Foto
Hopelijk genieten jullie
van de reportage's op deze
blog,indien er vragen zijn kan
je deze gerust stellen via e- mail
bedankt voor het bezoekje
vriendelijke groetjes
Goethals Bianca
Foto
Foto
Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
Zoeken in blog

Inhoud blog
  • MOA
  • Laatste avondmaal en bezoek Pisa
  • Deel II
  • vervolg Villaggio della birra
  • deel II
    Foto
    Foto
    Foto
    Archief per maand
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 09-2005
  • 11--0001
    Bierlinks
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Gezellige cafétjes met een grote keuze aan Belgische streekbieren
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
          Ons bier vooraadje
    Foto
    Foto
    Foto
    Op deze site maakt
    de gemeente Bredene wat
     reclame over de blog,
    waarvoor onze dank.
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Goddelijke drank

    24-08-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Proeven van de bieren uit de Canvas reeks Tournée Générale

    Onder leiding van Bierkenner Geroen Vansteenbrugge organiseerde de Waregemse Bierfanaten een bierproeverij met als thema proeven van de bieren van de Canvas reeks Tournée Générale.Het was de bedoeling om 'bierleken' kennis te laten maken met de verschillende brouwerijen uit de reeks en te laten proeven van de artisanale biertjes.Aan de hand van een diavoorstelling vertelde Geroen nog leuke weetjes over de afleveringen.In de pauze kon men genieten van Quintine blond(8%)brouwerij Ellezelloise.Het was een 9L fles die gekocht was voor het goede doel(tvv Somival) voor de prijs van 100 euro op de 2e Waregemse bierhappening.Er werden 7 biertjes gedegusteerd ééntje kwam niet in de reeks voor maar was een alternatief voor Saison de Pipaix(brasserie a Vapeur)doordat dit bier al volledig was uitverkocht.Geroen had gekozen voor IV Saison van brouwerij Jandrain-Jandrenouille wat een goede keuze was.Na de proeverij mochten de19 aanwezigen nog hun persoonlijke top 3 geven met als eindresultaat op eerste plaats Trisser op de 2e plaats Witkap Tripel en op de derde plaats Rodenbach Grand cru.Het werd een geslaagde avond met heel veel tevreden gezichten.Wim Desmet(lid Wbf) sloot de avond af met een vrolijke noot.Alles vond plaats in café 'De Heerlijkheid' in Waregem waar er een mooie bierkaart aanwezig is,met dank aan uitbater Nicolas voor het openen van de Quitine,en de gezellige babbel.De geproefde bieren uit de reeks Tournée Générale waren:

    -Keralensis(6%)De Struise brouwers/Alvinne
    -Trisser(7,6%)De Verhuisbrouwerij
    -Adriaan Brouwer Audenaerds bruin(5%)Brouwerij Roman
    -Rodenbach Grand Cru(6%)Brouwerij Rodenbach
    -IV Saison(6,5%)Brouwerij Jandrain-Jandrenouille
    -Witkap Tripel(7,5%)Brouwerij Slaghmuylder
    -Tournée Générale(6,5%)Brouwerij Duvel-Moortgat

    www.wbf.be
    http://tourneegenerale.canvas.be/



             

                

                                   

                       

                                   

                

                

                

                                   

                

                

                                   

                                   

                                     

                

                 

                

                                   

                

                
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Luistercafé "stationneke" "DE HEMEL"
    Je kan het Biermuseum terugvinden in het station van de NMBS in O.-L.-V.-Olen. Over de bouw van het station is bitter weinig geweten. Waarschijnlijk dateert het gebouw uit het einde van de 19de eeuw. Vanaf 1878 tot 1957 heeft het station dienst gedaan voor passagiervervoer en tot 1989 als goederenstation. Tegenwoordig stoppen de passagierstreinen terug in Olen, maar zonder gebruik te maken van het station.Wij gingen naar de "HEMEL" waar we hartelijk ontvangen werden door de eigenaars en de klanten die direct merkten dat we daar voor de éérste keer langs kwamen.Ik zeg we kwamen in de hemel omdat de eigenaar ons vertelde dat er in de streek nog 2 vestegingen zijn die ze uitbaten.Namelijk volksherberg"HET VAGEVUUR"en dorpsherberg"DE HEL"wat we zeker gaan bezoeken als we terug in de streek zijn Het 'Stationneke van Olen', zoals het vroeger genoemd werd, is nu omgetoverd tot een bier- en jenevermuseum. Je vindt er een steeds groeiende verzameling van bijna 5000 verschillende bier- en jeneversoorten. Zo'n 175 daarvan kan je ter plaatse proeven.Het station is binnen versierd en de miniatuurtrein rijdt rondjes boven je hoofd. Je ziet er honderden bierglazen, -blikjes en -flessen, speelgoed, stenen potten (3000 stuks) en al wat met bier in verband kan gebracht worden is er op en ludieke manier tentoongesteld. Een lekkere 'Straffe Charel' kan je er proeven in een gezellige omkadering. Dit is het biertje op de foto's zonder etiket.Ook proefden we pater Verbiest blond(6,5%)en pater Verbiest donker(9%)

       "de hemel"
    stationstraat 103,2230 Olen
    Tel:0477/56.96.96
    www.hemelvagevuurhel.be

                                   

                                   

                

                                   

                

                                   

                                   

                

                                   

                                   

                

                                   

                                   

                

                

                                   


                

                

                

                

                
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (4 Stemmen)
    16-08-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bier op 't Spoor

    Op 15 en 16 augustus kon je naar Stoomcentrum Maldegem dit in het voormalige station,voor de tweede editie van 'Bier op 't Spoor'. Een unieke mix van rijke spoorweghistoriek en Belgisch bier. Brouwerij Van Steenberge lanceert er haar nieuwe Augustijn Donker(7%) en het volledige gamma van de brouwerij oa:Piraat(10,5%),Gulden draak(10,5%),Augustijn blond(8%),Augustijn Grand-cru(9%). De Bierloods uit Adegem was ook van de partij met hun Koantjesbier(7,1%). Het eigen stoombier bier van het museum(Augustijn blond) vloeide voor de gelegenheid uit het vat .Ook was er een biertje te proeven van Brasserie a Vapeur namelijk Cochonnette(9%)Dit was heel toepasselijk want dit is de enige brouwerij in Belgie die nog op stoomkracht wordt aangedreven. Op de spoorlijn tussen Gent en Eeklo konden we treinritten maken in historische rijtuigen gesleept door echte stoomlocomotieven of een oude dieselmotorwagen uit de jaren vijftig. Stoomlocomotief Generaal Maczek en Fred, net afgewerkt na een zeven jaar durende restauratie. Veel animatie, aandacht voor de kinderen. Alles voor een heerlijke dag Meetjesland.Het Stoomcentrum is open elke zon -en feestdag van mei tot en met september tussen 10 & 18u. Op deze dagen rijdt de stoomtrein. In juli en augustus rijden de dieseltreinen ook op woensdag en vrijdag tussen 11 en 18u. Telkens word je teruggebracht naar de tijd toen met de trein reizen nog echt een belevenis was.Tafelen in vlaanderen,onder het platform 'leven in de brouwerij' deelde ook hun steentje bij aan dit evenement.

    Stoomcentrum
    Stationsplein 8
    9990 Maldegem

    Meer info op www.stoomcentrum.be

    www.vansteenberge.com 
    www.debierloods.be
    www.levenindebrouwerij.be

                                   

                

                

                

                

                

                

                

                

                

                

                                   

                

                                   

                                   

                

                

                

                

                                   

                                   

                

                

                

                

                

                

                

                                   

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (7 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kasteel-brouwerij Ter Dolen
    Vorige week zijn we op doortocht naar de Choufferie even een bezoekje gaan brengen aan Kasteel- brouwerij Ter Dolen.In de prachtige Limburgse natuur vindt je het kasteel  Ter Dolen met de brouwerij.Tijdens een ludieke rondleiding word je gedurende ongeveer 45 min ingewijd in de geheimen van het brouwen en wordt tevens een tipje van de sluier opgelicht omtrent de geschiedenis van kasteel De Dool en zijn abten. De echte bierfanaat krijgt een totaalbeeld van het brouwproces. In 1994 werd er een hypermoderne brouwerij in onder gebracht. Elke zaterdag, zondag en feestdag: rondleiding om 15 uur. In de prijs is een consumptie inbegrepen.In de omgeving kan je ook genieten van de prachtige dennebossen,heide en vennen,en eventueel een fiets-wandeltochtje maken.
    Je kan er de volgende biertjes drinken:

    Ter Dolen blond(6,1%)
    Ter Dolen Double dark(7,1%) 
    Ter Dolen Tripel((8,1%)
    Ter Dolen kriek(6,1%)

    Brouwerij De Dool
    Eikendreef 21
    3530 Helchteren
    Tel:011/60.69.99
    www.terdolen.be





                 

                 

                 

                 

                 

                 

                                    

                 

                                    

                 

                                    

                 

                 



                 

                 

                                      

                                       

                 

                                    

                 

                 

                 

                 

                 

                 

                 

                 
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    11-08-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Choufferie 2009

    Voor het 3e jaar op rij trokken we richting Ardennen meer bepaald naar brouwerij D'achouffe daar vond traditioneel de Choufferie 2009 plaats.Ik had voor de gelegenheid de avond voordien nog speciaal een 'La en Mc Chouffe' kleedje in elkaar geknutseld en een bijpassend handtasje om wat in de kijker te lopen .Zo ben ik direkt op pad gegaan op zoek naar Chris Bauweraerts om mijn jaarlijkse foto samen met hem te kunnen bemachtigen.De sfeer zat er al meteen in en de ieder jaar terugkerende bekende gezichten zagen we ook meteen terug.Wat ons meteen opviel was de bijzondere 'kabouter' de foto's zeggen genoeg.Het werd er weer een reuze gezellige bedoening waarbij de la Chouffe,Mc Chouffe en Houblon Chouffe taltijk vloeide.De volgende morgen lag er alles wat verlaten bij,we maakten nog eerst een mooie natuurwandeling waarna we omstreekst 11u de Dixie Street band ontmoeten die de derde dag terug op gang trok.Ook vloeide de eerste 'Chouffekes' terug door de tapkranen.We kijken al terug verlangend uit naar de volgende editie.
    www.achouffe.be



                                  

                

                                  

                

                                   

                

                

                

                

                

                                   

                                                     

                                   

                

                

                

                

                        

                

                

                     

                

                

                

                

                

                
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
    05-08-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Weekend 7-8-9 Augustus CHOUFFERIE


                                            

                                             
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    03-08-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boekrijden:Au palais du Picon

    Met ons boek trokken we dit weekend eventjes de grens over namelijk richting Frankrijk naar Bray-Dunes aangezien Frankrijk niet echt bekend staat als een bierland hebben we eens geen biertje gedronken maar aan een lokale specialiteit Picon,deze kan op allerlei verschillende manieren gedronken worden,wij waagden ons aan een Picon Champagne,Picon vin curaçau,en Picon Maison.Wat heel verfrissend was.Deze dronken we in het typisch grenscafé 'Au palais du Picon'.Waar zowel Belgen als Fransen komen genieten van de originele sfeer.Dit is het pardijs voor de 'Picon-liefhebber.Je kan er uiteraard ook een biertje drinken maar zeg nu zelf een 'vrai' Picon drink je niet alle dagen.

    Grenscafé Au palais du Picon
    Rue Albert 1,203
    59113 Bray-Dunes
    Alle dagen open vanaf 10u



                

                

                                   

                

                

                

                

                

                
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (5 Stemmen)
    31-07-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tv één " De Premiejagers"

    Een pittige quiz

    De premiejagers is een spannend spel met twee duo's, drie rondes en één finale met als quizmaster Bruno Wyndaele. Deelnemen is prettig, maar winnen is nog plezanter natuurlijk, ook al omdat het winnende duo 500 euro krijgt en de dag erna mag terugkomen.

    Een premiejager is iemand die tegen een vergoeding mensen opspoort die gezocht worden. In de quiz De premiejagers wordt er niet op mensen gejaagd, maar op puzzels en de bijhorende premies. De deelnemende duo's verdienen punten voor elke puzzel die ze oplossen. Daarnaast zijn er ook kennisvragen, maar die leveren minder punten op dan de premies.

    Gisteren was er één van de thema's   "Als het bier in de man is" met volgende premie's
               ARABIER         TRAPPIST
    Deze premie's wisten wij direct te ontcijferen

                


                

                

                

                

                
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (5 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geproefde biertjes
                                                                        Biertjes gedronken
                                                            in De Trutselaar,Corsendonck House
                                                                        Brugge Sint Michiels
                

                

                

                                   

                                   
                                                               Tipsy (8,1%) Brouwerij Du Bocq
           
      
                

                                   

                

                                   
                                                           Tempelier (6%) Bouwerij Du Bocq
       

                

                
                            Biertje gedronken op terrasje in Sluis   Jantje van Sluis (8%) Brouwerij Van Steenberge
               

              
                                                  Troubouly fruitée (5,2%) Brasserie Ecaussinnes
          

              
                                                      Pére Canard (9%) Brouwerij Sint Canarus
               

             

                                   
                                           Vrouwe van Gramsbergh (10%) Brouwerij Mommeriete Nederland
            


               
                                                  
                                   
                                                      Schaesberg (6,4%) Brouwerij Grain D'orge
                     


                                   
                                                  Merchtems steltenbier (6%) Brouwerij De Block
            
                                                
                                               
                                                 Fleurac Le Noir (7%) Brasserie Fleurac Frankrijk
       
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    27-07-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Villaggio della birra 2009


    Het is bijna weer zover Op 5 & 6 September gaat er in Toscane"Villaggio della birra "door voor de 4de maal.Vorig jaar konden we het niet laten om er een bezoekje te brengen en er een citytrip van te maken in deze prachtige streek.Dit maal zijn we er uitgenodigd om de Belgische brouwers te vergezellen en schenken we in een standje de Trappistenbieren en de bieren van de Dolle Brouwers.Dit hebben we met veel plezier aanvaard.We mogen er verblijven in een prachtige omgeving en genieten van de Italiaanse keuken.Uiteraard zullen we er gebruik van maken om Rome te bezichtigen en kunnen jullie een reportage verwachten van dit festival.

    www.villaggiodellabirra.com

                                              italie8.gif

                          
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Trappisten proefavond:Leven in de brouwerij 2
                                  
                      


    Deze maal zijn we naar camping kompas in Westende afgezakt om de volgende voorstelling over Trappistenbieren mee te volgen.Aangezien er enkele andere biertjes te proeven waren dan op camping Kompas te Nieuwpoort wilden we er zeker aanwezig zijn.Het was weer een heel boeiende avond en het is altijd leuk om nieuwe mensen te leren kennen om onze passie voor de belgische bieren te delen.William Roelens was er ook aanwezig en we besloten om  na de voorstelling er nog een slaapmutsje te gaan drinken in Den Toogoloog te Middelkerke op 5 minuutjes rijden van Westende.We werden er hartelijk ontvangen door uitbater Dirk en vrouwtje Karin.We kregen er een geuze aangeboden van 20 jaar oud.Deze was nog uitstekend van smaak maar de herkomst van de geuze moest Dirk ons schuldig blijven  Nogmaals bedankt Dirk om deze unieke fles te mogen proeven.We hebben er om de gezellige avond af te sluiten nog een La Trappe Isid'or trappist gedronken(7,5%) 
         
    De geproefde trappisten op de voorstelling waren:
    Westmalle trappist extra (4,8%)
    Orval(6,2%)
    Achel bruin(8%)
    Rochefort 8(9,2%)
    Chimay tripel(8%)
    Westvleteren 12(10,2%)

                

                 

                                   

                

                                   

                

                

                

                

                

                                   

                

                                   

                

                

                

                

                                   

                

                

                
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (6 Stemmen)
    26-07-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bierproefavond :Leven in de brouwerij

                          
                         


    Onder het platform 'Leven in de brouwerij' werden we uitgenodigd door Geroen Vansteenbrugge(secretaris van de Waregemse bierfanaten).Enkele avonden per maand organiseert Geroen een 'bieravond',rond 1 bepaald thema.Deze maand werd hij uitgenodigd door de directrice van kamping Kompas om enkele voorstellingen te presenteren op de 2 Kompas kampings(in Nieuwpoort en Westende) aan de kust.Het thema was Trappisten.Het is de bedoeling om de mensen een beetje uitleg te verschaffen over de 7 verschillende Trappisten en de misverstanden proberen uit de wereld te helpen.Zoals Geroen zelf zegt het moet op een ludieke manier gebeuren en niet te technisch,je moet weten de mensen zijn in vakantie en die sfeer moet ook bewaard worden.Daar slaagt Geroen perfect in en weet hij de mensen te boeien door leuke weetjes en verhalen te vertellen die niet te ingewikkeld zijn.Er worden telkens een 6 tal biertjes geproefd met bij ieder biertje een woordje uitleg.Ondertussen mogen de mensen gerust vragen stellen.De avond word in 2 delen verdeeld van telkens 1u15min daarna een korte pauze.In ieder deel worden er 3 biertjes geproefd.Deze maal werd 1biertje extra geproefd om het verschil aan te tonen dat er niet zo'n groot verschil is tussen een Trappist en een abdij-of kloosterbier.Het werd een boeiende avond en mochten jullie de kans hebben om een avond mee te maken beslist doen want je steekt er steeds iets van op.

    De geproefde bieren deze avond waren:

    Groene Orval(Petit Orval)(3,5%)
    Orval(6,2%)
    Augustijn donker(7%)
    Achel bruin(8%)
    Rochefort 6(7,5%)
    Chimay Tripel(8%)
    Westvleteren(10,2%)

    Je kunt Geroen boeken voor u vereniging of proeverij onder vrienden op de onderstaande gegevens:

    Geroen Vansteenbrugge
    G.Martensstraat 28
    8790 Waregem
    Gsm:0486/53.47.49(liefst tussen 19en 21u)
    www.bloggen.be/geroen
    geroen@telenet.be

    www.levenindebrouwerij.be



                

                

                

                

                                   

                

                

                

                

                

                

                

                

                

                
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (6 Stemmen)
    21-07-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Dolle Brouwers bier en kunst

    Dat er altijd wel iets te beleven valt als je bij de Dolle Brouwers op bezoek bent bewees het ook deze keer.Het eerste wat ons opviel waren de nieuwe glazen om de stout uit te drinken.Het mooie robuuste glas laat de stout mooi tot zijn recht komen.En daardoor smaakt deze nog lekkerder.Ook hadden we het geluk dat er juist een persoon aanwezig was die aan re-enactment doet dat wilt zeggen dat deze persoon in de huid kruipt van een personage uit het verleden.Deze persoon beelde een Duitse officier uit in de tijd van W.O II.Daar de brouwerij een hele geschiedenis achter de rug heeft en er veel gebeurd is rond en in de brouwerij tijdens de tweede wereldoorlog,vonden dit een mooi initiatief passend bij het verleden.Hij pastte perfect in het plaatje.Zoals je weet is Kris herteleer ook kunstenaar en veel van zijn werken zijn te bewonderen in Oerbar 2.Ik heb enige tijd een ets laten maken van mezelf, deze heeft een mooie plaats gekregen  in onze woonkamer.Dus wie weet als jullie een bezoekje brengen aan de brouwerij staat er jullie misschien ook een verassing te wachten.

    Brouwerij De Dolle Brouwers
    Roeselarestraat
    8600 Esen
    Tel:051/50.27.81
    Enkel geopend in het weekend
    zaterdag van 9.00u tot 19.00u
    zondag van 15.00u tot 19.00u
    Gesloten op hoogdagen

    www.dollebrouwers.be



                

                

                

                                   

                                   

                

                

                

                

                

     
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    16-07-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoeveijs Macarel
    Hoeve-ijs Macarel is nu een ideale stopplaats voor fietsers om te genieten van een welverdiend ijsje, maar dit is niet steeds zo geweest. Doordat vele gronden van het bedrijf in natuurgebied kwamen te liggen, werden Marc en Caroline in 2002 genoodzaakt een alternatief te zoeken. Zo begonnen ze met hoevezuivel, het verwerken van melk tot ijs en was Macarel een feit Het hele gezin werkt mee aan de bereiding en verkoop van hoeve-ijs verrijkt met CLA en Omega 3. Van Pasen tot oktober toveren Marc, Caroline en dochters Elke, Eline en Ellen de tuin om tot een sfeervol terras waar passanten kunnen genieten van hun zelfgemaakte producten. Het aanbod is ruim: van hoeve-ijs in 15 verschillende smaken, tot verwenkoffie met zelf bereidde zoetigheden als advocaat, chocolademousse en speculoosmousse. En als het iets meer mag zijn, kunnen de klanten ook proeven van vlees- en kaasplanken aangeboden met producten van lokale collega-hoeveproducenten. Op bestelling maakt Macarel ook prachtige ijstaarten. Na een reportage gezien te hebben op de  bierblog van William Roelens WWW.blog.seniorennet.be/bierblog weten we dat er nu 2 huisbiertjes te verkrijgen zijn die gebrouwen worden bij brouwerij Alvinne. "Briekebakker" is het blond biertje met als moederbier Alvinne Tripel(8,7%)."Darinckdelver is het donker biertje met als moerderbier Podge Belgian stout(10,5%).Aangezien wij er wonen op 10 minuutjes rijden van bij ons thuis door een stukje prachtige natuur konden we het niet laten om er een ijsje te gaan proeven en het nieuwe biertje te gaan drinken.De ijsjes waren subliem en de biertjes smaakten met dit prachtige weer.Een plekje om zeker nog eens een bezoekje te brengen.

    Hoeveijs Macarel
    Klemskerkestraat 3
    8460 Ettelgem Oudenburg
    Tel:050/81.11.34
    www.hoeveproducten.be


                

                

                

                                       

                

                

                                   

                                       

                                   

                

                

                                   

                

                

                

                

                

                                   

                



                

                
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (5 Stemmen)
    12-07-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hopscheuten

    Vanaf april komen de stengels van de hop naar boven,grijpen ze aan draden vast en spurten omhoog met vele centimeters per dag zodat er in juni gordijnen van groen hangen.Hop is sinds de middeleeuwen een essentieel bestanddeel van bier.Het is tegelijk een smaakverbeteraar,een bitterstof,en een bewaarmiddel maar dan spreken we van de hoppebellen.De bloemen dus.

    Als je tegen een lekkerbekkende Belg In maart 'Poperinge 'zegt denkt hij aan gans andere dingen dan bier.Scheuten worden nu boven gegraven,scheutjes eigenlijk.De hopplant,een meerjarige,begint zich onder de aarde al te roeren.Vanuit de kluit wortels groeien nieuwe loten,maar voor die het daglicht zien worden ze afgebroken om de pan in te gaan.Grillige,bleekwitte scheuten zijn het,klein,zelden langer dan 7 centimeter.Ze hebben een zeer bijzondere smaak en men fluistert dat hopscheuten lustopwekkend zouden zijn.De teelt van hop voor het bier stond al heel lang onder druk.Zo'n dertig jaar geleden is men toen begonnen met het verkopen van de hopscheuten om ze te eten.'En nu zijn de hopscheuten een delicatesse die met trots door de meest exclusieve restaurants wordt geserveerd.Poperinge zelf is een droom van een stadje,vol van kenmerkend West-Vlaamse huizen,herinneringen aan de eerste Wereldoorlog en een hopmuseum dat op een moderne wijze de teelt van hop en de geschiedenis daarvan duidelijk maakt.dat museum is gevestigt in de oude'stadsschaal'een compleet gerestaureerd monument waar vroeger de hopbellen gewogen en gedroogt werden.Wie ook eens hoppescheuten wil proeven kan terecht in 8 Poperingse restaurants van 1 maart tot 15 april die mee doen in het hopscheutenfestival.

    www.toerismepoperinge.be

    www.hopmuseum.be



                             

                                   
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
    11-07-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. 14 de Bierjutterij Oostende
    Op zaterdag 4 juli ging de 14de bierjutterij door op het vertrouwde Pauluspleintje in Oostende dat georganiseert werd door de Oostendse Bierjutters.Een bierproeffestival met smaakvolle artisanale bieren.Je kon er proeven van een 50 tal bieren van een 12 tal brouwerijen.Je kon er ook terecht voor een spijsjuttersmenu om je honger te stillen met onderandere een DOBworst met uien-mosterdsaus gedoopt met Kapitel Prior,een vegetarische jutter-paella dobberend in het biologisch bier bio-Ben en nog tal van andere lekkere gerechten.Het mooie
    weer was ook van de partij wat altijd belangrijk is bij een buitenevenement.Het was dus terug een geslaagde editie.
    Geproefde bieren:

    V cense(7%)Brasserie de Jandrain-Jandrenouille
    Vicaris Tripel(8,5%)Brouwerij Dilewyns
    Congé bier(7,9%)Brouwerij 't Gaverhopke
    Paulus(6%)Brouwerij Leroy,Boezinge
    Halleschelle(8,5%)Brouwerij Alvinne
    Cuerna(7%)Bierfirma Lupiline(gebrouwen bij brouwerij de Graal)
    Johannes(6,5%)Huurbrouwerij Johannes(gebrouwen bij brouwerij De Graal)
    Cervesia(8%)Brasserie Dupont
    Druide blond(6,5%)Bierfirma DruideVOF(gebrouwen bij de Graal)

                                             

                

                                         

                

                                   

                

                

                

                                   

                

                

                                   

                

                

                

                

                                          

                

                

                                   

                

                

                

                

                

                

                

                

                

                                    
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    07-07-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.4th of July:Proefzolder Alvinne
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ter gelegenheid van de Amerikaanse feestdag 4th of July bracht brouwerij Alvinne een proefplankje met Amerikaanse bieren.
    Het was voor ons een paar maandjes geleden dat we er nog ééntje hadden geproefd.Het warme weer en de IPA biertjes deed ons terug denken aan onze beertrail naar California.We hebben 9 verschillende bieren kunnen proeven.Het was een hele opgave voor Davy en Glenn om deze bieren te kunnen bemachtigen maar zijn er toch in geslaagd deze uitstekende bieren te kunnen schenken.Wat wel redelijk uniek is voor Belgie.Dikke pluim daarvoor.Voor wie het volgende proefplankje wil proeven kan je terecht op de proefzolder op de vermelde datum's die je kan bekijken op : http://alvinne.wordpress.com/





    Geproefde bieren:

    YuleSmith holiday ale (winter)(9,5%): Alesmith Brewing Company
    Imperial Gemini(10,5%):Southern Tier Brewing Company
    Old Viscosity(10%):Port Brewing Company
    Wipe- Out IPA(7%):Port Brewing Company
    Serpents Stout(10,5%):The Lost Abbey Brewing Company
    The ten commandments(9%):The Lost Abbey Brewing Company
    90 Minute Imperial IPA(9%):Dogfish Head
    60 Minute Imperial IPA(6%):Dogfish Head
    World Wide Stout(18%):Dogfish Head

    Den proefzolder&Den bierzolder@Alvinne
    Mellestraat 138
    8501 Heule
    Tel:0496/35.96.19
    http://alvinne.wordpress.com 
    www.alvinne.be 


                

                                   

                

                

                                   

                                   

                                   

                                   

                

                                   

                                   

                                   

                                   

                
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    04-07-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voorstelling Augustijn donker

    Samen met nog een 700 tal geïnviteerden woonden we in het Gentse Augustijnenklooster de officiële voorstelling bij van een nieuw bier van brouwerij Van Steenberge uit Ertvelde.Die plaatsvond in de gangen en binnentuin van het klooster.Hoewel Van Steenberge zich profileert als de brouwer van hét Meetjeslandse bier, is het niet onlogisch dat de donkere Augustijn in een Gents klooster werd voorgesteld. De paters Augustijnen brouwden sinds 1295 de blonde augustijn. In 1976 verwierf brouwerij Van Steenberge het recept voor dat kwaliteitsbier van hoge gisting. Dat paradepaardje kreeg tien jaar geleden de Augustijn grand cru als broertje en nu is het gamma nog uitgebreid met de donkere Augustijn. 'Dat is een robijnrood bier van 7 graden met nagisting op de fles en met een licht zoete toets', liet commercieel directeur Jef Versele ons proeven.Voortaan worden de drie augustijnsoorten verkocht onder de vlag van 'kloosterbier'. Namelijk Augustijn blond(7,5%),Augustijn grand cru(9%) en nu het nieuwe Augustijn donker(7%). Op de foto's zie je bestuurder Paul Van Steenberge, gastheer pater Paul De Wit, prior van de Gentse Augustijnen en Jef Verseele die de talrijke opgekomen aanwezigen toesprak en bedankte voor het jarenlange vertrouwen in de van Steenberge brouwerij.Met een optreden in de kloostergangen van een deel van De Rozenen Chambrans uit Wippelgem en duo Aardvark, waarvan zanger Michel Goessens in Evergem woont, kreeg de officiële voorstelling van het nieuwe bier toch een Meetjeslands accent.Nadien werd er nog nagepraat met tal van bekende gezichten uit de 'bierwereld'.Merk ook op de foto's de tot nu toe langste levende(101 jaar!) Augustijn.Wij danken Brouwerij Van Steenberge en hun medewerkers voor deze prachtige voorstelling en wensen hen veel succes met hun nieuwe biertje.

    Brouwerij Van Steenberge
    Lindenlaan 25
    9940 Ertvelde
    www.vansteenberge.com



                

                                   

                

                

                                    

                

                

                

                                   

                

                

                                   

                

                

                

                

                

                

                

                

                

                

                

                

                

                                   

                                   

                                   
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (7 Stemmen)
    29-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boekrijden:Fiets-wandel-praat café Maraille
    Even uitblazen na een fiets of wandeltochtje, of zo maar eens op verkenning tussen Leie en Schelde.Het kan, in een rustige en aangename sfeer worden U tal van streekbieren geserveerd door Mieke en Henk.
    Daarnaast staan er lekkere snacks op de kaart en zijn er steeds enkele typische suggesties.
    Bij mooi weer kan je van de rust genieten in de tuin waar je tal van bomen,planten en bloemen kan bewonderen.Waaronder 2 oude knotwilgen.Voor de zoete mondjes is er een heerlijke verwenkoffie of thee, taart van het huis of pannenkoeken zijn er ook.
    In het koude seizoen worden er afwisselend suggestieschotels geserveerd.
    Wij genoten er van een Guldenberg brouwerij De Ranke(8,5%)Quintine blond Brasserie Ellezeloise(8%)Cuvee des Trolls brouwerij Dubuisson(7%)en een biertje van brouwerij Bosteels Tripel Karmeliet(8,4%)

    Fiets-wandel-praatcafé Maraille
    Maraillestraat 16
    8582 Outrijve
    Tel 056/75.53.81

    www.maraille.be

                

                

                

                

                

                

                

                

                

                

                

                                   

                                   

                                    

                

                

                

                                   

                

                

                

                

                
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (6 Stemmen)
    24-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In de Trutselaar CORSENDONK HOUSE
    De Trutselaar is gelegen in het oudste provinciedomein van West-Vlaanderen, nl. het Tillegembos waar je wandelingen kan maken in deze prachtige omgevingZe brengen de wandelaar en fietser langs velden en weiden tot bij het historische kasteel en de rosmolen.Deze kan je in de zomermaanden op zondagnamidag nog  in werking zien.In de trutselaar kan  je er alle biertjes drinken van Corsendonk,daardoor noemt het ook het Corsendonk house maar hebben er ook tal van andere bieren.Het schilderachtige decor straalt een oase van rust uit, ideaal om te ontspannen en te genieten van een uitgebreid festival van heerlijke gerechten. Tijdens de zomer kan u tevens op het zalige terras genieten van het pittoreske uitzicht. In de Trutselaar kan u zowel voor een snelle lunch als voor de “betere” bistro keuken terecht. Hier word je op je culinaire wenken bediend.Geproefde bierjes:Corsendonk agnus(7,5%)Lindemans Kriek(5,5%)Pilsner Urquell(4,4%)van de Tsjechische stad Pilsen die nu in handen is van brouwersbedrijf SABMiller

    In de Trutselaar Corsendonk House
    Tillegemstraat 85
    8200 Brugge-Sint-Michiels
    tel 050/38.89.00
    www.detrutselaar.be


                

                

                

                

                                   

                                   

                

                

                

                

                

                

                                   

                

                

                

                

                                   

                
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (9 Stemmen)

    Foto

    bekijk ook eens deze blog!!!!!



    Foto

    Dropbox

    Plaats uw folder van bierfestival of evenement in de dropbox,deze word dan gepubliceerd op deze blog


    Foto

    Foto

    Klik op de affiche voor meer info
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Foto

    Foto

    Foto

    Links naar Italiaanse website's
    Foto

    Foto

    Foto

    Link naar Argentijnse website
    Foto

    Foto

            Facebook
      Goddelijke drank

    Foto

            Facebook
        Goethals Bianca

    Foto

    Bezoek ook eens deze website's/blogs

  • Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Grappige foto's

  • Foto

    OPETH BEWAAKT MALHEUR !!
    Foto

    CHOUFFEKE IN MALHEUR!!
    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Op deze Italiaanse
    site kan je een reportage
    zien van het kerstbierfestival
    Essen 2009.klik op de foto
     om deze te bekijken


    Foto

    Foto

               Klik op het boek 
               voor meer info

    Foto

    BIERSPREUKEN

    Als je hoort hoe het klokje thuis tikt,zit je niet op café


    Bier om bier,malt om malt
    Zelfs de beste drinker verslikt zich wel eens
    Bier verzoet de arbeid
    Bier is een goede dienaar,maar een slechte meester
    Geen bier zonder schuim
    Bier regeert met ijzeren hand
    Foto

    Eens gedronken blijft gedronken
    Hij heeft te diep in het glaasje gekeken
    Foto

    Beter één biertje in de hand,dan 10 op de grond
    Achter het glas drinken
    Naast de tap zuipen
    Als twee zuiplappen vechten om één pint,gaat de derde ermee aan de haal
    Free Cursors
    Een goed café om de hoek is beter dan een verre brouwerij
    Het bier niet opdrinken voor het getapt is
    Als het bier gedronken is,sluit men de tap
    Foto

    bierschrift.gif

    CARTOONS


    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    BOEKEN
    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Een etentje in Amerika....
           Beer&Sushi

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs