Ik ben Chichi
Ik ben een en woon in Deurne (Belgium) en mijn beroep is om elke dag naar de leukste school van heel Antwerpen te gaan..
Ik ben geboren op 01/09/2010 en ben nu dus 14 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: spelletjes spelen, reizen.
Gisteren was er iets mis met de blog en daarom kon ik er niets opzetten, maar vandaag ben ik terug van de partij. We zijn ook naar andere scholen gaan kijken. Hééééél leuk. Maar ik moest ook een beetje werken. Ik ben nu een echte "acteur" in een echte poppenkast. De mevrouw die achter de camera stond moest bijna wenen omdat ik het zo goed deed. Daarom mocht ik na al dat harde werk een beetje buiten spelen. Nu begin ik jullie toch wel heel hard te missen hoor en zal ik blij zijn om buiten te kunn en spelen wanneer het geen min 15 is. De kindjes hier vinden dat niet zoooo koud, want in de winter was het min 34, maar dan spelen ze ook niet zo lang buiten. O ja, gisteranavond was er ook een heel leuk feest met lekker Fins eten in de kleuterschool. ;;;;;;; en de kerstman, is gekomen, want lapland ligt maar een klein beetje hoger. Wanneer ik thuis kom ga ik nog ZOOOOOO veel vertellen.........onder een warm zonnetje. Kus, kus, kus,,,,,,,,,, en ja meester Marc eet inderdaad heel de dag.
Drini, bedankt voor je leuke berichtje. Ik word er helemaal vroilijk van om iets van jullie te horen. Ook andere kindjes of klassen mogen altijd iets op de blog achterlaten. De school waar ik was vandaag was heel speciaal. De kinderen komen hier met ski's naar school... er ligt hier dan ook heeeeeel veel sneeuw. Als de kinderen binnen komen doen ze hun skietjes en skipakjes uit en doen ze hun pantoffels aan. Gezellig he! Elk klasje heeft hier zijn eigen keuken, salon, bedjes en wc'tjes. De kinderen zitten hier met 7 in een klas. 's Middags krijgen de kinderen hier warm eten. Ik heb ook met het speelgoed van hier gespeeld. Dat kun je op de foto's zien. Het is hier heel netjes en opgeruimd. Oei, nu ben ik dat gewend.... ruimen jullie mijn huisje ook een beetje op? De rest mag je natuurlijk ook altijd opruimen.. De huizen zijn hier niet van steen maar van..... kijk maar eens goed naar de foto's. We weten trouwens nog steeds niet op welke zee we gisteren zijn gaan langlaufen(goed zo, joran). Zoeken jullie dat nog even voor me op?
Hier weer een berichtje van Chichi. Het is hier echt wel berekoud! Vanmorgen wees de thermometer -15 graden aan... Voor mij was het echt wel te koud, hoor! Bovendien had ik maar een paar uurtjes geslapen want ook in Finland is vannacht het uur veranderd, en we hebben hier al een uurtje verschil met België, dus konden we 2 uur minder slapen. Hoog tijd dus voor mij om wat slaap in te halen, dus bleef ik lekker in de warmte een dutje doen in Martiniemmi in de kleuterschool. De juffen waren wel moe(dig) en waagden zich aan een ritje op een sneeuwscooter op een bevroren zee... Kunnen jullie voor mij opzoeken welke zee dat zou kunnen zijn? Ze gingen ook 'stap-skiën' op het ijs.. weten jullie wat de juiste naam daarvoor is? Een mevrouw uit Lapland kwam hen zegenen en ze kregen van haar een houten kommetje om veenbessensap uit te drinken. Je kon ook gaan ijsvissen in de zee. Je moest dan wel eerst een gat in het ijs boren, dat hier wel een halve meter diep is. Om op te warmen kregen ze lekker warme worstjes op de barbecue...Mmmm...(toch wel een beetje spijt dat ik niet mee was). Is het bij jullie ook zo koud? Verzorgen jullie mijn huisje goed? Missen jullie me al een beetje? Ik jullie wel hoor!
Näkemii (vraag maar aan de kinderen van leefgroep 5 wat dat betekent...) Chichi
Kijk maar hoe mijn vlucht verlopen is naar het verre en koude (-4°) Finland. Hier ligt nog heel veel sneeuw. Morgen zal ik mijn warme muts moeten opzetten. Het was een lange vlucht, maar ik heb hier al lekker gegeten en gedronken. Kusje en tot morgen.
Waw wat heb ik pret gehad deze week. Ik heb vanuit mijn huisje kunnen zien hoe de klas van juf Greet samen met de kleuters van meester Steven en juf Sigrid het spel gespeld hebben van mijn vriend de regenboog uit Tsjechië.
De klas van juf Greet heeft eerst naar het filmpje gekeken en ontdekt hoe het spel moet gespeeld worden. Als snel was duidelijk dat het op memory lijkt. Daarna hebben ze gezien dat sommige woorden hetzelfde zijn in het Tsjechisch zoals auto en park. Wist je dat school skolla is? Dat klinkt wel hetzelfde. Jullie engels is trouwens ook heel goed. Jullie spraken DOG heel juist uit!
Wat fijn om te zien hoe die grote kinderen uit leefgroep 4 leuk samenspelen met de kleuters. Zij hebben ontdekt dat de kleuters in Tjechië ook een blokkenhoek hebben en kleuren met kleurtjes. Wat wel gek is...Sommige kleuters komen daar naar school in een buggy. Die zullen wel heel jong zijn.
Er zal nog veel post volgen en we blijven de spelen spelen.
Dag lindevrienden en natuurlijk ook mama's en papa's. Het is zover... De kinderen zijn op ontdekking gegaan in de buurt van de school. Samen met mijn vrienden heb ik daar een spel over gemaakt. In de filmpjes kan je zien hoe het gespeeld wordt. De kinderen moeten een aantal foto's verzamelen die te maken hebben met de school, de omgeving, voeding, dieren, hobby's, ... Ze mogen zelf kiezen welke tegel ze omdraaien, maar dan moeten ze ook goed onthouden wat er onder elke tegel ligt. De kinderen in de andere landen hebben ook zo'n spel gemaakt. We kijken reikhalzend uit naar het eerste spel dat zal aankomen. Zo leren we woorden uit andere landen kennen, maar ook hun voedingsgewoonten, de dieren die ze in hun buurt vinden,... Zou dat erg hard verschillen met ons? Groetjes Chichi