Barwoutswaerder
Inhoud blog
  • recensies en optredens
  • Dirk Verbruggen
  • Pers
  • Bundelpresentatie 'Zonder' van Sylvie Marie
  • recensie: laat[avond]taal
    Zoeken in blog

    ___________ kabouters krijg je niet klein _________
    __________________ of, wat doet David Troch in de wereld?______________
    31-03-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.winnaar Jules Van Campenhoutprijs

    Het was even windstil op mijn blog. Nu een kleine storm met dit bericht: gisteren won ik met mijn gedicht ‘doorgewinterd’ de Jules Van Campenhoutprijs voor poëzie. Kleine ik treedt daarmee in de voetstappen van voorgangers als Norbert de Beule, Dirk van Bastelaere en Peter Verhelst.

    Dat er een vijfhonderd inzendingen waren, is mooi. Dat ook mijn drie andere ingezonden gedichten (innig, nooit alleen en ouderdomsoefening) eveneens de bloemlezing haalden, is mooi. Dat de jury onder andere bestond uit Mark Van Tongele en Dirk Verbruggen, is mooi.

    De Jules van Campenhoutprijs maakt deel uit van De Prijzen van Meise, daarbij ook de Ward Ruyslinckprijs voor kortverhaal, de Maurits Naessensprijs voor teken- en schilderkunst en het Jeanne Streulensjuweel voor toneel. De uitreikingen gebeurden in stoomtreinvaart. Werden de schilderijen nog geprojecteerd op de achtergrond, er werd geen stukje toneel gebracht, geen fragment uit een kortverhaal gelezen, geen gedicht voorgedragen.

    Gemiste kansen.

    En toch nog met plezier blijven zitten voor het optreden van Fay Lovsky en Geert Chatrou, tweevoudig wereldkampioen kunstfluiten. Wat me niet de opmerking gaat ontlokken dat de wonderlijke jongedame (met eervolle vermelding) en ik fluitend naar huis reden na x aantal glazen rode wijn en aangename gesprekken met Dirk Verbruggen, Theo Slachmuylders (voorzitter van de JVC-prijs), Rita Van Hauwermeieren (winnares in 2006 en jurylid bij deze editie) en Yerna Vandendriesche.

     

    31-03-2008, 13:16 Geschreven door Barwoutswaerder


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    links
  • David Troch
  • Zwerfheden
  • Sylvie Marie

  • Archief per maand
  • 04-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 09-2005


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs