Vandaag ben ik gaan koersen te Wanzele waar er 30 renners aan de start stonden. Er moesten in totaal 14 ronden worden afgewerkt. In de koers was het altijd heel rustig hoewel mijn ploegmaat Niels Mannaert zich heel bedrijvig toonde. Op een paar ronde voor het einde probeerde ik samen met Jens Meersmans samen een paar keer weg te geraken maar dit lukte niet. Ook in de laatste ronde probeerde ik terug samen met Jens maar ook dan geraakten we niet weg. Dus werd het een massaspurt die werd gewonnen door Jens Meersmans, ikzelf werd 5de en Niels Mannaert eindigde knap 10de.
Zondag ben ik gaan koersen te Opwijk er stonden 71 renners aan de start. In de 1ste van 10 af te leggen ronden ging ik meteen in de aanval maar zag dat dit niet echt lang zou duren dus ik hield ik de benen maar stil. In de volgende ronden schoof ik altijd mee maar zag dat niemand echt weg geraakte. Op 5 ronden voor het einde gingen er 3 renners aan de haal ze blven weg tot in de laatste ronde. In de laatste 2 kilometer ging Jens Meersmans in de aanval ik schoof mee maar we werden teruggergrepen. Iets later ging Jens nog is aan en hield het vol tot op 400 meter van de aankomst maar toch werd het een massaspurt. Hierin werd ik mooi 7de en was daar ook blij mee.
Zondag ben ik gaan koersen te Roosdaal-Strijtem, er stondens 64 renners aan de start. In de eerste van 10 af te leggen ronden zijn er regelmatig aanvallen maar niemand raakt weg. Ik hou me steeds in het peleton. In de 5de ronde gaat er iemand onderuit in de afdaling de fiets schuift voor mij en kan die niet meer ontwijken zodat ik val. ik hou er schaafwonden aan over en een ontstoken pees aan mijn pols en schouder. Hopelijk volgende koers meer geluk.
Zaterdag stonden we et 102 klaar om te starten te Moerzeke-Hamme. Het tempo ging heel vlug de hoogte in. In de 3de van 11 af te leggen ronden ga ik samen met 2 andere renners in de aanval. Stelselmatig bouwden we onzo voorsprong uit tot bijna 1minuut. Maar dan kwam het peleton en werden we op 3 ronden van het einde weer gegrepen. Op 2 ronden van het einde was er een valpartij in het peleton, en moest ik even voet aan grond zetten, en moest met een achterstand van 100 meter op het peleton achtervolgen. Ik kwam weer aanwluiten maar toen bleken er 5 renners te zijn ontsnapt dus moesten we spurten om de 6de plaats. In de spurt werd ik 8ste dus 13de in de einduitslag.
Zaterdag ga ik koersen te Moerzeke-Hamme, de start is er om 15.00uur. Inschrijving: cafe Schelderoute, Dorp 3. 66km (11x 6km).
Zondag ga ik dan koersen te Roosdaal-Strijtem, ook daar is de start er om 15.00uur. Inschrijving: cafe in 't Rusten van de Berg, Kleemstraat 47. 68km (10x 6.8km).
Vandaag stonden we in Buggenhout met 40 renners aan de start. Vanaf de 1ste van 12 af te leggen ronden probeer ik meteen te gaan, eerst met 2 maar worden terug gegrepen. In de 2de ronde zijn we met 3 weg maar ook hier worden we ingerekend door het peleton, in de 3de ronde zijn we dan met zen zessen weg maar ook deze aanval gaat niet door. Bij het ingaan van de 5de ronde gaat Jurgen Van Trijp, niemand kan volgen, ik zie dat het gevaarlijk wordt en spring er naartoe. Stelselmatig bouwen we onze voorsprong uit tot meer dan 1.30 min. Zo gaan we dus spurten om de eerste plaats, hij is de snelste en dus word ik 2de. Zodus weer een mooi eindresultaat.
Gisteren ben ik gaan koersen te Denderbelle, een koers dicht bij de deur en dus voor eigen volk. In totaal stonden er 74 renners aan de start. Vanaf de 1ste van 11 af te leggen ronden waren er aanvallen, ik schoof altijd aandachtig mee. In de derde ronde zijn we 6 eventjes weg maar worden terug gegrepen. Dan gaan er 3 renners weg, ik wacht even maar dit blijkt al meteen de goede aanval, de enige keer dat ik niet meespring en de goeie vlucht was weg. Hierna probeer ik altijd maar geraak niet weg tot we op 4 ronden van het einde met 4 weggeraken. We blijven altijd op 50 seconden hangen en bij het ingaan van de laatste ronde kwam het peleton op 10 seconden van ons. Maar we blijven ronddraaien en het peleton komt niet terug . Wij komen wel tot op 16 seconden van de leiders omdat ze naar mekaar kijken maar komen juist te laat. In de spurt voor de 4de plaats word ik 3de en dus 6de in de einduitslag.
Gisteren stonden we in totaal met 32 renners aan de start van het criterium te Ninove. Vanaf de eerste van 32 af te leggen ronden waren er direkt aanvallen en vooral spurten om de vele premies te nemen. In de 12de ronde gaat 1 renner weg ik zie het gevaar en rij het gat vlot dicht samen bouwen we stelsel matig onze voorsprong uit en spreken we af om niet te spurten om de premies maar gewoon ieder om de ronde een premie te laten nemen. De verstandhouding tussen ons is goed zodat we de laatste ronde ingaan met een voorsprong van 48 seconden. 100 meter voor de laatste bocht valt de renner waarmee ik weg was van achter mijn rug en ik kan juist niet meer aanpikken zodat ik toch tevreden 2de wordt na een verdienstelijke koers van ons alle twee.
Gisteren stond ik aan de start te Denderhoutem. In totaal waren er 24 renners hun rugnummer komen afhalen. In de eerste 5 van 10 af te leggen ronden waren er geen noemenswaardige ontsnappingen. Vanaf ronde 6 werd de koers dan opengebroken, ik probeerde meermaals weg te geraken maar dat lukte niet. Tot bij het ingaan van de laatste ronde waren er 2 renners weg ik ging er alleen naartoe zodat een kopgroep van 7 tot stand kwam. Later had 1 renner in de kopgroep nog met pech af te rekenen. Ik probeerde nog alleen weg te geraken maar dat lukte niet zodat ik van ver op kop aan de sprint begon. Ik hield stand tot op de meet en behaalde mijn eerste zege dit seizoen.
Zaterdag stonden we met 46 renners klaar om te starten in Merchtem. Er dienden 13 ronden afgelegd te worden op een zeer mooi parcours van 4km lang. In de eerste 6 ronden werd er aan een hoge snelheid gereden maar geen echte ontsnappingen. Tot in de 7de ronde 4 renners weg waren met 20 seconden voorsprong. Ik zag het gevaar en ging met 2 Nederlandse renners samen in de achtervolging op de 4 koplopers. Al snel waren we met 7weg iets later kwam er nog 1 renner aansluiten we reden zeer goed rond. Zodat we al snel een voorsprong hadden van 40 seconden. In de laatste ronde slaagde geen enkele renner er in te ontsnappen. Dus moesten we spurten voor de overwinnng, hierin werd ik 6de.
Woensdag ben ik gaan koersen te Opwijk er stonden 71 vertrekkers aan de start. In de eerste van 8 af te leggen trek ik al een eerste keer in de aanval maar wordt teruggegrepen. Tijdens koers waren er geen noemenswaardige aanvallen tot op 2 ronden voor het einde 1 renner ontsnapte. In het peletion werd er niet gereageerd en zo kon deze renner dus zegevieren op het einde kon ook nog een andere renner ontsnappen en dus moesten we spurtten voor de 3de plaats in de laatste bocht kom ik als 4de uit maar de renner op kop houd de benen stil ik probeer er over te gaan maar de renner wijkt uit van zijn lijn en dus moet ik inhouden wat dus maar een 16de plaats opleverde. Zonder dit voorval was top 10 anders het geval.
Vandaag ben ik gaan koersen te Oosterzele, er passeerden 35 renners de inschrijvingstafel. Op het einde van de 2de van 10 af te leggen ronden reden 5 renners weg. Hun voorsprong bedroeg al snel 20 seconden ik wist dat ik moest reageren en dee dat dan ook samen met nog een ander renner. Na 1 ronde hard knokken hadden we de kloof van 20 seconden overbrugt. We waren dus met zen 7 weg, kort daarna sloten nog 3 renners aan maar moesten even later weer lossen. Onze voorsprong liep al snel op tot boven de minuut. Op het einde van de koers zou die dan ook zo blijven. De samenwerking liep redelek vlot dus gingen we met 7 de laatste ronde in. Hierin probeerde ik nog weg te geraken samen met een ander renner maar we werden weer gegrepen. Dan maar samen spurten voor de overwinning hierin zat ik van iets te ver op kop en passeerden nog 3 renners mij zodat ik uiteindelijk 4de werd. Na de val van woensdag in Vlierzele had ik voor de start zeker voor deze uitslag getekend, alleen jammer dat ik net het podium gemist heb.
Woensdag ben ik dus gaan koersen te Vlierzele. Er stonden 86 renners aan de start. In de eerste 2 ronde hou ik me gewoon vooraan in het peleton en schuif rustig mee. In de 3de ronde waren er 3 renners weg ik was op weg naar de 3 maar in een bocht lag een natte plek en ik schoof onderuit. Mijn knie stond meteen al wat dikker en een diepe vleeswonde was ook aanwezig op de knie, verder nog schaafwonden op de dij en op de elleboog. De koers werd uiteindelijk gewonnen door Joeri Stallaert.
Gisteren stond ik aan de start in de beker van Vlaanderen te Denderwindeke. We zijn er gestart met 101. In de grote ronde van 21 km kregen we 3 hellingen voor de benen, de eerste was er al na 4 km. Ik kwam op de eerste helling bij de eerste 5 boven, en voelde dat de benen redelijk goed waren. Verder in koers moesten we nog 7 plaatselijke ronden afleggen van 7 km. Ik schoof altijd aandachtig mee. Op 1 ronde voor het einde ontsnapten er 16 renners die niet meer zouden worden teruggezien. Dus moesten we spurten om de 17de plaats hierin werd ik 12de nadat ik gehinderd werd in de spurt en ik in de remmen moest. Dus uiteindelijk werd ik 28 ste in de einduitslag.
Vandaag ben ik dus gaan koersen te Zottegem-Bevegem. Er stonden in totaal 54 renners aan de start. In de eerste van 9 af te leggen ronden zijn we direkt met 6 weg maar worden een halve ronde later teruggenomen door het peleton. In de 2de ronde gaan er 8 renners weg daartussen zitten allemaal de betere renners. Ik rij er met nog 4 andere naartoe zodat we met 12 voorop komen. Iets later komen nog 5 andere renners aansluiten, dit blijkt de zeer vroege maar beslissende ontsnapping te zijn. Ondertussen moeten we 9 keer een zware beklimming op. Op 3 ronden van het einde gaan 4 renners weg. Op 2 ronden van het einde gaat er nog een renner naartoe we bekijken mekaar iets te veel en zo lopen ze terug verder uit. Op een ronde voor het einde probeer ik aan te vallen, we geraken met 4 weg maar worden terug ingelopen. Tijdens koers had ik veel werk verricht zodat op het einde de spurt niet zo goe was. Ik eindigde in de einduitslag 14. In totaal van 54 renners reden maar alleen de 17 vroege vluchters uit. Het teken dat het dus een zeer lastige koers was.
Vandaag stond de koers van Aaigem op het programma. Er kwamen 64 renners hun rugnummer afhalen. De eerste helft van de wedstrijd hield ik me rustig in het peleton. Iets na half wedstrijd probeerde ik een keer aan te vallen en kreeg 6 man mee maar zag dat het peleton niet liet begaan. Dus besloot ik maar terug rustig in het pelton af te wachten. In de laatste ronde probeerde ik nog maar kreeg weer geen vrijgeleide van het peleton. Er slaagde nog 1 renner in te ontsnappen en die bleef ook weg, dan maar spurten voor de 2de plaats. Hierin werd ik 14de dus 15 in de einduitslag. Morgen rij ik in Zottegem-Bevegem hopelijk daar een beter eindresultaat.
Zondag ga ik ook koersen, dan staat de koers van Zottegem-Bevegem op het programma ook daar is de start om 15.00 uur. Inschrijving, Intrel Desing, Langestraat 102. 57km (9x6.3km).
Gisteren ben ik gaan koersen te Londerzeel. Er kwamen 74 renners hun rugnummer afhalen, er moesten in totaal 9 ronden worden gereden. In het begin van de 2de ronde ga ik in de aanval en krijg het gezelschap van een Ier. Aan de aankomst moest er gespurt worden voor een premie ik begin in 2de positie maar kom iets te laat uit het wiel en wordt dus 2de. Van zodra de Ier de premie heeft ga ik weer door maar de Ier lost de rol, ik beslis dan maar om alleen door te gaan. Ik rij de hele ronde alleen voorop en neem dus ook de premie, na de aankomstlijn kijk ik achterom en zie 2 renners aankomen ik wacht op de 2 en gaan dan samen rondrijden maar worden teruggepakt door het peleton. Van zodra het peleton terug was besliste ik om dan alles op de spurt te zetten. Tot opeens een renner vlak voor mij valt, ik moet in de remmen en heb problemen met de ketting met een achterstand van 50 meter op het peleton ben ik dus op achtervolgen aangewezen maar ik kan snel weer de aansluiting maken. Op het einde slaagde er nog 1 renner erin weg te geraken en hij bleef dan ook buiten schot. Dus moesten we spurten om de 2de plaats hierin werd ik even gehinderd en moest ik even inhouden met trappen maar ik kon met toch nog naar een 12 de plaats sprinten dus 13de in de einduitslag. De zege was uiteindelijk voor Willem Verthongen.
Vandaag stonden we met 66 renners aan de start in Deftinge. Er moesten 9 ronden van 7.78 km afgelegd worden. In de eerste ronde ging ik samen met nog een andere renner in de aanval we reden een halve ronde voor op peleton. Verder in de wedstrijd probeerde ik bijna elke ronde mee te gaan in de aanval maar kregen nooit een vrijgeleide van het peleton. Er waren 3 renners weg met 1 minuut voorsprong. In de voorlaatste ronde probeerde ik met nog 6 anderen en halveerde de kloof. In de laatste ronde pakten we de 3 leiders terug maar gingen er 8 anderen aan de haal. Het peleton liet begaan en zo konden nog 3 andere renners wergrijden ik probeerde nog maar geraakte niet weg. De 11 renners waren dus weg dus moesten we sprinten voor de 12de plaats hierin werd ik 4de en dus 15de in de einduitslag.
Vandaag ben ik gaan koersen te Bierbeek. Er kwamen 103 renners hun rugnummer afhalen bij de inschrijvingstafel. Reeds in de eerste ronde voelde ik al dat ik zeer slechte benen had het beloofde moeilijk te worden op het zeer lastige parcours. In de 4de ronde reden 5 renners weg met onder andere Sean De Bie deze renners hebben we nooit meer teruggezien. In de laatste ronde kon ik nog goed opschuiven maar ging te voreg in de remmen in de laatste bocht en verloor heel wat plaatsen. Hierdoor eindigde ik 25 ste in de einduitslag, de koers werd gewonnen door Sean De Bie. Uiteindlijk reden van de 103 renners maar 48 renners de wedstrijd uit.
Gisteren stonden we met 53 renners klaar om te starten in Machelen. In de 2de van 17 af te leggen ronden waren 2 renners weg ik reed weg uit het peleton tot bij de 2 koplopers. Zo reden we 2 ronden op kop maar werden weer teruggegrepen. Daarna was het een Nederlander die in de aanval trok en reageerde Gert-Jan De Vos en sloot aan bij de Nederlander. Op een paar ronden voor het einde sprong Joeri Stallaert naar de 2 leiders toe. In de voorlaatste ronde probeerde mijn ploegmaat Niels Mannaert weg te geraken ik maar hij kreeg geen ruimte van het peleton. In de laatste ronde hebben we de 3 leiders dan toch terug gepakt dus werd het een sprint. Hier ging Joeri Stallaert met de zege lopen ik werd uiteindelijk 8ste. Niels werd uiteindelijk nog 34ste na een hele mooie koers van hem.
Zondag stonden we me 74 renners om 15.15uur klaar om te starten te Gentbrugge. In de eerste ronden gaan enkele renners in de aanval en ik schuif altijd aandachtig mee. Iets over half wedstrijd zijn we met 7 renners weg maar we kijken iets te veel naar elkaar en worden daardoor teruggegrepen door het peleton. In de 9de ronde pak ik de premiespurt en ga ik met nog een andere renner eventjes voor het peleton uitrijden maar worden weer teruggegrepen. In de laatste ronde kan ik me steeds handhaven in de eerste 5 en dan gaan we de laatste bocht in, maar de eerste 3 renners schuiven onderuit en daardoor moet ik voet aan grond zetten en gaan een heleboel renners me voorbij ik kan nog een paar renners remonteren en wordt zo 20ste. Zonder de valpartij voor mij had een top 5 plaats er wellicht ingezeten.
Vandaag stond de koers van Mere op het programma. Om 15.00 uur stonden we met 61 renners kllaar om te starten. Er werd meteen een stevig tempo opgelgd in de eerste ronden, daardoor werden er al direct verschillende renners gelost uit het peleton. Ik hou me steeds goed vooraan en doe een keer mee voor de premie ma schiet uit mijn pedaal en wordt daardoor 2de voor de premie. Ik schiuf altijd aandachtig mee in de aanvalspogingen en kan me steeds voorin handhaven. Op het einde van de wedstrijd kan 1 renner ontsnappen en volhouden tot aan de aankomst. Ik draai als 6 de laatste bocht in en kan nog 1 renner passeren hiermee wordt ik uiteindelijk 6de in de einduitslag. Uiteindelijk reden maar 25 renners de wedstrijd uit.
Vandaag stond ik aan de start in Elsegem waar de 2de proef van de beker van Vlaamse Ardennen op het programma stond. In totaal stonden we met 91 vertrekkers aan de start. Na de start kregen we meteen al een zware helling voorgeschoteld die we in totaal 10 keer zouden moeten doen. Vanaf de 3de ronde rijden er 4 renners weg die heel de koers zullen vooran blijven hierbij kunnen nog 2 renners komen aansluiten. In de laatste ronde bleven we nog met 38 renners over van de 91 een ware uitputtingsslag dus maar op 500 meter van de meet maakt een renner voor mij een vreemde beweging en raakt hierbij mij voorwiel zodat er 2 spaken uit mijn wiel kapot zijn. Dit was dan meteen het einde van de wedstrijd voor mij maar er had zeker top 15 ingezeten. Op naar de volgende wedstrijd te Sint-Martens Bodegem start om 15.00 uur.
Gisteren stond ik aan de start in Opstal. We stonden met 81 vertrekkers klaar om te starten. In de 6de van 14 af te leggen ronden waren er 2 renners weg ik reageerde samen met nog iemand en kwamen zo aansluiten bij de 2 leiders. Een ronde later komen er nog 3 andere renners aansluiten zo rijden we 3 ronde op kop maar worden in de 9de ronde teruggegrepen. Op 2 ronden van het einde ontsnappen 6 renners en die zullen dit volhouden tot aan de aankomst. We moeten dus spurten om de 7de plaats hierin wordt ik 12de dus 19de in de einduitslag.
Met maar liefst 159 vertrekkers stonden we aan de start te Steenokkerzeel (07.04.2007). Ik reed de hele koers aandachtig mee vooraan en probeerde een paar keer zelf aan te vallen. In de laatste ronde ontsnapte 1 renner en gingen we met meer dan 100 renners naar de eindstreep. Een valpartij was dan ook niet meer dan logisch. Vlak voor mij vielen ze, maar ik kon er mij juist nog tussenwippen maar stond dan ook zo goed als stil. Hierdoor verloor ik veel plaatsen en eindigde als 27e.
31.03.2007 koers te Harelbeke. Mijn benen voelden zeer goed aan, het beloofde een schitterende wedstrijd te worden. 2 ronden lang reed ik aan de leiding maar geraakte niet echt weg. In de 4e ronde sloeg het noodlot toe. Ik reed in 6de positie toen plots voor mij 2 renners in elkaar haakten en mij recht de dranghekkens in sleurden. Ik werd afgevoerd naar het ziekenhuis. Na grondig onderzoek bleken enkel mijn pols en knie zwaar gekneusd.
Op 25.03.2007 ging ik van start te Nederzwalm. Het was een licht heuvelend parcours en we stonden met 82 renners aan de start. In de 1e ronde ging de engelse renner Schiltz in de aanval, hij werd enkel nog ingehaald door Gert Jan De Vos. Met hun tweeën bepaalden zij de wedstrijd. Een ronde later, reed een groepje van 3 renners weg. Het peloton reageerde niet en toen ging ik op mijn eentje op zoek naar de drie achtervolgers. We werden echter teruggehaald een ronde later. Een paar groepjes probeerden weg te geraken, ik op mijn beurt ook maar werd steeds tot de orde geroepen door het peloton. UIiteindelijk spurtten we om de 10e plaats. Ik eindigde als 19e in de totaaluitslag.
Zondag ben ik gaan koersen te Oordegem. Er waren 39 vertrekkers er stond veel wind, dus zou het een lastige koers worden. De eerste 6 ronden heb ik me verscholen in de buik van het peleton. Op 4 ronden van het einde ontsnapten er 3 renners ik probeerde nog te reageren maar tevergeefs. Er moest gespurt worden om de 4de plaats hierin werd ik 4de dus 7de in de einduitslag. Nu zondag staat de koers van Nederzwalm op het programma. Start om 15.00 uur.
Vandaag ben ik gaan koersen te Lierde. 65 renners stonden er aan de start. Het was een redelijk heuvelachtig parcours. Mijn benen voelden vandaag niet zo goed aan als vorige week in Opwijk. Gedurende de hele wedstrijd raakte bijna niemand weg. Op 2 ronden van het einde ontsnapten dan toch 5 renners. Deze 5 renners streden voor de overwinning en met de overgebleven 40 renners werd er dan gespurt voor de 6de plaats. Ik eindigde als 4de van de spurt en was daardoor 9de in de einduitslag. Met deze 9de plaats ben ik best tevreden. Volgende week misschien nog ietsje beter. Zondag 18.03.2007 ga ik van start te Oordegem.
Hier volgt mijn verslag van mijn eerste koers van het wegseizoen te Opwijk (met een beetje vertraging). Er waren 117 vertrekkers. Reeds in de eerste ronde probeerde ik een keer weg te geraken. Ik had steeds een goed gevoel en kon mij de hele wedstrijd gemakkelijk bij de eerste 10 renners houden. Op het einde ontsnapte 1 renner en dan volgde de spurt voor de 2de plaats. Ik eindigde als 18de en was hiermee niet zo tevreden, ik had immers zeer goede benen en geraakte op einde ingsloten en kon mijn kansen niet verdedigen.
6 januari de dag van het BK. Met 66 vertrekkers stonden we aan de start. Reeds bij het vetrek was er een valpartij, maar ik draaide als 15e het veld in. Het parcours was zeer zwaar. De benen waren niet zo goed en dus zakte ik alsmaar verder weg tot de 34e plaats. Nu is er een rustperiode om op te bouwen naar het wegseizoen. Tot dan.
Ik ben De Bondt Bart
Ik ben een man en woon in Lebbeke (Belgie) en mijn beroep is student.
Ik ben geboren op 14/01/1991 en ben nu dus 34 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: koersen.
E-mail mij
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
Gastenboek
Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek