wereld in vrede en liefde
Inhoud blog
  • hoofddoeken in het Atheneum
  • geweldige geweldloze communicatie
  • zachte kracht
  • Wereld in vrede en liefde

    Zoeken in blog


    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    forum

    Druk op onderstaande knop om te reageren in mijn forum


    vrede van groot tot klein
    24-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wereld in vrede en liefde
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Wereld in vrede en liefde


    Is het dat niet wat wij allemaal vurig wensen? Ik zeker wel.

    VAN ERVAREN GEBROKENHEID OP ZOEK NAAR HEELHEID

    Helaas heb ik dat van kindsaf aan nooit zo kunnen ervaren, en is mijn hele leven als het ware een zoektocht naar vrede en liefde geworden. Laat mij het mijn levensbestemming noemen: Vrede en liefde in en met mijzelf, met mijn omgeving, tot vrede en liefde in de wereld vinden, vanuit een ervaren beginsituatie van isolatie, onvrijheid, eenzaamheid, gebondenheid, valse schijn.

    Opgegroeid in een zeer gelovig katholiek milieu, kostschool-geschoold door de paters Jezuieten, zijn vrede en liefde begrippen die mij met de paplepel zijn ingegeven. Helaas niet in mijn belevingswereld. De grote kloof tussen de aangeleerde theorie en de beleefde praktijk!

    MIJN IDEAAL 'LEVEN' EN 'BELEVEN'

    Als de centrale 'opdracht'  in mijn leven zie ik dan ook een antwoord te vinden hoe ik vrede en liefde in mijn belevingswereld kan 'leven', in plaats van het als 'waarheids' model voorgeschoteld of zelfs opgedrongen te krijgen. Het zal blijken een gang te zijn langs diverse stadia, van het katholicisme, via boeddhisme, tot het ontwikkelen van mijn eigen waardesysteem.

    Ik kwam ook verschillende 'werktuigen' tegen om vrede en liefde te leven, onvoorwaardelijk geloof, inclusief schuld- en boetebesef, tot inzichten dat alle 'waarheid' ongekend is, wij wel onze eigen 'waarden' kunnen bepalen, zonder dat aan anderen met een waarheidsclaim op te dringen.

    HET PAD

    Met deze blog wil ik enerzijds het pad beschrijven dat ik bewandel, alle mooie bloemen en ook de onvermijdelijke mest waarop deze bloeien. Het is het louterend pad van de pelgrim, die onderweg geconfronteerd wordt met alles ('ego') wat hem afhoudt van de ultieme ervaring, zich één te voelen met alles en iedereen, het mystieke ideaal van mystici en kluizenaars uit velerlei richtingen. Een pad met veel vallen en opstaan, hopelijk het opstaan als laatste...

    KIJK OP DE ACTUALITEIT

    Anderzijds tracht ik in specifieke blogs die ingaan op de actualiteit, mijn zich vormende wereld-waardenbeeld te toetsen aan de dagelijkse problematiek: hoe kunnen wij omgaan met de dingen van elke dag vanuit een wereld in vrede en liefde, zoals ik dat vermoed. Hoe om te gaan met bijvoorbeeld de hoofddoekenproblematiek, de politieke impasse, het onderwijs, kerkelijke ethiek?

    DELEN IN PLAATS VAN OVERTUIGEN

    Deze blog is dan ook bedoeld om mijn pad te delen, reactie uit te lokken, om zo ook, samen met de lezer een stukje 'onderweg te zijn, te leren ook van elkaar.



    24-04-2011, 00:00 geschreven door Boudewijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Archief per week
  • 25/04-01/05 2011
  • 18/04-24/04 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    Categorieën


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs