Compostella droom of werkelijkheid
Inhoud blog
  • Slotbeschouwing fotos
  • Slotbeschouwing Moorsele - Santiago de Compostela
  • Dag 33 Melide - Santiago de Compostela
  • Dag 33 fotos
  • Dag 32 Sarria - Melide
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Foto
    Mijn uitdaging
    12-06-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 10 Chatellerault - Poitiers
    Gisteren namiddag heb ik er een halve rustdag van gemaakt. Ik was vroeg in de namiddag aangekomen, in een hotelletje midden een winkelzone net buiten de stad. Ik kon er goedkoop logeren omdat het zondag was en het geen toeristische omgeving is. s' Avonds kwamen er veel vrachtwagenchauffeurs slapen die de maandag moesten leveren aan de vele winkels in de buurt. Vandaag sliep ik zelfs een uurtje langer want er stonden maar 42 km op het programma en de jeugdherberg van Poitiers was maar om 18 u open. Tijd zat vandaag. Ik ben eerst nog gaan shoppen in de Brico om mijn een verlengkabeltje te kopen, en daarna de Decatlon binnen gegaan om nieuwe fietshandschoentjes te kopen. De vorige was ik in het tumult verloren in Epone toen er geen electriciteit was. 
    Pas rond 10 u startte ik de rit, maar eerst wou ik nog het centrum van Chatellerault bezoeken, met oa de Sint-Jakobskerk. Omstreeks 11u reed ik uiteindelijk de stad uit.
    Ik bezocht onderweg ruines van een Gallo-Romeinse nederzetting van Vieux-Poitiers.
    In het dorpje Dissay staat een heel mooi kasteel, dat vroeger nog dienst deed als buitenverblijf van de bisschop van Poitiers. Daar kon ik een babbeltje slaan met een jong koppeltje, die ik reeds 3 dagen na elkaar ergens tegengekomen was. Ze kwamen uit Duinkerke en zijn op weg naar Bayonne. Ze rijden met de fiets van noord naar zuid Frankrijk. Bij de jongen werd een been geamputeerd, en hij rijdt met een prothese van onderbeen en knie. Toch ook een hele prestatie.
    Rond 14u was ik reeds in Poitiers. Zoals Luc mij voorspelde krijgt ge bij het binnenrijden van de stad een stevige beklimming te verwerken. De benen wilden wel nog goed mee, na mijn rust van gisteren en de korte etappe. Bij de aankomst boven heb ik toch even halt gehouden om uit te hijgen en het zweet te laten verdampen.
    Ik had 4 uur de tijd om in stad rond te toeren. Met de fiets een stad bezoeken gaat wel veel gemakkelijk dan te voet. 
    Ik bezocht als voornaamste trekpleisters het mooie stadhuis, de Notre-Dame-kerk en de kathedraal. Ik nam ook wel de tijd voor een grote, koele pint op een terrasje.
    Om 18 u ben ik dan ingecheckt in de jeugdherberg. Ik heb geluk want ik kan alleen slapen in een kamer, waardoor de kans op een goede nachtrust groter is.

    Vandaag toch 48 km gereden, meer dan voorzien door de diverse bezoekjes. Het zal nog meer geweest zijn want bij het rondtoeren in Poitiers lag de gps af. De gps gaf vandaag 328 hoogtemeters aan.



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Archief per week
  • 03/07-09/07 2017
  • 26/06-02/07 2017
  • 19/06-25/06 2017
  • 12/06-18/06 2017
  • 05/06-11/06 2017
  • 29/05-04/06 2017
  • 22/05-28/05 2017
  • 24/04-30/04 2017
  • 27/03-02/04 2017
  • 14/11-20/11 2016
  • 24/10-30/10 2016
  • 17/10-23/10 2016
  • 03/10-09/10 2016
  • 26/09-02/10 2016
  • 01/08-07/08 2016
  • 06/06-12/06 2016
  • 23/05-29/05 2016

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs