Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
Ter overweging ...
Teksten, mensen en ervaringen die aanzetten tot nadenken ...
24-01-2010
Vragen en antwoorden over Medjugorje (4/11)
Wie wordt geroepen om te antwoorden op de boodschappen ?
Iedereen wordt geroepen om op deze boodschap te antwoorden. Het antwoord hangt af van onze vrijheid. God oefent geen druk uit op ons, maar de keuze is aan ons.
Hoe antwoorden we op de boodschappen van Medjugorje ?
We antwoorden op deze boodschap van Medjugorje, zegt de Heilige Moeder door te bidden. Door het gebed zullen we Haar en God leren kennen. We zullen ook weten op welk pad God ons wenst te leiden. Maria heeft gezegd dat de Heilige Mis het middelpunt van ons leven moet zijn. Voor velen is dit niet het geval, omdat ze nog niet weten wat de wil van God is.
Wat wordt aan de gelovigen aanbevolen om te doen ?
Aanvaard de diepe vrede en geluk die komt als we ons overgeven aan God en ons verzoend hebben met broeders en zusters. De Gezegende Moeder verlangt hevig dat niemand op aarde wordt uitgesloten van deze vrede en geluk.
Hoe moeten we daaraan beginnen?
Bid, speciaal tijdens de eucharistieviering en praat met ongelovigen. Moedig hen aan om te leven naar de boodschappen van de Gezegende Moeder. En het belangrijkste is, vraag de gelovigen om door hun voorbeeld te tonen wat geloof is.
Wie zijn deze ongelovigen?
Ongelovigen zijn diegenen die geen verlangen hebben naar God en niet bekwaam zijn om God te aanbidden. Ze brengen hun leven door met voorbijgaande dingen. Ontevredenheid, gebrek aan vrede, en moeilijkheden zijn de echte vruchten van de arbeid van een ongelovige. De Gezegende Moeder is onze Moeder. Ze voelt heel erg mee met de moeilijkheden en bekommert zich erg om het lijden van haar kinderen als ze hun leven verkwisten met dingen van voorbijgaande aard, dingen die niet blijven duren. Dit is een tijd van grote genade, maar ongelovigen kiezen ervoor om het pad te bewandelen dat naar nergens leidt.
Wordt vervolgd
25-01-2010
Vragen en antwoorden over Medjugorje (5/11)
Aan Mirjana werd gevraagd : Maken de gebeden die u samen met de Gezegende Moeder doet een verschil voor de ongelovigen?
Inderdaad, ze maken een verschil. En we bidden tot God, dat Hij de harten van de ongelovigen zal veranderen zodat ook zij in hun hart het verlangen naar Hem krijgen.
Is het daarom dat De Gezegende Moeder aan haar trouwe kinderen van de wereld vraagt om nu te bidden en te vasten en boete te doen?
Ja. Ze beveelt ons allemaal aan om te bidden ... en als we bidden, zal ze bidden met ons.
Dan zouden we tegen andere mensen moeten spreken over de boodschappen van de Gezegende Moeder?
Ja, maar voorzichtig. Ga niet van huis tot huis. Als je enkele vrienden hebt om wie je geeft en waarvan je weet dat ze ongelovigen zijn, dan praat je uit liefde met hen. Maar traag. Je kunt hen niet forceren, omdat ze slechts in staat zullen zijn om een beetje per keer te begrijpen. Bid voor hen en toon hen door je eigen voorbeeld wat het antwoord op deze boodschappen is.
Wat kunnen we doen?
De Gezegende Moeder zou willen dat alle families de rozenkrans samen bidden. Ze pleit voor een terugkeer van het familiegebed en verlangt ernaar dat alle kinderen van God naar de hemel gaan. Niets in de wereld is belangrijker dan het gebed!
Is er een speciaal gebed?
Bid speciaal de rozenkrans. De Gezegende Moeder zegt dat we geen idee hebben hoe machtig een rozenkransgebed is. Als we dat met ons hart bidden en elk mysterie overwegen (blijde, droevige, glorievolle en de mysteries van het licht) dan wandelen we naast Maria door Zijn hele leven. Jezus is de weg naar de hemel, of mensen Hem bij naam kennen of niet. Degene die met Maria op het pad van Jezus leven wandelen, hebben het leven met God.
Over zonde en vergeving
Het is gevaarlijk om in zonde te leven. Vreselijke catastrofes staan diegenen te wachten die niet terugkeren tot God. Maar God vergeeft ons altijd, om het even welke zonde wij begaan hebben. Het enige wat we moeten doen is die vergeving te vragen. Maria roept ons op om nu Zijn Vergiffenis te vragen. Zij herinnert ons er aan dat God nooit vergeving weigert aan elk van Zijn kinderen die erom vragen.
De vergeving is zo belangrijk, omdat, als je niet iemand vergeeft, dat meer kwetst dan de persoon die we niet willen vergeven, zegt Ivanka.
Wordt vervolgd
26-01-2010
Vragen en antwoorden over Medjugorje (6/11)
Wat wil de Gezegende Moeder van de jeugd ?
DeHeilige Moeder heeft in het bijzonder boodschappen voor de jeugd. Zijheeft de volgende jaren opgedragen voor de bekering van de jeugd over de hele wereld. Aan alle mensen vraagt Zij om op het einde van de Mis, of op hun werkplaats, te bidden voor alle jonge mensen in de wereld. Aan ieder van ons die deze speciale zegen heeft, vraagt Zij om deze door te geven aan iedereen die wij ontmoeten in ons leven, vooral aan de jongeren. De Heilige Moeder vraagt ons om met alle kracht en een sterke geest van zelfopoffering te bidden voor de jeugd van de wereld. Zij vertelde ons dat de jeugd van de wereld in deze tijden een grote nood heeft aan onze gebeden. Deraad die Marija geeft aan diegenen die met de jeugd omgaan is: bid en vast voor hen. Wij moeten hen met ons voorbeeld de juiste weg tonen.
Over de jonge mensen, speciaal diegenen die benadeeld zijn door drugs of alcohol, vertelt Vicka ons het volgende: Drugs en alcohol zijn erg slechte dingen op aarde. We moeten deze jonge slachtoffers helpen met onze gebeden. We kunnen hen zeggen dat ze op het slechte pad zijn, maar zij moeten dat inzien voor zichzelf. Hun medewerking is noodzakelijk om ze terug op het rechte pad te brengen.
Vicka weet dat het moeilijk is om hen dat te vertellen, omdat men niets wil horen over deze slechte dingen als drugs en alcohol. Ze zegt: De Gezegende Moeder beveelt aan dat alle mensen van de wereld op een speciale manier bidden, met een speciale intensiteit voor de jeugd van de wereld. Zij bevinden zich in een ernstige en moeilijke situatie. De Gezegende Moeder zegt: Beste jeugd, wat de moderne wereld jullie brengt is vergankelijk. Hij beweegt zo voorbij jullie ogen. Als je naar de wereld kijkt, besef dan dat satan elk moment en gelegenheid gebruikt voor zichzelf. Ze zegt ook dat dit de tijd van de grote genade is. De enige manier waarop we de jeugd van de wereld kunnen helpen is met onze liefde en gebeden die uit ons hart komen.
Heeft Maria iets gezegd over rockmuziek ?
Marija zegt hierover: De Heilige Moeder heeft niets gezegd over rockmuziek.Marijas mening is dat rockmuziek meer negatief dan positief werkt. Duivelse boodschappen kunnen viadeze muziek worden doorgegeven.
De duivel komt op verschillende wijzen. Het is aan ons om dit te herkennen. Wij kunnen dit zien en wij zijn hiertoe bekwaam door het gebed, enkel door het gebed.
Wordt vervolgd
27-01-2010
Vragen en antwoorden over Medjugorje (7/11)
Wat zegt Maria over echtscheiding ?
Wat de mensen betreft die in een moeilijke echtsituatie zitten, zou ik aanraden dat het in een gewijd huwelijk belangrijk is om tezamen te blijven en het als een boete op te offeren aan Jezus, er op vertrouwend dat Hij alles wel zal in orde brengen. Dit moet gepaard gaan met heel wat gebed. Als we naar Jezus leven kijken, was het een grote opoffering voor Hem om Zijn kruis op te nemen en naar de Calvarieberg te gaan, om er voor ons te sterven. Maar het was niet de opoffering die Hem naar ginds bracht: het was de liefde! Wat de moeilijke echtsituaties betreft, moeten wij bidden opdat de liefde ons zou leiden in onze beslissing. Liefde is wat vrede brengt, zegt Marija.
Ook in het interview met Vicka komt echtscheiding aan bod. Eénvan de boodschappen van de Gezegende Moeder gaat over scheiding. Ze zegt dat ze er erg verdrietig door is. Het aantal gescheiden mensen die op aarde leven toont de kracht van satan over iemands leven.
Eénvan de boodschappen van de Gezegende Moeder gaat over scheiding. Ze zegt dat ze er erg verdrietig door is. Het aantal gescheiden mensen die op aarde leven toont de kracht van satan over iemands leven.
Wordt vervolgd
28-01-2010
Vragen en antwoorden over Medjugorje (8/11)
Waarom is de Gezegende Moeder onze "echte" moeder?
Omdat ze de Moeder is van het Eeuwig Leven. Ze wil dat ieder van ons, die het kindje Jezus aan Haar gaf vanaf het Kruis, in de hemel bij Hem zou zijn en met God voor de eeuwigheid.
En wat over onze moeders op aarde?
Ze geven het kind een fysisch leven als ze dat kind dragen. Ze leiden dat kind naar het eeuwig leven als ze het kind leren en opvoeden in geloof en vertrouwen.
Wat zouden aardse moeders moeten doen?
Zij, samen met de vader van het kind, zouden al hun kinderen moeten toewijden aan God en hun kinderen aanleren een heilig leven te leiden.
Verschillende mensen vragen of de verschijningen van de Gezegende Moeder hier in Medjugorje betekenen dat we aan het einde van de tijden gekomen zijn. Heeft de Gezegende Moeder iets gezegd over de apocalyps of de tweede komst van Christus?
Wanneer aan Marija deze vraag wordt voorgelegd, antwoordt zij:Dat is een gedeelte van de geheimen. Ik wil daar niets over zeggen.
We moeten in het geheel geen schrik hebben. Ik heb de hemel gezien. Niets op de aarde is één moment waard om zich zorgen te maken. We zijn Gods kinderen! Mochten de mensen zich eens realiseren hoeveel Hij van ons houdt, en wat Hij voor ons heeft voorbereid, dan zouden zij vervuld zijn van zo'n vrede! vertelt Marija.
Wordt vervolgd
30-01-2010
Vragen en antwoorden over Medjugorje (9/11)
Eén van de zieners, Mirjana, heeft Vader Pétar uitgekozen om de geheimen te onthullen. Ook hij weet niet wanneer dit zal plaatsvinden. Mirjana heeft tien geheimen ontvangen van Onze Lieve Vrouw, en ook een soort perkament dat niet van deze wereld is, maar iets dat Onze Lieve Vrouw haar heeft overhandigd. Daarop bevinden zich de tien geheimen. Ze zijn erop geschreven. Wanneer de tijd komt om het eerste geheim te onthullen, zal zij tien dagen daarvoor het perkament aan Vader Pétar overhandigen. Dan zal hij het eerste geheim kunnen lezen. Daarna zullen Mirjana en vader pétar zeven dagen vasten en bidden. Dan mag ik aan de wereld onthullen wat er gaat gebeuren: wat, waar, hoe en de tijdsduur. Zo zal het gaan voor elk geheim.
Kunnen wij nog wachten om ons te bekeren ?
Het is niet verstandig om te wachten op het teken dat er komt met het derde geheim. Dit is het ogenblik van bekering en van gebed. Dit is de tijd van onze spirituele zuivering. Dit is de tijd om te beslissen om te leven voor God, voor Jezus Christus. Daarom noemen we deze tijd, een tijd van genade. Dit is wat ik kan zeggen over de geheimen. Daarom moeten wij nu ons voordeel halen uit deze tijd om klaar te zijn om Onze Lieve Vrouw te ontmoeten met Haar geheimen. Het is mijn plicht om dit aan de mensen te vertellen, zodat ze niet uit de lucht vallen wanneer het zover zal zijn.
Wordt vervolgd
02-02-2010
Vragen en antwoorden over Medjugorje (10/11)
Hoe zullen de geheimen onthuld worden ?
Vader Pétar: Ik zal het eerst vertellen aan mijn nabije vriendenkring. Zij zullen klaar zijn om te bidden. En daarna uiteraard via internet, televisie, satelliet en radio. Ik denk dat dit de gemakkelijkste opdracht zal zijn. Voor mij is het belangrijkste dat de mensen er klaar voor zijn. Dit is de wens van Onze Lieve Vrouw en Haar goddelijke Zoon. Reeds tweeduizend jaren horen we nu Zijn woorden weerklinken: "Ik kom spoedig terug," maar vraag niet wanneer dit zal zijn, de vraag is: "Ben ik er klaar voor?" Dat is wat telt. Als Hij zal komen, zal Hij ons dan waardig genoeg vinden en klaar? Dan zullen we gezegenden worden genoemd. Als we nu niet klaar zijn, zal er maar heel weinig tijd meer over blijven. We mogen niet toelaten dat wij plots worden verrast en dan zullen we op een gegeven moment niet weten wat we moeten doen. Persoonlijk denk ik dat Onze Lieve Vrouw om deze reden al deze tijd bij ons blijft, opdat we wakker zouden zijn, zodat iedereen van ons zou geloven en zou bekeerd zijn. En dat is een grote genade voor ons.
Wat is het doel van Onze Lieve Vrouw om ons te laten weten dat er geheimen zijn, jaren voordat de inhoud ervan wordt vrijgegeven?
De geheimen zullen worden onthuld wanneer de tijd er klaar voor is. En wat belangrijk is, is dat Zij verschijnt en ons boodschappen geeft. Uiteraard zijn dit boodschappen voor de hele mensheid en voor de redding van de mensen. Het belangrijkste is dat deze tijd van genade aan ons is gegeven om ons te bekeren en om de boodschappen te aanvaarden die ons helpen te bekeren.
Wordt vervolgd
03-02-2010
Vragen en antwoorden over Medjugorje (11/11)
Moeten wij bang zijn voor de tijd van de geheimen ?
Vader Pétar : Ik heb er geen verlangen naar om iemand bevreesd te maken met deze boodschappen. De enige die mag bevreesd zijn is hij die niet gelooft of zich niet heeft bekeerd en in deze zin kunt u de betekenis van de geheimen aanvaarden.
Zijn de verschijningen in Medjugorje echt ?
Vr. Pétar: Tot op heden heb ik geen enkele twijfel gehad over de echtheid van de verschijningen. Ik geloof dat ze plaatsvinden, ook al heb ik enkele goede redenen om soms te twijfelen, maar dat heb ik nooit gedaan. Ik geloof zelf zeer sterk dat de zieners zeggen wat de boodschappen zijn, echte boodschappen zijn. Ik was heel dikwijls met hen samen en vooral bij hun gesprekken met Onze Lieve Vrouw. Ik breng enkel de boodschappen van Onze Lieve Vrouw en voor mij rest er niets anders over dan dit te geloven. Wie wil kan er ook in geloven, wie niet wil, hoeft er niet in te geloven.
Einde
04-02-2010
En het is liefde dat je nodig hebt (Phil Bosmans)
En het is liefde dat je nodig hebt
Je zoekt de gezelligheid.
Je zoekt vreugdevol en gelukkig samenzijn.
Je wilt ontspannen leven in een blije sfeer.
En je begint te kopen, te kopen, omdat je soms
meer in je beurs hebt dan in je hoofd en je hart.
En je koopt antieke meubelen, en stijlmeubelen.
En je koopt draperieën en donzige vaste vloerbedekking.
Je wilt zacht licht, schemerlicht, een hoekje om te zitten,
een hoekje om te lezen, een hoekje om te eten.
Met een druk op de knop heb je alles wat je wensen kunt.
Je hebt een eigen bar en je zet je huis vol muziek.
ARM WELVAARTSKIND
Waarom zie je er niet gelukkig uit ?
Waarom lach je zo weinig
en ben je zo vlug over je zenuwen ?
Waarom laten alle weeldeartikelen
je tenslotte zo leeg en onvoldaan ?
Omdat het dode dingen zijn.
Erg praktisch misschien en erg fijn.
Dingen, die je kan gebruiken
maar waarmee je nooit één gram liefde kunt uitwisselen.
En het is liefde dat je nodig hebt.
Maar liefde kun je nooit kopen.
Als je voor liefde betaalt is het geen liefde meer.
Bron : Menslief ik hou van je (Phil Bosmans)
06-02-2010
Echte liefde wacht ...
Echte liefde wacht
Bron : Gezin en leven, informatieblad van Pro Vita, jan. 2010
Pro Vita Gezin en Leven, A. Geudensstraat 19, B - 2800 Mechelen
Op zaterdag 14 november was het de 30ste bijeenkomst van Echte Liefde Wacht. Een 35-tal jongeren vol goede wil en geloof in de echte liefde kwamen naar Sint-Katelijne-Waver, waar we altijd gastvrij ontvangen worden door E.H. Van Ermen.
Priester Joost van der Mee uit Schoonhoven (Nederland) kwam op zijn heel eigen manier de jongeren overtuigen hoe belangrijk het is om het leven en het huwelijk te bouwen op het fundament van het geloof. In een tijd waar de gezinnen nauwelijks nog tot stand komen en steeds vaker uit elkaar vallen, worden wij uitgedaagd om het verschil te maken. Het verschil tussen een leven waar de liefde en de barmhartigheid van God duidelijk aanwezig mag zijn en een leven waar God geen of bijna geen ruimte krijgt. Van de eerste christenen werd met verwondering gezegd : Ziet hoe ze elkaar beminnen ! Het licht en de liefde van God straalde in hen en maakte grote indruk op de mensen van hun tijd, die net zoals de mensen van vandaag, in de duisternis gevangen zitten.
In de namiddag kwam mevrouw Sylvia Brunet haar licht werpen op een heilige die tijdens haar leven en tot op de dag van vandaag talloze mensen blijft inspireren : de Heilige Hildegard von Bingen. Hildegard von Bingen was een begaafd mystica en schreef onder andere werken over natuurgeneeskunde en over de verhouding tussen lichaam en ziel. Ze publiceerde diepzinnige visioenen maar ook poëzie en muziek. Mevrouw Brunet kwam ons uitleggen dat de wijsheid van Hildegard eeuwige wijsheid is en dat de moderne mens nog veel te leren heeft van haar inzichten, ook over de liefde tussen man en vrouw.
Tijdens de Heilige Mis legden drie fijne jongeren de belofte af om te wachten met seksualiteit tot het huwelijk. Zij deden dat als uiterlijk teken van hun innerlijke overtuiging om met de hulp van God de zuiverheid op seksueel gebied na te streven. Seksuele zuiverheid is niet enkel buiten het huwelijk gevraagd, maar ook binnen het huwelijk. Het is het vaste voornemen om de seksuele verlangens en vermogens in juiste banen te leiden. Proficiat aan deze drie jonge mensen. Zij hebben begrepen dat het leven als een wonderlijk geschenk uit Gods hand moet worden aanvaard, dat men zijn dagen niet mag doorbrengen met het gebruiken van anderen, maar elkaar mag beminnen met de liefde die God en God alleen in ons kan leggen.
07-02-2010
Het verhaal van Marleen
Uit onze hulpverlening
Bron : Gezin en leven, informatieblad van Pro Vita, jan. 2010
Pro Vita Gezin en Leven, A. Geudensstraat 19, B - 2800 Mechelen
Ik ben Marleen. Binnenkort is het twee jaar geleden dat ik een abortus liet uitvoeren op Geoffrey. Dat is de naam die ik aan mijn ongeboren kind heb gegeven. Mijn toenmalige vriend en zijn ouders maakten de keuze voor mij. Volgens hen was abortus dé oplossing. Ik was toen nog geen 17. Dus nam ik de telefoon en maakte een afspraak. De abortus ging een week laterdoor. Ik herinner me alles nog haarscherp. Ik wou het niet laten doorgaan, maar liet alles gebeuren alsof ik op automatische piloot was overgeschakeld. Ik ging op de tafel liggen met mijn bene gespreid. Ik voel nog steeds dat vreemde gevoel toen ze mijn kind eruit zogen. Twee maanden later maakte mijn vriend het uit. Hij gaf mij de schuld dat ik het kind niet had willen houden. Mijn leven stortte in. Ik was mijn vriend en mijn kind kwijt, dat ik tenslotte zelf had vermoord. Op een dag werd het te erg en heb ik 20 pillen geslikt. Ik stond aan het raam om te springen toen net een vriend aanbelde. Die heeft me dus eigenlijk gered. Binnenkort is het de tweede verjaardag van mijn abortus. 8 mei en 27 december zijn de moeilijkste dagen van het jaar. 8 mei is de dag van de abortus. 27 december is de dag waarop Geoffrey geboren had moeten worden. De tranen komen vanzelf. Ik wou mijn verhaal aan jullie kwijt en andere meisjes waarschuwen. Het is niet waar dat je problemen weg zijn omdat je kind weg is. Integendeel !
08-02-2010
Anderen moeten erop zitten kijken (Phil Bosmans)
Anderen moeten erop zitten kijken
Vergeet niet dat je gezicht
eigenlijk voor anderen bestemd is.
Dat anderen ernaar moeten kijken
en dat niets zo ellendig en deprimerend werkt
als uren- en dagenlang
een onvriendelijk lelijk gezicht te moeten zien.
Je gezicht is meer dan een mooie façade,
meer dan een uithangbord,
meer dan een visitekaartje.
Verzorg je gezicht niet alleen voor jezelf,
om jezelf voor de spiegel mooi te vinden,
maar vooral voor de anderen.
Je beste verzorging is niet het uitsmeren
van allerlei schoonheidscrèmes
over voorhoofd, neus en wangen,
of het epileren van je wenkbrauwen,
het aanplakken van wimpers
en het aanbrengen van oogschaduwen.
Verzorg je gezicht vooral van binnen uit.
Leg licht en vrolijkheid in je ogen.
Ontspan je mond tot een glimlach.
Maak je gezicht tot een vriendelijk gezicht.
Dat kan je,
als je wat dieper in je eigen hart
schoonmaak houdt.
Haal daar weg al dat getob en gepieker
en gekritiseer over dingen
die met je geluk niets te maken hebben.
Weg ook met dat triestig herkauwen
van je dagelijkse ergernissen.
Toon je beste, je vriendelijkste,
je mooiste gezicht
en t zal niet moeilijk zijn
om van je te houden.
Bron : Menslief ik hou van je (Phil Bosmans)
10-02-2010
Eenzaamheid (Phil Bosmans)
Eenzaamheid
Je kunt alleen zijn, zonder eenzaam te zijn. Je kunt ongehuwd zijn en je heel geborgen en gelukkig voelen. En je kunt gehuwd zijn en met duizenden mensen samen en je toch verschrikkelijk eenzaam weten.
Eenzaamheid is een morele kwaal, die niet te genezen is met de mensen zomaar op elkaar te plakken. Meer dan ooit zitten de mensen dicht opeen in flatgebouwen, in winkelstraten, supermarkten, cinemazalen, dansgelegenheden en vakantieoorden. En juist daar wordt de eenzaamheid drukkender en veel scherper aangevoeld.
De eenzaamheid, die zoveel mensen vandaag teistert, groeit uit een diepe geestelijke leegheid, uit onzekerheid, uit een niet geborgen zijn. Ook de meeste psychiaters staan hier machteloos en vele mensen hebben geen geld voor een psychiatrische behandeling.
Er wordt wat verlichting geboden, maar zelden genezing. De therapeut heeft over de grondoorzaken van de moderne eenzaamheid geen macht. Deze zijn van zuiver geestelijke aard en hier moet de mens op de eerste plaats zichzelf genezen.
Het gaat om geest en hart, om geestelijke geborgenheid, die alleen maar mogelijk is in een sfeer van echte liefde. Maar in de mate dat men zijn hart verkocht heeft aan een hoop materiële luxeprullen, schijnt men onbekwaam te zijn tot dit soort liefde. Men is bang geworden voor stilte, voor overgave aan God, voor gebed. Men zoekt in de duisternis, in de verdoving. Men is nergens meer thuis. Men staat overal buiten, in de kou. En men kan niemand meer geborgenheid bieden, niemand meer herbergen !
Een terugkeer naar God als naar een vader, die je naam in zijn handpalm heeft geschreven, kan hier wonderen doen.
Wat de zieners in Medjugorje vertellen is heel belangrijk voor ons, voor ons leven en voor deze wereld.
Janice Connell had met elk van de zieners uit Medjugorje een interview. Daarbij hadden zij het over heel wat onderwerpen.In deze samenvatting van gesprekken met Vicka Ivankovic, Ivanka Ivankovic en Marija Pavlovic wil ik het hebben over wat zij ons vertellen over lijden en ziekte.
Marijasmening over mensen met ernstige ziekten is de volgende: We moeten altijd bidden om Gods wil te kennen. Het is normaal dat we wensen dat onze vrienden en aanverwanten worden genezen, maar als het niet de wil is van God, is het niet de wil van God en kunnen gebeden niet helpen.
Waarom worden sommigen die naar Medjugorje komen genezen en anderen niet? Waarom genezen sommigen die thuis bidden en anderen niet?
Ziekten zijn als een soort mysterie. Wij weten niet waarom wij ziek zijn, maar als er geen ziekte zou bestaan, zou er ook geen dood bestaan. En als er geen dood bestaat, kan de redding ook niet bestaan. En als er geen redding bestaat, bestaat er ook geen hemel. Ik ben gelukkig dat ik weet dat er een hemel bestaat en ik weet waar ik heenga, wanneer ik kom te sterven. Het belangrijkste is te weten dat God bestaat en wij geloven in God. En wij weten dat de eeuwige dood voor ons niet bestaat. Dat is de reden waarom wij Hem de hele tijd moeten bedanken.
Wordt vervolgd
13-02-2010
Lijden en ziekte (2/7)
Het lijden is toegelaten door God. Als God ziekte of een andere vorm van lijden toelaat, is het zeer belangrijk om dat met liefde te aanvaarden. Het komt van Zijn grote liefde dat God dit specifiek lijden toelaat. Als je in God gelooft, dan weet je dat Hij weet waarom Hij het lijden van ieders persoon toelaat. Als je dat met liefde aanvaardt, lijd je niet.
Hoe zouden mensen met lijden moeten omgaan? Als God iemand toelaat om te lijden, zouden ze zich niet moeten afvragen: "Waarom ik?". God weet waarom. Hij verwacht liefde, geduld, van ons. Essentieel is dat we Hem in moeilijke tijden tonen dat we Hem echt graag zien, dat we trouw en gelovig blijven. We zouden het lijden moeten aanvaarden als een geschenk, en uit liefde aan God vragen of er iets méér is dat we kunnen verdragen voor Hem.
God laat voor iedereen van ons persoonlijke kruisen toe. Hoe we dit persoonlijk kruis aanvaarden, onze houding daar tegenover, is ongeveer het enige waarover we kunnen beslissen. We kunnen niet veranderen wie onze ouders zijn, waar we worden geboren, hoe groot we zijn ... zulke dingen. God maakte deze beslissingen. Hij weet waarom Hij al deze dingen voor ons gekozen heeft. Wij weten dat Hij van ons houdt. Als we Zijn liefde beantwoorden, zelfs dat wat lijkt op een groot lijden voor een ongelovige, is een vreugde voor een gelovige. De Gezegende Moeder heeft mij dat getoond, zegt Vicka.
Wordt vervolgd
14-02-2010
Lijden en ziekte (3/7)
Als God ziekten en blindheid of andere ongelukkigheden toestaat, dan is onze houding het enige dat telt. God weet waarom Hij ze toestaat. Hij weet wanneer Hij ze gaat wegnemen. We moeten God danken voor alles, het slechte en het goede. We weten niet waarom Hij deze dingen doet omdat we zwak zijn. Hij weet wanneer we lijden. Ons lijden is voor de meesten noodzakelijk, voor mensen die dat echt het meest nodig hebben.
De Gezegende Moeder belooft niet om iedereen te genezen die daarom vraagt. Zij doet enkel Gods wil. We moeten allemaal Gods wil doen. Het is niet de Gezegende Moeder die de mensen geneest. Het is God die mensen geneest.
Over het bidden voor een genezing zegt Maria dat het noodzakelijk is om een standvastig vertrouwen en geloof te hebben in God, evenals gebed, vasten en goede werken doen. Maar het belangrijkste van alles is om te geloven, om standvastig te geloven en te vertrouwen. Ook vraagt Ze aan de familieleden van de zieke om te bidden en te vasten. Het is echt belangrijk voor de familie om een stevig geloof te hebben en om allemaal meer te bidden. De Gezegende Moeder herinnert ons altijd aan de kracht van het gebed in familie.
Wordt vervolgd
15-02-2010
Lijden en ziekte (4/7)
Over AIDS vertelt Marija: De Heilige Moeder heeft nooit iets vermeld over AIDS. Zij heeft mij nooit gezegd dat AIDS een straf van God is. Maar de boodschap dat God hierover kan geven is de volgende: zuiverheid voor het huwelijk, in het huwelijk, na het huwelijk, in onze relaties, en vrij zijn van verslaafdheid.
De levenswijze die Marija ons kan aanbevelen, en die zowel God als onszelf hier op aarde behaagt is: Volg enkel de tien geboden die God aan ons heeft gegeven en volg een Christelijke levensstijl.
Marija heeft veel van haar tijd doorgebracht met jongeren die in grote moeilijkheden waren. Sommigen gebruikten drugs, anderen hadden AIDS. Zij vertelt: Deze groep kwam en bleef bij ons in Italië. Een gedeelte van deze groep heeft beantwoord aan de boodschappen van de Heilige Moeder. Zij leiden nu een leven in gebed, vasten, gezonde voeding en geest, het werken op het veld. Zij werkten hard met de handen op het veld en aten enkel natuurlijke en gezonde voeding en zij sliepen heel goed tijdens de nacht. Zij stonden onder toezicht van een Zuster die heel vastberaden was over een streng leven in gehoorzaamheid in alle lichamelijke gewoonten en alle gebedsgewoonten. Na verscheidene maanden van zon levenswijze was er, na onderzoek, geen enkel spoor meer terug te vinden van AIDS. Bij hen die echter niet baden en vastten, zoals de Heilige Moeder vraagt, en streng over hun lichaam waakten, was de ziekte niet weggegaan. Ik was met deze jonge mensen die AIDS hadden en de dokters kunnen geen mening geven, maar de jonge mensen wijdden hun leven aan het gebed en hoe dieper ze hierbij betrokken raakten, hoe minder de neveneffecten van AIDS werden.
Wordt vervolgd
16-02-2010
Lijden en ziekte (5/7)
Wat is de betekenis van haar ervaring met deze AIDS-slachtoffers? Zij die niet volhielden zijn gestorven. Ons lichaam is in voortdurende strijd met het leven. Als u dingen doet met uw lichaam, zoals het nemen van drugs en zo, die uw gezondheid vernietigen, dan zult u sterven, omdat uw lichaam, uw organen niet meer kunnen functioneren. Dat is ziekte. AIDS is werkelijk een boodschap die God ons wenst te geven over hoe Hij wil dat wij leven.
Marijas bron voor deze uitspraak is het gebedsleven dat zij heeft geleefd in Italië met de mensen die AIDS hadden. Zij die beantwoordden aan de boodschappen van Onze Lieve Vrouw van Medjugorje, bleven leven en zijn nu weer gezond. Zij die dit niet deden, stierven.
17-02-2010
Lijden en ziekte (6/7)
Zij vervolgt haar verhaal: Soms, toen ik naar TV keek, zag ik de reclamespots rond de bescherming tegen AIDS. Mijn mening is dat deze reclamespots meer zijn geïnteresseerd in het verkopen van hun dingen dan in de bescherming tegen AIDS. Zij halen gewoon voordeel uit de ziekte. Het is God die werkelijk onze meester is en het is aan Hem dat wij ons moeten overleveren. Wij zouden ons aan Hem moeten geven met alles wat wij hebben, en dan zal Hij ons hiervoor belonen. Vele keren trachten deze reclamespots ons angst in te boezemen en ons meer en meer aan te zetten tot de aankoop van materiële dingen die geld kosten. God is onze Meester en wij moeten ons overleveren aan Hem. Hij is de Meester van alle omstandigheden.
Wij mogen nooit mensen met AIDS veroordelen en hen nooit afkeuren en zeker de zieken niet. Wij mogen hen nooit afzonderen of weigeren om hen hulp te verlenen. Het is niet dat wat Gods wil is, zegt Marija.
Betekent dit dat we geen medische voorzorgen mogen nemen tegen deze ziekte? vraagt Janice haar.
We mogen nooit uitersten opzoeken. Als ik bijvoorbeeld naar de tiende verdieping van een gebouw zou gaan om mij van het balkon te werpen om te zeggen dat er mij niets zal overkomen, dat God mij zal beschermen en voor mij zal zorg dragen, dan is dit een zonde. God verwacht dat wij altijd ons gezond vertand gebruiken, in alle dingen die we doen. Denk aan een plaats als Lourdes, waar de zieken van over de hele wereld komen om ginds te worden ondergedompeld in het water, omdat Lourdes een genezende plaats is. We mogen geen vrees hebben, want wij zijn Gods kinderen.
Wordt vervolgd
18-02-2010
Lijden en ziekte (7/7)
Is het goed dat de medische wereld voorzorgen neemt als het over gevaarlijke ziekten gaat? Daarover zegt Marija: Ik ben geen wetenschapper. Al wat ik kan zeggen is dat ik in God geloof. Ik geloof in Gods liefde voor mij en ik geloof dat God voor mij zorg draagt. Maar ik weet ook dat God wil dat ik Hem gehoorzaam en Hij spreekt door vele mensen, zelfs dokters.
Marijas voorstel over wat de mensen moeten doen is: antwoorden met ons hart en onze ziel, op een manier waarvan wij weten dat ze de juiste is. We moeten bidden. Hoe meer we bidden, hoe meer we zullen weten wat God van ons verlangt.
Wat voor soort Christenen zijn wij, als we mensen zien sterven van AIDS en deze achterlaten en zeggen: "Hij is ziek, hij sterft aan AIDS en ik wil mijzelf beschermen. Hij kan mij niets schelen, laat hem maar sterven." Dat is geen Christelijke houding en deze gedachte is niet Jezus wil. Jezus stierf ook voor hen en wij weten dat het leven op aarde niet alles is, want de dood is niet het einde van ons leven. Het is pas het begin. De dood is het begin van ons leven in de Hemel. We moeten altijd op aardse dingen antwoorden naar Jezus onderricht.