Het is voorspelbaar, het eten was gisterenavond weer geweldig. Verschillende salades op mijn bord geschept, bruine bonen, groene bonen, asperges, tomaat, komkommer. Hoofdmaaltijd rijst met groentemix van aubergine, courgette, tomaten en wat nog meer
Daarna was ik zoals afgesproken naar Ali gewandeld. We hebben daar gezellig een flesje wijn soldaat gemaakt en gebabbeld. Het is wel ongelofelijk hoe graag die mens aan aanraken doet, let wel, verder dan mijn hand komt hij niet. Ik moest hem regelmatig toch even laten ophouden. Ook had ik een verlaat verjaardagscadeau gekregen, een mooie Perzische kussensloop. Was wel vriendelijk. Nadat de wijn gedronken was ben ik maar weer opgestaan voor naar huis te gaan voordat er ongemakkelijke situaties zouden ontstaan. Ik ben wel vertrokken met een afspraak voor zondag, deze zou eerst maandag zijn maar we hebben het een dag teruggezet omdat ik dinsdag zeer vroeg moet opstaan. Wanneer hij zondag op tijd terug is van tapijten leveren is het plan om eerst een barbecue te doen in zijn tuin om dan vervolgens van life muziek te gaan genieten ergens in het dorp. We zullen gaan zien.
Weer terug in het hotel haalde ik een tijdschrift uit het plastic wat ik eerder die dag in een kiosk had gekocht. Eigenlijk was ik op zoek naar een Turkse Elle, voor te zien hoe de mode hier weerspiegeld wordt. Een Elle was er niet dus had ik een ander tijdschrift gekozen met een dame op de cover, geheel in het Turks dus totaal onbegrijpelijk voor mij.
Groot was mijn verrassing toen ik na wat bladeren doorkreeg dat het hier niet om een modetijdschrift ging. Bij een confronterende close up van een dame begreep ik dat het hier om een mannenblad ging. Die mens in de kiosk had me wel eens mogen proberen waarschuwen.
Allee, en dan was het bedtijd.
En toen werd het vrijdag.
Veel te vroeg ging mijn wekker om 8 uur af, veel te vroeg voor een vakantie. Wel hetzelfde ritme vasthoudend als thuis, de wekker drie maal laten afgaan, dan met dichte ogen nog naar het toilet en dan hup onder de douche. Badjas aan en dan langzaam op bed tijdens het nieuws op tv wakker proberen worden.
Ik hoopte hard dat er weer van die lekkere pannenkoekjes zouden zijn net als gisteren, en die waren er. Het was weer een heerlijk ontbijtje met verder ook nog tomaten salade, komkommer en omelet met groenen en aardappelen. Errugh lekker weer.
Het plan was om dan met een leesboekje en puzzelboekje naar het strand te gaan. Het is op een niet te groot privé strand waar je voor 4 euro een hele dag gebruik van kan maken, met ligbed en parasol.Fijn ontspannen was dat, in het zonnetje, het geknabbel van het water. Het water had een goede temperatuur, net niet te koud, goed voor af te koelen. Het windje deed het ook niet al te warm maken daar, dat zal dan ook wel de reden geweest zijn dat ik toch nog verbrand ben geraakt. En ik had me de ganse ochtend zo braaf ingesmeerd. In 2,5 uur werd het toch funest. Op weg terug naar het restaurant heb ik dan twee sjaaltjes gekocht om over de verbrande schouders te draperen, die mogen even uit de zon blijven. In het hotel de delen even flink met after sun ingesmeerd en ik was weer klaar om een hapje eten te gaan zoeken.
Het oude centrum uit was ik al naar rechts geweest en rechtdoor, vandaag was het de beurt aan linksaf. Daar ging weer een heel andere wereld open, niet zo toeristisch als de andere kant. Ik vond er een gezellig straatje met eettentjes waar ik een lekkere lunch met een flinke pint bestelde. Tevreden en genietend zat ik daar te eten.
De eerste drie dagen zijn al helemaal goed, ik ben niet ziek geworden, ik verveel me ook niet, geen heimwee. Gezien het de eerste keer is dat ik alleen met vakantie ben vraag ik mezelf regelmatig of ik me niet zielig voel of alleen, niks van alles, het is helemaal perfect en ontspannen.
Op het moment dat ik wilde afrekenen voor mijn lunch werd me nog een thee aangeboden. Fijn om weer even een gewoon klapje te kunnen doen met een man zonder dat hij opdringerig werd, dat maakte het weer even goed na weer een hoop ambetanterikken.
De wandeling ging weer voort en ik kwam langs leuke winkeltjes die mij genazen van mijn shopuele frustratie. Tijdens de wandeling nog een leuk bloesje en een dringend nodige korte short gekocht.
Op weg naar het internetcafé eerst nog een opfrissende douche genomen in het hotel en een halve liter bier gekocht voor aan de computer. Na een uurtje even een kopje thee gedronken in de winkel van Ali. Mijn bovenlijf zag er uit al een gebraden kalkoen die ik probeerde te bedekken met een groot T-shirt. Ali had de tip dat ik de verbrande delen met yoghurt moest gaan insmeren, dus na de thee was het hup naar de winkel voor een potje te gaan halen. Toen ik met mijn zakje terug kwam aanlopen bij het hotel wisten ze aan de hand van een rode vlek boven mijn shirt te raden wat er in dat zakje zat.
Vijf minuten later zat ik daar dan, in het bad, mezelf ondergesmeerd met yoghurt. Ik vond mezelf niet echt lekker ruiken maar moet wel zeggen dat het heerlijk koel aanvoelde. Als het goed was zou het de brand uit mijn lichaam trekken zodat het niet verder mijn lichaam zou inbranden. Na 20 minuten spoelde ik alles weer fris af en voelde me geen opgediende kalkoen meer.
Het brandende gevoel was inderdaad weg maar het voelde toch niet fijn om weer een shirt aan te hebben. Ik ben dan maar even snel gaan eten, ik hoef zeker niet te vertellen dat het weer heeeeeeeeerlijk was. Na het eten hup terug naar mijn kamer, alle gordijnen naar beneden, airco aan en kleding uit. Dat krijg je ervan als je te lang in de zon hebt gezeten, dan moet je op straf in de kamer blijven.
Ik hou me dan maar bezig met mijn reisverslag bijschrijven en wat televisie kijken. Voor morgen zal ik beter ook maar niet teveel in de zon komen, dat lijkt me dan een goede dag worden voor wat musea te gaan bezoeken
Na het stoppen met schrijven gisteren heb ik eerst nog even een uurtje geslapen voor het diner. Het diner zelf was zo overvloedig, een buffet vol groenten en olijven en salades, keuze uit gegrild vlees, rijst, frieten, aardappeltjes, fruit. Teveel om op te noemen en niet te beschrijven hoe lekker. Het uitzicht vanaf mijn tafel werd op een bepaald moment iets minder toen zich daar een koppel neerzette. De man zat met zijn rug naar mij toe, hij was erg groot in lengte en breedte. Het was spijtig dat ik mijn fotocamera op dat moment niet bij had, ik had anders een mooie foto kunnen toevoegen van de bilspleet van meneer .
Na het eten was het toch wel genoeg geweest voor de dag. Terug op de kamer had ik nog even met mijn neus in mijn studiemateriaal gezeten en daarna als een roosje geslapen.
Om 9 uur s ochtends de volgende dag werd het aanschuiven voor het ontbijt (is 8 uur onze tijd, toch wel erg vroeg voor de vakantie :-/)
Nogmaals een herhaling, het eten was weer voortreffelijk, er was keuze uit allerlei soorten beleg, fruit, brood, pannenkoekjes waar ik geen genoeg van kon krijgen, omelet met aardappeltjes en nog iets waarvan ik niet wist wat het was. Gekookt eitje, heeeeerlijk. In het voorbij gaan had ik ook nog een glas vers geperst appelsiensap meegepakt (a 3 euro bleek), morgen dus maar appelsiensap uit kan. Prijs van het drinken valt me hier overal toch wel tegen.
Na het ontbijt ben ik naar de stad gewandeld voor Turkse valuta uit de muur te halen. De grap van gisteren met ruime omrekening naar euros wil ik in het vervolg voorkomen. Met het geld op zak heb ik ook nog een poging gedaan wat leuke kleding te vinden en kopen. Een combinatie van of verkeerde stofjes, of verkeerde kleuren, of vervelend personeel, of te duur , en eigenlijk te warm om te passen maakte me lichtelijk shopueel gefrustreerd. Niet te vergeten het feit dat ik absoluut niet in een maatje L paste! Nog niet lang bekomen van het feit dat ik thuis al ben moeten overgaan naar een maatje L heb ik hier een XXL nodig, een mens zou van minder al in een depressie raken.
Maar enfin, ik beslis maar dat het geen vakantie van shoppen zal worden maar van eten en drinken, ook niet slecht toch? Zolang het maar niet uitmond tot een maatje XL thuis
Erg opgewarmd kwam ik terug in het hotel waar ik mijn bikini had aangetrokken en mijn kaft met studiemateriaal had opgepakt. Na even een verfrissende duik in het zwembad te hebben genomen heb ik toch flink een 1,5 uur gestudeerd, ik benne trots op mezelf!
De tijd vliegt voorbij en het is alweer 1 uur. Ik stap weer in mijn kleding om in de stad een leuk plekje op te zoeken voor de lunch.
Maar first even naar mijn kamer om mijn usb stick te halen. Terwijl ik nog even bezig was kwam Benjamin aan mijn deur kloppen. Benjamin is één van de medewerkers van het hotel. Hij kwam even de koelkast controleren. Na controle vraag hij of hij even een klapje mag doen. Vriendelijk als ik ben stem ik toe. Na een paar beleefde vragen waar ik vandaan kom en hoe lang ik blijf mocht ik horen dat hij gisteren electriciteit voelde toen hij mij en mijn bagage naar mijn kamer bracht. Ik antwoord dat er geen elektriciteit is en dat hij niet raar moet doen. Vervolgens vraagt hij of hij me mag kussen. Iets minder vriendelijk heb ik hem mijn kamer uitgestuurd.
Terug naar het onderwerk lunch. Een vrouw kan het zo in haar hoofd hebben om dat ene speciale eettentje te vinden wat uiteindelijk maar niet wil lukken. Dus dat bleef stappen en stappen en kwam ik zowaar in een écht winkelcentrum terecht. Daar heb ik nog 3 leuke hemdjes gekocht die hier wel zeker noodzakelijk zijn. Een short zou ik ook nog moeten vinden, de enige die ik thuis had paste me niet meer. Ligt het aan het wasmiddel of de wasmachine?
Er valt een beslissing bij mezelf om terug te gaan en iets bij de haven te gaan eten. Ik had genoeg gekregen van de drukte en het verkeer en het lawaai van bouwwerkzaamheden. Helemaal geen idee waar ik in godsnaam was bleef ik maar lopen in alle richtingen op zoek naar een aanknopingspunt. Mijn boekje Nederlands-Turks lag nog in mijn koffer te wachten meegenomen te worden. De mensen op straat spreken er amper Engels en ik kreeg mijn weg niet gevonden, hopeloos verloren gelopen dat ik was. Maar zie, ook Antalya kent taxis. Met het kaartje van mijn hotel in de hand ben ik in een tien minuten weer terug waar ik de weg ken. Op weg naar de haven hou ik mijn ogen open naar een leuk plekje voor te eten. Die vind ik in één van de oude straatjes. Bij een prachtig restaurant met een tuin. Ik loop het stille restaurant binnen met prachtige houten vloer, houten deuren, kasten, een stille serene stilte.
Dan kom ik aan in de tuin. De prijzen zijn hier mooi schappelijk. Zeg 1,75 euro voor een half liter bier. Ik heb daar ook weer zo verschrikkelijk lekker gegeten. Simpele Turkse gehaktballetjes met rijst gemengd met tomaatjes en champignons. Daarnaast een heerlijke tomaten, uien salade. Voor het eten had ik nog een bordje met heel kleine tomaatjes gekregen. Zo enorm zoet en lekker. Volop genietend van het eten en complimenterend naar de gastvrouw krijg ik te horen dat het eten van haar boerderij afkomt. Naast de boerderij heeft ze nog meer huizen en nog meer poezen. In de tuin mocht ik al van het gezelschap genieten van één van de twee. Ik kwam ook weer ouderwets onder de haren te zitten. In één van haar huizen had de dame nog 14 poezen zitten. Ik kan merken dat de mensen hier wel poezenliefhebbers zijn. Er lopen hier de nodige zwerfpoezen rond, ik zie ze vriendelijk geaaid worden door de bevolking. Op meerdere plekken zie je ook eten voor ze uitgestrooid liggen.
Ik zat daar in ieder geval lekker te genieten van de rust in de tuin. Nog een beetje puzzelen en een dagtochtje uitgezocht voor door te geven aan de reisbegeleiding.
Ik had er graag nog langer gezeten maar moest helaas terug naar het hotel voor mijn dagtocht te boeken. Weer goed opgewarmd eerst nog even de kleren uit en een sprong in het water. Langs het zwembad raakte ik in gesprek met twee oudere dames. Zij zijn hier gezellig twee weken op verlof. Volop geplande dagtrips ook. Van hen kreeg ik te horen dat de dagtocht die ik had uitgekozen niet aan te raden was. Dit was een bezoek aan een typisch Turks dorpje, een school en een moskee. Een rondleiding in een huis gebeurde door een moderne jonge vrouw uit de stad en niet een echte dorpsbewoner. Nu kunnen we van een oude dorpsbewoner niet verwachten dat zij Engels kan spreken, maar het zou wel leuk geweest zijn als die aanwezig was geweest. Over de inbegrepen lunch kon uiteraard niet geklaagd worden.
Het is dus een boeking voor een andere dagtrip geworden. Deze gaat komende dinsdag plaatsvinden. Het gaat zijn naar de Romeinse stad Perge en de watervallen van Kursunlu en ook het Amfitheater van Aspendos. Inclusief lunch! Dit zou een echte aanrader zijn. We zullen dus zien.
Na dit te hebben kortgesloten ben ik gewandeld naar een internetcafé om de thuisblijvers op de hoogte te stellen en mijn verhaal op de blog te zetten.
Dan ga ik het hier nu weer bij laten. Direct voor het eten even naar Thuis kijken, tot blijde verrassing kwam ik er vanochtend achter dat ik op mijn tv hier één kan ontvangen. Hoef ik het seizoenseinde niet te missen JJJ Een mens blijft zn gewoontes houden hè
We zitten hier een uur later dus na de aflevering ben ik op een schone tijd voor het eten.
Na het eten staat mijn afspraak voor een wijntje te drinken met Ali. Met duidelijke woorden géén henky penky!!