Inhoud blog
  • VDB
  • Dag 2 : La Marmotte - Marmotton
  • Dag 1 Allemond - La Bérarde
  • Laatste Bijeenkomst
  • The Revenge of The Balkhaas
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Alpen

    14-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Ronde van Vlaanderen

    De Ronde van Vlaanderen

    04/04/2009

    140km

    Het is weer zover,den RVV, na het pokkenweer van 2008 dikwijls gedacht “dit nooit meer”!

    Maar geen voorjaar zonder een klassieker als de Ronde en zeker nu niet met het betere weer dat voorspeld was, en een op 1 na kompleet SQUADRA BAR LEPRE die had een huishoudelijk plicht m.a.w hij had geen BUITENFIRMA gevonden. En ook 1 RVV neofiet’’Geert” en niet te vergeten onze artist,fotografist volgwagenist Kris” El Patrickio” del Jeukt die het spektakelstuk op zijn gevoelig plaatje vastlegde!! Grazie El Patrickio

    1:Het parcours –2: De hellingen – 3:De kasseistroken

    1: http://www.garmin.be/parcours/RondeVanVlaanderen/fullscreen70.html

    2: : MOLENBERG gem. stijging: 7 % lengte: 463 m – WOLVENBERG gem. stijging: 7,9 lengte: 645m - KWAREMONT gem. stijging: 4 % lengte: 2200 m – PATERBERG gem. stijging: 12%,lengte: 360m – KOPPENBERG gem. stijging : 11,6% lengte : 600m – STEENBEEKDRIES gem. stijging: 6,7% lengte: 700 m – TAAIENBERG gem. stijging 7,1% lengte : 800m - EIKENBERG gem. stijging: 5 % lengte: 1100m – VARENTBERG gem. stijging: 5 % lengte: 900 m – LEBERG gem. stijging 4,2% lengte: 950m – BERENDRIES gem. stijging: 7% lengte: 940m – VALKENBERG gem. stijging 8,1% lengte: 540m – TENBOSSE gem. stijging 6,9% lengte: 450m – EIKENMOLEN gem. stijging 5,9% lengte : 610m – MUUR – KAPELMUUR gem. stijging 9,3% lengte: 475m – BOSBERG gem. stijging 5,8% lengte: 980m

    3: Elene: Lippenhovestraat (1.300 m. kassei) - Velzeke-Ruddershove: Paddestraat(2.400mkassei)Roborst: Borstekouterstraat (300 m. kassei) - Sint-Denijs-Boekel :Molenberg 463m kassei - Kerkgate (3.000 m. kassei) – Ename: Kattenberg (N441), 1.200 m. kassei – Kwaremont : Oude Kwaremont 2200m kassei – Paterberg 360m kassei – Melden : Koppenberg 600m kassei – Nukerke :Taaienberg: 800m kassei – Etikhove: Etikhoveplein, 200 m. kassei – Maarke –Kerkem: Eikenberg 1100m kassei – Brakel-Zegelsem :Haaghoek 2000m kassei – Geraardsbergen: Muur-Kapelmuur: 475m kassei –Moerbeke: Bosberg 980m kassei

    17378m KASSEI

    We zullen er maar eens aan beginnen,dik 10h15. De eerste 30km gaan over het bekend glooiende parcours richting Molenberg,wat direkt opviel waren de dikke billen van Jan,die was niet van plan om er een plezier tochtje van te maken,de Witte en Cécile hadden namelijk de lat hoog gelegd,laat ze eens zien waartoe de spuiten van onze dochter in staat zijn!! En zorgt ervoor dat ge om 5 uur terug zaat!! Joa Joa Louiske k’zou nie anders durven,alleen was Jan vergeten dat hij zelf niet met de auto was! En dus moest wachten op de rest van de SQUADRA BAR LEPRE die niet beschikken over de spuiten van Greet de la Fuentes del Passo Limbergo.

    Het late vertrek heeft zijn voordeel,en op zijn Cruijffiaans Elk voordeel ept zen nadeel! Laat vertrekken minder volk,maar ook te laat thuis. De Molenberg dus,de Joel gesignaleerd in gezelschap van een 20tal Italianen die al bleek zagen voor die zuiderse types,Joel had die gastjes op 4 uur tijd 140km verder gebracht en ze het nakijken gegeven op de Molenberg!

    Maar op de Wolvenberg was voor Joel ook de pret uit,spaakbreuk en voorbij de zege! Daar stond hij met het gezicht van Criquelion,net na hij op het W.K in Ronse door Bauer tegen de zode werd gepleurd. Maar dit wordt ons moment om Jan uit zijn ritme te halen, Joel word verder geholpen door de SQUADRA BAR LEPRE. Jan word gek van het getreuzel,hij heeft ook zijn doel “SEEK AND DESTROY” ons talmen werkte averechts! Jan zag wat bleekjes dachten we,maar het was witheet! Wat erin gaat moet er ook uit,op de Kwaremont ontplofte Jan en we hebben hem niet meer gezien,amper een enkele verzwakking op de Berendries, heeft Kris kunnen bewijzen op foto dat Jan ook de Ronde van Vlaanderen heeft gereden,rest enkel de vraag of hij hem uitgereden heeft of het barra di lepre percorso heeft genomen!We geven hem het voordeel van de twijfel!

    HET DRIELUIK

    De reden waarom de kuiten van de huisakkers jaarlijks een buitenfirma voorziet! enkel voor dit! KWAREMONT gem. stijging: 4 % lengte: 2200 m – PATERBERG gem. stijging: 12%, lengte: 360 m – KOPPENBERG gem. stijging : 11,6% lengte : 600m. De Squarda Rosa ging er feilloos overheen op een enkele tegenslag na,eindelijk die Koppenberg nog eens op zonder voet aan grond. Boven werd steeds het tempo gedrukt dat de hergroepering steeds snel tot stand kwam,de Squarda Rosa was fenomenaal! zo straf,luidt aangemoedigd door de tifosi,de rozekes,de mannen van den Giro,Esta Thé aan geen enkele fotograaf konden we ontsnappen, de Squarda Rosa is bellissimo. De moraal was zo groot dat de Steenbeekdries,Taaienberg en Eikenberg een eitje werden,op de Taaienberg na waar een plaatselijke barra di lepre mij tegen de pavés kegelde,uit colère terug te voet naar beneden gegaan en terug gestart onder het goedkeurend oog van Niels Albert en Co

    HET MOMENT

    Ergens tussen de Leberg en de Berendries,werden we weeral eens gecomplimenteerd Forza Giro,Esta Thé maar nu niet door zo maar iemand! Ditmaal blijkbaar door Andrea Tafi,De kuiten van de huisakkers had dit opgemerkt,eigenlijk kon ik het niet geloven! Luc had kontakt gehad met Tafi! Hij reed een 100 tal meters verder op!! Ik heb me het zwart voor de ogen gereden tot dat ene moment, onvoorstelbaar tis hem den Dré in levende lijve!! Een tank op wielen en nog steeds een molen aan het draaien,waar we nooit uit stilstand zullen kunnen mee vertrekken!

    Keek hem recht in de ogen,Tafi onvoorstelbaar,de man de menige het zwart voor de ogen heeft gereden,dat we dit mogen meemaken,een vriendelijk groet met Bené en gebrekkig vlaams alle koet!! En dan een handshake met den Dré ONVOORSTELBAAR mijn handschoen wordt nooit meer gewassen!! Forza Andrea Tafi!! La Locomativa!! (de bijnaam zegt wel genoeg zeker)

    Andrea Tafi (Fucecchio, 7 mei 1966) is een voormalig Italiaans wielrenner.

    Tafi werd prof in 1989 en won in zijn debuutjaar al etappes in de rondes van Murcia en Luxemburg. Twee jaar later won hij de prestigieuze Ronde van Lazio. Tafi bleek echter vooral iemand die een enorm hard tempo kon rijden, wat hem een geschikte knecht maakte. Zo nu en dan won hij een wedstrijd. In 1996 brak hij echter definitief door als specialist in de klassiekers: hij won nogmaals de Ronde van Lazio, Parijs-Brussel en met de Ronde van Lombardije de eerste wereldbekerwedstrijd. Zijn tweede zege in de wereldbeker boekte hij een jaar later, in de inmiddels opgeheven Rochester Classic. 1998 was met zes zeges zijn succesvolste jaar. Zo werd hij onder meer Italiaans kampioen en won opnieuw de Ronde van Lazio. Het jaar erop boekte hij zijn, naar eigen zeggen, grootste zege: Parijs-Roubaix.

    Ook twee andere vlakke klassiekers mochten Tafi's naam op hun winnaarslijst bijschrijven: Parijs-Tours (2000) en de Ronde van Vlaanderen (2002). Tafi probeerde hierna nog tevergeefs een klassieker te winnen. Na Parijs-Roubaix van 2005, waarin hij reed in een speciale kasseientrui maar geen enkele rol van betekenis kon spelen, zette hij een punt achter zijn loopbaan.

    Andrea Tafi niet zomaar een plaatselijk coureurke!!

    Na dit allemaal was de moraal nog groter bij de SQUADRA BAR LEPRE ! Onder leiding van Sidney gingen we tussen Tenbosse en de Eikenmolen op zen Tafiaans te keer! La Locomativa!! van de SQUADRA BAR LEPRE ging als een tornado te keer! Forza La Squadra!! En Jan zag dat het goed was misshien stond hij toen al kou te lijden aan de finish

    Op naar de Muur ;we knallen een van de laatste cartouchen af!! onze sportdirecteur’’El Patrickio’’ stond zo fier als een pauw te wachten op zijn Squadra waar hij zo trots op is! Hij legde alles op zijn gevoelig plaatje vast!

    De Bosberg de laatste bult hier mag je niet meer barsten, de kuiten van de Huisakkers plooide,maar haalde verschroeiend na de Bosberg op zen Tafiaans knalde hij ons voorbij! We moesten alle zeilen bijzetten om aan te klampen,de beer in hem was losgekomen!! Wie gaat dat beest temmen!! Een iemand De Ronde himself,de kilometers eiste hun tol!

    Maar in Meerbeke aan de aankomst was alles weer vergeten,het was weeral een fantastische dag,om nooit meer te vergeten!! Tafi,Niels Albert,48km/h rijden en je een Locomativa van de SQUADRA BAR LEPRE voelen!!! TWAS WEERAL FANTASTISCH

    Een dag later op 5 april 2009 schoot Stijn de Volder zijn beslissende cartouche af op de Eikenmolen en De Muur en schreef geschiedenis door 2x na elkaar de RVV te winnen!

    Op 5 april 1994 ,15 jaar geleden schoot Kurt Cobain(Nirvana) letterlijk ook zijn laatste cartouche af !! DE RONDE … Smells Like Teen(Team) Spirit!!


















    14-04-2009 om 00:00 geschreven door Wim  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)


    Archief per week
  • 12/10-18/10 2009
  • 31/08-06/09 2009
  • 22/06-28/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 13/04-19/04 2009
  • 09/03-15/03 2009
  • 01/12-07/12 2008
  • 24/11-30/11 2008

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    La Marmotte - Croix de Fer - Col du Glandon - Col du Télégraphe - Col du Galibier - Alpe d'Huez - La Bérarde - Col de la

    Zoeken met Google



    Zoeken in blog


    Een interessant adres?

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Blog als favoriet !

    Mijn favorieten
  • Het Weer en Webcam Le Bourg d'Oiasan


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs