Foto
Foto
Foto
Foto
Zoeken in blog

Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
De avonturen van Lisa, Folke, Dorien en Heleen in Gambia
Het reilen en zeilen in The Gambia
02-03-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

Zaterdag 23/02/2013 -  Zaterdag  02/03/2013

De voorbije weken hebben we vanalles gedaan. We volgden o.a. Djembé lessen! J Op het einde van de les deden onze handjes wel pijn maar konden we toch wat muziek maken. Vorige zaterdag zijn we naar James Island  geweest.We moesten  om 6 uur s’ ochtends opstaan om onze ‘ferry ‘te halen in Banjul. De ‘ferry’ was een hele belevenis, zeker als je zoals Heleen het geluk had om een “beetje” zeeziek te worden! J Eens aangekomen in Barra namen we een busje naar een dropje wat verderop. Met het busjes (dat bijna uit elkaar viel) reden we op verlaten zand-straten. Het busje  reed heel snel en het stof waaide met bakken naar binnen. Resultaat: Allemaal bruin/oranje van het stof!! En wij maar denken dat we al een mooi kleurtje hadden van de zon.. J Eens we aankwamen in het dorpje namen we een bootje naar het eiland. Op James Island werden de slaven samengetroept in afwachting van de oversteek naar Amerika. Het eiland was kleiner dan verwacht (verkleint door de erosie) maar wel eens mooi om te zien!!

Deze stageweek hebben ook voor een week gelogeerd bij teacher Mariama (De directie van Nyodema).Teacher Mariama leeft in een groot ‘Compound’. (Wij kregen een stukje – huisje van het ’compound’) Toch een leuke, aparte sfeer daar, bij teacher Mariama: Samen de was doen met de kindjes die ons uitlachen omdat we blijkbaar toch niet wassen zoals het moet, emmers op ons hoofd proberen dragen zoals een ‘real African woman’, klapspelletjes spelen met de kindjes en’s avonds zaten we onder de mangoboom gezellig samen! Je merkt dat de mensen hier veel meer buiten leven.

De stage weken zijn erg vermoeiend! De kinderen zijn zeker geen ‘rustige engeltjes’ maar eerder ‘wilde duiveltjes’ en reageren soms hevig, maar we amuseren ons hier wel met de kindjes! Af en toe hebben we toch het gevoel dat we de kinderen onder controle kunnen houden. (We beginnen ze al te kennen J ) Volgende week wisseld Heleen van klas en geeft ze les in de klas van Teacher Lamin. (De 5 à 6 jarigen)

Zonnige groetjes van ons allemaal!

02-03-2013 om 13:52 geschreven door hedolifo  



Archief per week
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013

    Vier kleuterleidster hebben een plan! 
    Ze willen voor twee maand in de schooltjes "The Swallow" of "Nyodema"  les geven.
    Hier kan je al onze avonturen lezen die we deze twee maanden meemaken. 
    Veel plezier ermee. Folke, Lisa, Dorien en Heleen


    Inhoud blog

  • Mijn Favorieten
  • Stageschool

  • E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs