Houthalen-Helchteren bruist! Uw gemeente in woord en beeld!

28-05-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.17-jarige belager van chiroleider opgepakt.
Op bevel van de jeugdrechter in Hasselt heeft de lokale politie een 17-jarige jongeman uit Houthalen opgepakt en voorgeleid. Hij werd vervolgens opgesloten in de gesloten jeugdinstelling in Tongeren. De jongeman wordt beticht van het opzettelijk toebrengen van slagen en verwondingen aan een 21-jarige chiroleider. Die werd begin mei in Meulenberg door de verdachte met een baksteen in het gezicht geslagen. De chiroleider verloor daarbij twee tanden. De leider was tussenbeide gekomen toen een groepje jongeren een meisje lastig viel. (hohe)
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
26-05-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lillo viert onafhankelijkheidsfeest.
In de nasleep van de beslissing rond het aanleggen van de omleidingsweg door Lillo, verklaarde het dorp toen zich in de steek gelaten te voelen door het gemeentebestuur. Prompt riep Lillo zichzelf uit als onafhankelijke staat.
Jaarlijks viert het dorp nog steeds die onafhankelijkheid. Dit jaar zal dat onafhankelijkheidsfeest doorgaan op zondag 30 mei. Iedereen wordt verwacht in en om de parochiezaal van Lillo en dat vanaf 13.00 uur. Er worden treinritjes georganiseerd door de natuur van Lillo. Met als titel "Lillo onder de hamer" wordt heel Lillo op een bijzondere manier openbaar verkocht. Alles kadert natuurlijk in de acties van het actiecomité 'Het gaat Om-U' die tegen de omleidingsweg strijden. Voor de kinderen zijn er springkastelen en grime.
Op het grote terras kan je bovendien genieten van het enige echte "bier van Lillo". Speciaal voor Lillo werd dit bier gebrouwen en het kreeg de gepaste naam het "Om-U'ke" mee. Om 13.30 uur wacht dit bier een feestelijke intrede in het dorp...
Iedereen is welkom.
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gemeenteraad buigt zich over toekomst oude sporthal.
Op 27 mei om 20.00 uur vindt in de raadszaal van het gemeentehuis de maandelijkse gemeenteraad plaats. Deze kan door het publiek vrij worden bijgewoond.

Op de agenda staat onder meer het gunningsdossier omtrent de oude sporthal. Aan de gemeenteraad zal gevraagd worden of ze akkoord gaan met de gunningscriteria zoals deze opgenomen zijn in het betrokken dossier. Met de openstelling van dit dossier, hoopt het gemeentebestuur een private partner te vinden om via een PPS-constructie een toekomst te geven aan het oude sportcomplex in Houthalen-Centrum. Bedoeling is dat in dit complex een sportcentrum komt met fitness- en wellness-faciliteiten.
Ook op de agenda staat de goedkeuring van de rekening 2009 en de begroting 2010 van de vzw Culturele Centra en de toekenning van buitengewone toelagen voor de sportverenigingen Park FC, VVW Kelchteren, AVT Helchteren, Red Star Laak, Eendracht Houthalen en KTC Meulenberg.
Op vraag van CD&V zullen ook kort de stand van zaken worden gegeven omtrent de verkeersafwikkeling op de Souwstraat en het kruispunt Helzoldstraat-Toekomststraat.  
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Braderie in Houthalen-Centrum.
Wie graag eens gezellig gaat shoppen in de eigen gemeente, moet nu al 5 en 6 juni 2010 in zijn of haar agenda aanstippen. Dan vindt immers in het centrum van Houthalen een grote braderie plaats. Op zaterdag kan je in het verkeersvrije centrum van 10.00 tot 19.30 uur terecht voor leuke koopjes, op zondag van 12.00 tot 19.30 uur.
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
>> Reageer (0)
25-05-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Partner Ann Vervoort blijft aangehouden.
De raadkamer van Hasselt heeft dinsdag de verlenging van de aanhouding van Robby F. bevestigd. Robby F. is de vriend van de overleden Ann Vervoort, voormalige zangeres van Milc Inc.De man uit Houthalen-Oost wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van Vervoort. Vervoort stierf op 23 april. Uit de autopsie bleek dat de 33-jarige vrouw, die werd aangetroffen in haar woning in Houthalen, in haar eigen braaksel gestikt is. Mogelijk zou dit een gevolg zijn van druggebruik.
Op bevel van de onderzoeksrechter werd de vriend van Vervoort eind april aangehouden. Hij bevindt zich momenteel in de gevangenis van Hasselt. De raadkamer verlengde de aanhouding van F. wegens inbreuken op de drugswet. (bron: hbvl)
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hannelore Desmet staat er weer!
Klik op de afbeelding om de link te volgen Atletiekster Hannelore Desmet uit onze gemeente behoort tot de top in België, zeker op vlak van hoogspringen. Dat onderschreef deze minzame jongedame uit onze gemeente het voorbije weekend opnieuw in Lier. Daar vond het Belgisch Kampioenschap hoogspringen plaats.
En Hannelore deed wat van haar verwacht werd. Met een sprong over 1.81 meter werd Hannelore Belgisch kampioen bij de vrouwen. Proficiat Hannelore!
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voetbalinitiatie Summer Soccer.
Klik op de afbeelding om de link te volgen Van 2 juni tot 30 juni vindt in onze gemeente het voetbalproject 'Summer Soccer' plaats. Summer Soccer laat kinderen van alle wijken in onze gemeente sporten door voetbal- en coördinatietrainingen te volgen. In deze organisatie staat het groepsgevoel centraal. Summer Soccer wordt begeleid door de gediplomeerde trainers Nils Coppen, Ahmed Gueroui en Dario Antico. Bovendien zijn er gastclinics van bekende voetballers! Jongeren uit de gemeente van 9 tot en met 15 jaar zijn welkom. 'Summer Soccer' vindt plaats op het voetbalveld Berkenveld in de Saviostraat in Meulenberg. Summer Soccer start op 2 juni. Er is elke woensdag een training van 18 - 20 uur en elke zaterdag van 14 - 16 uur.

Deelnemen kost 1 euro per training. Iedere deelnemer wordt verzekerd via ISB-verzekering. Maximum 50 deelnemers per training. De eerste 50 inschrijvingen krijgen een voetbal! Inschrijven kan tot en met 26 mei bij Grazia Calcagnile: gsm 0498 93 68 52 of 011 890 739, graziacalcagnile@houthalen-helchteren.be. Als je inschrijft via mail vermeld dan je naam, adres en geboortedatum.

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
24-05-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zware brand vernielt twee caravans op Molenheide.
Klik op de afbeelding om de link te volgen Op het recreatie-en verblijfspark Molenheide in Houthalen-Helchteren zijn maandagmiddag twee caravans en twee kleine opslagruimtes volledig uitgebrand. Over de oorzaak van de brand bestaat nog geen duidelijkheid. Vermoedelijk was het vuur van een barbecue van de caravanbewoners, die ‘s middags weer naar huis keerden, niet volledig gedoofd. De brandweer van Genk was snel ter plaatse en kreeg het vuur ook meteen onder controle. Even was er een explosie. Die werd vermoedelijk veroorzaakt door een kleine gasfles die in één van de caravans aanwezig was. Er zijn geen gewonden. (foto hbvl)
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lezers van onze website zijn tegen het nieuwe, dure gemeentehuis.

Het gemeentebestuur plant de bouw van een gloednieuw Administratief Centrum. Het futuristisch plan oogt mooi, maar heeft een vrij hoog prijskaartje. Reden genoeg vonden wij, om even aan onze lezers van de website te vragen wat zij van dit plan vinden.
En die vraag sloeg blijkbaar aan...
Maar liefst 369 unieke bezoekers brachten de voorbije weken hun stem uit.

Op de vraag "Vindt u het goed dat er een nieuw administratief centrum komt, dat 37 miljoen euro kost?" antwoordde 342 lezers 'neen'. Slechts 27 lezers vinden de bouw van dit complex een goede zaak.
Met 93% tegen en 7% voor dit prijskaartje, mag het duidelijk zijn dat de inwoners van Houthalen-Helchteren dit dure plan niet genegen zijn...

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Poll van de maand.
Met de verkiezingen die er op 13 juni ek. aankomen, is het altijd leuk om eens te polsen wat u als inwoner van Houthalen-Helchteren van plan bent. Vandaar onze nieuwe pollvraag: Op welke partij stemt u op 13 juni voor de kamerverkiezingen?

U kan enerzijds uw stem uitbrengen, en indien u dat wenst kan u ons ook laten weten waarom u op die partij stemt. Wat spreekt u in hen aan? U kan uw mening kenbaar maken, door hieronder op 'reactie' te klikken. Uw reactie verschijnt dan in de linkerbalk. De poll vindt u in de rechterbalk.
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
>> Reageer (0)
23-05-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Feestweekend in Houthalen-Helchteren.
Het verlengd weekend van Pinksteren is traditioneel een hoogdag voor het wijkleven in onze gemeente. In Helchteren-centrum is het kermis en daarbij horen tal van nevenactiviteiten. Zo was er op zaterdag het wielergebeuren 'Cycling 4 Helchteren'. Onder een stralende zon genoten honderden toeschouwers van de verschillende wielerwedstrijden. Lokale handbiker Bert La Lau was een tevreden man. Hij kon met zijn team van medewerkers en vrijwilligers terugkijken op onder meer een bijzonder geslaagde handbikerace met een groot deelnemersveld. Bert bracht het er zelf natuurlijk prima van af. Heel het evenement was tot in de puntjes georganiseerd. Puik. Graag geven we ook nog even mee dat Gert Claes uit Hamont de wedstrijd voor de eliterenners zonder contract won.
Ook in Houthalen-Oost is het kermis. Het centrum van deze wijk bruist dezer dagen dan ook van het leven. Het was zaterdagavond lekker druk op de terrassen en op de gelegenheidsbarbecue. Ook daar zal ongetwijfeld het mooie weer voor iets tussen zitten. De ambiance was alvast opperbest. Ook het vuurwerk dat door de lokale middenstandsvereniging wordt ondersteund, mocht er zijn.
Op maandag vindt trouwens in Houthalen-Oost de jaarmarkt plaats, en dat van 15.00 tot 19.00 uur. Met de weersvoorspellingen die voor maandag nog prima zijn, belooft ook dat een topdag te worden.
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
>> Reageer (0)
22-05-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bewoners Souwstraat zijn het grondig beu.
Al jaren zijn de bewoners van de Souwstraat, een verbindingsweg tussen de Grote Baan en de Koolmijnlaan in Houthalen-Centrum vragende partij voor ingrepen in hun straat. De kleine Souwstraat wordt nu door vrachtwagens, auto's en bussen te pas en te onpas gebruikt als sluipweg tussen beide grote wegen. En dat brengt niet alleen overlast met zich mee, ook de veiligheid op de straat komt hiermee in het gedrang. De Souwstraat is immers niet uitgerust om zoveel verkeer te kunnen slikken.

Al jaren klagen de buurtbewoners over deze situatie. Het probleem werd er ook al meermaals aangekaart bij het gemeentebestuur die al even vaak oplossingen beloofde. Echter, tot op de dag van vandaag is het enige wat het gemeentebestuur deed, het plaatsen van enkele paaltjes om het verkeer te ontmoedigen. 

"Die belachelijke oplossing helt niets" beweren de buurtbewoners. "We zijn het dan ook beu dat er naar ons niet geluisterd wordt, en vooral dat men na al die jaren nog steeds niet ingrijpt. Het lijkt wel of de Souwstraat niet bij Houthalen-Helchteren hoort.." klinkt het misnoegd.
Om die misnoegdheid extra in de verf te zetten, plaatsten de inwoners van de Souwstraat allemaal een 'te koop'-bordje in hun tuin. Met deze actie willen ze hun vraag naar een veilige en leefbare straat kracht bijzetten. 

Op de gemeentereaad van 27 mei zal de CD&V het punt opnieuw op de agenda plaatsen. "Voor de zoveelste keer zal er een snelle oplossing gevraagd worden aan het gemeentebestuur. Benieuwd of we nu wel gehoor krijgen. We willen ook niet meer wachten tot de omleidingsweg er mogelijk komt. In dat scenario wordt de Souwstraat waarschijnlijk afgesloten en zal er sowieso minder verkeer zijn op de Grote Baan. Neen, wij willen nu meteen actie, vooraleer de overlast nog toeneemt of er opnieuw een ernstig ongeval gebeurt. In het verleden gebeurden hier immers al tal van ongevallen" klinkt het bij de boze buurtbewoners.

Het lijkt er dus sterk op dat er voor de derde maand op rij een dossier met ontevreden inwoners op de gemeenteraad zal besproken worden. De bewoners van de Souwstraat zijn alvast benieuwd naar de antwoorden.
 
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Turners van Olympia Houthalen presteren beresterk!
Afgelopen zaterdag werden in Mechelen de Belgische turnkampioenschappen georganiseerd. Onder de deelnemers ook een aantal gymnasten van de Houthalense turnkring Olympia. En die delegatie heeft het uitermate schitterend gedaan. Thomas Neuteleers won bij de junioren en Jonathan Vrolix bij de beloften. Gefeliciteerd!
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
21-05-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cycling 4 Helchteren.
Klik op de afbeelding om de link te volgen

In Helchteren belooft het pinksterweekend niet alleen een zonnig maar ook een erg sportief weekend te worden. Op zaterdag 22 mei kan je in het centrum van Helchteren terecht voor de 4de pinkstertrofee. Dit is een reeks wielerwedstrijden die op een gezellige manier en met veel ambiance wordt georganiseerd.



Het programma ziet er als volgt uit:
-- 14 uur: handbikewedstrijd voor renners met een beperking: wedstrijd van 1 uur
-- 15.30 uur: Beloften: wedstrijd over 120 km of 27 ronden van 4,4 km met deelname van verschillende plaatselijke renners
-- 19 uur: koers voor alle fietsliefhebbers uit Houthalen-Helchteren (vanaf 18 jaar, zonder licentie)

De start en finish is voorzien in de Kerkstraat aan de fanfarezaal. Er is doorlopend animatie met een djembégroep, clownerie,... Meer info: www.cycling4helchteren.be.

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (6 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zomerkapsel voor schaapjes.
Nu de zomer zijn intrede stilaan doet, verdienen de schapen ook een fikse kapbeurt. Aanstaande zondag 23 mei kan je dat live meemaken aan het bezoekerscentrum van Limburgs Landschap op domein Hengelhoef. Jos Smeers is kapper (of schaapscheerder) van dienst. Vanaf 14.00 uur ronkt de tondeuze...


0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
19-05-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Inspireerde Toon Hermans jou...

Toon Hermans voorstellen, is onbegonnen werk. Deze veelzijdige humorvolle Nederlander werd jarenlang geroemd als cabaretier, zanger en conferencier. Hij raakte wereldbekend met zijn eigen taalcreaties waarvan ‘poelifinario’ ongetwijfeld de meest bekende is.  CC Casino biedt artiesten wiens werk gebaseerd is op het werk van Toon Hermans een unieke kans. Meld je aan op cultuur@houthalen-helchteren.be en breng jouw werk eind juni op een internationaal podium in Sittard tijdens het evenement TOON 2010. Twee artiesten worden bovendien uitgenodigd om hun werk te tonen op het Internationaal Lachfestival.

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
>> Reageer (0)
18-05-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Congres over afval in Molenheide.
Over het systeem van afval opgraven, recycleren en er energie mee opwekken dat Machiels wil toepassen op het Remostort, komt in oktober een congres in Molenheide. Dat krijgt 200.000 euro Europees geld.

In 2008 hebben Machiels, Universiteit Hasselt, KU Leuven, Vito en Hogeschool Universiteit Brussel het Enhanced Landfill Mining consortium opgezet. Ze willen aantonen dat je het afval uit stortplaatsen kan hergebruiken. "We hebben al een paar tests gedaan op Remo", zegt Ben Laenen, onderzoeker bij Vito. "We hebben afval opgegraven om te zien of we het kunnen recycleren en of we er ook energie uit kunnen halen. Technisch is dat in elk geval haalbaar." Ook de plasmatechniek die Machiels wil toepassen, wordt onderzocht. In een plasma-oven wordt afval bij hoge temperatuur verglaasd. Volgens afvalintercommunale Bionerga een weinig betrouwbaar systeem. "De techniek op zich werkt wel, maar we bekijken ook of die wel efficiënt is."

De Universiteit Hasselt bestudeert of dat economisch haalbaar is. "Ja, maar alles hangt af van een aantal zaken zoals bijvoorbeeld groene-stroomcertificaten, emissierechten, verbrandingscapaciteit en de prijs van de grondstoffen", zegt Steven Van Passel van de Universiteit Hasselt.

Het consortium krijgt 200.000 euro Europese steun, Machiels betaalt 225.000 euro, het Vlaams Energieagentschap 75.000 euro. (bron: hbvl)
0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TV Houthalen-Helchteren van start.
Onze TV is een project waarbij filmpjes over de gemeente te zien zullen zijn voor eenieder. De filmpjes worden voor en door de inwoners gemaakt en brengen een overzicht van het reilen en zeilen in de gemeente.
Nu de videostormloop bij Onze TV onder controle is en de systemen weer normaal draaien, kunnen de eerste lokale kanalen van start gaan.
Houthalen-Helchteren en Schilde hebben de eer om de spits af te bijten!

Kijken kan vanaf nu op kanaal 408 van Telenet Digital TV!

Na een druk op de rode knop, kom je bij Onze TV Houthalen-Helchteren terecht. Daar kan je naar hartelust en volledig gratis video’s over het reilen en zeilen in Houthalen-Helchteren bekijken. Kijk elke dag en blijf op de hoogte van de laatste nieuwe filmpjes!
Heb je geen digitale tv? Dan kan je ook kijken via www.onzetv.be/kijken.  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op dinsdag 1 juni zijn de gemeentediensten dicht.

Op dinsdag 1 juni organiseert het gemeentebestuur een sportdag voor alle gemeentepersoneel.
Bijgevolg zullen volgende diensten gesloten zijn:

- gemeentehuis
- bibliotheek
- sporthallen (zowel overdag als 's avonds)
- culturele centra
- technische dienst en containerpark

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
>> Reageer (0)
17-05-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Volledige oppositie op één lijn: "Wij willen iedereen waarschuwen voor NAC2012"

Oppositie stelt bouw en financiering NAC 2012 in vraag.

 

“Wij wensen een debat ten gronde met alle democratisch verkozen gemeente- en OCMW-raadsleden, een correct beeld van de financiering en een juist bouwplan.  Dit is een té belangrijk dossier voor Houthalen-Helchteren. We willen geen financiële catastrofe”

 

In Houthalen-Helchteren hebben alle oppositiepartijen grote bedenkingen bij het plan dat de Regenboogcoalitie heeft rond de bouw van een Nieuw Administratief Centrum. Omdat de leden van de oppositie gelijklopende bedenkingen en bezwaren hebben, vonden ze het een goed idee om deze gezamenlijk te uiten. Op die manier willen de oppositiepartijen aan de bevolking de belangrijkheid en de financiële impact van dit gemeentelijke dossier duidelijk maken. “De goed-nieuwsshow die nu door het gemeentebestuur rond het NAC 2012 wordt opgehangen, is niet correct” klinkt het bij de oppositie.

 

In het kader van de plannen die het gemeentebestuur heeft omtrent het NAC 2012 uiten de oppositiepartijen volgende bemerkingen:

 

Financieel scenario is niet realistisch

De opstellers van het financieel scenario omtrent de bouw van het NAC 2012 hebben in hun financiële planning een aantal opportuniteiten opgenomen die in deze financiële planning niet relevant zijn. 

De oppositie stelt zich bij de vertrekbasis al vragen. Er is geen ander scenario bestudeerd. Hier waren nochtans mogelijkheden: een renovatie met uitbreiding van het bestaande gebouw, het gebruik van het voormalige mijngebouw,… Men kiest nu zonder omkijken voor het duurste, meest futuristische complex, zonder dat daarover een democratisch debat is gevoerd.

In dit plan vertrekt men bovendien van een bouwoppervlakte van 9020 m². Dit zou neerkomen op een te financieren bouwkost van 26.861.510 euro.

Men gaat hierbij onder meer uit van een implementatie van Kinderdagverblijf De Sijsjes. De oppositie stelt zich vragen bij de centralisatie van de kinderopvanginitiatieven. Bovendien wordt de vraag gesteld waarom de plannen die er reeds zijn om De Sijsjes uit te breiden op de Herebaan-Oost, weggeveegd worden.

 

Daarnaast bouwt men een financiële bodem op een aantal speculatieve cijfers. Zo spreken de opstellers van het financieel plan over een opgebouwde reserve van 4.200.000 euro specifiek bedoeld voor het NAC. Dit is niet correct. Het gaat hier over een financiële reserve voor het gemeentelijk beleid. De oppositie is dan ook niet te spreken over het feit dat de Regenboogcoalitie voor de bouw van dit NAC de financiële reserves van de gemeente geheel wil opgebruiken. Dit laat geen beleidsruimte meer open voor de toekomstige generatie.

In de financiële planning zal het reservefonds van de gemeente (die in 2008 nog 10 miljoen bedroeg) volledig uitgeput zijn. De oppositie vraagt zich af of men in de toekomst deze reservepot terug wil aanvullen en op welke wijze men dat wil doen.

 

Hoe hoge leningslast dragen?

Wanneer men het financieel plaatje voor de bouw van dit NAC 2012 bekijkt, dan worden volgende zaken geconstateerd:

Men realiseert de bouw van dit NAC 2012 door het aangaan van een lening ten bedrage van 20.561.510 euro. Deze lening wordt op 30 jaar afgesloten, tegen een intrest van 3,74 %. Concreet betekent dat jaarlijks een aflossing van 1.151.445 euro. De financiële planning maakt echter niet duidelijk of het hier om een vaste intrestvoet gaat, welke financiële instelling deze overeenkomst kan en wil aangaan en wat de leningsrisico’s zijn. De oppositie vraagt dan ook duidelijkheid en zekerheden omtrent de leningsformule.

 

Welke investerings- en beleidsruimte rest er nog na 2012?

Het lijkt een domme vraag, maar dat is het niet. Wie het financieel scenario bekijkt, ontdekt dat het gemeentebestuur het gigantische risico neemt om alle financiële reserves uit te putten voor de bouw van dit prestigeproject. De gemeentelijke schuldenlast verdubbelt, daar waar elke andere gemeente deze net probeert af te bouwen. Bovendien is het reservefonds volledig leeggeroofd. Welke beleidsruimte en investeringsruimte rest nog na de bouw van dit NAC 2012? Het enige antwoord wat hierop komt, is dat men de valorisaties van huidige gemeentelijke eigendommen hierin wil inschakelen. Met andere woorden: indien er financiële beleidsruimte nodig is, zal de financiering ervan komen uit de verkoop van gemeentelijke eigendommen. De waarde van deze eigendommen is geschat, doch de realiteit wijkt hier vaak van af. Welke garanties kan het gemeentebestuur geven om aan te tonen dat er na NAC 2012 nog financiële beleidsruimte is. Of komt die ruimte er alleen maar als er bijkomende belastingen worden geïnd?

 

Wat met eventuele meerkosten?

Ondervinding en gezond verstand leert dat de raming van de kostprijs van een bouwproject erg kan verschillen van de uiteindelijke kostprijs. De oppositie vraagt dan ook een bijkomend financieel scenario als zich dit voordoet. Dienen de valorisaties van patrimonium om dit euvel mogelijk op te vangen (en verdwijnt daardoor extra beleidsruimte) of gaat men dan bijkomende leningen aan?

 

Waar blijven de subsidies?

Wie een overheidsgebouw neerpoot, kan hierbij vaak rekenen op overheidsubsidies. In het financieel scenario wordt voor 500.000 euro subsidies voorzien aan de inkomstenzijde. Vanwaar komt deze raming? Is er maximale benutting van subsidiemogelijkheden? De oppositie stelt van niet. Indien bouwonderdelen door de betrokken diensten zelf worden gerealiseerd, zijn er veel meer subsidiemogelijkheden dan in dit scenario voorzien. Wanneer bijvoorbeeld het OCMW zelf optreedt als bouwheer voor hun specifiek onderdeel, dan kunnen meer subsidie-inkomsten gegenereerd worden. Kan het gemeentebestuur aantonen dat het maximaal scenario omtrent het binnenhalen van subsidies gevolgd is? 

 

Opportuniteiten zijn geen zekerheden.

Bij de financiële planning spreekt het gemeentebestuur van een aantal besparingselementen die financiële ‘winst’ opleveren. Zo rekent men op een afslanking van het personeel met in totaal 23 equivalenten. Op korte termijn levert dit een besparing op, maar op langere termijn is dat onzeker. Niemand kan immers toekomstige noden en behoeften op gemeentelijk beleidsvlak inschalen op een periode van 30 jaar: Nochtans houdt men er in dit scenario rekening mee over deze hele periode. Daar schuilt dus een gevaar in. Daarnaast wil de oppositie de oefening zien waaruit blijkt dat men deze sanering kan doorvoeren zonder aan de dienstverleningskwaliteit te raken. Deze oefening is nog niet gemaakt, dus deze stelling is louter hypothetisch en een financieringsplan onwaardig. Deze redenering geldt evenzo voor de besparingen op energie door samenaankoop. Bovendien, in welk nieuw scenario men het NAC ook zal bekijken, beide facetten kunnen altijd doorgevoerd worden.


De oppositie wil dan ook dat het plan rond het NAC 2012 ten gronde wordt bekeken en geanalyseerd binnen de context van de betrokken partijen: zijnde de gemeenteraad en de OCMW-raad. Deze studieronde is nodig en wordt onderschreven:

-- omdat de inwoners van onze gemeente geen vragende partij zijn voor een groots nieuw gemeentelijk complex
-- omdat veel gemeentelijke diensten recent verhuisd zijn en niet staan te springen om opnieuw te verhuizen
-- omdat de financiële toestand van onze gemeentekas niet rooskleurig is, moeten er maximale subsidiemogelijkheden worden onderzocht en binnengehaald. Dit vraagt tijd.
--
omdat er waarborgen moeten gezocht worden zodat de uiteindelijke kostprijs van het NAC onder controle blijft

 

De oppositie nodigt zowel het gemeentebestuur als de leden van het AGB uit tot een open dialoog omtrent dit dossier. Dit ten behoeve van de toekomst van de gemeente Houthalen-Helchteren.

 

Deze stelling wordt onderschreven door :

 

CD&V-fractie Houthalen-Helchteren

S&D –fractie Houthalen-Helchteren

Vlaams Belang –fractie Houthalen-Helchteren

Onfhankelijken John Vrancken en Jean-Pierre Mantels

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (8 Stemmen)
>> Reageer (0)


Foto
Beste lezer,
welkom op deze blog waar je dagelijks nieuws uit onze gemeente vindt. Zelf iets te melden, geef me een seintje!
Groeten,
Stijn Van Dingenen
E-mail mij

Volg het nieuws van Houthalen-Helchteren ook op facebook:

Inhoud blog
  • 32ste tentoonstelling van rashoenderclub Het Scharrelhoen
  • Infosessie over elektrische voertuigen in Greenville
  • Rommelmarkt op Kelchterhoef
  • Arrestaties in drugsonderzoek
  • Volks landbouwgebeuren op 't Sonnis
  • Integratie-ambtenaar moet inbedding asielzoekers in woonbuurt verbeteren
  • Misschien is judo wel joúw sport!
  • Gemeente schenkt 1000 euro aan vzw Chautaara
  • Heide stilaan op zijn mooist
  • Slachtbonnen zullen 5 euro kosten
    Foto
    Rondvraag / Poll
    Vindt u dat er een tijdelijke brug moet komen aan het kruispunt Grote Baan - Koolmijnlaan?
    ja
    neen
    Bekijk resultaat

    Laatste commentaren
  • offerschande (Equal)
        op Biedt nieuwe slachtinrichting oplossing voor offerfeest?
  • integratie-ambtenaar (Oma)
        op Integratie-ambtenaar moet inbedding asielzoekers in woonbuurt verbeteren
  • aquagym (zwemles)
        op Aquagym
  • een eigen kijk op kosten (schaapjesteller)
        op Biedt nieuwe slachtinrichting oplossing voor offerfeest?
  • {TITEL_VRIJE_ZONE}
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Hieronder vindt u interessante webadressen uit onze gemeente:


    http://users.telenet.be/jww  
    www.actiefww.com  
    www.avthouthalen.be

    www.bc-helchteren.be

    www.bchouthalen2000.be
    www.bennewed.be

    www.broederkring.be

    www.chirohelchteren.be

    www.chirohelchteren.org

    www.cosimo.be/Meulenberg 

    www.danzav.centerrall.com

    www.dbchouthalen.be

    www.debiekorf.be

    www.delijn.be

    www.denoordzuid.be

    www.diabolichell.be

    www.donboscohelchteren.be

    www.doopie.be 

    www.dropshot.be

    www.fchelson.be

    www.fphouthalen-genk.be

    www.gezinsbond-helchteren.be

    www.groenhouthalen-helchteren.be

    www.gr5wandelaarshelchteren.be
    www.helchterenvv.be

    www.hengelhoef.net
    www.khhoeverheidegalmlillo.be

    www.home.scarlet.be/albert.vandijck

    www.hondenschoolderoedel.be

    www.houthalen-helchteren.be

    www.houthalen-helchteren.cdenv.be
    www.houthalen-helchteren.davidsfonds.be 

    www.houthalensracingteam.be
    www.hvchelchteren.be  

    www.illusio.be

    www.infogids-online.be

    www.jckreasa.be

    www.jeugdhuisthebassment.be

    www.kelchterhoef.be

    www.kreasa.be

    www.ksjhouthalen.be

    www.kwbhelchteren.be

    www.lachfestival.be

    www.lgcc.be
    www.limburgadembenemend.be

    www.mish-mash.be

    www.molenheide.be

    www.mrk-houthalen.be

    www.oc76.be

    www.parkfc.be

    www.poppunt.be

    www.rimo.be

    www.rotary-houthalen.be

    www.schooldeschakel.be

    www.sdhh.be
    www.selishouthalen.be

    www.terdolenfietshappening.be

    www.tvl.be

    www.userstelenet.be/
    ttcpalethouthalen
      
    www.villabasta.be

    www.vlabus.be
    www.wschelchteren.be

    http://www.hhoost.be/
    wijkvereniging/

    Het adres van uw vereniging of organisatie staat er nog niet bij? Geef het ons door en wij voegen het toe.

    Zoeken in blog

    Archief per maand
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 09-2005
    Startpagina !
    Blog als favoriet !
    Een interessant adres?
    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs