Compostella droom of werkelijkheid
Inhoud blog
  • Slotbeschouwing fotos
  • Slotbeschouwing Moorsele - Santiago de Compostela
  • Dag 33 Melide - Santiago de Compostela
  • Dag 33 fotos
  • Dag 32 Sarria - Melide
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Foto
    Mijn uitdaging
    04-06-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 2 Doornik - Montecouvez
    Deze morgen rustig opgestaan omstreeks 7u. Ik nam mijn tijd want ik kon maar om 9 aan mijn fiets geraken die overnacht had in de kelder van het restaurant onder mijn studiootje. Het pakken van mijn bagage ging al beter dan gisteren. Ik hoefde al minder te proppen, alhoewel ik nog steeds even veel meehad.
    Ik stapte nog eens binnen in kathedraal voor een stempel, maar dat niet mogelijk omdat er mis was. Ik wachtte dan tot het bureau de toerisme open was om daar mijn eerste stempel te krijgen in mijn nog maagdelijk Compostela-stempelboekje.
    Om 10u ben ik gestart met de rit. Het was bewolkt, ongeveer 18 graden, maar in de stukken met wind op kop voelde het toch fris aan. Het was aangenaam als de zon er af en toe eens doorkwam.
    De eerste 13 km liepen langs de Schelde, op het jaagpad. Twee keer werd ik verplicht een ommetje te maken omdat bedrijven het jaagpad ingepalmd en afgezet hadden. De rest van de dag reed ik over rustige wegen, door kleine dorpjes. Waarschijnlijk omdat het zondag was, was er bijna geen mens op straat te zien.
    In Rumegies stak ik de Belgisch-Franse grens over. Dat was alleen te zien aan een oud douaniershokje.

    Om 12u heb de ontbijtkoeken, die ik gisteren bijna vergeten was, verorberd op een mooi rustig dorpspleintje onder een kiosk. Intussen belde ik ook nog eens het vrouwke en zoon op om hen gerust te stellen dat alles goed verloopt.
    Na de middag reed ik verder tot Cambrai. Het landschap werd meer heuvelend en de weg slingerde zich tussen de vele akkervelden, meestal waren het uitgestrekte graanvelden.
    In Cambrai heb ik even halt gehouden om wat in het stadje rond te neuzen en enkele foto's te nemen van het mooie stadhuis en de kathedraal. Ik ben er ook mijn 2de stempel gaan ophalen in het office de tourisme. De lieve dame verschoot er van dat ze de stempel op zijn kop zette, maar dat vond ik niet erg.

    Enkele km over Cambrai reed ik terug over de schelde, maar die was maar een pover smal riviertje meer. Het zag er uit als de Heulebeek bij ons in Moorsele. Maar ik was nu op een 15tal km van de bron van de Schelde, die ik dan morgen eens zal gaan bekijken.

    De laatste 5 km reed ik van mijn route af om op een binnenweg naar mijn logement, ferme de Montecouvez, te fietsen. Dat was nog even afzien. Intussen was zon flink van de partij, het was constant bergop met stukken tussen 4 tot 7 procent stijging, en daar boven op had men net het asfalt vernieuwd. De methode in Frankrijk om dat te doen is het wegdek insmeren met een laag teer, en er boven een dikke laag fijn grint over te strooien. Het was echt ploeteren door dat fijne grint.
    Uiteindelijk kwam ik omstreeks 17u aan op de hoeve, waar ik van madame een koele fles bronwater kreeg. Dit en een goede douche deden deugd.

    Vandaag waren er 85 km voorzien, maar werkelijk reed ik 88 km in 5u07. 3 km extra door hier en daar eens iets te gaan bekijken. Ik deed het rustig aan en geregeld eens gestopt om een foto te nemen. De mensen die me kennen weten dat ik daar altijd tijd voor uit trek.
    Ik ben tevreden van mijn dag, hoop op een goede nachtrust op de stille boerderij om er morgen weer in te vliegen.


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Archief per week
  • 03/07-09/07 2017
  • 26/06-02/07 2017
  • 19/06-25/06 2017
  • 12/06-18/06 2017
  • 05/06-11/06 2017
  • 29/05-04/06 2017
  • 22/05-28/05 2017
  • 24/04-30/04 2017
  • 27/03-02/04 2017
  • 14/11-20/11 2016
  • 24/10-30/10 2016
  • 17/10-23/10 2016
  • 03/10-09/10 2016
  • 26/09-02/10 2016
  • 01/08-07/08 2016
  • 06/06-12/06 2016
  • 23/05-29/05 2016

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs