Een unieke Chinese ervaring !

20-05-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pingyao

Maandag 14 mei zijn we met The Hutong team en de 4e jaars van BSB naar Pingyao gereisd. We hebben de hogesnelheidstrein, die tot 300 km/h gaat, genomen. Het heeft ongeveer 4 uur geduurd eer we zijn aangekomen in het station van Pingyao. Hier waren bussen op ons aan het wachten om ons naar ons gastverblijf te vervoeren. Na iets minder dan een uur zijn we aangekomen in ons gastverblijf, waar we meteen op uitstap zijn vertrokken naar de stadmuren van de oude stad.

Pingyao is een zeer authentieke stad en eigenlijk zeer typerend met tempels, want zo had ik mij China voorgesteld. Het was een zeer warme en drukke week, zowel voor ons als crew en de kinderen. Zeker de eerste 3 dagen waar we veel op uitstap gingen en buitenactiviteiten deden, zoals tempels gaan bezoeken, kungfu lessen, zoektochten door de oude stad, wandelingen doorheen de familie Wong residenties, avondmarkten ,…

 Zowel voor de kids, de leerkrachten als onze crew was het een geslaagde trip. We hebben zeer veel plezier gehad samen met kids, maar op het einde speelt de vermoeidheid wat parten. Dit was vooral te voelen tijdens onze rit terug naar Beijing op vrijdag, waar iedereen aan het slapen was.

Dit weekend was vooral een thuisblijf weekend, om alles uit te pakken en wat slaap in te halen van de week.

Aangezien ik nog maar exact 2 weken heb, moet ik uitgerust zijn voor de startende werkweek op maandag. Want met het drukke seizoen zal er zeker weer wat te doen zijn op kantoor.

Veel liefs,

Cristel L.A







20-05-2018 om 17:42 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (1)
13-05-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Toeristisch weekend

Wat een week…

Het was een week vol voorbereidingen voor de komende educatieve trip naar Pingyao met BSB (Britisch School Beijing). Het is een multi-dagen trip met het 4e jaar, waar de kids ± 10 jaar zijn en de activiteiten aangepast moeten worden aan hun niveau. Al deze activiteiten hebben we dan ook samengebundeld in een handboek en daarna moesten we al onze benodigdheden inpakken voor de trip. Daarnaast moest ik ook een paar evenementen helpen voorbereiden en begeleiden voor het bedrijf.

Tijdens het weekend hebben we (Eliza en ik) er een touritsche uitstap van gemaakt. Aangezien ik nog maar 2 weken hier in Beijing heb, hebben we besloten al de bekende bezienswaardigheden te bezoeken in, wel de meeste :p. Het was zeer vroeg opstaan voor de pick-up (06:30 uur), dit omdat we de eerste waren die opgehaald werden. Rond 8 uur kwamen we eerst aan in Tiananmen Square, ook wel het Plein van de Hemelse Vrede genoemd. Het is ongelooflijk hoeveel volk hier dagelijks komt. Het bekende plein waar Mao Zedong begraven ligt en je zijn lichaam kan gaan bezoeken in het Mausoleum.

Tegenover het plein, zie je de poort met een enorm groot schilderij van Mao, doorheen de poort is de ingang tot de Verboden Stad, waar de Chinese keizers van de Ming- en de Qing-dynastie regeerden. Waar dagelijks meer dan 80 000 mensen deze plaats komen bezoeken. Na de Verboden Stad zijn we naar een instituut geweest om meer informatie te krijgen over de tradities van de Chinese geneeskunde, waar we een typische Chinese voetmassage aangeboden kregen.

Hierna zijn we gaan lunchen in een lokaal restaurant dichtbij de Tempel van de Hemel, die we daarna ook zijn gaan bezoeken. Deze tempel werd door de keizers gebruikt om te bidden voor een goede oogst. Het hele gebied rond de tempel is adembenemend en de architectuur van de tempel is ongelooflijk. Onze voorlaatste stop van de dag was een lokale parelmarkt, waar we de tijd hadden om souvenirs en juwelen te kopen. Hier kon je onderhandelen voor unieke souvenirs aan een goedkopere prijs aan te kopen.

Onze laatste stop van de dag was het Zomerpaleis, wat toenmalig gebruikt werd als een luxe koninklijke tuin. De uitzichten die he hier hebt zijn ongelooflijk, alleen jammer dat we maar een paar uur hadden. Je zou hier zeker een dag kunnen doorbrengen om alles te bezoeken en volledig rond het meer te wandelen.

Na een intense toeristische dag, hebben we zondag er een meiden dag van gemaakt. We zijn met de meisjes naar de kapper geweest en daarna gaan dineren.

Kort samengevat een drukke, maar geslaagd weekend. Nu wat rusten en inpakken voor de trip naar Pingyao.

 

Veel liefs,

Cristel L.A





13-05-2018 om 00:00 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
>> Reageer (0)
07-05-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Beijing zoo

Zoals eerder vermeld is het drukke seizoen zeker van start gegaan. We hebben elke week een paar educatieve programma’s staan met internationale scholen. Deze week heb ik een educatief programma helpen leiden. We zijn van start gegaan in de voormiddag in de Capital museum of China, waar de kids (van ± 8 jaar) een paar opdrachten moesten uitvoeren die we hadden opgesteld over de geschiedenis en  levensstijl van oud Beijing. Voor de namiddag gedeelte gingen we naar Ditan park, waar we een tocht doorheen de geschiedenis naspeelde. Vooral de periode waar generaal Qi jiguang de opdracht gaf op de Chinese muur terug te heropbouwen. Ik moest hier de rol spelen van de Mongoolse generaal Jasaghutu en zijn visie over de heropbouw van de muur en welke nadelen dit voor zijn volk en leger bracht.

Deze week heb ik ook mijn nieuwe roommate Eliza mogen verwelkomen. Een echte Australische lady, waar ik ongelooflijk goed mee overweg kan en veel ga doen. Zo zijn we naar de Beijingse zoo geweest om de Giant panda’s te gaan bezoeken. Al waren ze niet zo giant als we eerst dachten :p  maar het was een ervaring om een zoo te bezoeken in een ander land. Toch heb ik de voorkeur voor onze Belgische zoo, waar de dieren iets meer ruimte hebben.

Nu is het tijd om wat te rusten, want er komt een drukke week aan vol voorbereidingen voor nieuwe educatieve programma’s.

Veel liefs,

Cristel L.A







07-05-2018 om 00:00 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
29-04-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The 3 musketeers


Deze week was ongelooflijk druk op het werk, het halen van deadlines en alle vergaderingen bijwonen, maar dan ook de voorbereidingen van de educatieve activiteiten voor de internationale scholen. Deze week hebben ze me gevraagd om een paar activiteiten te leiden. Zoals het verven van de traditionele opera maskers, een begeleidende tour door de hutongs ( traditionele Chinese straat waar de ‘gewone’ bevolking woont) waar de kids (vooral Chinese)  hun creativiteit en hun zintuigen moesten gebruiken om een paar schetsen te maken van objecten die ze zagen in de hutongs.

Dankzij de trainingsdagen die ik gevolgd heb in het bedrijf, kon ik deze activiteiten zonder enig probleem leiden. Het was een fantastische ervaring om dit te mogen doen en vooral een unieke opportuniteit om een andere kant te zien van het bedrijf. Het deed eens deugd om buiten de kantoormuren te zijn en samen te werken met kinderen. Het is ongelooflijk om zoveel terug te krijgen van deze kinderen, ook al heb je maar een paar uur met ze gespendeerd.

Buiten het werk ging ons gewone leven thuis (in ons appartement) gewoon verder. Aangezien mijn 2 roommates zaterdag 28 april al terug naar huis gingen, probeerde we met ons  drieën zo vaak mogelijk samen te gaan eten of leuke dingen te doen met onze vriendengroep. Het klinkt misschien zeer cliché, maar als je een lange tijd samenwoont met iemand / ze elke dag ziet, geraak je zeer gehecht aan deze personen. Het was dan ook zeer raar om afscheid te nemen van elkaar, want in deze 2 maanden zijn we zeer gehecht aan elkaar en zelfs ‘vriendinnen’ geworden. Nu is het me, myself and I, in dit appartement voor de komende maand.

Aangezien dinsdag 1 mei is, is het in China 3 dagen dat je vrij krijgt, maar wel werken op zaterdag en terug werken op woensdag. Wat zeer leuk is en ik deze tijd kan gebruiken om mijn proef verder te schrijven en wat te gaan bezichtigen.

Op naar een nieuwe week met nieuwe ervaringen en verhalen.

 

Veel liefs,

Cristel L.A





29-04-2018 om 17:54 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
22-04-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The Great Wall


Wat vliegt de tijd voorbij, zeker na een drukke werkweek, vol met vergaderingen en voorbereidingen voor de komende educatieve en corporate programma’s.

Ik heb nog maar 5 weken in China en dan is het alweer tijd om terug naar België te gaan. Ook al klinkt het raar ik heb nu pas tijd gehad om de Chinese muur te gaan bezoeken. Als je de muur gaat bezoeken moet je er zeker een daguitstap van maken of zelfs een weekend uitstap, dit als je beslist om het zonder gids te doen. Zeker als je de hike van Jiankou (niet gerestaureerd gedeelte) naar Mutianyu (volledig gerestaureerd gedeelte) wil doen. Dat is wat ik en Emily (mijn roommate) ondervonden hebben, toen we onze planning aan het maken waren.

Het was zeker 3 uur om tot aan de Chinese muur te geraken met het openbaar vervoer, in welk we 3 bussen moesten nemen. Eens aangekomen in Xizhazi, de laatste stop van de bus, begon de start van onze wandeltocht naar de muur. We moesten een wandeltocht van ongeveer 3 kwartier door het bos doen vooraleer we aan de rand van de muur kwamen. Het is inderdaad een adembenemend landschap eens je bovenaan de muur staat en een uitzicht hebt over het hele gebied. Maar dit was nog maar het begin, we hadden een hike van zeker 5 uur voor de boeg. Als je het niet gewoon bent om te hiken, wat voor mij het geval was omdat we in België geen bergen hebben, was dit zeker te voelen de volgende dag aan mijn benen. Voor Emily, die het wel gewoon is om te hiken, zeker omdat ze het meerdere keren per jaar doet in Amerika, was dit iets simpeler.

Het begin was vrij gemakkelijk en de hellingen waren zeker doenbaar, naarmate we verder gingen werden de hellingen steiler en steiler. Het was geen gewone wandeling meer in mijn ogen, maar meer een beklimming. Een helling betekent ook een daling daarna, in mijn opinie zijn de dalingen erger dan de hellingen. Het is enorm belastend voor je benen, zeker na een paar uur hiken aan een stuk door. Omdat we afhankelijk waren van het openbaar vervoer en de laatste bus terug moesten halen, moesten we toch een zeker tempo aanhouden.

Zoals vermeld zijn we begonnen bij het niet gerestaureerd gedeelte van de muur. Dit betekent dat alles er bij ligt zoals de natuur en de tijd het heeft achtergelaten.  Toen we al halverwege onze tocht waren, kwamen we een obstakel tegen waar we niet langs konden. Een afgebroken wachttoren waar we niet op konden en we hebben alles geprobeerd om erop te geraken. Na zeker een uur verspild te hebben en al moe begonnen te worden, hebben we besloten om het bos pad te volgen terug naar een dorp en vandaaruit een bus terug te nemen. Aangezien opgeven niet in onze woordenboek voorkomt, zijn we rond de afgebroken wachttoren gewandeld, het bos in. We waren zo gelukkig toen we een bord zagen met de wegmarkering richting Mutianyu. Dit gaf ons extra moed en hebben onze tocht verdergezet. Het werd al avond en we waren nog altijd niet aangekomen in Mutianyu, we wisten dat het niet ver meer was, maar we wisten ook dat we de laatste bus niet zouden halen. We waren meer bezorgd dat we ergens in een wachttoren zouden moeten overnachten en de volgende dag de bus naar huis nemen.

Maar dit was gelukkig niet het geval, we hebben Mutianyu bereikt tegen 19 uur. Aangezien de zonsondergang in Beijing vrij vroeg is, was het tegen dan al donker. We hebben de laatste 1000 trappen ingezet met onze (gsm)zaklamp ingezet opzoek naar een taxi, die ons naar de dichtstbijzijnde metrostation kon brengen om toch thuis te geraken. Dankzij een taxi-vriend van de bewaker, konden we onze rit naar huis voorbereiden. We hadden een uur de tijd om te bekomen van onze toch alvorens we de metro konden nemen. Eens aangekomen in Houshayu (de metrostop in de geciviliseerde wereld) zagen we na 7 uur terug mensen.

Na 14 uur weggeweest te zijn een meer dan 24 000 stappen gezet te hebben, zijn we thuis aangekomen. Helemaal uitgeput, maar na een verfrissende douche, was dit een onvergetelijk avontuur samen dat we altijd zullen herinneren. Maar ook voelen de volgende dag :p

Veel liefs,

Cristel L.A







22-04-2018 om 00:00 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
>> Reageer (0)
15-04-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Shidu


Na 2 maanden hier in Beijing te zijn, voelt het als ‘routine’ aan. Zelfs om te gaan werken, mijn collega’s op mijn stageplaats vinden dat het zeer snel voorbij aan het vliegen is, aangezien ik al half weg mijn stage zit. Ik heb in deze maanden al ongelooflijk veel bijgeleerd en kijk ernaar uit om nog meer uitdagingen aan te nemen in het bedrijf. We hebben de voorbije week een 2daagse freelancer training gehad. Dit hield in eens je de training voltooid had je mee op een ‘educational program’ geplaatst kon worden om het team te helpen leiden. Dit waren 2 leerrijke dagen, want ik kon meteen het verschil zien met België. Er is een zeer groot verschil in wat toegelaten is en wat niet in China, aangezien alles hier strikt gecontroleerd wordt. Bijvoorbeeld bij zo een ‘educational program’ dat wij organiseren met studenten (zelfs van internationale scholen) wordt al ons materiaal en handboeken gecontroleerd of dat er iets in zou staan wat niet toegelaten is.

Tijdens het weekend hebben we een uitstap naar Shidu gedaan, de watervallen gaan bezichtigen. We zijn zo een 3 uur onderweg geweest met de bus. Eens aangekomen was het een magische plaats, al zeg ik het zelf. Het is ongelooflijk dat je in een paar uur vanuit centrum Beijing naar een totaal andere plaats in Beijing kan zijn. Een plek weg van al de drukte en vervuiling, waar je tot rust kan komen in alle stilte genietend van de natuur. Het was een dag om te wandelen en van de omgeving te genieten met al de watervallen en bergen die te zien waren.

Na een weekend vol wandelingen in de natuur, is het weer tijd om de laatste e-mails te checken voordat de werkweek terug begint.

Veel liefs,

Cristel L.A





15-04-2018 om 15:20 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (2)
09-04-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.QingMing Holiday
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Na het hele verhuis en het aanpassen aan ons nieuw appartement en omgeving, ging het leven hier zijn gewone gangetje. Het was een korte week op het werk door de QingMing Holiday. Het is een traditionele feestdag waar de chinezen de graven van de voorouders bezoeken en onderhouden. In het bedrijf hebben ze ons daarom 3 dagen vrij gegeven, inclusief weekend. Want als we de Chinese regelgeving zouden volgen, zouden we donderdag, vrijdag en zaterdag vrij hebben, maar moeten werken op zondag. Dit werd zeer geapprecieerd in het bedrijf en voor mij een uitstekende kans om eens te gaan ‘sightseeing’.

Met mijn roommate Emily en haar vriendinnen van Shanghai die haar zijn komen bezoeken, zijn we de Ming tombes gaan bezoeken. Een 3 uur rit met het openbaar vervoer, maar een zeer majestueuze plaats. Hier zijn 13 keizers begraven met elk hun eigen tempel. Deze worden tot op de dag van vandaag nog altijd aanboden. Het is een zeer groot gebied, want om van de ene tombe naar de andere te gaan moet je de bus nemen omdat ze zo ver van elkaar liggen. Het enige nadeel is dat er 13 tombes, maar alleen 3 zijn er open voor het publiek en deze keer waren er alleen maar 2 open. De Dingling tombe zijn ze momenteel aan het restaureren.

De dag erna zijn we de The Marco Polo Bridge ofwel de Lugou Bridge gaan bezoeken. In de Chinese geschiedenis wordt deze brug niet gelinkt aan zijn ongelooflijke architectuur, maar aan de 8 jarige oorlog met Japan. Het is een fascinerende plaats en zeker als je langs de stadmuren wandelt en je de afdruk van de kanonskogels in de muur nog kan zien.  

Al bij al hebben we een zeer leerrijke, maar vermoeiend weekend gehad. Eens terug thuis was het weer tijd om alles voor te bereiden voor de start van een nieuwe (werk)week.

Veel liefs,

Cristel L.A

09-04-2018 om 00:00 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
01-04-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verhuizen


Het was een rare week. Maandag avond krijgen we te horen dat we ten laatste woensdag uit ons appartement moeten verhuizen, omdat de eigenaar besloten heeft om de vloer en het plafond her aan te leggen. Onze verantwoordelijke contactpersoon heeft ons dit nieuws gebracht, maar met een oplossing. Hij heeft een nieuw appartement voor ons gevonden, wel verder van de stad en het werk, maar nog altijd bereikbaar via openbaar vervoer (in mijn geval de metro, want bussen is geen optie). We zagen er eerst tegenop, nu we al meer dan een maand in Dongdaqiao leven (onze regio). In de tussentijd ging het leven gewoon verder en het werk ook, ik heb wel een dag vrijaf gekregen om mijn verhuis te regelen.

Eens woensdagavond aankwam stonden al onze valiezen klaar en stond er een verhuiswagen voor ons deur. We verhuizen naar Jintailu, verder naar het oosten van Beijing toe. Niemand van ons zag dit zitten, we waren het zo gewoon in ons vorig appartement. Ook omdat we in de late avond verhuisd zijn en alles al donker was, was dit ook niet bevorderlijk voor onze gemoedsstemming. Eens donderdagochtend aanbrak hadden we er dan ook een heel andere kijk op. Onderweg naar de metro passeerde ik heel veel lokale restaurantjes en winkels, wat een echt China-gevoel geeft.

Dus dit weekend was het vooral uitpakken (weeral) en onze nieuwe omgeving gaan verkennen. Op naar een nieuwe start met een nieuwe maand.

Veel liefs

Cristel L.A

01-04-2018 om 15:14 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
25-03-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cherry blossoms


Het drukke seizoen voor The Hutong (stagebedrijf) is van start gegaan. Er zijn veel meer programma’s die starten en deadlines komen steeds dichter en dichter. Zo moet ik deze week een volledig nieuwe  database opstellen van al hun bestaande en nieuwe klanten. Dit moet tegen begin april volledig afgerond zijn. Dit houdt in dat ik een week vol interviews en meetings heb met al de accountmanagers om al hun informatie over te brengen naar de database. Er wacht me een drukke en intense week op.

Tussendoor heb ik ook nog ontspanning opgezocht met de ‘friends’. Aangezien het lente is in Beijing en de lente hier maar van korte duur is ( zo een 2 weken),  betekent dit dat alles in bloei komt te staan. We hebben dan ook van de gelegenheid gebruik gemaakt om naar de bloesems te gaan kijken. Hiervoor zijn we naar het Yuyuantan Park gegaan. We zijn ongeveer een uur onderweg geweest  met de metro. Eens aangekomen in het park moet je een 2 yuan toegangsticket aankopen (wat 0,30 euro is). De parken in Beijing zijn ongelooflijk groot, je hebt echt een volledige dag nodig als je een park volledig doorgewandeld wilt hebben. Wij hebben niet alles kunnen zien, maar we waren er voornamelijk om de bloesems te zien. Dit hebben we ook gedaan met veel foto’s.

Een grappige gebeurtenis : toen we een groepsfoto wouden nemen met de bloesems, ging iedereen opzij voor ons en waren wij het middelpunt van de belangstelling. We zagen dat iedereen een foto van ons aan het nemen was Razz  We voelden ons als celebrities op dat moment. Ook moet je openstaan voor fotosessies met chinezen, want ze kunnen  je op elk moment aanspreken om met jou een foto te nemen.

Dan is het nu weer tijd om alles voor te bereiden voor een nieuwe (werk)week in Beijing.

Veel liefs

Cristel L.A





25-03-2018 om 00:00 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
18-03-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Silk market
Klik op de afbeelding om de link te volgen


Wauw wat is de week voorbij gevlogen, het is alweer weekend. Na een drukke week vol meetings en interviews met accountmanagers is het tijd voor wat ontspanning en wat cultuur opdoen.  We zijn met de girls gaan shoppen in Beijings bekend en goedkope ‘Silk market’. Toen we aankwamen zag het er helemaal anders uit dan ik gedacht had. Ik stelde me een markt voor met verschillende standen met kleren waar verkopers stonden, maar niet dus. Het was een enorme shoppingmall met 6 verdiepingen, onderverdeeld in verschillende afdelingen. Er was een verdieping alleen maar met schoenen, een met handtassen en valiezen,…. We hebben meer dan 2 uur in de schoenenafdeling doorgebracht. Het goede aan de Silk market is dat je kan afbieden, want ze rekenen een serieus hoge startprijs. Het is een kunst om het naar een zo laag mogelijk bedrag te krijgen, toch wat je er zelf voor wil betalen. Ook verkopen ze hier heel veel namaak spullen en kleren, dit is ook de reden dat je hier kan afbieden. Het was een zeer unieke ervaring en heb een paar sportschoenen gekocht met korting =). Na een drukke en lange dag , is het weer tijd voor een nieuwe week.

Veel liefs

Cristel L.A

18-03-2018 om 00:00 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
11-03-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fragrant hills
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Eens het vrijdagavond is  en je eindelijk thuis bent na een drukke werk week, kan het weekend eindelijk beginnen. Nu ervaar ik wat het is om een 9 to 5 job te hebben, geen lachertje Razz en zeker niet in een grootstad als Beijing.

We zijn met de vriendengroep naar de Fragrant Hills geweest. Een 2 uur trip vanuit Beijing centrum tot aan het noorden van de stad. Zo zie je maar hoe groot Beijing wel niet is.

Het is een zeer authentieke plaats met veel tempels en dan de attractie van de dag, de berg beklimmen. Het lijkt een gewone wandeltocht totdat je de eerste helling trappen omhoog stapt. Aangezien de trappen niet gelijk zijn, is het veel zwaarder voor je benen. Een grappig en interessant weetje, toen we in de helft waren van onze ‘hike’ stonden er mensen die komkommers verkochten. Want het was een hele workout al die trappen dat je verfrissing nodig had en een komkommer wordt gezien als 2 in 1 maaltijd, een snack en een drankje  Very Happy

Eens helemaal boven aan de top van de berg, heb je normaal gezien een prachtig uitzicht over het noorden van de stad, jammer genoeg was het te bewolkt door de luchtvervuiling om iets te kunnen zien. Het was wel een heel pak frisser boven dat we snel geluncht hebben en onze tocht naar beneden weer hebben verdergezet. Eens beneden voelden onze benen ‘shaky shaky’ aan, maar het was een zeer leuke daguitstap.

Nu de metro terug naar huis en ergens gaan dineren om weer alles klaar te leggen voor een nieuwe werkweek.

Veel liefs

Cristel L.A

11-03-2018 om 00:00 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
05-03-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Happy valley
Klik op de afbeelding om de link te volgen

De ‘Lantern Festival’ was zeer mooi om te zien. We zijn naar een soort van pretpark geweest waar ze het hele domein omgetoverd hadden in een ‘magisch’ verlichte plaats. Het voelde aan zoals de kerstperiode, waar alles versierd en verlicht is. Het was zeer mooi gedaan, er waren ook verschillende attracties en eetkraampjes aanwezig. De lichtjes werden aangestoken eens de zon onderging, waar het best tot zijn rechtkwam. Ze hadden zelfs kunstsneeuw aanwezig om het maximaal te kunnen versieren.

Na een intense en geweldige dag, zijn we weer klaar voor een nieuwe werkweek.

Veel liefs

Cristel L.A

05-03-2018 om 00:00 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
02-03-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The Lanterns Festival

Het einde van chinees nieuwjaar is officieel van start gegaan. Dit vieren ze met groot licht festival. Het zijn allemaal lantaarns in verschillende vormen en maten en s avonds komt iedereen samen om deze te zien oplichten en spelen ze Chinese spelletjes zoals raadsels, 'braintraining' (om je hersenen te trainen) en nog veel meer.

Op het werk is het een drukke week geweest, we moesten de database met contacten van Beijing en Shanghai updaten en contacteren. Ook heb ik moeten instaan voor evenementen waar we andere bedrijven ontvingen voor een conferentie. Het waren drukke dagen, maar zeer leerrijk en interessant. Een perfecte gelegenheid om nieuwe mensen te leren kennen en de manier van zaken doen in Beijing.

De laatste dagen is de luchtvervuiling heel slecht geweest, de lucht was zeer grauw en mistig. Ik dacht dat het een donkere bewolkte dag was, mis dus. Met als gevolg dat ik een zware verkoudheid heb opgelopen en nu ook met een mondmasker moet rondloop als de lucht zwaar vervuild is, gelukkig is er een applicatie: AirVisual die aangeeft wanneer je er een moet dragen.

Nu eindelijk weekend en we zullen eens een ‘Lantern Festival gaan bezoeken, waar ik jullie meer zal vertellen in mijn volgende blog.

 

Veel liefs

Cristel L.A

02-03-2018 om 00:00 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
>> Reageer (0)
27-02-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week 3 in Beijing

Het is al een tijdje geleden dat ik nog iets geschreven heb, daar komt u verandering in. Na chinees nieuwjaar is het leven in Beijing weer terug op gang gekomen. Iedereen die op familiebezoek was, is nu teruggekeerd en weer klaar voor het ‘ normale’ leven.

Zelfs op het werk keert nu alles terug naar hoe het was en begint een drukke periode aan te komen. Tijdens ‘spring season’ hebben we veel opdrachten van andere bedrijven en evenementen staan. Het zijn nu al 3 weken dat ik stage loop bij The Hutong en het is zeer leuk. Tot nu toe heb ik zowel bij de onsite groep als de offsite groep meegedraaid. Mijn begeleider vond het belangrijk dat ik op elk departement mee zou draaien, zodat ik het bedrijf beter kan voorstellen naar anderen toe en vooral voor mezelf, dat ik weet voor wat elk departement instaat.

Ook krijg ik de kans om zelf deel te nemen aan hun evenementen zoals de kooklessen, wandeltochten door verschillende ‘toeristisch plaatsen’ in Beijing en een exclusieve thee tour. Doorheen mijn stage zal ik aan deze evenementen deelnemen en kan ik mijn ervaringen meedelen.

Veel liefs

Cristel L.A

27-02-2018 om 00:00 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
16-02-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Chinees nieuwjaar
Klik op de afbeelding om de link te volgen

De eerste werkweek is snel voorbij gegaan, want we hebben maar 3 dagen effectief gewerkt. Aangezien 16 februari chinees nieuwjaar is en ze de dag ervoor vrij nemen om al hun voorbereidingen klaar te maken. Zelf had ik meer verwacht van chinees nieuwjaar, ik dacht dat het een groot feest ging zijn met veel mensen buiten aan het vieren. Integendeel het wordt in intieme kring gevierd samen met de familie (het is vergelijkbaar met Kerstmis bij ons). Dus iedereen die niet van Beijing is oorspronkelijk keert terug naar hun geboortestad, waar hun familie is, om dit samen te vieren. Het was wel vreemd om lege straten te zien in zo een grote stad.

Om de traditie voort te zetten gaan de mensen op nieuwjaarsdag zelf naar de spring festivals met de hele familie. Het is een immens evenement, die wat lijkt op een kermis, met eetkraampjes,  en optredens. Ongelooflijk om te zien hoeveel mensen hier op afkomen en hoe alles georganiseerd wordt.

Het is de langste wettelijke feestdag, want de meeste werknemers krijgen 1 week verlof. Dit heeft te maken met de geschiedenis en hun geloof in taboes. Ze zullen hun dagelijkse activiteiten zien als een voorspelling voor het komende jaar. Dat is ook de reden dat ze de eerste dagen niets mogen doen van ‘huishouden’ want dit zou ongeluk betekenen voor de rest van het jaar.

Zelf heb ik nieuwjaar doorgebracht met de vriendengroep thuis en hebben we er een gezellige filmavond van gemaakt. Op nieuwjaarsdag zelf zijn we de spring festivals gaan bezoeken en het was een leerrijke ervaring om dit te mogen meemaken.

Zoals ze hier gelukkig nieuwjaar zeggen :

Xin nian kuai le

 

Veel liefs

Cristel L.A

16-02-2018 om 00:00 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
>> Reageer (0)
12-02-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat een eerste 'werk' dag

De metro nemen in volle spits is al een uitdaging op zich. Er is gewoon ongelooflijk veel volk die op de metro wacht om naar hun werk te gaan. Als je het niet gewoon bent om Chinese tekens te ontcijferen is het een extra uitdaging. Gelukkig staan er onder de tekens de naam van het station geschreven in pinyin (geschreven taal). Om op mijn stageplaats te geraken moet ik wisselen van metro, met als gevolg ik de verkeerde richting genomen heb. Gelukkig was ik goed op voorhand vertrokken en toch op tijd op mijn stageplaats geraakt.

Eens aangekomen op mijn stageplaats hebben ze me zeer hartelijk ontvangen en werd ik aan het team geïntroduceerd. Het is een zeer internationaal team en zeer vriendelijk. Eerst heb ik een introductie gekregen over het bedrijf en hun doel, daarna een rondleiding door het gebouw. Ook  werd ik toegewezen aan de CRM groep, waar ik me vooral ga focussen op accountmanagement. Maar eerst zal ik meelopen in elk departement om een beter beeld te krijgen over hun werkstructuur en hoe elk departement samenwerkt.

Tijdens de lunchpauze hebben ze mij uitgenodigd om samen met het team te gaan lunchen. Waarna ik al meteen kon beginnen ‘werken’. Er werd een weekplanning opgesteld, die redelijk intens is, maar voor een leerrijke ervaring gaat zorgen. Zo heb ik ook 2 keer per week Chinese les, deze lessen vinden in de avond plaats wat voor een goed gevulde dag agenda zorgt.

 

Veel liefs

Cristel L.A

12-02-2018 om 00:00 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
11-02-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 1

Na een vlucht van 11 uur ben ik eindelijk aangekomen in Beijing. De vlucht kwam in de ochtend aan om 6 uur lokale tijd.

Wat een eerste indruk... Gelukkig had ik iemand die mij op stond te wachten en mij naar mijn verblijfplaats bracht. We hebben de taxi genomen naar Chaoyang, het district waar mijn verblijfplaats is. Het was al een ervaring op zich de rit met de taxi. Iedereen rijdt zoals het hun uitkomt, hier gelden (bijna) geen verkeersregels.

Eens aangekomen op het appartement moest ik eerst alles even laten bezinken en tot besef komen dat ik werkelijk hier ben. Daarna heb ik kennisgemaakt met mijn 2 andere ‘room mates’ met wie ik het appartement deel, een student van Londen en een van Zuid-Afrika. Ze hebben me meteen op mijn gemak gesteld en zijn dan samen gaan lunchen – bonding moment Very Happy

Later op de avond hadden ze een klein welkom feestje georganiseerd met de andere studenten. Ik moet zeggen dat dankzij dit, ik niet het gevoel heb dat ik helemaal alleen ben.

Vandaag zondag even uitrusten en de stad wat verkennen, want vanaf maandag kan mijn stage beginnen.

 

Veel liefs

Cristel L.A

 

11-02-2018 om 06:14 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (1)
08-02-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Klaar voor vertrek

Na zoveel maanden uitkijken en voorbereiden is alles klaar voor mijn vertrek naar Beijing, China. Nu kan deze unieke ervaring eindelijk beginnen.
Vele zeggen dat dit een 'once in a lifetime opportunity' is, waar ik van moet genieten want voor ik het goed besef zal het al voorbij zijn.

Vrijdagochtend, 9 februari, vertrekt mijn vlucht naar Beijing, waar we eerst een tussenstop zullen maken in Praag.
Eens geïnstalleerd in mijn appartement zal ik een update posten over mijn aankomst en de eerste indruk van zo een grootstad. Wink


Veel liefs,
Cristel L.A

08-02-2018 om 00:00 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (1)
07-02-2018
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Proficiat!
Proficiat!

Uw blog is correct aangemaakt en u kan nu onmiddellijk starten! 

U kan uw blog bekijken op https://www.bloggen.be/cristel_latina_in_beijing

We hebben om te starten ook al een reeks extra's toegevoegd aan uw blog, zodat u dit zelf niet meer hoeft te doen.  Zo is er een archief, gastenboek, zoekfunctie, enz. toegevoegd geworden. U kan ze nu op uw blog zien langs de linker en rechter kant.

U kan dit zelf helemaal aanpassen.  Surf naar https://www.bloggen.be/ en log vervolgens daar in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Klik vervolgens op 'personaliseer'.  Daar kan u zien welke functies reeds toegevoegd zijn, ze van volgorde wijzigen, aanpassen, ze verwijderen en nog een hele reeks andere mogelijkheden toevoegen.

Om berichten toe te voegen, doet u dit als volgt.  Surf naar https://www.bloggen.be/  en log vervolgens in met uw gebruikersnaam en wachtwoord.  Druk vervolgens op 'Toevoegen'.  U kan nu de titel en het bericht ingeven.

Om een bericht te verwijderen, zoals dit bericht (dit bericht hoeft hier niet op te blijven staan), klikt u in plaats van op 'Toevoegen' op 'Wijzigen'.  Vervolgens klikt u op de knop 'Verwijderen' die achter dit bericht staat (achter de titel 'Proficiat!').  Nog even bevestigen dat u dit bericht wenst te verwijderen en het bericht is verwijderd.  U kan dit op dezelfde manier in de toekomst berichten wijzigen of verwijderen.

Er zijn nog een hele reeks extra mogelijkheden en functionaliteiten die u kan gebruiken voor uw blog. Log in op https://www.bloggen.be/ en geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op.  Klik vervolgens op 'Instellingen'.  Daar kan u een hele reeks zaken aanpassen, extra functies toevoegen, enz.

WAT IS CONCREET DE BEDOELING??
De bedoeling is dat u op regelmatige basis een bericht toevoegt op uw blog. U kan hierin zetten wat u zelf wenst.
- Bijvoorbeeld: u heeft een blog gemaakt voor gedichten. Dan kan u bvb. elke dag een gedicht toevoegen op uw blog. U geeft de titel in van het gedicht en daaronder in het bericht het gedicht zelf. Zo kunnen uw bezoekers dagelijks terugkomen om uw laatste nieuw gedicht te lezen. Indien u meerdere gedichten wenst toe te voegen op eenzelfde dag, voegt u deze toe als afzonderlijke berichten, dus niet in één bericht.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken over de actualiteit. Dan kan u bvb. dagelijks een bericht plaatsen met uw mening over iets uit de actualiteit. Bvb. over een bepaalde ramp, ongeval, uitspraak, voorval,... U geeft bvb. in de titel het onderwerp waarover u het gaat hebben en in het bericht plaatst u uw mening over dat onderwerp. Zo kan u bvb. meedelen dat de media voor de zoveelste keer het fout heeft, of waarom ze nu dat weer in de actualiteit brengen,... Of u kan ook meer diepgaande artikels plaatsen en meer informatie over een bepaald onderwerp opzoeken en dit op uw blog plaatsen. Indien u over meerdere zaken iets wil zeggen op die dag, plaatst u deze als afzonderlijke berichten, zo is dit het meest duidelijk voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken als dagboek. Dagelijks maakt u een bericht aan met wat u er wenst in te plaatsen, zoals u anders in een dagboek zou plaatsen. Dit kan zijn over wat u vandaag hebt gedaan, wat u vandaag heeft gehoord, wat u van plan bent, enz. Maak een titel en typ het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks naar uw blog komen om uw laatste nieuwe bericht te lezen en mee uw dagboek te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met plaatselijk nieuws. Met uw eigen blog kan u zo zelfs journalist zijn. U kan op uw blog het plaatselijk nieuws vertellen. Telkens u iets nieuw hebt, plaats u een bericht: u geeft een titel op en typt wat u weet over het nieuws. Dit kan zijn over een feest in de buurt, een verkeersongeval in de streek, een nieuwe baan die men gaat aanleggen, een nieuwe regeling, verkiezingen, een staking, een nieuwe winkel, enz. Afhankelijk van het nieuws plaatst u iedere keer een nieuw bericht. Indien u veel nieuws heeft, kan u zo dagelijks vele berichten plaatsen met wat u te weten bent gekomen over uw regio. Zorg ervoor dat u telkens een nieuw bericht ingeeft per onderwerp, en niet zaken samen plaatst. Indien u wat minder nieuws kan bijeen sprokkelen is uiteraard 1 bericht per dag of 2 berichten per week ook goed. Probeer op een regelmatige basis een berichtje te plaatsen, zo komen uw bezoekers telkens terug.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met een reisverslag. U kan een bericht aanmaken per dag van uw reis. Zo kan u in de titel opgeven over welke dag u het gaat hebben, en in het bericht plaatst u dan het verslag van die dag. Zo komen alle berichten onder elkaar te staan, netjes gescheiden per dag. U kan dus op éénzelfde dag meerdere berichten ingeven van uw reisverslag.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met tips op. Dan maakt u telkens u een tip heeft een nieuw bericht aan. In de titel zet u waarover uw tip zal gaan. In het bericht geeft u dan de hele tip in. Probeer zo op regelmatige basis nieuwe tips toe te voegen, zodat bezoekers telkens terug komen naar uw blog. Probeer bvb. 1 keer per dag, of 2 keer per week een nieuwe tip zo toe te voegen. Indien u heel enthousiast bent, kan u natuurlijk ook meerdere tips op een dag ingeven. Let er dan op dat het meest duidelijk is indien u pér tip een nieuw bericht aanmaakt. Zo kan u dus bvb. wel 20 berichten aanmaken op een dag indien u 20 tips heeft voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken dat uw activiteiten weerspiegelt. U bent bvb. actief in een bedrijf, vereniging of organisatie en maakt elke dag wel eens iets mee. Dan kan je al deze belevenissen op uw blog plaatsen. Het komt dan neer op een soort van dagboek. Dan kan u dagelijks, of eventueel meerdere keren per dag, een bericht plaatsen op uw blog om uw belevenissen te vertellen. Geef een titel op dat zeer kort uw belevenis beschrijft en typ daarna alles in wat u maar wenst in het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks of meermaals per dag terugkomen naar uw blog om uw laatste belevenissen te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken uw hobby. U kan dan op regelmatige basis, bvb. dagelijks, een bericht toevoegen op uw blog over uw hobby. Dit kan gaan dat u vandaag een nieuwe postzegel bij uw verzameling heeft, een nieuwe bierkaart, een grote vis heeft gevangen, enz. Vertel erover en misschien kan je er zelfs een foto bij plaatsen. Zo kunnen anderen die ook dezelfde hobby hebben dagelijks mee lezen. Als u bvb. zeer actief bent in uw hobby, kan u dagelijks uiteraard meerdere berichtjes plaatsen, met bvb. de laatste nieuwtjes. Zo trek je veel bezoekers aan.

WAT ZIJN DIE "REACTIES"?
Een bezoeker kan op een bericht van u een reactie plaatsen. Een bezoeker kan dus zelf géén bericht plaatsen op uw blog zelf, wel een reactie. Het verschil is dat de reactie niet komt op de beginpagina, maar enkel bij een bericht hoort. Het is dus zo dat een reactie enkel gaat over een reactie bij een bericht. Indien u bvb. een gedicht heeft geschreven, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze het heel mooi vond. Of bvb. indien u plaatselijk nieuws brengt, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze nog iets meer over de feiten weet (bvb. exacte uur van het ongeval, het juiste locatie van het evenement,...). Of bvb. indien uw blog een dagboek is, kan men reageren op het bericht van die dag, zo kan men meeleven met u, u een vraag stellen, enz. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.

WAT IS DE "WAARDERING"?
Een bezoeker kan een bepaald bericht een waardering geven. Dit is om aan te geven of men dit bericht goed vindt of niet. Het kan bvb. gaan over een bericht, hoe goed men dat vond. Het kan ook gaan over een ander bericht, bvb. een tip, die men wel of niet bruikbaar vond. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.


Het Bloggen.be-team wenst u veel succes met uw gloednieuwe blog!

Met vriendelijke groeten,
Bloggen.be-team

07-02-2018 om 23:04 geschreven door  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - ( Stemmen)
>> Reageer (0)
30-11--0001
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Happy valley

De ‘Lantern Festival’ was zeer mooi om te zien. We zijn naar een soort van pretpark geweest waar ze het hele domein omgetoverd hadden in een ‘magisch’ verlichte plaats. Het voelde aan zoals de kerstperiode, waar alles versierd en verlicht is. Het was zeer mooi gedaan, er waren ook verschillende attracties en eetkraampjes aanwezig. De lichtjes werden aangestoken eens de zon onderging, waar het best tot zijn rechtkwam. Ze hadden zelfs kunstsneeuw aanwezig om het maximaal te kunnen versieren.

Na een intense en geweldige dag, zijn we weer klaar voor een nieuwe werkweek.

Veel liefs

Cristel L.A

30-11--0001 om 00:00 geschreven door Cristel L.A  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
>> Reageer (0)


Inhoud blog
  • Op weg naar huis
  • Aftellen
  • Pingyao
  • Toeristisch weekend
  • Beijing zoo
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Archief per week
  • 28/05-03/06 2018
  • 14/05-20/05 2018
  • 07/05-13/05 2018
  • 23/04-29/04 2018
  • 16/04-22/04 2018
  • 09/04-15/04 2018
  • 26/03-01/04 2018
  • 19/03-25/03 2018
  • 12/03-18/03 2018
  • 05/03-11/03 2018
  • 26/02-04/03 2018
  • 12/02-18/02 2018
  • 05/02-11/02 2018
  • 29/11-05/12 -0001

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs