alle pittige details, drama's, intriges, levenservaringen, .....
15-10-2006
terug 'thuis'
Gegroet! Na enkele dagen ergens anders geslapen te hebben, ben ik nu terug in het nu al wat vertrouwde SingBuri neergestreken. Na het tempelbezoek was het nu wat tijd voor iets luxueuzer: een nachtje in een 'resort en spa'. Dit was eigelijk gewoon een prachtig hotel, met een zwembad waar ik een hele middag praktisch niet ben uitgeweest! Savonds was er karaoke voor ons in de bar van het hotel, en afterparty in 1 van de hotelkamers. (die zeer erg plezant was ) De dag erna (vrijdag) zijn we even in een pottebakkerij gepaseerd, waar eigelijk niet zo bijster veel te zien was. En dan: naar de ZOO!! Best wel grappig zo'n thaise zoo, bijna enkel tijgers en leeuwen die helemaal uitgeteld in de zon liggen, en dingen zoals een 'Rabbit-paradise' (gewoon konijnen in kotjes, maar dan veeeeel!) Maar de locatie was wel de moeite, aan een groot meer! sAvonds zijn we met een groep naar bangkok getrokken (we waren dit weekend vrij) om nog eens een stapje in de wereld te zetten (want de bar in het salon van de buurvrouw is heel gezellig, maar aventoe wilt ge wel eens iets anders he) en ook eens goed te winkelen in de grootste backpackers-straat van Bangkok. (en van dat winkelen heb ik ook gebruik gemaakt: mijn garderobe is bijgevuld ) Die avond zijn de naar een paar marginale discotheken gegaan maar ons wel bangelijk goed geamuseerd! Zaterdag zijn we (veel te vroeg na zo'n nachtje uitgaan) met de bus naar Amphaya gegaan, een dorpje langs het water met een beroemde 'floating market', dit zijn allemaal bootjes op het water die alle soorten eten verkopen. Onze guesthouse was echt prachtig, zo'n moi houten huisje langs de rivier! ER kwamen ook soms bootjes die eten verkochten langfs drijven, en zelfs een OLA-bootje dat ijsjes verkocht (dat zelfs een ijskarretjes-muziekje had, echt waar ) Vandaag zijn we dan met de bus terug naar bangkok gegaan, en vanaf daar terug naar SingBuri. Morgen vertrekken we naar de jungle voor een trekking van 3 dagen, ben benieuwd!! Groetjes uit het prachtige Thailand!! -x- Ana ps: voor alle padvinders en scouts-sympatisanten: ik heb veel aan jullie gedacht gisteren, maar ik ben er zeker van dat RimboeRock weer een enorm feestje was!! pss:fotoos zullen voor een volgende keer zijn, want de versie van windows hier is te oud om een camera te herkennen! (ik heb er nochtans hele mooie van de floating market, maar die volgen zeker nog!)
Gegroet! Vandaag zijn we teruggekomen van het 2daags tempelverblijf, wat wel een aparte ervaring was! Iedereen moest constant volledig in het wit gekleed zijn, en omdat bijna niemand een helemaal witte outfit had kregen we allemaal een sarong en soort vormeloos hemd. Geloof mij, niet praktisch om te lopen of in kleermakerszit te zitten! (maar wel eens grappig hihi) Soms was het wel wat saai, want we hebben 3 mediteer-sessies gedaan en dat is niet altijd even plezant! Zo'n sessie bestaan uit eerst een wandel-mediteer-stuk, waarbij iedereen op rijden achtereen heeeel traag moet wandelen, terwijl een monik op heel monotone toon (bijna zangerig) zegt wat je moet doen. Dat klonk wel wat grappig, precies 1 of ander gebed ofzo, ik had eerst zelfs niet door dat het engels was. De bedoeling is dan dat je je volledig concentreert op uz voetstappen, dus niet gewoon stappen maar echt bewust uw voeten neerzetten en bewegen. In het begin nogal raar maar eens je het gewoon werd was het best nog wel rustgevend! (vooral omdat het zoooo traag ging!!) Dan kan kwam het zittend-mediteer-gedeelt, en dat was gewoon wat de naam zegt: in een soort lotushouding zitten en mediteren voor 15 minuten. Dit lijkt niet lang maar dat is het echt wel als ge moet stilzitten en zwijgen (allebei niet makkelijk voor mij :)) meestal zat iedereen maar wat te zitten en rond te zien, en naar de monikken te kijken ( want dat is echt shik om te zien, die zitten zo statisch en onbeweeglijk!) maar 1 keer was het mij echt gelukt om mijn ogen dicht te houden en geen enkele beweging te maken, en na een tijdje denk je vanzelf aan alles en niets meer! Vreemde ervaring dat wel!
Het geen waarvan ik dacht dat ik het het moeilijkste ging hebben, was het feit dat die monikken om 11 uur smiddags hun enige maaltijd eten. ( je ziet meteen het probleem, gezien mijn eetgewoontes ) dus om 11 uur, wij ons allemaal zo vol eten als mogelijk. Maar gelukkig kregen we in de namiddag even vrij om rond te lopen op een marktje, waar ik me dus volledig hebben laten gaan in het overheerlijke en spotgoedkope markteten (zondaars dat we zijn!) om dan met een goed gevulde maag terug te gaan mediteren. Het slapen was ook in een lege kamer, met alleen wat rieten strand-matjes en 3 ventilatoren. Ondanks het op de grond slapen heb ik anders wel supergoed geslapen! (jaja, wat zo'n beetje mediteren niet kan doen he!)
Voila, dat was in het kort het tempelbezoek uitgelegd, het was een beetje zwaar maar wel echt een ervaring om te doen!
Ik heb trouwens een onvergeeflijke stommiteit gedaan: ik heb perongeluk al mijn fotoos van mijn kodak gewist! echt jammer want er stonden er echt wel een paar hele mooie op! Maar ik heb er vandaag in de tempel nog wel wat getrokken die ik op de site gaan proberen te zetten!
Dikke dikke zoen aan iedereen!! -x- Ana (die nu helemaal ZENNNN is)