Anne-Sophie in Toulouse
Mijn naam is Anne-Sophie Declercq, woon in België en studeer Handelswetenschappen.
Van september 2008 tot mei 2009 ga ik op erasmus in Toulouse. Ik zal lessen volgen op de Ecole Superieur de Commerce.
Om de twee à drie weken schrijf ik hier een kort verslagje om jullie op de hoogte te houden over alle stoten die ik uithaal in La Douce France. Veel leesplezier! :)

x Anso

Inhoud blog
  • einde erasmus
  • Einde in zicht...
  • weekje Marokko - dagje Marseille - weekendje Tina
  • Céline, Tim, Gert en Willem op bezoek :)
  • il neige, PANIQUE!! ;)

    Zoeken in blog



    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     

    02-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Barcelona cabrona!!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hey allemaal,

    2 oktober vandaag, ik ben hier exact een maand. Wat hebben we zo nog gedaan, wel sommigen hebben mijn foto's op facebook mss al gezien, ik heb er dus een citytrip naar Barcelona op zitten. 't Was echt suuuper mooi, we hadden heel veel geluk met het weer, een geweldig appartement voor geen geld, en tijd om mijn spaans te oefenen ;) . We hebben de sagrada familia bezocht (Gaudi), park güell, echte spaanse tapas gegeten, veel rondgewandeld (en ontdekt dat er meer verklede mensen rondlopen in barcelona dan gewone. Ook zittenen er ooooveral straatmuzikanten, maar echt goeie, niet gewoon wat getokkel op instrumenten, maar heuse mini optredens), en gemerkt dat Zara Spanje veel goedkoper is dan elders, aangezien het spaans is. 'k Heb dus een paar gouden zaken gedaan ;). Ik ben volgens mij nog nooit in een stad geweest die zó leeft.



    Er wordt natuurlijk ook nog dagelijks aan mijn frans gewerkt. Ik denk niet echt meer in het nederlands, maar soms maak ik toch typische nederlandse fouten, zo zoek ik bijvoorbeeld elke keer opnieuw naar het woord 'voormiddag',... bestaat dus niet in het frans (de 'matin' duurt hier tot 12h). En dat wil mijn brein maar niét onthouden, en zo zijn er nog vanalle dingen waar wij (ik) fouten tegen maak :).
    Gisteren werden Bram en ik trouwens plots 'overvallen' door een of andere verkoper van een of andere provider die erin geslaagd is ons een kwartier bezig te houden. Terwijl hij even iets aan het regelen was begonnen wij nederlands te praten, en hij zei: "Attention, je comprends la belge!". Wel, danku voor de mededeling maar de taal 'Belgisch' bestaat niet echt, en de ervaring leert mij dat er geen énkele fransman vlaams kan, dus heb ik eens goed gelachen, domme fransoos.

    Voor derest kan ik alleen maar zeggen dat ik echt verliefd ben op Toulouse, en zo blij ben dat ik hier zit. Alle mensen die twijfelen om op erasmus te gaan, ik kan het alleen maar heel sterk aanraden :)

    bisous XX (in frankrijk geven ze er altijd twee, heel gemakkelijk, nooit verwarring tussen 1 en 3 :))
    Anso

    02-10-2008, 00:00 geschreven door anne-sophie  


    Foto

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per week
  • 30/03-05/04 2009
  • 09/03-15/03 2009
  • 23/02-01/03 2009
  • 02/02-08/02 2009
  • 05/01-11/01 2009
  • 29/12-04/01 2009
  • 01/12-07/12 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 20/10-26/10 2008
  • 29/09-05/10 2008
  • 15/09-21/09 2008
  • 08/09-14/09 2008
  • 01/09-07/09 2008

    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs