Dendermonde in het verleden. klik op bovenstaand embleem. _________________________
{TITEL_VRIJE_ZONE}
_________________________
Meer Grenadiers op Bloggen
Jacobs Jan Met een klik op de foto kom je terecht op nog een Grenadiers Blog. _________________________
Nic Lust _________________________
Emiel Deporte _________________________
Nationale Verbroedering der Grenadiers _________________________
Kamp Vogelsang _________________________
1ste GRENADIERS.
16-08-2008
7 UITZICHT URFTSEE.
Van op het terreas onder de wandelgang bij de "Adlerhof" heeft men een mooi uitzicht op de ca. 130 meter lager gelegen Urftsee. De stuwdam die het meer ophoud is gebouwd in de jaren 1899 - 1905.
"Haus der weiblichen Angestellten" Het huis werd gebouwd als woonverblijf voor vrouwelijke bedienden van Vogelsang die niet uit de regio afkomstig waren. Het Belgische leger gebruikte het gebouw om er officieren in te huisvesten.
Forum oost, de oostelijke vleugel bevatte een auditorium en feestzaal, een eetzaal, een grootkeuken en verdere utilitaire ruimtes, voorraadkamers etc. Vandaag de dag vindt men hier de bezoekersinformatie en de gastronomische faciliteiten.
De 48 meter hoge toren op de oostelijke vleugel bepaalt het aanzicht van Vogelsang vanuit de verte en is een hoofdelement van het beoogde burchtaanzien van de "Ordensburg".
Uitzicht over de Urftsee, de Urftsee maakte vroeger deel uit van het verboden militaire oefengebied en is vandaag de dag weer algemeen toegankelijk, met inachtneming van de door het nationaalpark bepaalde gebruikersbeperkingen.
"Thingstätte" van "Thing", de naam van de Germaanse volks-en gerechtsbijeenkomst, is de term "Thingspiel" afgeleid. Dit was een nationaal- socialistische verwant op openluchttheater.
"Kameradschaftshäuser", in de jaren 1934 - 35 werden op drie nieuw aangelegde terrasniveaus onder de "Appélplaats" tien woongebouwen opgericht, die de lengtesymmetrie van het domein benadrukken. Twee van deze "Kameradschaftshäuser" werden in 1944 bij een luchtaanval vernield.
"Hunderdschaftshäuser", de beide bovenverdiepingen van de langgerekte gebouwen omvatten telkens drie slaapzalen voor steeds 20 personen, op de begane grond bevonden zich een recreatiezaal en de sanitaire voorzieningen.
Forum west, in het souterrain van de westelijke vleugel, zijn momenteel de kantoren ondergebracht, eerder waren daar o.a. de bibliotheek met leeszaal en de kaartenzaal gevestigd.
Lucien Dullaert wil de herinnering aan Soest levendig houden, enkele foto's op het blog geeft misschien aanleiding tot het terugvinden van vroegere kamergenoten of bekenden van toen, Steenstraete is dus ook bij hem, zoals bij velen ergens blijven vastzitten in het achterhoofd. Lucien was dienstplichtig in 1961 - 62, wellicht zijn er mensen die iets herkennen in deze opnames van toen, graag een seintje.
Lucien Dullaert in stelling, het was maar voor een fotoken te maken.....
Tussen de struiken ergens in het toen zeer verre Duitsland.
Lucien bij een Ford Fairlane uit '58, aan de nummerplaat te zien niet de zijne ?
Op wacht voor de tent, je weet maar nooit. In de kazerne Steenstraete te Soest.
Op nachtoefening in de heide van Tielen te Turnhout.
Steenstraete, poseren bij de Full Track M 75.
Op de kamer in de opleiding te Turnhout.
Lucien met enkele vrienden, een appelken Op de trappen van de blok. eten in het magazijn.
In gezelschap van enkele kamergenoten. Aan de hindernispiste.
Aan de Dasselwall, de historische omwalling van de middeleeuwse stadskern van Soest.
Op oefening met Duitse troepen te Baumholder.
Brieven schrijven en ................. grapjes maken op de kamer.
Marc Van Craenenbroeck, heeft zijn legerdienst volbracht bij de 1st. Grenadiers te Soest in de jaren 1965 - 66 en denkt nog steeds met heimwee terug aan die ver verleden tijden. Foto (boven) werd genomen te Vogelsang tijdens kampoefeningen waarbij Marc (links) af en toe op weg was met de staff-car.
Lol op de kamer was er ook steeds bij (half augustus 1966).
Bezoek van de ouders in de zomer van 1966 tijdens de bataljonfeesten.
Drinken was vlug geleerd (nov. 1965 - febr. 1966)
Ingang van kazerne Steenstraete te Soest in de lente van 1966.
Tankstation aan het bureel vervoer. Bij de kapper.
Jozef Torfs heeft de onvergetelijke legertijd in Soest, bij de Grenadiers nog steeds niet achter zich kunnen laten en denkt nog dikwijls aan de mooie dagen en de vrienden van toen. Kameraden uit het jaar 1962 en zeker van de eerste compagnie kamer 64, laat eens van je horen het zou ons ten zeerste plezieren.
Ergens in kazerne Steenstraete op een zomerdag in 1962.
Mooi gezicht op de gebouwen aan het paradeplein. Helaas helemaal verdwenen.
Foto genomen op kamer 64, rechts Jozef Torfs. Dagelijks algemeen nazicht van het voertuig.
Groepsfoto van de eerste compagnie Jozef Torfs tweede links boven.
Even rust... dus de gelegenheid om een foto te maken voor later.
Eke echte Grenadier heeft zeker op deze plaats gestaan voor de fotograaf, dus ook Jozef.
Alle Chauffeurs van kamer 64 1ste Cie, rechts onder Jozef Torfs.