Gisterenavond na het werk, hebben Noortje en ik nog eens S. Ambrogio bezocht. Daarna hebben we nog aperitivo gedaan met 3 meisjes uit Australië, heel gezellig en lekker eten! Zo moest ik toch weer niet koken Deze week had ik echt veel te veel eten gemaakt waardoor ik 3 dagen hetzelfde heb moeten eten, je ziet dat ik gewoon ben om voor veel mensen te koken! Maar ik heb toch graag wat afwisseling! Ciao x
Buona sera! Eindelijk nog eens wat tijd om te schrijven, de tijd vliegt echt voorbij. Om jullie wat op te warmen, vandaag was het hier bijna 20°C, dus heerlijk in het zonnetje, ik ben zelfs al een beetje bruin Normaal gezien was ook hier slecht weer voorspeld, maar blijkbaar zijn de weergoden ons gunstig gezind. Tijdens de middagpauze doe ik nu altijd een wandelingetje ipv van binnen te blijven bij de rest. Het is misschien asociaal, maar ze praten toch allemaal door elkaar en ik ben eens blij dat ik naar buiten kan. Anderhalf uur binnen zitten en niks doen is me toch wat te lang.
Voor de rest verloopt alles hier heel vlot. Ben de metro al goed gewoon, het eten bevalt me zeker en vast, juist aan de arrogantie van vele Italianen moet ik nog wat wennen. Ze zijn zo over van zichzelf waardoor iedereen precies op iedereen neerkijkt. Daar loop ik dan als bescheiden Belg... Iedereen denkt wellicht ook dat Italianen altijd perfect uitgedost zijn... maar ook dat cliché wordt bij deze ontkracht. Iedereen loopt hier op sportschoenen voor het gemak (heb ik net niet mee) en een scheur meer of minder in de broek kan geen kwaad! Een grote zonnebril op de neus (om iedereen te bespioneren) en ze zijn klaar om te vertrekken Typisch Milano!
Op het werk valt het ondertussen al iets beter mee, aangezien ze mij niet echt ergens bij betrekken heb ik mijn eigen project uitgedacht. En hierover waren ze heel enthousiast. Dus nu kan ik tenminste mijn tijd nuttig besteden, wat snuffelen in hun papieren en toch wat bijleren. Deze morgen heb ik ook heel lang met Valeria gebabbeld over de Italiaanse maffia waardoor mijn Italiaans er beetje bij beetje op vooruit gaat. Is wel heel erg hoe dit onderwerp hier leeft.
Maandagavond ben ik een lekkere pizza gaan eten met Noortje, mijn Belgische vriendin en gisterenavond ben ik iets gaan drinken met een Italiaanse jongen. De eerste dag dat ik hier aankwam had ik hem gevraagd of hij niemand kende die een kamer verhuurde en hij heeft toen veel telefoontjes gedaan voor mij. Eergisteren belde hij me eens om te vragen of ik ondertussen al iets gevonden had en of ik eens iets wou gaan drinken. Dus gisterenavond opnieuw een Italiaans taalbad gekregen (want hij spreekt geen Engels) Maar goed, de coctails zijn hier zo straf dat het spreken wat vlotter verloopt Als je hier een coctail drinkt, lijkt het alsof je er 3 binnen hebt. Dus mijn bezoekers kunnen zich maar beter voorbereiden! Hij heeft me dan ook nog wat dingen laten zijn in de stad en wat tips gegeven. En zo is het elke dag, zoveel nieuwe dingen en woorden, overal loop ik met mijn klein schriftje rond om alles te noteren. Zo kan ik gemakkelijker nieuwe woorden onthouden, want anders gaan ze het ene oor in en het andere weer uit. Heb ook al geleerd dat de Italianen onze koffie 'aqua sporca' noemen, wat zoveel wil zeggen als 'vuil water'. En voor diegene die het willen weten NEEN ik drink nog steeds geen koffie Ik kan maar niet aan de smaak wennen. Maar hier is het echt abnormaal, iedereen is gedrogeerd van de koffie. Nu ja, ik heb nog enkele weken de tijd! Vandaag zei Valeria me ook dat ik maar eens een 'marocain' moet vragen in de bar, uiteraard komt er dan geen Marokkaan aangelopen, maar wel een koffie met cocao en melkschuim. Blijkbaar moet dit de smaak wat verzachten. Misschien iets voor de volgende keer! Ciao ciao e buona notte a tutti!
Wat een heerlijk weertje vandaag, 22 graden. Ik hoorde net dat het in België iets minder was vandaag. Tijdens mijn middagpauze heb ik dan ook genoten van het zonnetje en het mooie uitzicht op S. Lorenzo en Porta Ticinese! Ciao