardoor verliest cultuurbeleving aan intensiteit.

    Tot slot verdedigt MAC creativiteit als attitude van alledag. Primair wil men inzicht bieden in de manier waarop je leert omgaan met kunst en diversiteit. Kunstwerken staan niet los van het leven en zorgen voor diverse wereldbeelden.

    Referentie: Viaene, T. Hillaert, W. (2012). Skip de gids, neem een kind. Rekto verso: tijdschrift voor cultuur en kritiek, 52.



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 14/03-20/03 2016
  • 29/02-06/03 2016
  • 22/02-28/02 2016

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs