Dit is de blog van 5 en 6AT van het technisch instituut Don Bosco Sint-Pieters-Woluwe In deze blog worden de activiteiten en projecten van de afdeling autotechnieken weergegeven. De richting werd in september 2008 nieuw opgestart en is in volle expansie.
In de groene rand van onze hoofdstad Brussel, in Sint-Pieters-Woluwe, ligt onze school. Ze is rustig gelegen in een voorname buurt. Vlakbij is de Tervurenlaan, met haar vele ambassades en het schitterende Woluwepark. Ze is gemakkelijk en veilig bereikbaar met het openbaar vervoer.
Wij zijn een Don Boscoschool. Dit betekent dat wij - zoals ook andere Don Boscoscholen doen - heel veel aandacht besteden aan de persoonlijke vorming en opvoeding van jongeren. Wij geloven immers dat school lopen veel meer is dan lessen volgen en een beroep leren. Elke jongere is voor ons een uniek individu met vooral veel mogelijkheden en bekwaamheden.
19-09-2009
Nieuwe aanwinst
Sinds vrijdag hebben we er een 'nieuwe' wagen bij om aan te werken. Het gaat om een Saab 900 van 1997. Deze wagen bezit al buscommunicatie, airbags, abs, geïntegreerd audiosysteem enz. Met andere woorden, zeer leerrijk voor de leerlingen om hieraan te kunnen werken.
Op woensdag 16 september zijn we met 6AT een werkbezoek gaan brengen aan Jubelmotors in Mechelen. De leerlingen kregen zo de kans om eens even mee te werken in een 'echte' garage. Er stonden 2 wagens op ons te wachten een Saab 900 van 1996 met enkele olielekken waarvan beide oliekeerringen van de krukas moesten vervangen worden. En een saab 9-3 cabrio van 2002 die een groot onderhoud moest hebben. Kevin, Allan en Younes hebben de versnellingsbak, koppeling en het vliegwiel van de Saab 900 gedemonteerd, en vervolgens de oliekeerring van de krukas veranderd aan deze zijde. Keny en Anthony hebben het groot onderhoud gedaan. Ze moesten de olie, oliefilter, bougies, luchtfilter en interieurfilter vervangen. Een verslag door een leerling volgt nog.