Gisteren geen wedstrijd met de dames en wegens andere verplichtingen ook geen andere wedstrijd gezien. Vandaag dan maar wat gecompenseerd. Eerste wedstrijd vandaag met de A meisjes naar Veltem. Velvoc, velvoc,...voor ons waren nog de C meisjes aan't spelen, die wedstrijd zou de neutrale toeschouwer niet meteen verleiden om zijn zondagmiddagdutje op te geven om naar de volleybalzaal te komen maar iedereen zit al eens in een minder succesvolle leerfase. Vandaag was Christa mama van dienst voor te chauffeuren en het eerste stuk van de rit moest ze met 5 slanke A's in de wagen rijden. Alison, Lise, Ine, Jirka en Karen waren mee. Cyrielle was ook mee met mij en in Grimbergen konden we de plaatsen wat herverdelen. De wedstrijd zelf was niet echt hoogstaand. Velvoc 0 en Zuun 5. Volgende vrijdag kunnen we hopelijk een spannender match spelen tegen Lot. Nadien reden we richting Londerzeel om daar onze 3e provinciale ( 3e damesploeg ) te ondersteunen. Hier werd er wel een spannende wedstrijd gespeeld tussen de nummer 1 en 2 uit de voorlopige rangschikking. Londerzeel was de sterkste ploeg in de eerste en de 3é set, Zuun in de 2 andere. 5 e set dus en spannend tot het einde ( set 5 - 22/20 ). Het was dus uiteindelijk Londerzeel dat het winnende punt kon scoren. Te onthouden : een niveau dat 3e provinciale oversteeg, goede technische kwaliteit, spanning en beleving bij spelers en supporters. Hier zal de neutrale toeschouwer wel door enthousiast geraken en zijn wekelijkse Witse voor meer dan de helft missen zonder problemen. De meisjes van Zuun waren wat ontgoocheld maar hun niveau zal door dit soort wedstrijden snel stijgen.
Deze week moeten we stevig trainen met de eerste dames om zaterdag tegen en in Zwevezele een goede match te spelen. Dat is onze volleybal uitdaging voor de komende week.
23-11-2008
A meisjes Zuun - Lot - van horen zeggen....
A meisjes Zuun - Lot : 3/0
De weergoden zorgden voor 3u 30 u sneeuwplezier....in de wagen op weg naar Zuun. Om 16 u vertrokken, om 18. 15 u aan de oprit in Aalst geraakt en dan rechtsomkeer gemaakt gezien de wedstrijd ondertussen al aan de 2é set zat. In totaal nog geen 20 km gereden... Een geluk dat Thijs en zowel tegenstander als de meesten van onze speelsters niet zo ver wonen. De scheidsrechter was er ook niet geraakt en Cyrielle zat bijna een uur vast op de ring om dan nog te arriveren tijdens de eerste set. De wedstrijd : een eerste telefoontje tijdens de wedstrijd leerde mij via Karen dat het toen 1/0 was voor ons en 10/8 voorsprong in de 2é set. Vlot gewonnen en goed gespeeld volgens Karen. Na de wedstrijd terug een telefoontje ( in de wagen was er buiten op de sneeuw letten toch niet veel te beleven) en het bleek 3/0 geworden te zijn, met de 2é set alvast volgens de stand 25/23 spannend. De 3é set was dan weer veel vlotter gewonnen. Bedankt dus Thijs voor het coachen en aan de A-dames om te winnen tegen een in de competitie goed spelend Lot In de 4e finale wacht ons nu de trip naar Molenstede en bij winst krijgen we Londerzeel of Gooik op bezoek. Heel mooie affiches op komst. De B's krijgen Schepdaal of Kruikenburg als tegenstander.
De Jo Baetens sporthal van Lennik een zaal met een grote volleybal historiek was gisteren onze place to be voor de derby tegen Lennik. Het feit dat er steeds in de smalle richting wordt gespeeld geeft de thuisploeg een onmiskenbaar voordeel door de beperkte opslagruimte en de ronde dakvorm die voor de nodige problemen zorgt om een goede lengte inschatting te hebben. set 1 werd er goed gestart, degelijk aanvalsspel aan beide zijden en weinig technische fouten. 8-6 bij de eerste TTO. Lennik kon vooral over de hoek aanvallend scoren en het duurde een tijdje vooraleer we daar de goede repliek op vonden. Via 16/11 en 18/14 ging het niet de goede richting uit maar de ploeg verloor het vertrouwen niet en bleef vechten voor iedere bal en stilaan konden we ook de receptie van Lennik in gebreke vinden en hun hoeken blokkerend of verdedigend stoppen. Bij 21/21 waren we terug en het werd een spannend seteinde met een eerste setbal bij 24/23 voor Lennik. Nadien nog 26/25 maar we plooiden niet en onze tweede setbal was de goede, oef, 26/28.
De tweede set starten we goed en bij de 2é TTO hadden we een comfortabele 10/16 voorsprong. Het werd toch nog spannend en Lennik kwam zelfs even voor bij 20/19. Terug een triller op het einde en via 21/21, 22/23 en 24/24 was er spanning genoeg. Emie scoorde vanop de service lijn het verlossende setpunt.
Set 3 starte erg slecht, receptiefouten, aanvalsmissers, misverstanden, servicemissers. Wij konden ons enigzins kwa spelpeil herstellen maar toen was de set al lang verloren.
Door de gemakkelijke winst had Lennik vertrouwen gekregen en ze scoorden iets te gemakkelijk via hun hoeken. De langste rallys en de mooiste punten werden steeds door ons gescoord maar Lennik maakte minder fouten dan wij en ook set 4 ging naar hun.
Set 5 draaiden we bij 8/4 en toen kon K. Bex van de bezoekers 5 x na elkaar serveren. De receptie kwam telkens goed maar we konden het aanvallend niet afwerken en Lennik won vrij gemakkelijk de partij. We moeten nu leren om een hele match ons niveau aan te houden en we krijgen binnen 2 weken met onze wedstrijd in en tegen Zwevezele een haalbare kaart om punten te scoren.
16-11-2008
Zuun - Wevelgem
Zuun - Wevelgem : 0/3 De reservewedstrijd verloren we met 1/2 maar een erg goede 1é set waarin we de onnodige fouten volledig achterwege lieten toonde dat ons volleybal wel degelijk goed niveau kan halen. De eerste 2 sets in de hoofdwedstrijd starten we enorm slecht ( 2/8 - 4/8 ). Hierdoor was het evenwicht dat we nadien telkens konden herstellen een maat voor niets. Wevelgem was aanvallend wat sterker dan wij maar door een degelijke service konden we ze toch regelmatig receptioneel in gebreke vinden. De 3é set misten we onze start niet ( 6/8 ) en hierdoor was er evenwicht in de rest van de set. Wevelgem maakte net iets minder fouten dan wij en de match was gespeeld. Op naar de belangrijke matchen van de komende weken tegen Lennik en Zwevezele. Onze B meisjes wonnen vandaag in de beker met 3/0 van Lennik.
15-11-2008
Wedstrijd A meisjes : Machelen - Zuun
Machelen - Zuun : 0 - 5
mijn wagen die nog goed de weg kent naar Machelen, Bosveld, nog steeds met voorsprong de beste sporthal van Brabant. Terugzien van bekende gezichten ; Lore de coach, speelsters Eline en D'han die vorig jaar soms meetrainden en van ver Anneleen die dringend weg moest na haar C- jeugd coaching . De helden van deze voormiddag waren : Inez, Jirka, Kaat en Allison van D3 , Ine en Laurence van D2 en Cyrielle van D1. Door onze goede service ( Ine 1- 5 en 6kort - Laurence vandaag op de millimeter - Inez net zoals zus Maïte hard, gericht en laag - jumps van Cyrielle en meestal foutloos van Jirka, Allison en Kaat ) konden we heel de wedstrijd kontroleren. Aanvallend liep het ook ok en een pluim voor de concentratie die er meestal was en die ervoor zorgde dat er geen onnodige fouten werden gemaakt. Vandaag spelen de D3 nog in Bellingen en ontvangen D2 en D1 respectievelijk Londerzeel en Wevelgem. De jeugdbekercompetitie heeft ook 2 speelweekends : De B's morgen tegen Lennik en de A's volgende week tegen Lot. Onze mannen 1 wonnen gisteren vlot met 3/0 en zetten hun opmars verder naar de kop van de klassering.
09-11-2008
Zuun - VDK Gent B
Gisteren kwam VDK op bezoek. VDK heeft ook een overwegend jonge ploeg maar hun joungsters zijn net 1 à 2 jaar ouder en spelen dus al wat langer op divisie niveau. Set 1 was eigenlijk heel gelijkwaardig met aardige rallys, mooie punten en via 15 / 15 ging het naar 20/22 tot VDK enkele opeenvolgende missers van ons kon benutten om uit te maken 21/25. Deze set was kwa spelniveau al een van de beteren geweest van dit seizoen en we waren benieuwd wat het vervolg van de wedstrijd ons kon bieden. Een slechte start in set 2, via 1/4 en 4/8 waren we steeds op achtervolgen aangewezen. Het liep minder nu, de " unforced errors " werden talrijker en VDK kon ook via de servicelijn met gevarieerde services ons regelmatig problemen bezorgen ( cijfermatig - in set 1 hadden we 1 rechtstreekse servicepunt voor VDK, in set 2 werden er dit 5 ) Aanvallend scoorden we over de ganse set slechts 6 x tegenover 12 x in de eerste set. eindstand van deze set werd 18/25. Set 3 starte zo mogelijk nog slechter, 2/8 achter en mentaal hadden we het moeilijk. We gaven het echter niet volledig op en stilaan kwam er terug evenwicht in de partij en konden we enkele puntjes achterstand wegwerken. Regelmatig werden er mooie punten gescoord ( in deze set 9 aanvallende ) maar VDK kon ook hun niveau aanhouden en de voorsprong bleef stabiel. Een eerste setbal op 18/24 en toen kon Eva ons via een sterke servicereeks nog even in de wedstrijd houden. Een ace en 2 ballen die free moesten worden overgespeeld gaven 21/24 en VDK werd wat nerveus. Een aanvalsfout verder was de match echter toch gespeeld. Nog te vermelden : onze dames 3 wonnen van Opwijk,met 3/0, dames 2 verloren tegen wijgmaal met 3/2 en vrijdag hadden de heren 1 Schepdaal al verslagen met 3/0. Volgende week komt wevelgem op bezoek.
01-11-2008
Weekoverzicht
Deze week geen wedstrijden op het programma, we waren iets te laat om een interessante deelname aan de zgn.circuittornooien te regelen. Deze circuittornooien bestaan al enkele jaren voor de sterkste jeugdteams in Vlaanderen bij de jongens. Nu starten ze op bij de meisjes en onze sterke A en B's hadden ongetwijfeld toffe matchkes kunnen spelen tegen goede teams uit alle vlaamse provincies. Misschien kunnen we in de volgende edities meespelen of zelf een dag voorzien om iets soortgelijks te organiseren. We trainden 4 x deze week en elke keer proberen we iets ( kleins ) bij te voegen dat we gaan kunnen gebruiken in de volgende wedstrijden. Hoe meer je traint hoe meer het besef dat we een technisch moeilijke sport beoefenen waar je ontelbare uren moet maken om jezelf te perfectioneren. iedereen bij ons heeft een degelijke techniek, verbeteringen hieraan zijn niet steeds vanzelfsprekend en komen niet zo snel als de eerste geleerde basiszaken. Maar ... het moet gezegd , iedereen blijft van goede wil & met veel inzet de inspanningen opbrengen. Vooruitblik op volgende week : dinsdag en donderdag training, woensdag oefenmatch in Gooik. De training vrijdag gaat niet door ( we kunnen dan supporteren voor onze heren 1 in hun derby tegen Schepdaal ) en zaterdag komt VDK Gent op bezoek.