Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

Blog als favoriet !
Mijn radio zender
  • radio
  • autosport
    alles over autosport
    21-03-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Onder de hoede van R.A.C.B. bieden BFGoodrich en Kronos Racing een stuurwiel aan voor een nationale rijder in een wedstrijd van het IRC-kampioenschap (Intercontinental Rally Challenge) die plaatsheeft in Ieper van 26 tot 28 juni 2008.

    Het IRC-kampioenschap telt in 2008 tien wedstrijden. Vijf landen werden geselecteerd om het programma « BFGoodrich Drivers Team » in te vullen : Portugal, België, de Tsjechische Republiek, Spanje en Italië.

    Het initiatief van het « BFGoodrich Drivers Team » geeft één van de gekozen ploegen de mogelijkheid om deel te nemen aan de manche van het IRC-kampioenschap (Intercontinental Rally Challenge) in het land van herkomst. Hij of zij zal een Peugeot 207 Super 2000 besturen en kan rekenen op de technische en professionele begeleiding van het Team Kronos.

    De bemanning en de auto worden dus opgevangen door het Belgische team dat Sébastien LOEB en Daniel ELENA heeft toegelaten de titel van wereldkampioen rally te behalen in 2006.

    Scenario en timing :
    Gedurende de periode van 21 maart tot 30 april 2008 dienen de kandidaturen van de geïnteresseerde rijders verzonden te worden naar R.A.C.B. De volledige lijst met alle kandidaten zal tenslotte door de Belgische federatie overgemaakt worden aan de verantwoordelijken van BFGoodrich en Kronos. Eén maand voor de wedstrijd zullen deze laatsten een eerste selectie doorvoeren en drie kandidaten voordragen.

    BFGoodrich en het Team Kronos roepen op 28 mei 2008 een jury van nationale journalisten samen, die de bemanning zal kiezen die de kans krijgt om met de Peugeot 207 Super 2000 deel te nemen aan de Belgium Ypres Westhoek Rally.
    De stemming is geheim.

    De weerhouden bemanning zal deelnemen aan de Belgische IRC-manche in de kleuren van BFGoodrich / Kronos, net zoals de twee andere rijders Freddy Loix en Nicolas Vouilloz, in de Peugeot 207 Super 2000.

    Op 18 juni wordt een testsessie voorzien in de streek waar de wedstrijd betwist wordt, hetgeen de formatie moet toelaten kennis te maken met de Peugeot 207, het gamma van de BFGoodrich-banden en de omkadering van het Team Kronos. De journalisten die deel uitmaken van de jury zullen eveneens worden uitgenodigd voor deze test.
    Na deze testsessie kan de gekozen formatie in de best mogelijke omstandigheden deelnemen aan de wedstrijd die plaatsvindt van 26 tot 28 juni 2008.

    "Het BFGoodrich Drivers Team is een gloednieuw project en mag gezien worden in de Belgische rallywereld," stelt Michel Jodogne, Algemeen directeur van Royal Automobile Club of Belgium. "Wij zijn uitermate opgezet met de kans die Belgische rally-rijders wordt geboden door BFGoodrich en Kronos Racing."
    Voor het merk BFGoodrich is het een gelegenheid om hun betrokkenheid in de rally’s te benadrukken. "Het 'BFGoodrich Drivers Team' is het bewijs van de sterke betrokkenheid van BFGoodrich en het is een passende illustratie van onze producten en ons dynamisme," verduidelijkt Frédéric Henry-Biabaud, Directeur Competitie bij de Groep Michelin.

    "Van bij het debuut in rally, zijn wij trouw gebleven aan de banden van BFGoodrich en wij zijn dan ook fier dat wij in het kader van zulk een project kunnen samenwerken met de verantwoordelijken van het Franse merk," stelt Marc Van Dalen, Directeur van Kronos Racing." Het BFGoodrich Drivers Team is voor de rijders een unieke en uitzonderlijke promotie in een ideale context. Wij zijn ervan overtuigd dat het concept heel wat kandidaat-rijders gaat aantrekken."

    21-03-2008 om 18:28 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FOTO's: JD Competition met drie Lambo's GT3
    ANTWERPEN - Gisterenavond kondigde JD Competition zijn piloten voor volgend seizoen aan. Henk Haane en Patrick Ceusters zouden samen de Bingoal Lamborghini bemannen. Het team zou dan nog het pilotenduo voor de tweede Lamborghini aankondigen gisterenavond, maar het team kondigde in totaal drie pilotenduo's aan voor drie Gallardo's

    JD Competition by Astromega
    Maar liefst drie GT3 Lamborghini's, geprepareerd door Hans Reiter, worden ingezet door Astromega onder de vlag van JD Competition. Danny De Laet en Tim Verbergt (vroeger nog kampioen met de Audi in de Belcar) bemannen een tweede Lamborghini, en Joost Vollebergh kruipt samen met Kurt Thiers achter het stuur van de derde Italiaanse bolide.

    In de DSMEC komt JD competition ook uit met de 'vertrouwde' Porsche 996 GT3-RS en ook zal het team actief zijn in de Fun Cup.

    Overigens kondigde Kurt Thiers ook nog aan dat zijn broers, Frank en Hans, volgend jaar opteren voor een Italiaanse GT3 met een paard in het logo... De presentatie van de Ferrari van Frank en Hans Thiers volgt later in April.

    JD Competition by Astromega
    JD Competition by Astromega

    21-03-2008 om 18:25 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Henki Waldschmidt zeer snel

    De Euroserie F3-teams verkeren momenteel in het Portugese Estoril voor een tweedaagse test. Tijdens de eerste dag kwamen de mannen van SG Formula goed uit de startblokken. Tom Dillmann in zijn Dallara-Mercedes was het snelste, terwijl de Nederlander Henki Waldschmidt een uitstekende derde tijd noteerde. De Hagenaar, uitkomend voor het Toyota F1 Driver Program, snelde naar een tijd van 1’32’382. Renger van der Zande kende een probleem met zijn Prema Power bolide en verloor kostbare tijd. Vervolgens werd dat opgelost en noteerde Van der Zande een 1’33’132. Overigens zaten de eerste achttien wagens binnen een seconde.

    Uitslag F3 Euroseries testdag 1 Estoril:

    1  - Tom Dillmann (Dallara-Mercedes)         - SG        - 1'32"313
    2 - Kodai Tsukakoshi (Dallara-Mercedes) - Manor - 1'32"379
    3 - Henki Waldschmidt (Dallara-Mercedes) - SG - 1'32"382
    4 - Nico Hulkenberg (Dallara-Mercedes) - ART - 1'32"457
    5 - Mika Maki (Dallara-Mercedes) - Mucke - 1'32"543
    6 - Martin Plowman (Dallara-Volkswagen) - RC - 1'32"623
    7 - Jules Bianchi (Dallara-Mercedes) - ART - 1'32"717
    8 - James Jakes (Dallara-Mercedes) - ART - 1'32"903
    9 - Richard Philippe (Dallara-Mercedes) - Carlin - 1'32"937
    10 - Christian Vietoris (Dallara-Mercedes) - Mucke - 1'32"948
    11 - Jon Lancaster (Dallara-Mercedes) - ART - 1'33"065
    12 - Yann Clairay (Dallara-Mercedes) - SG - 1'33"065
    13 - Renger Van der Zande (Dallara-Mercedes) - Prema - 1'33"132
    14 - Jean Karl Vernay (Dallara-Volkswagen) - Signature - 1'33"171
    15 - Stefano Coletti (Dallara-Volkswagen) - Signature - 1'33"244
    16 - Kazuya Oshima (Dallara-Mercedes) - Manor - 1'33"263
    17 - Franck Mailleux (Dallara-Volkswagen) - Signature - 1'33"310
    18 - Michael Klein (Dallara-Mercedes) - Zeller - 1'33"311
    19 - Erik Janis (Dallara-Mercedes) - Mucke - 1'33"334
    20 - Sam Bird (Dallara-Mercedes) - Manor - 1'33"353
    21 - Maximilian Goetz (Dallara-Volkswagen) - RC - 1'33"497
    22 - Edoardo Mortara (Dallara-Volkswagen) - Signature - 1'33"504
    23 - Niall Breen (Dallara-Mercedes) - Manor - 1'33"612
    24 - Charlie Kimball (Dallara-Mercedes) - Prema - 1'33"628
    25 - Daniel Campos (Dallara-Mercedes) - HBR - 1'33"639
    26 - Dani Clos (Dallara-Mercedes) - Prema - 1'33"753
    27 - Cheng Cong Fu (Dallara-Volkswagen) - RC - 1'33"809
    28 - Rodolfo Gonzalez (Dallara-Mercedes) - Carlin - 1'34"266
    29 - Basil Shaaban (Dallara-Mercedes) - HBR - 1'34"393

    21-03-2008 om 18:18 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Williams in stijl door de lucht
    AirAsia heeft vandaag het eerste vliegtuig met de livery van een Formule 1-team gepresenteerd. Het vliegtuig is een exacte kopie van de Williams F1, en de neus is in het kleurenschema van de helm van Nico Rosberg gemaakt. De naam van de A320 is een eerbetoon aan de Williams' exentrieke teambaas 'Sir Frank Williams'.



    "Het is ongelofelijk om de livery van onze bolide te zien op een vliegtuig", aldus Rosberg. "Ik vind het een eer dat mijn helmdesign gebruikt is op het vliegtuig om de jarenlange relatie van het team met AirAsia aan te geven." Teamgenoot Kazuki Nakajima voegt hieraan toe: "Ik ben bijzonder onder de indruk van de manier waarop de Williams FW30 terug te zien is op de A320. Dit is uiteraard een inspiratie voor ons om er een goed weekend van te maken in Maleisië."

    21-03-2008 om 18:17 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Carlo van Dam snelste in testprogramma
    GOTEMBA - De Nederlandse autocoureur Carlo van Dam is klaar voor de start van het Japanse Formule 3-kampioenschap. Eerder deze week testte hij met Toyota Team TOM's twee dagen op het circuit van Suzuka. Op 4 en 5 april worden op Fuji de eerste twee races van het seizoen verreden.

    Carlo van Dam snel op Suzuka. Taguchi

    Tijdens de test op Suzuka, de laatste voor de start van het seizoen, noteerde Van Dam op de eerste dag de tweede tijd en was op de afsluitende dag het snelst van alle vijftien coureurs die in actie kwamen.

    "We zaten er weer goed bij", concludeerde Van Dam. "Qua tijden moet je tussen de regels kunnen lezen, want het blijft natuurlijk een test en iedereen reed op verschillende momenten op verschillende banden. Het belangrijkste is dat we weer veel aan de afstelling hebben kunnen veranderen. Bovendien voelde ik me voor het eerst volledig op mijn gemak in de auto. Letterlijk, want we hadden ook een nieuwe stoel gemaakt en daardoor zat ik een stuk beter in de cockpit. Tijdens de laatste sessie van de tweede dag begon het te regenen en op een natte baan reed ik de tweede tijd, maar er was ook een andere, snellere serie regenbanden die ik niet gebruikt heb. Suzuka is overigens een geweldig circuit en het is uiteraard prettig dat we ook daar getest hebben, zo ken ik inmiddels drie van de zes verschillende races waar dit jaar de races om het Japanse kampioenschap op worden verreden. Alles bij elkaar opgeteld hadden we wederom twee productieve en leerzame dagen. Bovendien begin ik me hier nu echt thuis te voelen, zowel op de circuits als in het dagelijkse leven. De komende week ben ik nog even in Nederland en daarna vlieg ik met plezier terug naar Japan, want ik kijk natuurlijk uit naar de eerste races op Fuji

    21-03-2008 om 18:16 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    coronel_ladies1_2008_tdc

    Paulien Zwart en Gaby Uljee strijden dit jaar samen onder de vlag van het Coronel Racing Team in de Toerwagen Diesel Cup. Zij zullen aan de start verschijnen in een door Jan de Jong ingezette BMW 120D.

    Aanstaand weekend start het Nederlandse autosportseizoen tijdens de Paasraces
    op het Circuit Park Zandvoort. De Toerwagen Diesel Cup is een nieuwe klasse op het programma. Kenmerkend aan deze klasse is de aanwezigheid van verschillende merken met diesel als gemeenschappelijke brandstof.

    Lange afstand
    Hier zullen onder andere de BMW 120d, VW Golf TDi, SEAT Ibiza Cupra en de Alfa 147 het tegen elkaar opnemen. Naar verwachting zal er later in het seizoen nog een vijfde merk worden toegevoegd. De race-weekenden bestaan uit twee lange-afstands races waarin Paulien en Gaby elkaar zullen afwisselen. Race 1 is een 2-uurs race, race 2 gaat over 40 minuten.

    Achterwiel aangedreven
    De BMW 120D, waarmee Coronel Ladies Racing rijdt, is de enige achterwiel aangedreven auto in de Toerwagen Diesel Cup. De opvallende roze auto zal uitkomen onder de vlag Coronel Ladies Racing en technisch gesteund worden door Davytech.

    Drie klasses
    Coronel Racing is dit jaar in drie klasses vertegenwoordigd. Naast Coronel Ladies Racing bestaat het team ook nog uit: 

    Coronel McGregor Racing
    Dit team geldt als één van de sterkste teams binnen de BWM 130i Cup. Rijders Tim Coronel en Bas Schothorst hebben in de, door Jan de Jong ingezette auto’s, vorig jaar net niet de titel kunnen binnenslepen. Dit seizoen zullen zij er alles aan doen om dit als nog te realiseren. 

    Coronel Junior Racing
    Het Coronel-Junior Racing Team is een nieuw team in de Formido Suzuki Swift Cup. Coronel Racing zal de jonge talenten Jeroen Slaghekke en Pieter Schothorst het komend seizoen begeleiden bij hun eerste stappen in de autoport. Zowel Jeroen als Pieter hebben hun sporen verdiend in de kartsport en zullen het dit seizoen op het asfalt van Zandvoort moeten laten zien.


    coronel_ladies2_2008_tdc

    Zandvoort
    Circuitpark Zandvoort zal het strijdtoneel zijn voor deze eerste race op Tweede Paasdag zijn. Bepaald geen onbekend terrein voor beide dames, want Gaby behaalde hier vorig jaar nog een klinkende overwinning tijdens de Finaleraces en werd daarmee tweede in de eindstand van het BRL-Light kampioenschap. Paulien deed afgelopen seizoen ruim ervaring op met dit soort Endurance races in het Winterkampioenschap en de SEAT Cupra Cup. In het afgelopen Winterkampioenschap stond zij als tweede op het eindpodium.

    Samen een goed team vormen
    Paulien: “Ik heb afgelopen seizoen ook Endurance races gereden en weet daardoor hoe belangrijk het is om samen een goed team te vormen. Gaby en ik hebben al getest met de auto en onze rondetijden zijn heel constant en nagenoeg gelijk. Ik heb er dan ook alle vertrouwen in dat we voor het eremetaal gaan strijden!”

    Super
    Gaby: “Het viel dit jaar gewoon super in elkaar. Tim wilde zijn team uitbreiden. De BMW 120D past daar goed bij. Paulien en ik waren allebei op zoek naar een nieuwe uitdaging en zodoende ontstonden de plannen. We hebben een aantal hele leuke relaties bij elkaar weten te brengen en ik weet zeker dat we daar hele leuke dingen mee gaan doen!”

    Kalender 2008
    Het indrukwekkende startveld van de Toerwagen Diesel Cup zal dit weekend van start gaan. Na dit evenement zijn er nog 6 evenementen waar zij in actie komen met steeds 2 wedstrijden per weekend.

    Kinzo Paasraces 24 maart Circuit Park Zandvoort
    Pinksterraces 12 mei Circuit Park Zandvoort
    Jubileumraces 1 juni Circuit Park Zandvoort
    Dutch Power Pack 6 juli TT Circuit Assen
    Dutch Power Pack 10 augustus Circuit Zolder
    Trophy of the Dunes 7 september Circuit Park Zandvoort
    Finale Races 26 oktober Circuit Park Zandvoort

    21-03-2008 om 18:14 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    dillon_koster_certainty

    Certainty Racing Team, dat eerder al haar rijders line-up voor haar nieuwe racetak in de Formido Swift Cup bekendmaakte, laat weten in 2008 met Dillon Koster, Lau Michielse en Rintje Ritsma uit te komen in de Samsung BMW 130i Cup. Michielse maakt dit weekend tijdens de Paasraces op Circuit Park Zandvoort zijn debuut, terwijl Rintje Ritsma vanwege schaatsverplichtingen het seizoen met Pinksteren begint.

    Lau Michielse kijkt uit naar zijn racedebuut. Na jarenlang de autosport op de voet gevolgd te hebben, kiest hij tijdens de Paasraces zelf het asfalt. Michielse haalde in februari bij de Dutch Race Driver Academy zijn racelicentie en heeft al reeds kennis gemaakt met de BMW 130i.

    Stap voorwaarts
    “Ik heb donderdag al de eerste meters met de BMW 130i afgelegd,” vertelde de Certainty-coureur. “Het is wel een pittige klasse om in te debuteren, maar ik ben een echte autoliefhebber. Deze auto past goed bij me. Ik heb in de training de BMW uit de bandenstapel weten te houden en dat is ook mijn streven voor komend weekend. Ik wil de auto tijdens beide races heelhuids thuis brengen. Daarna kunnen we steeds een stap voorwaarts maken.”


    rintje_ritsma_certainty

    Minstens drie coureurs
    Teameigenaar en coureur Dillon Koster gaat het seizoen met vertrouwen tegemoet, waarbij het team met zeker drie auto’s zal uitkomen. Naast de aangekondigde coureurs is Koster met nog twee andere coureurs in onderhandeling voor deelname later dit seizoen.

    Sportieve strijd
    “Ik wil allereerst onze sponsors en in het bijzonder Sartorius, Copernicus en BMW Amsterdam bedanken dat ze ons in 2008 blijven steunen,” verklaarde de Zandvoortse ondernemer. “Zij hebben veel vertrouwen in ons getoond, net als wij vertrouwen hebben in het merk BMW en de Samsung BMW 130i Cup. We hopen dat de klasse een iets minder tumultueus seizoen tegemoet gaat dan afgelopen jaar, waarbij de strijd soms iets te hevig oplaaide náást de baan. We beginnen met twee coureurs, maar verwachten halverwege het seizoen met vier of wellicht vijf auto’s te rijden. De Samsung BMW 130i Cup is absoluut een mooie autosportklasse waar we met z’n allen misschien wat trotser op mogen zijn. Daarnaast is het sportieve merk BMW onder andere actief in de Formule 1 en het WTCC en heeft het alle ingrediënten om het tot een succes te maken. Laten we dit seizoen hopen op een sportieve strijd.”

    Paasraces
    Het nieuwe seizoen van de Samsung BMW 130i Cup wordt tijdens de Paasraces ingeluid. De races worden op 22 en 24 maart op Circuit Park Zandvoort verreden.

    21-03-2008 om 18:13 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Formula Masters: Chris van der Drift snel bij Formula Masters-test op Monza
    form_masters

    Chris van der Drift lijkt klaar voor het nieuwe International Formula Masters-seizoen. De Nederlandse Nieuw-Zeelander was tijdens een testdag op het circuit van Monza de snelste rijder. Er kwamen 27 coureurs in actie.

    Van der Drift reed in zijn J.D. Motorsport-wagen 49 rondjes. Met zijn beste chrono van 1:44.639 was hij twee seconden sneller dan de Formula Masters pole-position-tijd van 2007 op Monza. Voor de fans van de opvallende A1GP-coureur van Team Duitsland: Michael Ammermueller rijdt dit jaar ook in de International Formula Masters. Spektakel verzekerd, zo lijkt ons. Ammermueller kwam tijdens de test op Monza tot P12. Adam Kahn, de A1GP-rijder van Team Pakistan, lijkt ook in de IFM weinig potten te gaan breken. Hij was tijdens de test 26ste en voorlaatste.

    International Formula Masters, testresultaten Monza:
    1. Chris van der Drift (NED), J.D. Motorsport, 1:44.639
    2. Norbert Siedler (OOS), ADM Motorsport, 1:44.728
    3. Mike Conway (GBR), Trident Racing, 1:44.736
    4. Michael Meadows (GBR), Euronova Racing, 1:44.855
    5. Time Sandtler (DUI), ISR, 1:45.028
    6. Arturo Llobell (SPA), Cram Competition, 1:45.070
    7. Daniel Mancinelli (ITA), Alan Racing, 1:45.081
    8. Luca Persiani (ITA), Scuderia Famà, 1:45.144
    9. Yuhi Sekiguchi (JPN), Euronova Racing, 1:45.285
    10. Kasper Andersen (DEN), Trident Racing, 1:45.308
    11. Fabrizio Crestani (ITA), Euronova Racing, 1:45.484
    12. Michael Ammermueller (DUI), Iris Project, 1:45.556
    13. Carlos Iaconelli (BRA), Pro Motorsport, 1:45.606
    14. Filip Salaquarda (TSJ), ISR, 1:45.700
    15. Sergy Afanasiev (RUS), J.D. Motorsport, 1:45.717
    16. Alberto Costa (ITA), Euronova Racing, 1:45.839
    17. Iosef Kral (TSJ), Team JVA, 1:45.878
    18. Pablo Sanchez Lopez (MEX), Cram Competition, 1:45.886
    19. Fabio Leimer (ZWI), Jenzer Motorsport, 1:45.934
    20. Matei Mihaescu (ROE), Jenzer Motorsport, 1:46.077
    21. Dominik Schraml (DUI), Alan Racing, 1:46.430
    22. Vladimir Arabadzhiev (BUL), J.D. Motorsport, 1:46.539
    23. Frankie Provenzano (ITA), ADM Motorsport, 1:46.626
    24. Michele Caliendo (ITA), ADM Motorsport, 1:47.840
    25. Alejandro Nunez (SPA), Pro Motorsport, 1:47.860
    26. Adam Khan (PAK), Alan Racing, 1:48.232
    27. Thomas Pivoda (TSJ), ADM Motorsport, 1:49.701


    21-03-2008 om 18:12 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Superleague Formula: Ook Glasgow Rangers participeert in nieuwe klasse
    sf_rangerswagen_1

    De Schotse topvoetbalclub Glasgow Rangers zal dit jaar deelnemen in de nieuwe raceklasse Superleague Formula. In de divisie, die vanaf eind augustus met 750 pk tellende bolides wordt verreden, zijn nu 12 teams bekend.
    Zo doen onder meer de voetbalclubs PSV, AC Milan, Anderlecht en Galatasaray mee. FC Porto, Olympiacos, Borussia Dortmund, FC Basel, Sevilla en de Braziliaanse clubs Flamengo en Corinthians participeren eveneens. Na Pasen worden nog twee deelnemende verenigingen bekend gemaakt. De organisatie is tevens met zes clubs in verregaande besprekingen. Doel is om op Donington Park bij de eerste race met 20 wagens aan de start te staan.

    sf_rangerswagen_2

    21-03-2008 om 18:10 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (3 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    480_stots_bart_4875
    Daan Stots met de zwarte Swift in actie tijdens het seizoen 2007.

    De Formido Swift Cup leek tijdens Pasen met 27 rijders van start te gaan. Maar daar komt op de valreep toch nog een naam bij. Daan Stots heeft net op tijd zijn racebudget rond gekregen.

    Daan Stots moest deze week nog flink door sponsorland racen om genoeg euro’s te vergaren. Dat is hem net op tijd gelukt. ,,Ik heb zojuist al aan de vrije training meegedaan’’, meldde de Larense coureur vanmiddag vanuit Zandvoort. ,,Mede dankzij mijn nieuwe sponsor Avance heb ik genoeg geld om te racen binnen.’’

    Coronel Racing
    De 23-jarige coureur Stots gaat net als vorig jaar onder de vlag van Coronel Racing rijden. Hij krijgt met Pasen startnummer 35 opgeplakt. ,,Omdat mijn deelname zo laat is rondgekomen, sta ik dit raceweekend niet in de Coronel-tent. De mensen kunnen mij met Pasen vinden bij de jongens van Wijzonol, die nog een plekje vrij hadden. Vanaf Pinksteren sta ik wel weer bij de Coronels.’’ Pieter Schothorst en Jeroen Slaghekke zijn de andere twee Swift-rijders van Tim en Tom Coronel.

    21-03-2008 om 18:09 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (3 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Op zaterdag 22 en maandag 24 maart vinden op Circuit Park Zandvoort de Kinzo Paasraces plaats. De diverse nationale kampioenschappen uit het Dutch Power Pack zullen tijdens het paasweekeinde hun eerste races van het nieuwe seizoen rijden. Er zullen dit jaar veel nieuwe kampioenen komen. Want alle titelhouders in zowel de BWM 130i Cup (Ricardo van der Ende), Clio Cup (Tim Buijs), Swift Cup (Steve Kirsch) als de Formule Ford (Francesco Pastorelli en Auke Genemans) stappen over naar een andere raceklasse.


    480_start_race2_2329
    De BMW's tijdens het seizoen 2007.

    Samsung BMW 130i Cup
    De smaakmaker van vorig jaar was zonder twijfel de Samsung BMW 130i Cup. Elke race werd het publiek getrakteerd op ongekend felle gevechten.

    11 wagens
    Het ziet er naar uit dat er met Pasen elf wagens aan de start staan. Voormalig kampioen (van 2006) Jan Joris Verheul is dit jaar zeker van de partij, net als routinier Jan Lammers. De 51-jarige Zandvoorter heeft in zijn renstal ook weer de twee koninklijke prinsen Bernhard junior en Pieter Christiaan van Oranje Nassau rijden. Tevens is Bertus Sanders in 2008 aan het team van Lammers verbonden. Vast gezicht in de BMW 130i Cup is Dillon Koster. In zijn Certainty Racing Team ook een nieuw gezicht, te weten Lau Michielsen. De nummers twee en drie van 2007, Tim Coronel en Bas Schothorst, zijn ook dit jaar weer van de partij. De BMW 130i Cup heeft met de deelname van Duncan Huisman (Ekris) een mooie naam.

    Kampioen Van der Ende rijdt gastrace met Pasen
    Regerend kampioen Ricardo van der Ende, die de afgelopen twee jaar een Ekris-wagen bestuurde, zou aanvankelijk met Pasen niet aan de start verschijnen. Ricardo richt zijn pijlen op deelname aan een Europees toerwagenkampioenschap. En deelname aan twee kampioenschappen is vanwege zijn drukke werkzaamheden voor zijn eigen kartbaan te veel. Maar vrijdagmiddag om 16.30 uur kreeg Ricardo van der Ende van Ekris de kans om met Pasen in Zandvoort een gastrace te rijden. ,,Hartstikke mooi, want dan kan ik dit weekeinde in de BMW met het startnummer 1 rijden'', keek hij vast vol enthousiasme vooruit.

    Meer rijders met Pinksteren
    De kans is groot dat er tijdens Pinksteren meer deelnemers zijn. Zo zal Rintje Ritsma dan weer van de partij zijn. Bovendien is Certainty Racing van Dillon Koster nog met een aantal coureurs in gesprek om later in het seizoen toe te treden.

    480_blijdschap_sebastiaan
    Sebastiaan Bleekemolen is een van de favorieten voor de Clio-titel 2008.

    Dunlop SportMaxx Clio Cup
    Ook in de Dunlop SportMaxx Clio Cup kan het nodige spektakel verwacht worden. Tijdens de Kinzo Paasraces verwacht de organisatie een veld van meer dan 25 gelijkwaardige Renault Clio’s aan de start. De vice-kampioen van 2007, Pim van Riet, zal erop gebrand zijn om dit jaar wel het kampioenschap op zijn naam te schrijven. Van Riet had vanmiddag tijdens de vrije training wel een momentje, want hij schoot bij de Renault-bocht flink het grind in. Tegenstand voor Van Riet kan worden verwacht van Michael en Sebastiaan Bleekemolen, Melvin de Groot en Robert van den Berg.

    Snelle dames
    Bovendien treden de snelle dames Sheila Verschuur en Sandra van der Sloot tot het Clio-gilde toe. Net als de beste jeugdige BMW 130i Cup-driver van afgelopen jaar, Mickey Bertram. Regerend Clio-kampioen Tim Buijs is er niet meer bij. Hij gaat dit jaar internationaal racen in de Porsche Supercup. Paul Vahstal en Addie van de Ven zijn wel weer van de partij. Zij hebben de overstap gemaakt naar het team van Wijzonol Racing. Ronald Morien, afgelopen jaar met Ferry Duivenvoorde kampioen bij de SEAT Cupra’s, gaat ook in de Clio Cup racen. Voor de echte amateurrijders, zoals Piet de Gier en Sylvester van Heijningen, heeft cupcoördinator Evert Bolderheij een nieuw kampioenschap in het leven geroepen. Bolderheij noemt dat vooralsnog de olympische klasse



    480_groep_fordjes

    Formule Ford
    De komst van de nieuwe Duratec 1600-motor heeft in de Formule Ford gezorgd voor nog snellere rondetijden. De klasse heeft veel aanzien in de autosportwereld, daar het wordt gezien als kraamkamer voor formulewagenrijders. Rijders als Jeroen Bleekemolen, Christijan Albers, Tom Coronel en Jan Lammers hebben alle goede resultaten geboekt in de Formule Ford. Jonge talenten uit de kartsport zullen het ook dit jaar weer opnemen tegen de gevestigde orde in deze spannende formulewagenklasse.

    Bekende gastrijders
    Het publiek kan zich dan ook opmaken voor felle gevechten en veel inhaalacties. Bovendien zijn er met Pasen de nodige gastrijders actief. Wat te denken van Jeroen Bleekemolen. Maar ook René Kouwenberg, in 1990 en ’91 kampioen, maakt zijn rentree. Bovendien is Anders Krohn, afgelopen seizoen de nummer twee uit de Formule Ford, met Pasen eenmalig present voor het seizoen 2008. Niels van der Valk, ook een voormalige ‘champ’, racet met Pasen een gastwedstrijd. Het is interessant te zien wat Jennifer van der Beek zal doen met Pasen, aangezien er slecht weer wordt voorspeld. De jeugdige rijdster toonde zich vorig jaar een ware regenkoningin. Ook vandaag, tijdens de eerste vrije training op CPZ voor de Paasraces, was Van der Beek weer rap.

    Windvlagen
    Gert Valkenburg van Geva Racing en tevens bestuurslid van de Formule Ford Club Holland houdt de komende dagen goed het weer in de gaten. Niet alleen de kou en de neerslag kunnen voor verraderlijke omstandigheden zorgen. ,,Hier op Zandvoort kunnen flinke windvlagen voor gevaar zorgen’’, meldde Gert Valkenburg vanmiddag vanaf CPZ. ,,De Formule Fords zijn in dat soort omstandigheden kwetsbaar. We houden de veiligheid goed in de gaten. Maar vooralsnog denk ik dat we met Pasen gewoon kunnen gaan rijden. Al zal het af en toe wel tricky worden voor de rijders.’’ Er zullen met Pasen 17 Formule Fords aan de start verschijnen. De twee Denen Nils Vestergard en Claus Froekjaer-Lorendsen hebben zich teruggetrokken. Daarentegen komt er nog wel een extra Zetec van het raceteam van Bas Kuppeveld bij.

    21-03-2008 om 18:07 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    480_handstand_ricardo_2373

    Ricardo van der Ende zou aanvankelijk met Pasen niet aan de start verschijnen. ,,Maar ik kreeg vanmiddag om 16.30 uur van Ekris een telefoontje dat ik een gastrace kan rijden’’, meldde de regerend BMW 130i-kampioen vanmiddag aan Autosport.nl. ,,Dus ben ik dit weekend van de partij.’’
    Ricardo van der Ende richt zijn pijlen dit jaar op deelname aan een Europees toerwagenkampioenschap. Hij wil graag internationaal gaan rijden in een klasse, die als opstap zou kunnen dienen om mogelijk in 2009 aan het WTCC deel te nemen. ,,Dit jaar twee volledige competities rijden in een Europees kampioenschap én de Nederlandse BMW 130i Cup, dat is te veel. Ik heb het namelijk ook heel erg druk met mijn kartbaan’’, legt Van der Ende zijn keuze uit. ,,Daarom heb ik besloten in 2008 niet een volledig seizoen in de BMW 130i Cup te doen. Maar dat ik nu met Pasen een gastoptreden kan racen, vind ik heel leuk. Lijkt me geweldig om met het kampioensnummer 1 op mijn wagen te gaan rijden.’’

    Vrije trainingen gemist
    Omdat het gastoptreden pas vandaag in de namiddag is rondgekomen, begint Van der Ende wel met een achterstand aan de Paasraces. Terwijl de tien andere deelnemers aan de BMW-paasraces vandaag twee vrije trainingen konden afwerken en vast konden wennen aan de koude, natte omstandigheden, heeft Van der Ende dat gemist. ,,Ik race nu snel naar huis om mijn spullen te pakken en hoop rond 18.00 uur op het circuit te zijn’’, meldt Ricardo telefonisch vanuit de auto. ,,Hoe en wat er allemaal gaat komen dit weekend, zie ik wel. Er zijn ten opzichte van 2007 wat technische veranderingen aan de BMW’s, zoals met de remmen. Dat zal ik zaterdag allemaal wel merken. Ik heb in ieder geval veel zin om mee te doen.’’

    21-03-2008 om 18:02 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    19-03-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ticketinfo, tijdschema Paasraces Zandvoort
    Paasraces op Zandvoort

    Op zaterdag 22 en maandag 24 maart vinden op Circuit Park Zandvoort de Kinzo Paasraces plaats. De diverse nationale kampioenschappen uit het Dutch Power Pack zullen tijdens het paasweekeinde hun eerste races van het nieuwe seizoen rijden. Bekijk hieronder het tijdschema en de ticketinfo.

    Tijdschema Paasraces Circuitpark Zandvoort

    Ticketservice Paasraces

    19-03-2008 om 18:00 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    VALENCIA - Henki Waldschmidt heeft afgelopen weekend tijdens de eerste officiële Formule 3 Euroseries test op het circuit van Valencia grote indruk gemaakt. Van de totaal 29 deelnemers legde de Nederlandse debutant op het Spaanse circuit beslag op de vierde plaats! Door een snelle tijd van 1:29.771 te klokken gaf Waldschmidt zijn visitekaartje aan de overige coureurs en teams af. Het was pas de tweede keer dat de Hagenaar in een F3-bolide reed. Eind 2007 testte hij reeds een dag in een F3-wagen op het Franse circuit van Nogaro. Volgende week (20 en 21 maart aanstaande) zal de rijder van SG Formula zijn test vervolgen op het circuit van Estoril (Portugal).

    Henki Waldschmidt zeer snel bij F3 Euroseries test

    Alle bekende teams zoals ART Grand Prix, Mücke Motorsport en Manor Motorsport waren op volle oorlogssterkte aanwezig. Het team van SG Formula hield op het circuit van Ricardo Tormo het hoofd koel. Doordat het Franse team de nieuwe F3-wagen aan het opbouwen was, moest Waldschmidt op zaterdag nog werkeloos toekijken hoe de overige rijders hun eerste meters maakten ter voorbereiding op het komende F3-seizoen. Op zondagochtend maakte het 19-jarige autosporttalent daadwerkelijk zijn debuut in de nieuwe F3-bolide, dat aangedreven wordt door een Mercedes krachtbron.

    Na de ‘shakedown’ concentreerden Waldschmidt en zijn team zich op het veelvuldig variëren van afstellingen, wisselen van veren en schokbrekers en zoeken naar een optimum voor alle bochten. De rijder van het Toyota Young Drivers Program (TDP) bouwde de testdag met SG Formula stelselmatig op en draaide continu snellere rondetijden. In de middagsessie vervolgde Waldschmidt zijn test. Na een aantal stints te hebben gereden, benutte Waldschmidt volledig de volgende set nieuwe banden van Kumho. Het jonge talent eindigde zijn test uiteindelijk op een keurige vierde plaats. Met dit goede resultaat kijkt Waldschmidt met veel vertrouwen uit naar de volgende Formule 3 Euroseries test, dat zal plaatsvinden op het circuit van Estoril.

    HENKI WALDSCHMIDT: "Op zaterdag was het team nog druk bezig met het opbouwen van de wagen, zodat ik niet heb kunnen rijden. Gisteren was een bijzonder nuttige testdag. Nadat ik in de ochtend de verplichte ‘shakedown’ had gedaan, ging ik in de middag met nieuwe banden naar buiten. Ik zat direct goed op snelheid en ging steeds sneller. Een vierde tijd is een opsteker voor het team en voor mij. De samenwerking met de engineers verliep verder uitstekend. Mijn team werkt hard en is onwijs gemotiveerd. Verder zit het ongelooflijk dicht bij elkaar en wordt er vreselijk hard gereden. Hartstikke leuk en uitdagend. Ik vind het fantastisch dat ik in mijn derde autosport jaar mee knok in deze mondiale topklasse. Ik zie het helemaal zitten. Op naar de volgende F3-test!”

    19-03-2008 om 17:58 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    marckoster_bertussanders_20

    Marc Koster en Bertus Sanders vormen dit seizoen een koppel in de nieuwe Toerwagen Diesel Cup. De twee coureurs staan vanaf de Paasraces met hoge verwachtingen aan de start in een BMW 120d. ,,We gaan voor het kampioenschap’’, aldus Bertus Sanders, die in 2008 overigens met het raceteam van Jan Lammers ook in de BMW 130i Cup zal uitkomen.
    Marc Koster heeft veel zin om te gaan racen in de nieuwe racedivisie. ,,Het kan heel erg leuk gaan worden’’, vertelt hij. ,,Ik heb zeer aansprekende namen gehoord, zoals Paul van Splunteren, Frans Verschuur en Cor Euser, die in de Cup zouden gaan rijden’’, vertelt Koster. ,,Ook dames als Paulien Zwart en Gaby Uljee zijn van de partij. Al met al denk ik dat er veel coureurs meedoen die echt veel plezier in de autosport hebben.’’

    Fel gevecht
    Koster en Sanders kennen elkaar al langer. ,,Een jaar of vijf geleden reden we beiden in de Toyota Yaris Cup en waren we grote concurrenten van elkaar. Bertus werd toen na een fel gevecht kampioen en ik tweede’’, vertelt de door Pioneer ondersteunde Marc Koster. ,,Een aantal jaar geleden zijn we samen gaan rijden in het Winterkampioenschap. Ook Dillon Koster zat toen bij ons team. We hebben onder meer met een BMW 120d gereden. In de Toerwagen Diesel Cup gaan we nu ook met die auto racen.’’

    Sanders ook in BMW 130i Cup
    Voor Bertus Sanders wordt het raceseizoen naar eigen zeggen ‘een drukke boel’. Hij gaat namelijk ook weer uitkomen in de BMW 130i Cup. De Emmenaar maakt de overstap van Team Renova-Euser naar de renstal van Jan Lammers, waarin naast Lammers wederom ook de koninklijke prinsen Bernhard junior en Pieter Christiaan zullen uitkomen.

    Extra budget nodig
    ,,Cor Euser had na vorig jaar al snel aangegeven dat hij in 2008 slechts budget voor één BMW 130i zou hebben en dat zijn vaste rijder wederom Jan Joris Verheul zou zijn’’, legt Sanders uit. ,,Toen is er contact met Jan Lammers gekomen. Hoewel ik mijn budget nog maar voor een half seizoen rond heb, hebben we toch besloten te gaan rijden. Ik sta met Pasen aan de start en zal in het loop van het jaar dus nog op zoek moeten naar extra geld voor de 130i. Als het me lukt om dat rond te krijgen, verwacht ik zeker voor een topdrie-klassering in het klassement te kunnen gaan. Want het team van Jan Lammers heeft de wagen en alles eromheen goed voor elkaar’’, aldus Bertus Sanders.

    Goed initiatief
    Kostentechnisch is deelname aan de Toerwagen Diesel Cup goedkoper. ,,Terwijl je met een 120d toch in een achterwiel aangedreven wagen rijdt en lekker in een BMW’tje zit’’, verklaart Marc Koster zijn positieve racegevoel. ,,Ik vind het opstarten van de TDC al met al een goed initiatief van CPZ. Misschien kunnen we er straks ook nog een soort van merkenkampioenschap aan vast koppelen. Want ik denk dat de BMW’s een leuke strijd kunnen aangaan met de SEAT’s, de Alfa’s en de VW Golfs.’’

    19-03-2008 om 17:57 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    18-03-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    EINDHOVEN – Peter Kox komt dit seizoen opnieuw uit in het FIA GT-kampioenschap. De ervaren autocoureur uit Eindhoven zal namens het Duitse Reiter Engineering net als vorig jaar een Lamborghini Murciélago R-GT besturen. Zijn teamgenoot bij Reiter is de Rus Roman Rusinov. Eerder werd bekend dat Kox in 2008 ook uitkomt in de Le Mans Series en de 24 uur van Le Mans.

    Peter Kox in de Lamborghini Murciélago

    De deelname van Reiter Engineering aan de FIA GT lag in de lijn der verwachting. Dankzij de inspanningen van Reiters Russische hoofdsponsor InterProgress Bank en Antonov PLC komt Kox dit jaar opnieuw uit in het prestigieuze kampioenschap. De Eindhovenaar kan dus net als vorig jaar een druk racejaar tegemoet zien.

    Vlak voor de start van het seizoen is er nog behoorlijk wat werk te verzetten. “We moeten nog veel aan de auto verbeteren”, weet Kox. “Dat is een kwestie van veel testen. We verbeteren de Lamborghini constant. Ook de test op het circuit van Monza vorige week is zeker niet slecht gegaan. We hebben inmiddels een windtunneltest gedaan en zo komen we steeds kleine stapjes dichterbij een superauto. Het is in ieder geval een betrouwbare auto met veel groeimogelijkheden.”

    De eerste race van Peter Kox is op 20 april op het Britse circuit van Silverstone.

    18-03-2008 om 17:18 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (7 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Marc Goossens blikt terug op debuut Corvette GT2 in Sebring
    SEBRING - Het LG Motorsport team kon het goede ritme, dat ze in de trainingen hadden gevonden, niet voortzetten tijdens de race. Marc Goossens nam de start op de #28 Corvette van Lou Gigliotti. Het hoofddoel van de piloten was het rijden van hun eigen tempo tijdens de race. Zo deed ook The Goose in zijn eerste stint. Het eerste probleem stak de kop op na ongeveer een uur wedstrijd, de power steering begaf het op de Riley Corvette GT2. De mecaniekers deden een prima job en wisten de Corvette in 'no time' te repareren.

    Tegelijkertijd nam Doug Petersen het stuur over van Goossens. Ook Doug (Petersen) reed mooie rondetijden, tot hij merkte dat de auto overhit raakte. Hij liet de 'pace' zakken en gaf het stuur daarna over aan teambaas Lou Gigliotti. Ook hij kampte met dezelfde problemen tijdens zijn eerste stijd met de Corvette. Na onderling overleg werd afgesproken dat de piloten snel moesten opschakelen, met andere woorden de Corvette niet te hoog in toeren jagen om de temperatuur te doen dalen. Wanneer The Goose de pitlane verliet voor het begin van zijn tweede stint deed hij wat hem gevraagd werd.

    LG Corvette GT2 van Marc Goossens (Photo: American Le Mans Series

    Goossens: "Het team kwam overeen om de snelheid naar beneden te halen en ook om snel op te schakelen om de temperatuur naar beneden te halen. Maar dat duurde echter niet lang. Ik begon aanzienlijk vermogen te verliezen en naarmate mijn stint vorderde kon ik zelfs niet meer in zesde geraken op het lange rechte stuk voor de laatste bocht. We besloten dus op dat punt om de wedstrijd te staken, aangezien het geen zin had om door te doen en de motor volledig op te blazen."

    "We hebben het potentieel en de snelheid getoond van de door Riley geprepareerde Corvette GT2. Het is erg jammer dat we de auto niet aan de meet konden brengen. We weten allemaal hoe eisend deze wedstrijd en dit circuit zijn voor de wagens. Maar niet alleen wij kenden moeilijkheden. Ook de andere deelnemers, waaronder enkelen die een gooi konden doen naar de zege, kenden problemen. Persoonlijk had ik onze wagen graag aan de finish gezien, vooral omdat ik van de assemblage van de wagen van kortbij heb gevolgd. De mannen van Riley Technologies en LG Motorsport hebben een hele hoop tijd in dit project gestoken, en finishen zou een mooie wijze van dank zijn aan het team. Ik wens Lou (Gigliotti) en Doug (Petersen) het beste voor de rest van het seizoen. Ze hebben een auto die vooraan kan meedraaien en ik geloof er sterk in dat het niet lang zal duren voor de auto races kan winnen!" aldus Marc Goossens.

    18-03-2008 om 17:16 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    jan_lammers_nieuwe_kleding1

    Wie van een autosportinterview met gepeperde uitspraken houdt, moet de nieuwe Sportweek maar eens aanschaffen. In een vraaggesprek met het sportieve weekblad haalt Jan Lammers hard uit naar Jos Verstappen en zijn manager Huub Rothengatter: ,,Ik vind het twee karakterloze eikels.’’

    Jos Verstappen haalde onlangs in zijn column in De Telegraaf flink uit naar zijn collega-coureurs. Zo had Christijan Albers volgens hem altijd smoesjes, is Robert Doornbos een niet zo’n goede coureur en vindt Giedo van der Garde het vooral belangrijk dat zijn haar goed zit. Volgens Jos dan. In de nieuwe Sportweek krijgt Verstappen zelf de wind van voren.

    Stellingen
    In het blad krijgt Jan Lammers tien stellingen voorgehouden. Op de opmerking ‘Autosport in Nederland stelt zonder Jos Verstappen niks voor’ antwoordt de 51-jarige Zandvoorter: ,,Is dat zo? Rob Slotemaker, Arie Luyendijk. Gijs van Lennep, Carel Godin de Beaufort, Ben Pon, Boy Hayje, Toine Hezemans, Huub Rothengatter, ikzelf… Kijk naar Arie in Amerika, naar Robert in Amerika en Tom in Japan. We stellen wél iets voor.’’

    ’Schandalig’
    ,,Ik denk dat mijn oordeel over Jos niet objectief is’’, vervolgt Lammers. ,,Mijn ervaring met hem in de A1GP was ronduit slecht. Recht uit het hart gesproken: ik vind het schandalig zoals hij en Huub over mij praten. Ik pak A1GP op, de eerste die ik bel is Jos. Kort samengevat: ik haal hem uit de mottenballen, zet hem in een racewagen, op het podium en zorg voor een miljoen in zijn zak. Ik vertelde hen: het kan even duren, maar je krijgt al je geld. Heeft-ie ook gekregen. Jos heeft alle reden de ogen uit zijn hoofd te schamen. Als je hoort hoe hij nu nog over mij praat… Beschamend. Dit is de jongen waar ze het woord lul voor hebben uitgevonden. Ik vind het twee karakterloze eikels.”

    Papieren versie
    Lammers’ antwoorden op de andere negen stellingen, gesteld door autosportkenner Nando Boers, kunt u in de papieren versie van Sportweek vinden.

    18-03-2008 om 17:15 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    17-03-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nederlands Dakar-team succesvol in Italië
    BAJA - In een bloedstollende ontknoping heeft het AutoTrack.nl Team van Deijne op een professionele manier toegeslagen en is als derde in de hoog genoteerde Italiaanse Baja geëindigd. Daarmee zijn de eerste FIA-punten binnen.

    Was zaterdag nog sprake van een verbeten strijd met de Letten Naglis/Naglis en de Hongaarse combinatie Palik/Darazsig, zondag werd de voorsprong op soevereine wijze op de laatste twee special stages uitgebreid. Het tempo bleef in vergelijking met gisteren hetzelfde ofschoon het parcours spekglad was geworden door de overvloedige regenval. Voor de volgers in het klassement betekende dit dat er een tandje moest worden teruggeschakeld, maar van Deijne en Rosegaar gingen op dezelfde manier door waarop ze gisteren waren opgehouden.

    Een knappe derde plaats voor het AutoTrack.nl Team van Deijne

    Op deze laatste dag werd door de diverse deelnemers veel schade geleden en moesten de tieribs en het ducttape er bij vele teams er aan te pas komen om de zaak bij elkaar te houden. Van Deijne kent zijn Mitsubishi L200 EVO III echter van top tot teen en ontweek alle obstakels op een spectaculaire manier. De strijd tussen Nasser Al Attiyah en Boris Gadasin bereikte in de laatste proef een kookpunt.

    De X-raid coureur bracht de achterstand voor de start van de proef terug tot exact twee minuten, hetzelfde verschil waarmee ze de proef begonnen. De man uit Quatar joeg de Rus op tot het uiterste en doordat beiden een remfout maken in de laatste bocht tikte de BMW de Nissan de greppel in. De AutoTrack.nl-Team van Deijne-fans hadden natuurlijk het liefst het Michael Schumacher-Damon Hill-effect gezien, maar het team uit Zeeland ging voor een sportieve winst.

    Einduitslag Italië: 1. Al Attyah/Thorner, 2. Gadasin/Talantsev, 3. Van Deijne/Rosegaar

    17-03-2008 om 21:13 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    wijzonol_lineup_2008

    Wijzonol Rhesus Racing heeft grote ambities. De autoraceformatie uit Apeldoorn is dit jaar in maar liefst twee merkencups actief. Naast de vertrouwde Dunlop SportMaxx Clio Cup komt Wijzonol Rhesus Racing dit seizoen ook uit in de Formido Swift Cup.

    Addie van de Ven was vorig jaar al actief voor het Wijzonol Rhesus Racing Team. Hij krijgt versterking in de vorm van de ervaren Paul Vahstal. Zij vormen een geducht duo in de Renault Clio Cup. Jeroen den Boer (20 jaar) en Alexander Keijzers (20 jaar) zijn aangetrokken voor de Formido Swift Cup. Tevens verwelkomt de equipe naast hoofdsponsor Wijzonol Bouwverven BV, de nieuwe co-sponsor; de Galaxy Group uit Almere.

    Lat ligt hoger
    Teammanager André Kool ziet met genoegen uit naar het nieuwe, voor Wijzonol Rhesus Racing erg drukke seizoen. “Met de uitbreiding van het team liggen er volop nieuwe kansen. We leggen dit jaar de lat dan ook nog hoger”, aldus Kool. “In de Clio Cup willen we in de topdrie eindigen. In de Suzuki Swift Cup richten we ons op een plaats in de topvijf.”

    Ambities
    Ambities die niet uit de lucht zijn komen vallen, want Wijzonol Rhesus Racing kende vorig jaar een meer dan uitstekend debuutjaar in de Renault Clio Cup. De equipe was meteen goed voor podiumplaatsen tijdens races in het voorprogramma van de Masters of F3, de Trophy of the Dunes en de A1 Grand Prix.

    Dutch Power Pack
    Omdat de Formido Swift Cup net als de Renault Clio Cup deel uitmaakt van het Dutch Power Pack rijden de vier coureurs van Wijzonol Rhesus Racing het hele seizoen tijdens hetzelfde raceweekend op hetzelfde circuit. “Daardoor zien onze gasten en relaties ook nog eens dubbel zo vaak een auto in de Wijzonol-kleuren voorbij komen.”

    Enthousiast
    Kool is zeer te spreken over de enorme mogelijkheden die het team heeft dankzij zijn trouwe sponsors. “Wijzonol is een superenthousiaste hoofdsponsor, die ook dit jaar weer bereid is het team te ondersteunen. Wijzonol heeft bovendien nog een aantal leuke verrassingen in petto. Verder zijn we co-sponsor Galaxy Group heel dankbaar dat zij het mogelijk gemaakt hebben dat we dit seizoen ook in de Formido Swift Cup kunnen uitkomen. Het wordt voor Galaxy het eerste jaar in de autosport. Het bedrijf is al heel enthousiast in de voorbereidingen.”

    Paasraces
    Het seizoen van het Wijzonol Rhesus Racing Team start tijdens de Paasraces (24 maart) op het Circuit Park Zandvoort en de equipe is actief in de Formido Swift Cup en de SportMaxx Clio Cup.

    17-03-2008 om 21:10 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief
  • Alle berichten

    Gastenboek
  • Goedemorgen, mooi blogje.xxx.
  • Wens jullie een fijne woensdag toe,dikke knufjes.
  • 2 Tickets voor De 24 Uren Van Zolder
  • Lekker koken
  • hallo

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Mijn favorieten
  • http://www.bloggen.be/red2francorchamps/

  • Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs