Aniway op reis
Archief per maand
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 05-2017
    Inhoud blog
  • Dag 154 – Zaterdag 14-10-2017 – Mol – Bryac
  • Dag 153 – Vrijdag 13-10-2017 – Mol
  • Dag 152 – Donderdag 12-10-2017 – Lier - Mol
  • Dag 151 – Woensdag 11-10-2017 – Lier
  • Dag 150 – Dinsdag 10-10-2017 – Zennegat - Lier
    Zoeken in blog

    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !
    2017
    08-06-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 32 - Donderdag 08-06-2017 – Laifour - Monthermé

    Voor de verandering zijn wij eens als eerste vertrokken, dat gebeurt niet zo vaak. We gingen ook alleen en zonder technische problemen door sluis S47-La Commune. Vervolgens richting S46-Monthermé.  Hier kwam net een jacht naar onder zodat wij zonder wachten de sluis in konden.  Hier bleef aanvankelijk de benedendeur weer redelijk lang op een kier staan tot het water in de sluis gelaten werd en de deur door de oplopende waterdruk binnen in de sluis dicht geknald werd.  Deze sluis heeft een hoger verval dus duurde het iets langer tot we boven waren.


         

    Zicht op Monthermé van op het uitzichtpunt “ Le rock de 7 heures” met het pad ernaar toe


    Eenmaal boven zagen we dat een van de boten die in Laifour bij ons gelegen had ook gearriveerd was.  Van hieruit varen we door een stukje “kanaal” dat gelijk loopt met de Maas tot aan de barrage van Monthermé waar we weer door de portes de garde moeten en zo terug op de rivier komen.  Nog een grote bocht in de vallei en daar ligt Monthermé waar we gaan aanleggen. Na het eten gaan we weer proviand binnen doen en later in de namiddag de auto verder zetten en de fietstocht maken van Joigny/Meuse terug naar Monthermé.  De fietstocht terug langs de oevers van de Maas was een makkie, in grote lijnen lichtjes bergaf en dan nog een lekkere wind in de rug.  Na onze terugkomst eens naar het Bureau de Tourisme geweest voor wat informatie en dan nog een ritje gaan maken langs de oevers van de Semois.  Hier hebben ze nu een mooi fietspad aangelegd, La Trans-Semoysienne – Voie Touristique.  Een drie meter brede vlakke geasfalteerde strook die afwisselend de linker en de rechteroever van de rivier volgt en dus lichtjes bergop de Semoy stroomopwaarts volgt.


            

    L’Abbaye de Laval-Dieu langs de Semoy, verschillende rotsformaties.                  Blok vol kleine kwartskristallen.


    Ik heb dit fietspad gevolgd tot aan het volgende dorp Tournavaux op vijf kilometer van Monthermé.  Misschien zullen we het fietspad morgen eens helemaal afrijden tot Failloué-Sorendal bijna aan de Belgische grens richting Bouillon.


    Vanavond zijn we nog een pizza gaan eten in de zaak L’Antalya.  Het was er heel lekker en ook nog een “lekkere” prijs. (2 pizza’s 30 cm dik van smeer, dun van leer, 2 glazen rosé en 2 blikjes sprite voor 23 €) We hebben moeten eten om hem op te krijgen !. Tijdens ons verblijf op dat terras reden de pizzaboys af en aan om de bestellingen weg te brengen.  Dit lijkt mij een florerende zaak.  Nadien nog op zoek gegaan naar een wifi-verbinding maar dat blijkt alleen te kunnen in hotel “Les Boucles de Meuse”.


    SL/D          Sl/T           VKm/D   VKm/T   VU/D      VU/T         F-WKm/D     F-WKm/T  U-teller

    2                56              11           353         01:30     68:05        23                  572            2399,9



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    T -->

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs