Woensdag is het fruitdag. Koekjes blijven dan thuis!
Welkom in de klas van juf Ingrid en juf Els
18-06-2021
LAATSTE 2 WEKEN : THEMA VAKANTIE
Het komt razendsnel dichterbij , einde van het schooljaar 2020-2021 !!!!
We gaan nog volop genieten van onze laatste dagen samen.
Maandag mogen we allemaal in de sfeer van "de rode duivels" naar school komen. Zeker niks gaan kopen !!! Iets in de kleuren van de Belgen volstaat.
Zo tellen we af naar de match van die avond.
Dinsdag vieren we de verjaardag van Manon die jarig is in de grote vakantie.
Donderdag vieren we Amy die ook jarig is in de zomervakantie.
Verder knutselen we nog enkele leuke dingen over kamperen, vakantie.
Nemen we het speelgoed verder onder handen, kuisen, schrobben, wassen maar !!!
Op vrijdag brengen we allemaal een grote zak met onze naam erop mee naar school. Onze werkjes mogen mee naar huis .
De laatste dinsdag 29 juni is het nog een topdag !!! Buitenspeeldag met springkastelen, bellen blazen, schminken, en nog veel meer.
Op woensdag 30 juni nemen we dan afscheid van elkaar. Het was een boeiend en fijn schooljaar. Graag wil ik bij deze al mijn ouders bedanken voor het toffe schooljaar en de goede commmunicatie. Bedankt voor het vertrouwen dat jullie in onze school en zijn leerkrachten stelt.
Juf Ingrid zal ook de laatste woensdag van de partij zijn, om afscheid te nemen.
Wij wensen iedereen een super ,fijn,zonnig en ontspannende vakantie toe.
Aan onze bengeltjes, bedankt voor het toffe schooljaar, we hebben samen een hele weg afgelegd, jullie hebben dat toppie gedaan !!!!
Deze week gaan we van start met ons nieuw thema "picknicken en kamperen" gedurende de volgende 2 weken.
Onze poppenhoek wordt omgetoverd tot een camping met tenten en bijhorende materialen. Een makkelijke uitklapbare tent is nog steeds zeer welkom in ons klasje. We maken ook tenten van dekens en stokken. Welke dingen hebben we allemaal nodig om te gaan kamperen ?
Wat stoppen we in onze rugzak of valies ?(vb slaapzak, een zaklamp, een een gamel,drinkbeker, enz....) . We ontdekken deze dingen en geven ze een plaats in de kampeerhoek. We komen ook te weten dat er zoiets bestaat als een picknickmand (waarom is alles van plastic ?).
Aan het kampvuur zingen we veel liedjes : wij leren het lied"vrolijke, vrolijke vrienden kennen.
We beginnen ook al wat dingen op te ruimen in ons klasje. Het einde van het schooljaar komt immers dichterbij. We wassen de spulletjes zodat ze weer netjes zijn voor volgend schooljaar.
Natuurlijk gaan we deze 2 weken zo vaak mogelijk als we kunnen op het grasveld picknicken. Zowel voor ons koekje en drankje en ook s'middags. We gebruiken grote picknicklakens en kunnen samen gezellig onze boterhammen opeten, en het gevoel van picknicken echt ervaren.
Alle materiaal is nog steeds welkom in de klas; gelieve overal goed je naam op te voorzien. De bedoeling is dat het materiaal 2 weken in het klasje blijft.
Eerst en vooral wil ik jullie informeren dat ik er de volgende 2 weken niet zal zijn, ik ga in ziekteverlof van maandag 24 mei tot en met maandag 7 juni 2021.
De eerste week zal opgevangen worden door juf Els die voltijds in de klas zal komen .
Het zal een themaloze week worden waarin we de kleuters nog eens extra goed kunnen observeren .
In deze week mag iedereen 1 ding meebrengen naar de klas. Dit kan een gezelschapspel zijn, een boek,klein wereldmateriaal, kortom iets waar ze graag mee bezig zijn. De bedoeling is dat het speelgoed een week in de klas blijft en zo ook andere kleuters de kans krijgen om hiermee te experimenteren .
HET OUDERCONTACT VAN 31 MEI EN 1 JUNI GAAT GEWOON DOORGAAN ZOALS VOORZIEN !!!!
De tweede week nl van maandag 31 mei tot en met 4 juni 2021 zal Juf Eline (juf staat deeltijds bij Juf Katrien in de klas) de klas overnemen.
Zij zal jullie eventueel op de hoogte brengen of de kleuters iets moeten meebrengen en waar ze rond zullen werken.
Juf Rune start deze week op met het thema "prinsen en prinsessen". We starten met het verhaal van FROZEN waarin de kls al heel wat personages herkennen en benoemen.
ER gaat tijdens de knutselles nogal wat afgeknutseld worden nl : echte frozenlijm gaat gemaakt worden.
OOk gaan we met ijsblokjes aan de slag, hoe voelt dat aan, wat zit er in de ijsblok verstop!, hoe krijgen we dit eruit ? Hoe kunnen we dit versnellen.
De tegenstellingen koud-warm-lauw alsook hard en zacht worden aangebracht.
We leren aan de hand van een powerpoint onze eigen koninklijke familie kennen met onze prinsen en prinsessen.
Zijn er overal ter wereld , in ieder land een koning en koninging ?
Ook presidenten worden waargenomen.
Er worden tussen door leuke verhalen van Prinses Arrabel vertelt die elke keer iets anders beleefd. De verhalen worden in de kamashibai(klein houten verteltheatertj) gebracht .
En op VRIJDAG IS HET DAN DE GROTE DAG "PRINSEN EN PRINSESSENFEEST " in de klas. Kleuters mogen verkleed naar school komen in hun mooiste jurk en de jongens in hun mooiste kostum. We maken die dag lekkere smoothies klaar om te feesten.
Het is ook de laatste dag dag juf Rune bij ons in de klas aanwezig zal zijn. Wij bedanken haar voor het fijne leerrijke schooljaar.
Het zal deze week maar een korte week zijn . Van maandag tot woensdag.
DONDERDAG EN VRIJDAG VRIJAF !!!!
Juf Rune zal haar stage aanvangen en starten met het thema "prinsen en prinsessen". Na een rondvraag bleek dat heel wat kleuters hier graag over zouden willen leren in de klas.
Op maandag vertelt juf Rune het verhaal van DE KIKKERKONING.
We leren de personages kennen. De moraal van het verhaal dat erachter zit.
We leren een kikker schilderen met verschillende tinten groen en het begrip circel wordt aangebracht.
Ook gaan we volgens een stappenplan leren hoe we zelf een eenvoudige kikker kunnen tekenen.
Het verhaal wordt op verschillende manieren opnieuw vertelt.
Ook de kleuters gaan zelf vertelprenten tekenen en ontwerpen. Met de bekomen resultaten vertelt juf Rune het verhaal opnieuw in de KAMASHIBAI (klein verteltheater).
Allerlei materiaal is van harte welkom rond dit onderwerp . Boekjes, speelgoedkikkers, prinsessenkroontjes, enz...
VOLGENDE WEEK VRIJDAG 21 MEI HOUDEN WE EEN FEEST IN DE KLAS. IEDEREEN MAG DIE DAG VERKLEED ALS PRINS OF PRINSES NAARSCHOOL KOMEN. Er worden lekkere smoothies klaargemaakt en we versieren een lange tafel in de klas(net zoals in de middeleeuwen) waar we samen deze smoothies gezellig gaan drinken.Ik wil jullie heel graag nu al van op de hoogte brengen zodat u tijdig de nodige verkleedkledij kan voorzien. Uiteraard niets gaan kopen, laat je fantasie maar wat werken, dat worden meestal de mooiste creaties.
We starten met een gesprek over onze mama's. Aan de hand van de foto die reeds meegebracht hebben ontdekken we dat onze mama's er allemaal anders uitzien (uiterlijke kenmerken), maar dat ze wel heel veel voor ons betekenen. Houden van, helpen, voor elkaar zorgen, enz... komt uitgebreid aan bod. Dankbaar zijn voor zulke lieve mama (hoe kunnen we laten merken dat we dankbaar zijn ?) enz... Welke taakjes doet mama allemaal zoal in het huishouden en voor ons.
We maken er een webschema rond .
Ook starten we met het maken van ons geschenkje voor moederdag en aan de hand daarvan rollen we ook een beetje in het neventhema bloemen en geuren.
Dinsdag heeft de juf potgrond, potjes, schepjes, bloembollen, zaadjes meegebracht. We gaan hiermee aan de slag als echte tuinmannen en tuinvrouwen.
We leren zaaien en planten en ontdekken welke nazorg er moet gegeven worden. We visualiseren deze taakjes zodat we ze niet vergeten in de loop van de week.
Dinsdag mogen de kls ook een nepbloem, nepplantje meebrengen. Zijn die ook echt ? Kunnen we dat zien, voelen, ruiken ?
We gebruiken deze bloemen nadien voor in onze bloemenwinkel en poppenhoek.
Donderdag mag uw kleuter iets meebrengen wat een bepaalde geur afgeeft zoals een bijna leeg flesje parfum, een lege bus wasverzachter,een lege doos waspoeder, een geurkaars, een geurzakje, shampoo, enz.... We gaan na of we die geur herkennen. Staan er op de verpakking bloemen ? We gaan deze eens opzoeken in onze infoboeken rond bloemensoorten. Welke geur vinden we aangenaam, welke iets minder. Dit is erg persoonsgebonden.
Op vrijdag leggen we de laatste hand aan ons geschenkje en gaan we deze inpakken.
Hopelijk blijft het tot zondag een geheimpje .
De week nadien is maar een super korte week en zal Juf Rune de klas terug overnemen onder begeleiding van de klasjuf. We gaan deze dagen nog even verder met het thema . Er worden allerlei verhalen over mama's vertelt, want ook dieren hebben een mama en papa. We leren een bordspel spelen met bloemen, kleurenspel de bloementuin komt aan bod, memory van bloemsoorten ,enz...
We gaan zelfs proberen om zelf wat geuren samen te stellen, dat gaat experimenteren worden.
We weten al heel wat over de dino's. Nu gaan we ons wat meer richten op de omgeving waarin de dino's geleefd hebben.
Er waren vulkanen . Hoe zijn die er gekomen ? Zijn er nu nog vulkanen ? Wat doen vulkanen ?
Via allerlei filmpjes op schoolbank tv komen we deze dingen te weten.
We gaan via een proefje eens aantonen hoe een vulkaan kan uitbarsten.
Dit doen we op de speelplaats, je weet maar nooit !!!!!
Ook gaan we zelf een grote vulkaan maken die we nadien op onze dinotafel kunnen gebruiken.
Ook leren we hoe de skeletten of fosielen van de dino's zijn gevonden. Waar kunnen we ze nu bewonderen?
We gaan ook een beetje aan de slag als de dino-dokters. We gaan archeoloog worden en met ons borsteltje op zoek naar skeletten in het zand.
Uw kleuter mag op dinsdag een krant of een stuk van een krant meebrengen voor onze vulkaan te maken.
Ook deze week mag uw kleuter een foto van zijn of haar mama meebrengen (ongeveer 5 cm op 5 cm). We kunnen nu nog niet vertellen waarom we deze nodig hebben !!!
We sluiten de week af met het nogmaals kijken in de info-boeken van de dino's . Kennen we de meeste dino's nu, hun eigenschappen ?
Naar aanleiding van enkele geinteresseerde kls gaan we aan de slag met dit onderwerp.
We gaan op ontdekkingstocht door dino-land. Welke soorten dino's bestaan er allemaal, wat een gekke namen hebben ze !! Ze zien er wel allemaal anders uit, ook andere pootafdrukken. We ontdekken dat er 2 soorten dino's zijn nl de vleeseters en de planteneters.
Mbv info-boeken uit de bib gaan we allerlei informatie opzoeken rond de dino's : Wanneer hebben ze geleefd ? Bestaan ze nu nog ? Zijn er overblijfselen? Wat zijn de typische kenmerken van dino's , hoe worden dino's geboren enz....
We bekijken ook heel wat filmpjes op schoolbank-tv waarin we meer te weten komen over deze prachtige dieren.
Er komt een grote dino-speeltafel waarin we de leefwereld van de dino's zo getrouw mogelijk weergeven.
We knutselen allerlei leuke dingen en maken ook een dino uit een kartonnen bordje.
We leren logisch nadenken van ei tot dino, we serieren van klein naar groot, we gaan tellen.
We spelen een memory en een domino rond dino's, de soorten en hun benaming worden nog eens benadrukt.
Leuke verhalen zoals : Het ei van Bommes , De gigantosaurus, wij eten geen dino's, enz... komen aan bod.
Op dinsdag mogen de kls een dino meebrengen, schrijf of voorzie goed de naam van uw kleuter op de dino. Zo kunnen we al het materiaal nadien zonder probleem terug bezorgen. We gaan die dag de dino's indelen volgens soort, nadien volgens planten-of vleeseter, van groot naar klein, enz.....
De dino's komen nadien op de grote speeltafel terecht.
Allerlei materiaal ivm het onderwerp zoals boekjes, spelletjes, klein wereldmateriaal, enz..; zijn van harte welkom in de klas.
Hallo, wij
zijn Nellie en Cezar en samen met jullie kapoenen gaan wij dit jaar
veel plezier beleven in de klas van juf Ingrid. En als jullie
kapoentje jarig is mogen we 2 nachtjes bij jullie komen logeren. Wij
kijken er al naar uit! Hopelijk jullie ook :-). Tot dan, Nellie en Cezar