Aniway op reis
Archief per maand
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 05-2017
    Inhoud blog
  • Dag 154 – Zaterdag 14-10-2017 – Mol – Bryac
  • Dag 153 – Vrijdag 13-10-2017 – Mol
  • Dag 152 – Donderdag 12-10-2017 – Lier - Mol
  • Dag 151 – Woensdag 11-10-2017 – Lier
  • Dag 150 – Dinsdag 10-10-2017 – Zennegat - Lier
    Zoeken in blog

    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !
    2017
    15-08-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 95 - Dinsdag 15-08-2017 – Mulhouse - Niffer 

    Wij hebben de bediening voor sluis S41-Mulhouse (sluis 40 bestaat niet meer sedert de verbreding van het kanaal van Mulhouse tot Niffer) besteld tegen 10:00 uur.  Tot waar we juist gaan varen weten we nog niet, we zullen wel zien waar we ergens kunnen aanleggen.  We moeten nu, nu Wietse opgehaald is, niet meer ergens op een bepaalde tijd zijn.  We kwamen te 09:55 uur aan sluis S41 die al voor ons open stond en het licht al op groen stond.  We werden opgewacht door twee sluismannen, eentje om de administratie te doen en de andere op de knopjes te bedienen. Op een van de vragen die gesteld werden: “Van waar komen jullie ?”,  was het antwoord “Van Mulhouse” niet genoeg.  Ze moesten weten van waar veel verder wij kwamen. Wanneer ik antwoordde dat wij van de Sâone kwamen was dat wel goed. Alsof je van ergens anders kunt komen wanneer je van uit de richting Mulhouse aan sluis 41 arriveert ! Het kanaal begint in St Symphorien aan de Sâone en eindigt in Niffer aan de Rijn ! Er zijn geen zijkanalen of rivieren die bevaarbaar zijn onderweg. Na deze sluis is het ongeveer 17 km tot aan de sluis Niffer.  De eerste  kilometer is nog een smal kanaal maar na de spoorbrug kom je in de haven van Mulhouse.  Hier wordt het kanaal meer dan 200 meter breed met eerst een grote zwaaikom.  Hier liggen al dadelijk een aantal grote vrachtschepen, een Nederlander, een Zwitser, een Duitser en zelfs twee Belgen, eentje met thuishaven Antwerpen en eentje van Gent.  De haven is zo’n 2 km lang en dan volgt een bocht, daar waar vroeger het Canal du Rhin au Rhone (Branche Nord) afboog naar Mulhouse.  Met het graven van het Grand Canal d’Alsace en de verbinding ervan met Mulhouse via Niffer is dat vroegere kanaal buiten dienst gezet. 


           

    Hefdeur sluis 41.           Begin van de haven.      Watertoren fabriek.          Kanaalwater !            De steen der waanzin ? 16 km van in totaal een dikke 220 km van het kanaal dat ze toen wilden graven is ooit afgemaakt, verder dan Mulhouse zijn ze nooit geraakt.  Geld op ? Of te hoog gegrepen in die tijd ?


    Nu bevind er zich een droogdok van een scheepswerf in de oude aansluiting ervan.  Vervolgens komt er een stuk van 13 km in twee lange rechte stukken met ongeveer halfweg een grote bocht.  Rechts van het kanaal (gezien in onze vaarrichting) bevind zich het Forêt de la Hardt Sud, een uitgestrekt woud.  Onderweg liggen op het 13 km lange traject twee pontons voor de pleziervaart maar aan beide pontons lagen natuurlijk weer boten van 25 a 30 meter lang en dan weet je het wel.  We moesten dan maar door tot Niffer waar we aan de steigers wilden gaan liggen maar alle vrije boxen waren met een kabel afgesloten en niemand van die mensen op die boten maakte aanstalten om ergens plaats los te maken.  Door varen in het kleine oude Canal de Hunninge zagen we  niet echt zitten.  Het water stroomde er zoals in een rivier  en we weten niet of we daar ergens kunnen draaien.  We besloten dan maar aan de VNF van de sluis te vragen of we niet mochten aanleggen aan de dienststeiger ter hoogte van het sluisgebouw.  Gezien ze voor ons geen plaats maakten aan de steigers mochten we er één nacht blijven liggen.


    In de late namiddag zijn we een fietstocht gaan maken naar Kembs om naar het haventje daar te gaan kijken.  Eigenlijk zouden we daar toch kunnen geraken en we zouden kunnen draaien.    In Kembs zijn we dan maar niet verder gereden aan Basel (toch nog 14 km enkel) en zijn we door het dorp terug naar Niffer, en dan naar Petit-Landau en terug naar de sluis gereden.  We zullen hier ooit toch nog wel eens komen en dan gaan we wel eens tot in Bazel. (“Als we dan nog zo ver kunnen fietsten” (een uitspraak van Annie)).  Er zijn door de grote sluis hier vlak naast ons toch drie grote vrachtschepen richting Mulhouse gevaren.


    SL/D          Sl/T           VKm/D   VKm/T   VU/D      VU/T         F-WKm/D     F-WKm/T  U-teller

    1                382            18           1113      02:45     239:30      11                  1368          2569,8




    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    T -->

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs