Opstelling KAA Gent (1e helft): Martinovic, Smoje, Thijs, Sorokin, Thompson, Olufade, De Roeck, Ruiz, Maric, Ljubijankic en Grondin
Opstelling KAA Gent (2e helft): Jorgacevic, Myrie, Grncarov, Suler, Moia, Rosales, Azofeifa, Mutavdzic, Campos, Foley en Nfor
Doelpunten: 32' Ljubijankic 0-1 56' Nfor 0-2 67' Nfor 0-3
Gele kaart: Moia (KAA Gent - tackle)
Penalty: 75' De Clercq (Jorgacevic redt)
Een massaal opgekomen Gents supporterslegioen zag de Buffalo's meteen richting Kurt Van Doorne trekken. En na 4 minuten trof Jonas De Roeck met een rake kopbal (na corner van Olufade) de deklat. Het openingskwartier was volledig voor Gent, dat steeds via de flanken de vrije man zocht en vond. Op het kwartier kreeg Bernd Thijs de bal mooi aangespeeld door een bedrijvige Ljubijankic, maar de Limburger besloot naast.
In het 2e kwartier kwam Deinze ietsje meer uit haar verdedigende stelling. Maar echte kansen kon het nooit versieren. Enkel Thomas Weydisch kreeg een open doekje na een mooie slalom, maar de thuisspeler kon doelman Martinovic niet bedreigen. En iets na het half uur achtte Milos Maric de tijd rijp voor een eerste Gentse treffer. Hij bediende heel knap Zlatan Ljubijankic en de Sloveense spits lukte het openingsdoelpunt (0-1).
Even later ging Ljubijankic opnieuw richting doel, want na een verre uittrap van Martinovic kreeg hij even wat ruimte van de thuisdefensie, maar die kon hem in extremis alsnog tegenhouden. In de 35e minuut mocht Jonas De Roeck ook nog even zijn kans wagen, maar doelman Van Doorne stond pal. En enkele minuten later werd De Roeck terug van een goal gehouden door een attent keepende Van Doorne. De laatste Gentse mogelijkheid voor rust kwam na een mooie actie van Adekanmi Olufade uiteindelijk van Milos Maric, maar zijn poging ging ruim naast.
Na de rust terug een volledig nieuw Gents elftal en Ernest Nfor voelde zich meteen duidelijk in zijn sas. In het stadion waar hij een seizoen actief was, ging hij in de 1e minuut van de 2e helft meteen op avontuur. Maar doelman Van Doorne gaf geen krimp op zijn doelpoging.
Gent sloot weer meer nadrukkelijk het net rond de zestien van Deinze. Eerst kon De Wulf nog een knappe aanval via Foley en Campos neutraliseren en trof diezelfde Campos nog eens het doelhout. Maar toen Nfor zijn duivels ontbond moest ook Kurt Van Doorne zich een tweede maal gewonnen geven. Na een fraaie slalom verdubbelde Nfor enig mooi de score (0-2).
Iets na het uur raakte Bojan Jorgacevic licht gekwetst aan het hoofd toen Xavier Deschacht nogal driest door ging op de populaire Gentse doelman. Na verzorging kon de Serviër probleemloos verder.
En in de 67e minuut kon target-man Dominic Foley de bal mooi in de loop van Ernest Nfor deviëren en die lukte meteen zijn 2e doelpunt van de avond (0-3).
Een kwartier voor het einde achtte de ref het ogenblik aangebroken om wat van de aandacht op te eisen. Na een imaginaire overtreding van Marko Suler gaf hij immers een penalty aan de thuisploeg. Maar Frederik De Clercq zag zijn poging vanop elf meter knap gered worden door Bojan Jorgacevic.
De partij kabbelde nu rustig richting haar einde, maar Roberto Rosales kreeg in de slotminuut nog een uitgelezen kans om tot scoren te komen. Dominic Foley glipte door de buitenspelval en legde goed breed op de Venezolaan die voor een open doel onbegrijpelijk miste.
Een vierde overwinning dus voor de Buffalo's in deze voorbereiding. De Gentse fans konden met een goed gevoel naar huis. En coach Michel Preud'homme was best tevreden met de prestatie, want hij schonk zijn spelersgroep een vrije dag op zondag. |