De eerste 3 dagen doen we themaloos. We geven iedereen de kans om terug te wennen aan de klas . De juf observeert de kleuters en stuurt bij waar nodig.
Vanaf donderdag 7 januari gaan we van start met ons thema :
Webschema : wat heeft er allemaal wielen ? We ontdekken dat er veel dingen bestaan met wielen. We leren de juiste benaming kennen.
We bekijken de auto van de juf eens van dichtbij . Wat zit er onder de motorkap ? Is er plaats op de speelplaats om een ritje te doen ?
Vrijdag gaan we aan de slag met onze dozen . We gaan ze schilderen, we bouwen ze om tot garages met verdiep, zonder verdiep . De kleuters mogen hun fantasie gebruiken alsook ander kosteloos materiaal zoals kartonnen buizen, enz.... Er staat ook een grote kartonnen auto in de klas. Deze gaan we schilderen, voorzien van onderdelen zoals een deur, een raam, lichten, een dashbord, zo kunnen we er nadien mee spelen.
Maandag gaan we een sorteeroefening van onze auto's in de klas maken. Welke voertuigen horen samen ? We gaan ontdekken adhv welke kenmerken we ze kunnen sorteren vb via kleur, grootte, merk, functie .
We leren een liedje over de wielen van de bus .
Dinsdag gaan we adhv pictogrammen op zoek in de schoolomgeving naar verschillende merken van auto's. Herkennen we er enkele, misschien die van onze eigen auto thuis. Via patroonstempelen gaan we de autosnelweg inschilderen. In de zandbak komen de werfvoertuigen terecht.We leren ze met de juiste naam kennen .
Donderdag mag iedereen een auto of voertuig van thuis meebrengen. We bekijken en vergelijken ze met elkaar.Nadien komen deze voertuigen op de speelmat terecht om vrij mee te spelen. Op de automat kunnen we ondertussen ook met de zelfgemaakte garages spelen.
Vrijdag : Gaan we indien mogelijk naar een echte tractor kijken. Wauw , die is echt wel groot. We mogen er ook eens in zitten. Wat een groot stuur !!!!
PS : Alle materiaal ivm het onderwerp is van harte welkom gedurende de volgende 2 weken.
Na de vakantie gaan we op donderdag aan de slag met thema "voertuigen-alles loopt op wieltjes-verkeer". Enkele kleuters van de klas zijn zeer geinteresseerd in deze onderwerpen,vandaar. We komen in contact met verschillende voertuigen die wielen hebben, gaan ze van dichtbij ontdekken
Uw kleuter mag een schoendoos(grote formaten, geen kinderschoendoos) meebrengen . Hiermee gaan we allerlei garages, car-wash ,parkings, enz.... bouwen.
Ook mogen ze 1 of 2 voertuigen met wielen meebrengen naar de klas, deze blijven dan gedurende 2 weken in de klas om mee te spelen. Ik denk hierbij aan een speciale auto, een vliegtuig, een werfauto, een vrachtwagen, een tractor,een kar, een kruiwagen, een gewone auto, een cabrio, een trekspeelgoedje,rolschaatsen, enz...
Allerlei materiaal is van harte welkom zoals leuke boekjes ,materiaal van cars, tekenfilm cars,info- boeken auto's, verkeersborden, fluo-hesjes,fietshelm, enz....
Alles mag vanaf maandag 4 januari meegegeven worden.
We vertellen het kerstverhaal met mooie prenten uit sterretjes aan de hemel.Onze kerststal halen we erbij en we gaan stapsgewijs de figuren erin plaatsen. Kennen we iedereen die in de kerststal aanwezig is. Wat vieren we eigenlijk op Kerst ? De verjaardag van Jezus.
Nadien krijgen de kls ook de kans in de poppenhoek om met het stalletje en de figuren om te gaan.
We leren een bordspel spelen met de juiste spelregels . We leren pictogrammen aflezen.
Ook een kleurenspel van kerstbomen komt aan bod, wat hang ik in de boom ?(gezelschapspel met kerstballen en kerstfiguren ophangen in de boom)
Al handelend worden de begrippen bovenaan, onderaan, in het midden, de zijkant besproken.
Er staat ook een nepboom op de plastecine-tafel. We mogen met vormen en plastecine zelf figuren maken voor in de boom te hangen. Met haakjes hechten we ze vast in de boom(fijne motoriek).
We pakken ons geschenkje voor Kerst mooi in, we leren onze nieuwjaarsbrief opzeggen.
Vergeten we de pakjes niet voor onder de boom ? Goed de naam opschrijven aub !!!!
Vrijdag is dan de grote dag !! We vieren kerstfeest in de klas . We spelen een beurtspel voor de pakjes uit te delen, we eten cake en drinken fruitsap , we maken het extra gezellig rond onze mooie versierde en verlichte boom.
We kijken naar een dvd van de smurfen : Hoe vieren zij Kerstmis ?
Ik wens mijn lieve engeltjes en hun familie fijne, warme, gezellige kerstdagen toe en een tof,liefdevol en speciaal 2021 vol met vreugde en liefde !!!!
Hallo, wij
zijn Nellie en Cezar en samen met jullie kapoenen gaan wij dit jaar
veel plezier beleven in de klas van juf Ingrid. En als jullie
kapoentje jarig is mogen we 2 nachtjes bij jullie komen logeren. Wij
kijken er al naar uit! Hopelijk jullie ook :-). Tot dan, Nellie en Cezar