Mijn naam is Anne-Sophie Declercq, woon in België en studeer Handelswetenschappen. Van september 2008 tot mei 2009 ga ik op erasmus in Toulouse. Ik zal lessen volgen op de Ecole Superieur de Commerce. Om de twee à drie weken schrijf ik hier een kort verslagje om jullie op de hoogte te houden over alle stoten die ik uithaal in La Douce France. Veel leesplezier! :)
Dag iedereen en welkom op mijn blog :) let niet op de entourage rond mijn berichten, het is gewoon de eerste de beste site die ik vond via google om een blog aan te maken :) Ik ga proberen van mijn eerste dagen dus in een bericht samen te vatten, dit is vrijwel onmogelijk aangezien er op zo korte tijd al zoveel is gebeurd, maar ik doe een poging. Degenen die van plan zijn om te lezen tot op het einde: succes. Degenen die er geraken: proficiat!
Na dus maandagmorgen het nieuws gehoord te hebben dat ik geslaagd was zijn we direct beginnen te pakken om dinsdag in één trek naar toulouse te rijden. Dinsdagavond kon ik nog niet op mijn kamer dus zijn we op hotel geweest. Woensdag zijn we dan de sleutel gaan halen van mijn kamer in mijn residentie (waarvan de inkom trouwens lijkt op de inkom van een ziekenhuis, zij die dus van plan zijn ooit mij te bezoeken, don't worry, ik heb jullie wel degelijk naar mijn kot gestuurd en niet naar een ziekenhuis). De kamer is vrij groot met een apparte badkamer, was ik niet gewoon van mijn kot in Leuven, maar dat went dus byzonder snel, en zo'n luxe dat dat is! Goed, na al mijn spullen te droppen in mijn kamer vertrekken de mama en de papa naar huis en doe ik de 'guide tour' in Toulouse mee (waarvan ik dacht dat ze ons alle handige plaatsjes in Toulouse gingen tonen maar het bleek een kerken-tocht te zijn :s). Eerste confrontatie met mijn collega-erasmussers. Allemaal onvoorstelbaar vriendelijk, de meesten kenden elkaar al wel van de 'information days' die maandag waren begonnen, en die ik dus had gemist wegens herexamens... woeps. Soit, we zijn daarna iets gaan drinken, dus ik ken nu een paar Ieren, Canadezen, Mexicanen, Duitsers, een Hollander, Finnen... Soms vraag ik me af waar die fransmannen uithangen. 's Avond zijn we naar een bar geweest en de 'getting to know each other' gesprekken haalden de bovenhand. In het naar huis gaan wisten we niet dat we nog een half uur wandelen voor de boeg hadden... Lang leve klein Leuven... Vandaag was dan de dag van de rompslomp, franse rekening openen, langs de school paseren, kotcontract in orde brengen. Dingen waar je de hele dag voor in de weer bent. 's Avonds heb ik een canadese pasta gegeten, gemaakt met munt... gek... maar lekker. Het meisje dat dat trouwens heeft klaargemaakt heeft juist drie maand in jordanië gezeten, daarvoor drie maand in marokko, en is na haar zeven maand toulouse nog vanalles van plan. Haar moeder belt haar constant met de vraag waar ze is en wanneer ze naar huis komt. Zij loopt op de wereld rond alsof ik de straten van Leuven op mijn gemakske afleg, en ze is amper 1 jaar ouder als ik. Ze heeft tot haar 18e in Colombia gewoond en is dan verhuist naar Montréal. Onvoorstelbaar hoeveel ze weet, echt super interessant. Morgen is mijn eerste dag school, dus al degenen die net jaloers begonnen te worden zijn nu wsl hard aan het lachen... en terecht. Dit weekend is er een festival hier en volgend weekend zijn er montpellier plannen.
Zo, in grote lijnen heb ik mijn eerste dagen hier uitgelegd. Ik beloof trouwens dat mijn volgende berichten minder lang zullen zijn. Aja, Toulouse is trouwens een praaachtige stad. Ze wordt de 'roze stad' genoemd vanwege de vele gebouwen in baksteen (en ander verhaal zegt wegens de vele homo's, vanals ik het correcte verhaal weet post ik het hier wel). Het is een grote stad maar zo voelt het niet, alle straatjes zijn klein en super gezellig, overal terrasjes, leuke pleintjes en parkjes, en zó warm, truien compleet overbodig!
tot hoors, tot mails, bonsoir, bonne nuit, vanaf morgen is alles definitief in't frans te doen, want mijn lessen zijn in 't frans, voor zij die het niet wisten.