Inhoud blog
  • Nog meer Gratis Geluk om te delen - 20 september 2018
  • Gratis geluk om te geven en ontvangen
  • Blog aanvullen
  • Dag 31 - dinsdag 31 mei 2016 - Laatste dag
  • Dag 26 - donderdag 26 mei - Opnieuw naar de dokter
    Zoeken in blog

    Mijn geldloze maand
    Hoe is het om een maand zonder geld te leven
    15-05-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 15 - zondag 15 mei - Garageverkoop

    De oploskoffie is op en gisteren was het zo fijn thuis met de kids dat ik vergeten ben melk te halen bij de boer...Ik zal er eens goed om lachen . Vandaag gaan de kids met hun papa naar een feest. Ik ben van plan om wat garages langs te gaan, want het is garage verkoop. Ik koop meestal veel kleren tijdens garageverkopen...eigenlijk heb ik zelf nog heel weinig kleren die ik in een winkel kocht. Of toch, ik ben vaste klant in de Kringwinkel, de schatten die ik daar al gevonden heb, wow. Hele mooie, leuke kleren, heel goedkoop, heel vriendelijk voor ons milieu en als ik ze draag voel ik me steeds blij en vol waardering voor mensen die hun spullen niet weggooien maar een tweede leven geven via de Kringwinkel (of een garageverkoop).

    Benieuwd hoe het zal vlotten vandaag, zonder geld . Wordt dus vervolgd .

    Fijne zondag

    Het is gelukt...Ik heb een T-shirt gekregen, in ruil voor een mopje .

    Ik heb ene scheurkalender met mopjes en ik dacht dat mensen het wel fijn zouden vinden om een mopje te krijgen van hun verjaardag. Dat heb ik bij de bakker getest en het was een groot succes : we hebben met 5en in de winkel staan lachen, zalig . Ik heb er dus een nieuw ruilmiddel bij

    15-05-2016 om 00:00 geschreven door Anke  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    14-05-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 14 - zaterdag 14 mei - De Morgen en Warmoes

    Fijne wandeling 's morgens met mijn zus en nichtje Luna (ze gaat 's zaterdags vroeg naar de notenleerles) (dat doe ik anders niet ) om naar de krantenwinkel te gaan. Spannend . Thuis vroeg ik me af, wat kan ik aanbieden in ruil? Ik zag de appels liggen van de fruitkraam op de konijnemarkt, een appel dus. Mijn zus zei, neem er 2 mee...En dat deed ik. Ik leg in de krantenwinkel uit dat er een artikel over mijn geldloze maand in de krant sta en stel voor te ruilen met de appels. De man gaat meteen akkoord ' want hij eet heel graag appels!' . Dank je wel !

    Wat een mooi artikel schreef Raf, de journalist. Hij heeft de boodschap zo goed gevat en mijn verhaal helder, positief en hartelijk gebracht! Ik ben er heel blij mee en trots op mezelf als ik dat zo lees .

    Dan op bezoek bij Oma. Tante Ingrid was er ook om Oma's haar te blazen (haar haren wassen doet Oma nog steeds zelf). Ik besef dat we dat vriendelijk en lief zijn voor elkaar, helpen waar we kunnen van Oma hebben meegekregen. In onze familie staan we steeds voor elkaar klaar !! Bij mijn vader 's kant ook, besef ik nu ik dit schrijf , wat ben ik gezegend met zoveel liefde en fijne mensen om me heen!!

    Thuis pannenkoeken bakken, met de eitjes die ik geletst had - de eitjes die de journalist nog bracht hadden we als ontbijt, heel lekker . Tristan wilde een smoske - nee, correctie ik wilde Tristan een smoske geven en pannekoeken bakken voor Ayla. Dus ik naar de broodjeszaak Knabbelbox vlakbij ons, waar we vaak komen. Ik doe mijn verhaal, Maria is een beetje verbaasd, haar eerste reactie is : dat is moeilijk want ik hou de zaak en privé helemaal gescheiden. Leuk, besef ik nu, is dat ze hardop aan't denken was - of toch heel open zei wat ze dacht. Ze vraagt hoe ik dat doe, ik leg haar uit van de ruilen die ik doe en dat ik het liefst klusjes doe, die bij mensen blijven liggen - waar ze zelf niet aan toe komen, zodat het echt een win-win ruil is. Dan zegt ze wat aarzelend dat ze wel iets weet, maar of ik het wel wil doen...Ze had iets tekort gekocht voor de zaak en omdat ze altijd alleen staat in de zaak kan ze niet naar de winkel en ze is bang dat ze zonder zal komen, nu met die pinkstermaandag. We komen overeen dat ik in ruil voor een broodje voor haar naar de winkel ga om met geld van de zaak zalm te kopen. Ik ben geraakt door het vertrouwen in mij dat ze hiermee toont en heel blij dat ik iets kan doen waardoor haar dag fijner wordt (ah ja, want nu hoeft ze zich dit weekend geen zorgen meer te maken dat ze iets tekort komt ).

    Minder leuk is dat het voor Tristan nogal moeilijk te begrijpen was, dat is het waarschijnlijk ook wel : ik ga in een geldloze maand boodschappen doen voor iemand anders...Hmm, ik wil nu zoveel schrijven en de inzichten overvallen me... Ik heb zoveel geleerd : dat ik niet per se voor mijn kinderen goed moet willen doen (ik gebruik het woord moeten, alhoewel ik dat normaal gezien vermijd, want moeten is dwang- beter is 'willen' te zeggen, maar idd, het voelt toch als moeten, hehe, diepe zucht - da's er bonk op. Ik had kunnen zeggen/vragen/voorstellen dat hij mee pannenkoeken at...maar ik wilde hem zijn smoske op zaterdag geven (waar zo'n idee fixe ). De manier waarop ik het regelde heeft waarschijnlijk ook weerstand bij hem hebben opgeroepen...niet samenwerkend, maar zo van 'zo gaan we het doen'...onbewust, omdat het al etenstijd was, ik had honger en omdat ik afgesproken had om om 14u bij de Warmoes te zijn, dus ik had het gevoel van tijd tekort te hebben...Inderdaad, mijn eigen vertrouwen dat alles wel zou komen en dat we tijd genoeg hebben was even weg! Wow, wat een inzicht, wat een wijze les... dank je Tristan <3

    Verwachtingen loslaten, nog zo'n wijze les... oh, ik wil zoveel schrijven


    14-05-2016 om 00:00 geschreven door Anke  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (4 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    13-05-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 13 - vrijdag 13 mei - Tuinen

    Fijn gewerkt in de voormiddag.

    Clara geholpen met Goudsbloemen verplanten - dank je voor de bloemen Clara!

    Blitsfotoshoot in Clara's tuin voor bij het artikel in De Morgen. Het was een toffe ervaring, merci Thomas

    Samen met Ayla kleren gesorteerd : bijhouden - ruilen - weggeven.

    Met Ayla een kijkje gaan nemen in de Ecodemotuin, hier vlakbij. De Ecodemotuin in een initiatief van Velt en toont een stadstuin, een siertuin met vijver, een moestuin, een serre-tuin en een bloemeakker, allemaal ecologisch en makkelijk in onderhoud aangelegd. Je kan er meehelpen in de tuin, mensen ontmoeten, dingen bijleren. Ayla vond het ook heel leuk. We kregen er raapsteeltjes, sla en spinazie mee en de tip dat je het hartje van een sla, met de wortels eraan opnieuw kan planten, dan groeit je sla verder . We gaan er zeker nog eens een kijkje nemen en helpen : zien hoe de bloemakker in bloei staat en hoe de wilg-iglo blaadjes krijgt en wortel schiet. We hebben geluk, met zoveel tuinen in de buurt :

    * De Warmoes, een samentuin, in Mol-Achterbos, Jozelf Calasanzstraat 24, elke 2de en 4de zaterdag van 14u tot 17u, gratis

    * De Ecodemotuin, een samentuin van Velt, in Mol-Millegem, Mariendal, elke vrijdag van 19u tot 21u

    * Het Mosterdzaadje, een zelfpluktuin van Tuur Vangeel, in Mol-Achterbos, Peperstraat thv. 69, zelf oogsten als je een oogstaandeel of vlinder-abonnement koopt

    * Onze eigen tuin, waar mijn zus groenten plant en verzorgt, ik bloemen en Mama de tuin

    13-05-2016 om 00:00 geschreven door Anke  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    12-05-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 12 - donderdag 12 mei - Een volle naftbak!
    Wow, vandaag heb ik de naftbak van mijn auto kunnen laten vullen!!! Super bedankt, Patrick! Ik ben kei-blij en opgelucht dat ik me kan blijven verplaatsen met de auto. Alhoewel ik zeker nu meer de fiets neem dan voor mijn geldloze maand. Beweging heb ik deze maand meer dan genoeg . En vandaag ben ik geïnterviewd voor een artikel in de zaterdageditie van de Morgen. Ik ben benieuwd . Het was alvast een heel leuk gesprek .

    12-05-2016 om 00:00 geschreven door Anke  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    11-05-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 11- woensdag 11 mei - Garage oppimpen

    Wat is het warm! Ik ben wakker geworden en lig te draaien, dan kan ik net zo goed wat schrijven. Vandaag hebben we de garage opgepimpt! Met Tristan, Ayla, Luna, Jan en mama hebben we als 1 team de garage leeggemaakt, gepoetst, geschilderd en de vloer gepoetst! Wat ziet het er vrolijk en netjes, alle muren in andere kleuren, geel-groen, roze-blauw, zo mooi ! Bedankt Jan om de verf te brengen en te geven! Wij komen je helpen met je veranda te verven, wij smossen helemaal niet . Morgen schabben hangen en dan kunnen de kids beginnen met inrichten. De kinderen willen er namelijk een Kinderweggeefgarage van maken! Ik kijk al uit naar de feestelijke opening . Ik hou jullie op de hoogte . Na onze ijverige arbeid hebben we samen gezellig broodjes gegeten, gekregen van Jan en verzorgt door mijn zus Femke, wat een leven .

    Toen we net klaar waren, was er nog een verrassing, Asheema, mijn langste vriendin kwam Eigenbakwafels brengen! Dank je Asheema, fijn dat je langskwam.

    Verder heb ik vandaag eitjes geletst (da's ook gratis, LETS) en een mooi boeket aaronskelken gekregen van Louis, waar ik vandaag ging poetsen. Het was een fijne dag!! En...nu heb ik eindelijk door op welke 'toevoegen'button ik moet klikken om deze blog online te zetten. Dit is namelijk de tweede keer dat ik dit typ, gisteren had ik een heel lang en mooi bericht getypt, maar ik deed toch iets fout. Nu weet ik hoe het moet, ik ben duidelijk geen ezel  .

    11-05-2016 om 00:00 geschreven door Anke  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    10-05-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 10 - dinsdag 10 mei - Weggeefwinkel Lommel

    Het Universum geeft me allerlei kado's : op dinsdag werk ik in Mol-Rauw, op 5 minuten rijden van Weggeefwinkel het Gouden Hart in Lommel. Net op de dag dat deze open is wat een geluk hè. Wat een supermooi initiatief is dat! Chapeau aan alle vrijwilligers die het in goede banen leiden! En aan alle mensen die er spullen naartoe brengen . Het deed deugd dat ik nog eens kon 'winkelen' . Dit had ik er gevonden : broodjes (voor ons avondeten), een thermoskan (voor de thee bij de Rode Tent), plastic lepel, vergiet en kommen (om de kefir te zeven - yoghurt te maken), boeken (voor de kinderen, ze lezen veel - we hebben geen tv-aansluiting), een leuke oranje tas (omdat ik een vrouw ben die ook wel van tassen houdt - dat doet me eraan denken dat ik 14 dagen geleden in de Weggeefwinkel toffe gele schoenen vond ), een zonnewijzeplaat (met lachende zon voor tegen onze gevel) en een lachzakje . Oh ja, en een krijtbord, dat ik meteen zag als openingsbord voor de Kinderweggeefgarage (wordt vervolgd). Geweldig toch .

    Op de terugweg ben ik in de Tecno gaan vragen om eten. De lieve winkelierster vertelde me dat ze dat graag zou willen, maar dat alle beschadigde producten teruggestuurd moeten worden naar het magazijn (ze liet me zelfs het papier zien waarop alles genoteerd moet worden, ter controle). En eten meegeven in ruil voor een klusje kan ook niet, want dan klopt haar kas niet...Jammer...Wel een fijn gesprek en een duidelijk uitleg. Bij Aldi kreeg ik enkel : dat mogen wij niet, tenzij je het met de hoofdzetel regelt. Supermarkten ga ik maar even links laten liggen. Tenzij er iemand is waar ik klusjes bij kan doen, in ruil voor boodschappen . Laat het me dan maar weten

    Gisteren heb ik ook onverwacht gekookt voor 8 personen...Een hele prestatie voor iemand die niet zo gek is op koken (nog een voordeel van geldloos leven, vorige week heb ik iedere avond bij lieve mensen mogen mee-eten, fijn! Bovendien gezonder als wat ik zou maken . Het was wel heel gezellig! Onverwacht fijn, leuk dat jullie bleven eten Patty, Linde en Hans. Op de menu stond :

    Soep van gekregen pastinaak en wat groenten die we nog hadden

    Gekregen couscous

    Brocolli met kaassaus (hadden we nog), Sla van eigen oogst, Hummus van linzen uit de Weggeefwinkel in Leopoldsburg

    Granenkoffie (die hadden we zelf) met Quinoa chocolade (gekregen van Michal)

    We hebben heerlijk gegeten!

    Daarna ben ik nog naar de Nachtegaalhoeve gefietst voor verse melk, in ruil voor confituur . Daar had ik een fijn gesprek met de vrouw en haar dochter over mijn geldloze maand (waarom ik dat doe, heeft er wel eens iemand geweigerd) en over dat ik niet besefte dat boeren het zo druk hebben. Als je je eten gewoon koopt, sta je daar niet bij stil, allé, ik toch niet. Ze zouden meer gewaardeerd mogen worden voor het werk dat ze doen, ze zorgen tenslotte voor ons voedsel !


    10-05-2016 om 00:00 geschreven door Anke  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    09-05-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 9 - maandag 9 mei - Mama's verjaardag

    Gelukkige verjaardag Mama XXX

    Nu heb ik mama op alle mogelijke manieren kunnen feliciteren : telefonisch, sms, face-to-face . Ik ben zo blij dat ze mijn moeder is, geweldig zoals ze ons steeds steunt en voor ons klaarstaat .

    Bij een verjaardag horen kado's. Die hadden we zelf gemaakt : rozenwater om je gezicht te deppen (is trouwens een heerlijk gevoel ), wasmiddel, een tuinboeket en een boeketje meiklokjes. Het was een hele fijne namiddag en avond, in mama's mooie tuin, fijn gepicknickt in het gras!

    09-05-2016 om 00:00 geschreven door Anke  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 17/09-23/09 2018
  • 11/09-17/09 2017
  • 29/08-04/09 2016
  • 30/05-05/06 2016
  • 23/05-29/05 2016
  • 16/05-22/05 2016
  • 09/05-15/05 2016
  • 02/05-08/05 2016

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs