Wat een ramp. 6 leelingen uit 6B werden verkleind (lengte 1 mm) en ingeslikt door een nietsvermoedend persoon. Het was aan hen om een uitweg te vinden en zich te redden uit deze penibele situatie. Hier vind je alvast de uitweg die Luca en Marjolein gevonden hebben.
Heel wat 6b'ers leveren een verwoede strijd tegen de vele bacteriën en virussen. Cynthia, Shauni, Stef en Jonas,... de hele klas wenst jullie veel beterschap. Laat jullie maar eens goed verwennen, rust goed uit en hopelijk tot heel binnenkort.
De volgende weekplanning is een feit. Zorg ervoor dat je dagelijks de formules herhaalt en je woordenschat Frans inoefent. Veel succes met de planning.
Tijdens het hoekenwerk leren we om zelfstandig de opdrachten uit te voeren. Stappenplannen hanteren, fair- play, de wereld door een 3B-bril zien, de geheimen van elektriciteit ontdekken, foto's bewerken, ... komen in deze periode aan bod.
De weekplanning voor de komende week. Iedere dag kruis je de taken en lessen aan die je op die dag gemaakt / ingeoefend hebt. Bekijk ook iedere taak en les en schat in hoeveel tijd je nodig hebt om het thuiswerk op te lossen / in te oefenen. Veel succes !!!
Ook Hannah heeft haar slachtoffer goed in de gaten gehouden. Met voorzichtigheid heeft zij de nabije vrienden bevraagd en gekozen voor volgend filmpje ...
Wie nog wat problemen had met 'driehoeken classificeren' en de remediëringstaken gekregen heeft, kan de leerstof ook herhalen via onderstaande links. Veel oefenplezier.
Muzisch bezig zijn ... In groepjes mochten de 6b'ers een muzische activiteit kiezen. Maar ze waren verplicht een gewoonte te doorbreken. Een gewone dans kon niet, maar dansen zonder muziek bv. wel. Een lied wordt niet gezongen maar bv. uitgebeeld. Iedereen zette zijn/haar beste beentje voor.
Vorige week waren we te gast in het Scheppersinstituut. De leerlingen konden daar verschillende workshops bijwonen. Zo werd er gelast, gegrafeerd, naamkaarten gemaakt, gebouwd, zeepjes en bloemstukken gemaakt, .... . Wat een leerrijke doe-uitstap!!!
Sommige leerlingen vroegen wat extra oefenmateriaal voor de katten- en apenafspraak. Om die regel te kunnen toepassen moet je eerst de gedekte (korte) en vrije (lange) a, e,o u herkennen. Misschien kan dit jullie helpen.
Verenkelings- en verdubbelingsregel: of apen- en kattenafspraak
Weet je het nog?
- Woorden net als zweven: Je hoort een lange klank, dus schrijf je 1 klinker en 1 medeklinker. - Woorden net als zatte: Je hoort een korte klank, dus schrijf je 1 klinker en 2 medeklinkers.