agenda

Belangrijke data in de klasagenda

Inhoud blog
  • een volle vrijdag
  • mmmm....
  • carnaval in september?
  • bezoek matteo
  • donderdag 16 september
    Zoeken in blog

    de banaantjes

    03-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vrijdag 3 september


    De eerste schooldagen eisen precies hun tol.
    De kleuters geven in de praatronde te kennen dat ze moe zijn - ah ja, want als er eentje moe is, zijn ze allemaal moe maar geen nood: dan bouwen we toch gewoon een supergroot bed in het lokaaltje !
    Noor heeft een Lego-plaat vol paarden en mannetjes bij - waar zouden er de meeste van zijn?
    We zoeken het uit door op elk paard een mannetje te zetten. Als elk paard "bezet" is, hebben we nog mannetjes over. Er waren dus meer mannetjes dan paarden.
    Celeste was "weeeeeer" haar schelpjes vergeten. We maken een briefje ter herinnering. Benieuwd of het helpt   Louis had dan weer 2 ballonnen bij. De kleuters kijken verbaasd als ik er ook eentje (een onzichtbare) uit mijn zak haal. "Da's geen echte" zegt Nyshan maar Maxim haalt er ook 1 uit zijn broek...en Wenke...en Matteo...en... - ah ja, want als eentje een ballon heeft... We blazen hem samen op en laten hem vliegen. Wat fijn toch, die praatrondes!

    Na de middag zoekt iedereen een plekje in het grote bed voor het verhaaltje. Gezellig...
    We laten de sprinkhaan weer vrij -
     "hé die springt niet, die vliegt!"
    "dan is het misschien een vlieghaan!"
    en sommige kleuters maken een kaartje voor hun kastje in de gang.
    En zo werd het (eindelijk voor sommigen) mama's-en-papa's tijd...

    Prettig weekend!

     

    Bijlagen:
    IMAG0633.JPG (394.1 KB)   
    IMAG0634.JPG (277.3 KB)   
    IMAG0637.JPG (338.3 KB)   
    IMAG0639.JPG (445.3 KB)   
    IMAG0640.JPG (490.2 KB)   

    03-09-2010 om 20:33 geschreven door tine


    02-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.donderdag 2 september


    De klas kreeg weer een beetje meer vorm: er is terug een verantwoordelijke lijst en de bijhorende taakjes worden terug opgenomen.
    Yoni bracht een grote sprinkhaan mee naar de klas. Hij wordt van alle kanten bekeken en bewonderd.

    "zie, die heeft zo antennes op zijn kop"
    "nee, dat zijn zo voeldinges"
    "voelsprieten"
    "seffens gaat die onderstekop"
    "dan valt die naar beneden"
    "nee, die blijft plakken met zijn pootjes - daar zijn zo haakjes aan"

    Sommige kls proberen hem na te kleien.
    Andere maken er een mooie tekening over die op hun schriftje komt.

    En dan gaat het over papa's die nog slapen en voor we het weten, halen de oudsten herinneringen op aan het blijven slapen in de klas! Zouden we al...? Toch maar eens een nachtje over slapen

    Joppe kreeg vandaag letterlijk en figuurlijk een pluim: omdat hij zo goed had opgeruimd en zich vlot klaarmaakt in de gang en oog heeft voor Merel die droevig was...Waarop Louis: "dat vinden de andere kleuters wel niet eerlijk hoor!"
    Maar misschien is Louis wel de volgende die een pluim in de wacht sleept ?

    En om af te sluiten was er poppenkast. De middelste en oudste kleuters mogen gaan kijken bij Hilde en Nathalie ( Tine, Tine, er was een heks in de poppenkast !) - de jongste kleuters komen kijken bij mij.
    Siebe bekijkt het wat vanop afstand, Merel wil vooral gewoon dicht in mijn buurt blijven...

    Op naar de volgende...

    02-09-2010 om 00:00 geschreven door tine


    01-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.de school is weer begonnen...
    Ziezo, de kop is eraf! Een nieuw schooljaar is goed gestart.
    Daar waar de kleuters de draad weer gewoon wilden oppikken, leken de mama's en papa's wat onwenniger Dus zwaaiden we ze uit en konden we zelfs al een beetje praatronde houden!
    Met al een bijhorend plan...Roos vertelde dat ze geshminkt was in Planckendael en dat shminken dat zagen de kleuters wel zitten! Lana en Sandy zorgden ervoor dat de klas gevuld werd met prinsessen, een clown, spiderman, een vampier...
    Yoni was dan weer in Frankrijk geweest en Briek wist hoe je goeiedag zegt in het Frans - we zeggen elkaar "BONJOUR" !
    De eerste tekeningen voor de schriftjes werden gemaakt, symbooltjes gekozen, voor nieuwe kleuters gezorgd...we leren dat het niet leuk is als iemand je mee naar binnen wil trekken (al is het goed bedoeld!) We besluiten om het in de toekomst tegen de opvang te gaan zeggen. Die kan dan helpen als het niet lukt.
    Hoeken worden terug verkend, nieuwe posities afgetast,kastjes gekozen...
    En waar is Greet? Die komt op de gele dag. Even wennen voor iedereen.
    En tot slot zingen we met de hele school nog ons traditioneel startlied!
    Hoezo, het was maar een halve dag??

    01-09-2010 om 15:07 geschreven door tine


    28-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.open klas
    Vandaag kwamen een 9tal banaantjes al eens een kijkje nemen in de klas.
    Kastjes werden gekozen, tractors getest, pannenkoeken gebakken en verorberd, muziek gecomponeerd...
    Sommigen keken de kat nog wat uit de boom - anderen leken de draad gewoon weer op te pakken alsof de deur van de klas pas gisteren op slot ging...hun enthousiasme werkt aanstekelijk!
    Op naar 1 september

    28-08-2010 om 23:00 geschreven door tine




    Laatste commentaren
  • JOPPE (joppe)
        op carnaval in september?
  • Ik vond het leuk (Maxim)
        op bezoek matteo
  • Archief per week
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
  • 23/08-29/08 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs