Houthalen-Helchteren bruist! Uw gemeente in woord en beeld!
02-03-2015
Gemeentebestuur installeert extra huurwaarborg voor De Plas en beperkt aantal events
Maximum zes grote evenementen aan De Plas
Het gemeentebestuur gaat het aantal grotere evenementen aan recreatiegebied De Plas inperken. Dat werd duidelijk tijdens de voorbije gemeenteraad. Op de raad werd een nieuw reglement voorgelegd waarbij organisatoren van grotere evenementen op dit terrein een hogere huurwaarborg dienen te storten. Deze hogere waarborg - 1.000 euro per evenement - wordt vooral als drukkingsmiddel gebruikt opdat de organisatoren de terreinen netjes zouden achterlaten na hun evenement. De afvalopruiming liep in het verleden al eens mis, met deze waarborg wil het bestuur dit voorkomen en moeten organisatoren het terrein netjes opgeruimd opleveren vooraleer de borg wordt vrijgegeven.
Opvallend was dat in het reglement duidelijk gestipuleerd staat dat er jaarlijks maar zes grotere evenementen mogen doorgaan op dit terrein. Vijf van deze evenementen staan al met naam ingevuld: het clubevenement van de Free Outlaw Vanners en de Kawa Z Club, de strandfuif van Chiro Meulenberg, de veldrit van WTC Hoevereinde en het muziekgebeuren Extrema Outdoor. Naast deze vijf 'vaste' evenementen kan er nog slechts 1 bijkomend evenement worden toegelaten.
Afgelopen zaterdag organiseerde het gloednieuwe Lucerna College een gezellige opendeurdag. Bezoekers waren welkom om het scholencomplex te ontdekken, maar uiteraard werd van de gelegenheid ook gebruik gemaakt om de onderwijsaanpak toe te lichten. Inspirerend en verhelderend...
Zowat alle vaklokalen konden bezocht worden. Telkens stond een enthousiaste leerkracht paraat om de bezoekers tekst en uitleg te verschaffen. En het moet gezegd: het scholencomplex oogt niet enkel knap en modern, ook de onderwijsaanpak verrast op een positieve manier. De school is uitgerust met de modernste technieken, gaande van smartboards tot een filmzaal, goed uitgeruste vaklokalen en labo's en een knappe sporthal. Het is een doordacht concept waarin de onderwijsvisie van het gemeenschapsonderwijs onderdak vindt.
Echter, opvallend, naast het knappe complex herbergt het Lucerna College nog een grote troef, met name een erg enthousiast lerarenkorps. Het was knap om te ontdekken met welke passie de leerkrachten spreken over 'hun school', veelal jonge Vlaamse leerkrachten. Een tof team dat niet te beroerd is om naast de reguliere lesopdrachten ook de handen uit de mouwen te steken na de uren, voor de school maar vooral voor de leerlingen.
Conclusie van de dag: het Lucerna College heeft zijn plaats in het onderwijsaanbod in Houthalen-Helchteren. Het is een meerwaarde in ons lokaal scholenaanbod. Een school met een groot groeipotentieel, een school om te ontdekken.
Nog tot en met 20 maart kunnen 45-plussers zich bij elke apotheker in de gemeente laten screenen op diabetes. Elke apotheek beschikt over eenvoudige testjes waarbij je met een kleine vingerprik het onderzoek naar diabetes uitvoert. Enkele minuten na je prik heb je al het resultaat. Op basis van dit resultaat kan je aan je apotheker raad vragen over jouw situatie en uiteraard kan je met de resultaten in dialoog gaan met je eigen huisarts.
De diabetesscreening is een pilootproject dat loopt in onze gemeente op initiatief van het Koninklijk Apothekers Verbond met de steun van het Vlaams Agentschap voor Innovatie door Wetenschap en Techniek, in samenwerking met de Universiteit Hasselt, Multi Value en Verno Scientifico.
Meer info vind je op www.takingcare.be.
Deelnemende apotheken:
Apotheek Collys Grote Baan 409 3530 Helchteren 011 521557 ma. - vrij.: 9-12u en 13.30-19u
Bij monde van raadslid Peter Timmermans vroeg N-VA op de voorbije gemeenteraad zich af of de Tazzari Zero van het gemeentebestuur nog gebruikt wordt. "Ik zie dit elektrische wagentje immers steevast op zijn parkeerplek in de kelder staan", aldus Timmermans. "Wat is er aan de hand met het voertuig, wordt het niet meer gebruikt of zijn er technische problemen mee gemoeid?"
De vraag van Timmermans bleek terecht. Het voertuig staat inderdaad al een hele poos uitgeteld aan de kant. Het wagentje werd in 2010 met veel bombarie aangekondigd als dé duurzame oplossing voor het gemeentepersoneel wanneer ze kleinere verplaatsingen moesten doen doorheen de gemeente. Het elektrisch wagentje werd in Italië opgehaald en gold als uithangbord voor de duurzame cleantechgedachte die Houthalen-Helchteren wilde uitdragen. In totaal kostte het voertuig net geen 24.000 euro, van de Vlaamse overheid ontving het bestuur hierbij 6.600 euro subsidies.
"Maar al vrij snel kampten we met technische problemen", aldus huidig schepen van Milieu Muhammet Oktay. "Heel regelmatig doken er mankementen op die door de leverancier of een concessiehouder van de Tazzari Zero dienden opgelost te worden. Bijkomend probleem was dat verschillende concessiehouders het merk afstootten waardoor we al diverse garagisten nodig hadden om elk opduikend probleem te verhelpen. Het voorbije jaar kregen we een aantal problemen echter niet meer opgelost, onder meer de noodstop van het voertuig werkt niet. Daardoor is verder gebruik van de Tazzari Zero op dit moment niet meer mogelijk. De wagen staat nu inderdaad stil op zijn parkeerplek. Erg jammer. Vermoedelijk betalen we met de Tazzari de tol voor de pioniersrol die we met deze aankoop wilden dragen."
Gemeentebestuur zoekt nieuwe bestemming voor wijkkerk
Verdwijnt kerkje van Sonnis?
Op de gemeenteraadszitting van februari stelde het gemeentebestuur het kerkenplan voor. Dit plan brengt in beeld welke toekomst het bestuur, in overleg met de kerkfabriek, voor ogen heeft met de kerken in de gemeente. Voor het merendeel van de kerken zal er de komende jaren weinig of niets veranderen. Enkel voor de kerk in Laak en het wijkkerkje in Sonnis wordt naar oplossingen gezocht.
De kerk in Laak zal in de toekomst mogelijk worden opengesteld voor niet-liturgische invullingen. Het bestuur gaat bekijken welke mogelijkheden zich hier voordoen, in overleg met potentieel geïnteresseerde (private) partners. Het is momenteel dan ook nog vrij onduidelijk welke toekomst zich rond deze kerk zal ontspinnen.
Voor het wijkkerkje in Sonnis zijn die toekomstplannen duidelijker. Het kerkje zal in de toekomst geen dienst meer doen. Gelet op de beperkte huidige invulling maar ook gelet op de bouwfysische toestand van het kerkje wordt het in de nabije toekomst afgestoten. Het bestuur gaat op zoek naar een nieuwe bestemming voor het gebouw of de gronden waarop het staat.
Aanstaande zondag houdt het Inspirocollege, Campus Filip Neri een opendeurdag. De opendeurdag richt zich naar de leerlingen van het 1° tem 6° jaar secundair onderwijs. Naast een beeld van het onderwijsaanbod, wordt er aandacht besteed aan pedagogische hulpmiddelen, het zorgbeleid van de school, Voor leerlingen die dit willen, wordt er ook een zoekwedstrijd georganiseerd waarbij tal van boeken kunnen gewonnen worden. De opendeurdag vindt plaats tussen 14 en 18 uur. Iedereen is er welkom.
Woensdagnacht werd een 32-jarige man in de Hoolvenstraat voor zijn woning overvallen. Het slachtoffer, een horeca-uitbater, was onderweg naar huis met de dagopbrengsten van zijn zaak toen hij verrast werd door 2 mannen. Dat gebeurde vlakbij zijn woning. Het kwam tot een schermutseling waarbij de zak met de dagopbrengsten scheurde. De daders namen daarop zonder buit de benen. Politie MidLim stelt een onderzoek in.
Voor het tweede jaar op rij mag Yaro Van Delsen uit onze gemeente zich Belgisch Kampioen badminton noemen. Afgelopen zondag speelde Yaro een heel knappe finalewedstrijd. Bij de jongens -13 jaar wist hij zonder enig setverlies de titel binnen te halen. Een heel knappe prestatie van deze jonge Houthalenaar. Nu volgt een korte rustperiode. Nadien zal Yaro samen met zijn broer Iljo die ook op hoog niveau aan badminton doet, deelnemen aan een aantal internationale toptornooien in binnen- en buitenland. De sportieve toekomst van Yaro ziet er dus goed uit...
Sociale woonmaatschappij Kempisch Tehuis kreeg afgelopen maandag in Brussel de beste-praktijkprijs 2015 uit handen
van minister Homans voor het project Ik en mijn sociale huisvestingsmaatschappij, een
voorbeeldproject in de sector op vlak van bewonersparticipatie.
Sinds 2008 werkt Kempisch Tehuis, samen met RIMO Limburg , aan dit project. Centraal staat
een goede communicatie tussen de huurders en Kempisch Tehuis, een goede dienstverlening
en een kwaliteitstoename van het wonen in ruime zin.
De aanleiding voor de start van het project was een bevraging van de huurders. Dergelijke
bevragingen vormen de basis om te komen tot inzichten die ervaring gebonden zijn en kunnen
leiden tot creatieve oplossingen.
Uit de samenwerking tussen RIMO Limburg en de sociale huisvestingsmaatschappij (SHM) is
de focusgroep van Lommelse huurders ontstaan, die nadenkt over themas zoals het ideale
renovatieproces, de schriftelijke communicatie, de website en geven suggesties aan Kempisch
Tehuis om de leesbaarheid van brieven en folders te verbeteren.
Het project met RIMO Limburg te Lommel Ik en mijn sociale huisvestingsmaatschappij wordt
beschouwd als een leerproject voor Limburg. Ervaringen worden uitgewisseld op het
Woonplatform Limburg. Kempisch Tehuis wil een voortrekkersrol spelen op het vlak van
bewonersparticipatie.
Ondertussen zit Kempisch Tehuis, dat gehuisvest is in onze gemeente, niet stil en werd het proefproject in Lommel uitgebreid naar
de rest van het werkgebied. Kempisch Tehuis heeft ook in Houthalen-Helchteren heel wat woonvoorzieningen. De komende maanden organiseert Kempisch Tehuis her en der
bewonersvergaderingen om de mening van haar huurders te kennen en concrete stappen te
nemen naar een betere communicatie en creatieve oplossingen voor problemen.
Ontdek de nieuwste school in de Huidevettersstraat
Opendeurdag Lucerna College
Aanstaande zaterdag 28 februari is iedereen welkom om de nieuwe school van het Lucerna College in de Huidevetterstraat te ontdekken. De school organiseert dan een opendeurdag. Bezoekers kunnen er niet enkel met het gebouw kennismaken, ook de nieuwste technologische, pedagogische en didactische snufjes worden voorgesteld. Het spreekt voor zich dat bezoekers ook een beeld krijgen van het onderwijsaanbod van de school. Bezoekers die willen, kunnen deelnemen aan een leuke kennistest...
Je kan de school bezoeken op 28 februari van 13 tot 18 uur. Iedereen is er welkom.
Minister Vandeurzen zakt af voor opening Huis van het Kind
Officiële opening 'Huis van het Kind'
In Houthalen-Helchteren bestaan veel initiatieven waar (aanstaande) ouders, kinderen en
jongeren, en professionelen terecht kunnen voor informatie en advies over opvoeding,
gezinsondersteuning, kinderopvang, jeugdhulpverlening, vrijetijdsbesteding voor kinderen
en jongeren,
Met het gloednieuwe Huis van het Kind dat afgelopen zaterdag officieel werd geopend, wil het lokaal bestuur op een laagdrempelige manier
al deze initiatieven beter op mekaar afstemmen, de samenwerking tussen alle partners
bevorderen en gebruikersparticipatie stimuleren.
Door deze geïntegreerde aanpak is het Huis van het Kind ook een belangrijke versterking in
de strijd tegen kinderarmoede.
In het Huis van het Kind richten we onze aandacht op:
o het inzetten op ontmoeting,
o het aanbieden van groepswerk,
o het voorzien in laagdrempelige individuele ondersteuning,
o het organiseren van een onthaal- en informatiepunt.
Praktisch opende op 5 januari het Huis van het Kind met het kinderdagverblijf De Sijsjes zijn
deuren al voor het jonge volkje.
Het voormalige gebouw aan de Herebaan-Oost voldeed niet meer volledig aan de normen
van Kind en Gezin. Midden 2008 koos het OCMW-bestuur al voor de oprichting van een vervangingsnieuwbouw.
Met de komst van het NAC kon het kinderdagverblijf inschuiven in de staart. Met de nieuwbouw werden 78 kinderopvangplaatsen gerealiseerd.
Intussen werd het aanbod binnen dit 'Huis van het Kind' uitgebreid. Zo kan je er terecht voor de gratis consultaties van Kind en Gezin, de opvoedingwinkel en Kind in Nood (geestelijke gezondheid). Binnenkort komt daar nog de spelotheek bij.
Wie geniet van de smaak van Whisky moet zondag 8 maart stevig aankruisen in zijn of haar agenda. Het Davidsfonds Houthalen-Helchteren organiseert die dag immers de eerste regionale whiskytasting. Gastlocatie is het parochiaal centrum in Houthalen (Pastorijstraat). Er zijn tastings of proefmomenten om 11 uur, 13 uur, 15 uur en 17 uur. Naast de whiskybar (in samenwerking met de Whiskycorner) is er ook een buffet met traditionele Schotse hapjes. Mis bovendien de haggis-ceremonie met échte doedelzakspeler niet...
Alle informatie vind je op http://davidsfonds-houthalen-helchteren.be/ . Op de website vind je bovendien een leuke prijsvraag... Wie weet val jij wel in de prijzen.
Wie deze whiskytasting niet wil missen, schrijft zich best zo snel mogelijk in.
Vorig jaar kon heel Vlaanderen kennismaken met Jo De Rijck. Jo is een illusionist en entertainer van het zuiverste soort. Hij raakte in het VTM-programma Belgium's Got Talent tot in de halve finale. Vlaanderen maakte onder meer kennis met zijn kippenact én met getrainde goudvissen. De passage van de man die in de Stationsstraat in Houthalen woont, ging niet onopgemerkt voorbij...
Vanaf vandaag is Jo elke donderdag te zien in 'De Funnie Show' op VTMKZOOM. In de rubriek 'Straffe Toeren' verschijnt Jo samen met zijn kip Curry. Het is Curry die wekelijks straffe toeren zal uithalen. Zo gaat Curry onder meer gedachten lezen, gewichtheffen en ... vuurspuwen. In de eerste uitzending vandaag zal Curry door een brandende hoepel springen... Dat belooft!
Jo De Rijck treedt bijna dagelijks op in tal van scholen in Vlaanderen en Nederland. "Maar binnenkort openen we daarnaast ook ons eigen theater", aldus Jo."In het Jo en Curry-theater, dat zal de naam van de theaterzaal zijn, komen dan verschillende voorstellingen. En ook hier zal kip Curry uiteraard één van de hoofdrollen in opeisen."
Wie de eerste aflevering met Jo De Rijck wil zien, moet vanavond om 17 uur afstemmen op VTM KZOOM.
Vijfde editie van Extrema Outdoor Belgium presenteert indrukwekkende lijst DJ's
Extrema Outdoor Belgium viert op 22, 23 en 24 mei het vijfjarige jubileum met een indrukwekkende muziekprogrammatie. XOstond al bekend om haar kwalitatieve line-up en komende editie bevestigt deze reputatie alleszins. Met als wereldtoppers als Jamie Jones, Tale Of Us, Adam Beyer, Dave Clarke, Nic Fanciulli, MK, Boris Brejcha, Matthias Tanzmann, Claptone en Ida Engberg brengt Extrema Outdoor Belgium topper van de deephouse, tech-house en techno scene samen voor een spetterende driedaagse.
Al dat muzikaal geweld wordt dit jaar gebracht op dertien stages gedurende de drie dagen van het verlengde Pinksterweekend. Enkele van deze stages zijn wel erg exclusief met o.a. Circloco, Elrow en ANTS uit Ibiza, internationale platenlabels Drumcode en Defected en Belgische topclubs La Rocca, Labyrinth Club en CafédAnvers.
Vorig jaar vonden 28.000 bezoekers de weg naar XO Belgium. Wellicht vormt de combinatie van alternatieve elektronische muziek, het uitgebreide aanbod aan creatieve randactiviteiten, de unieke strandlocatie en aangrenzende camping met eigen stage, dé succesformule die het festival op zulk korte termijn op de kaart heeft gezet.
Tickets kunnen besteld worden besteld via de XO Belgium officiële website; www.xobelgium.be.
Nadat afgelopen vrijdag de politie van MidLim een grootscheepse drugsactie hield in de wijk Meulenberg, werden zes personen aangehouden. Drie van hen bleven uiteindelijk op basis van een beslissing van het parket effectief aangehouden. Daar komt nu, enkele dagen na de razzie, een vierde persoon bij. Het betreft een twintiger uit de wijk. Ook hij werd voorgeleid en de onderzoeksrechter gaf het bevel tot aanhoudiging.
Het is een traditie in het carnavalsgebeuren: de jaarlijkse machtsoverdracht. Bij zo'n machtsoverdracht is het de carnavalsprins die drie dagen lang over de gemeente regeert. Hij ontvangt symbolisch de sleutel van de gemeente. Afgelopen vrijdag was het zover...
Normaal vindt de machtsoverdracht plaats in het gemeentehuis. Dit jaar was ontmoetingscentrum 't Park in Houthalen-Oost uitzonderlijk de locatie waar de overdracht voltrokken werd. "We zijn blij dat het eens in Oost kan gebeuren", aldus Jean-Pierre Mantels van carnavalsvereniging De Doordouwers uit Houthalen-Oost. "Voor onze carnavalsvereniging is dit een mooi moment. Dit jaar vieren we immers ons 4x11-jarig bestaan."
Het werd een leuke avond, aan mekaar gepraat door meester-tonprater Roger Schepers. Voor één keer werd het gemeentebestuur naar de oppositiebanken verwezen en namen de carnavalisten het bestuur van de gemeente in handen. Alle lokale carnavalsgroepen waren aanwezig. Naast De Doordouwers uit Houthalen-Oost namen ook De Schuimers, eveneens uit Houthalen-Oost, de Doolridders en de Heidejokers, beiden uit Helchteren, plaats op de bestuursbanken. De politici en hun beleid werden op ludieke manier op de korrel genomen.
Maar er werden ook nieuwe afspraken gemaakt voor het komende jaar. Zo vroegen De Doordouwers nieuwe tafels en stoelen voor ontmoetingscentrum 't Park en wilde carnavalsvereniging De Schuimers erkend worden als officiële carnavalsvereniging, wat hen recht geeft op een jaarlijkse subsidie. De Heidejokers kondigden hun komende festiviteiten aan en de Doolridders opperden nog eens het idee om te groeien naar één prins voor Houthalen-Helchteren. Benieuwd wat er het komende jaar van al deze voornemens gerealiseerd zal worden...
Eén ding staat wel vast: Houthalen-Helchteren is de komende dagen volledig in de ban van het ludieke carnavalsgebeuren...
Ook in Houthalen-Helchteren zijn een aantal valkeniers actief. Maar de roofvogelliefhebbers zitten met de handen in het haar. Ze zijn namelijk dringend op zoek naar terreinen waar ze met hun roofvogels kunnen jagen.
Valkerij is een unieke jachtvorm waar de band tussen mens en roofvogel centraal staat, aldus valkenier Ben Dewilde uit Houthalen-Oost. Deze jachtvorm gaat al eeuwen mee en werd in de 10de en 11de eeuw in België een belangrijke bron van inkomsten. De valkerij is een onderdeel van onze geschiedenis en werd in 2010 toegevoegd aan de Representatieve Lijst van Immaterieel Cultureel Erfgoed van Unesco. Het wordt echter steeds moeilijker om de valkerij op een goede manier te beoefenen. Er is een groot tekort aan terreinen waar we met de roofvogels kunnen jagen, aldus Ben.
Wildschade
Teveel mensen zien de valkerij als een leuk kijkspektakel. Maar het is veel meer dan dat. Doorheen de eeuwen is de valkerij gegroeid naar een jachtvorm vooral voor bestrijding van wildschade. Valkeniers gaan respectvol om met de roofvogels, maar ook met de prooi en de natuur waarin gevlogen wordt. Het is in alle opzichten belangrijk dat valkerij in de zuiverste betekenis van het woord, met name jagen met een getrainde roofvogel op een natuurlijke prooi, blijft bestaan.
Valkerij is dus heel wat anders dan het opvoeren van shows met grote roofvogels. Willen we dit waardevol erfgoed in stand houden, dan moet er op een andere manier met de valkerij omgegaan worden. Het is in dat opzicht erg belangrijk dat er terreinen ter beschikking worden gesteld van de valkeniers en hun vogels, aldus Ben.
Natuurlijk habitat
Open terreinen zijn belangrijk om met valken te kunnen jagen. De vogels gaan op grote hoogte 'aanwachten' tot de valkenier of zijn jachthond wild opstoot. Wanneer het wild vertrekt, duikt de valk in hoge snelheid naar beneden om het wild te vangen. Naast open terreinen zijn ook bossen of begroeide terreinen nodig, specifiek om met buizerds of haviken te jagen. Zij vertrekken eerder vanaf de vuist om het wild dat voor de voet of door de jachthond of fret opgejaagd wordt, te grijpen. Willen we onze vogels de kans geven om hun natuurlijk gedrag te vertonen, dan moeten we deze natuurlijke omstandigheden kunnen aanbieden. We trainen dagelijks met onze dieren ter voorbereiding op hun natuurlijk jachtpatroon. Het trainen is niet alleen vliegen maar ook het zeeg maken. Zeeg maken is de roofvogel, op de vuist, aan zoveel mogelijk omstandigheden (verkeer, andere dieren, ...) laten wennen en er voor zorgen dat het dier de valkenier vertrouwt. Op deze manier krijg je een stabiele, sterke roofvogel die tijdens het jachtseizoen perfect zijn mannetje kan staan.
Statussymbool
Als er niet snel mogelijkheden komen om deze roofvogels in een natuurlijk habitat hun jachtinstinct te laten uitoefenen, dan vreest Ben het ergste. Valkerij blijft een jachtsport met groot respect naar de roofvogels en de natuur toe. Wanneer we echter geen terreinen vinden waar we de valkerij kunnen beoefenen, dan ziet het ernaar uit dat roofvogels enkel nog als statussymbool zullen worden gehouden. Niemand is daar mee gebaat, zeker de vogels zelf niet. Daarom onze oproep naar nieuwe terreinen waar we met onze dieren op een deskundige, natuurlijke manier de valkerij kunnen beoefenen zoals het hoort. Wanneer we terreinen vinden die geschikt zijn als jachtterrein voor onze roofvogels, dan volgt nog een hele administratieve weg. Je kan immers niet zomaar ergens vliegen met je vogel. Vanaf het moment dat je vogel niet vast zit aan de handschoen ben je in een jagende positie en val je onder de jachtwetgeving. Gelukkig kunnen we terugvallen op de goed gestructureerde organisatie Valkeniersgilde Sint Bavo waarin de valkeniers zijn ondergebracht. Samen met hen kan deze administratie in orde gebracht worden. Ik hoop dan ook dat we snel terreinen kunnen vinden in Midden-Limburg opdat de waardevolle valkerij kan blijven bestaan, besluit Ben.
Info: www.vgsintbavo.be, e-mail: info@vgsintbavo.be of ben.dewilde1@telenet.be.
Afgelopen vrijdagavond vond er een drugsactie plaats in de wijk Meulenberg. De goed voorbereide actie vond vooral plaats in en om café's in de Springstraat. Ook op het parkeerterrein vlakbij de voetbalterreinen van Eendracht Houthalen werden personen gecontroleerd. Enkele woningen in de Haagdoornstraat en de Bremstraat werden eveneens doorzocht.
Bij de actie konden de agenten zes personen oppakken. Drie onder hen werden nadien aangehouden door de onderzoeksrechter en zitten voorlopig in de gevangenis. Bij de actie werden flinke hoeveelheden cannabis en cocaïne in beslag genomen. Ook werden er flinke sommen geld aangetroffen. De actie verliep vrij rustig.
Hij werd bekend dankzij de Comedy Casino Cup op Canvas. Vandaag duikt hij vaak op in tal van televisieprogramma's waarbij de humornoot nooit ver weg is. En volgende week zaterdag 21 februari strijkt Xander De Rycke neer in het cultuurcentrum Casino met zijn 'Best of' -voorstelling.
De trilogie is ten einde. De voorstellingen zijn gespeeld en het stof is gaan liggen. Tijd om samen terug te blikken op de favoriete stukken uit Uw Zoete 666', Mijn Zwarte Parade en Zijn Derde Show. Deze Best of-voorstelling van Xander De Rycke is een viering van zijn eerste trilogie voor de fans van het eerste uur en een instapmodel voor nieuwe fans die De Rycke nog maar pas mochten ontdekken.
YouTube en de sociale media dragen bij tot de verspreiding van comedy, maak de klassiekers nog eenmaal live mee. Een twee uur lange cocktail van zijn beste grappen en zelfs een paar leuke uitbreidingen staan je te wachten. Heb je de vorige shows gemist? Dit is jouw laatste kans.
De voorstelling start om 20.15 uur. Tickets kosten 17 euro aan de kassa, 14 euro in voorverkoop. Meer info: cultuur@houthalen-helchteren.be.
De voorbije dagen zijn er in onze gemeente flink wat diefstalmeldingen geweest. Zo werd er woensdag een diefstal vastgesteld in de Toekomstlaan in Helchteren. Dieven verschaften er zich een toegang tot een woning en namen onder meer juwelen en een fototoestel mee.
In de nacht van maandag op dinsdag was er een inbraak in een bedrijf in de Lijsterstraat. Bij deze inbraak werd geld gestolen. Op een bouwwerf in de Kruisstraat gingen dieven er tijdens diezelfde nacht vandoor met... betonblokken.
Een warenhuis aan de Grote Baan kreeg woensdagnacht eveneens dieven over de vloer. De sigarettenautomaat werd hierbij geplunderd.
Eerder deze week was er ook een gewapende overval op een nachtwinkel langs de Weg naar Zwartberg. De dader ging aan de haal met de inhoud van de kassa. Het labo van de federale politie kwam ter plaatste voor sporenonderzoek.
Beste lezer, welkom op deze blog waar je dagelijks nieuws uit onze gemeente vindt. Zelf iets te melden, geef me een seintje! Groeten, Stijn Van Dingenen
E-mail mij
Volg het nieuws van Houthalen-Helchteren ook op facebook: