Waar men gaat langs Griekse wegen, komt men kapelletjes tegen, is het devotie of gebeurde hier een ongeval??? Op weg van Athene naar Delfi niets dan regen en onweer, dus ook geen vergezichten. In de namiddag klaarde de lucht op en zagen we de Golf van Korinthe beneden liggen.
Met de metro naar Piraeus en dan met de boot naar Egina. Ditmaal geen pelikanen, wel een massa meeuwen en natuurlijk de zeerover mag niet ontbreken. Nog te koud om te zonnen, maar wel een rustig dagje uit op een eiland.
Na de vroegmarkt, enkele neoklassieke gebouwen, waarvan we het nationaal archeologisch museum bezochten. Toen we voorbij het parlement kwamen was er net de aflossing van de wacht, en de Europese vlaggen wapperden voor het Zappeion. Met de ruïne van de Zeustempel zaten we terug in het oude Griekenland.
Vanuit Haïdari, waar we logeren, namen we de metro naar de Acropolis, die we bezochten, waarna we het Acropolis-museum zagen. De wandeling leidde ons dan naar de Griekse Agora, het Romeinse Forum en de schilderachtige Anafiotika-wijk.
Wij zijn nu in Athene aangekomen maar laten jullie nog enkele beelden zien uit Epidavros dat we gisteren bezochten vanuit Kiveri. Na het ontbijt buiten met zicht op de zee reden we naar de archeologische vindplaats van Epidavros. Het theater werd in de 4de eeuw v. Chr. gebouwd en 2 eeuwen later werden er nog 21 rijen toegevoegd zodat er nu 12.000 plaatsen zijn. Het geheel is nagenoeg nog intact. Daarna reden we door naar naar Oud Epidavros waar we een wandeling maakten langs de kust met zicht op het haventje. We denken ook aan de bloemenliefhebbers.
De Myceense beschaving (17de en 18de eeuw v. Chr.) doet niet alleen denken aan bloedvergieten,maar vooral aan de spectaculaire architectuur. Enorme rotsblokken (soms wel 120 ton) werden op elkaar gezet zonder cement en tot een graftombe, paleis of vestingmuur verwerkt en dit zonder de hulpmiddelen die we nu kennen. Ook hebben ze hijn uitgewerkte juwelen en gouden dodenmaskers.