zachtemoed
Inhoud blog
  • De rekening helpen betalen voor wat je zelf niet stukmaakte
  • Het geschonden hart
  • DE KONINKLIJKE TEEN

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    spiritualiteit voor conflicttransformatie
    09-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE KONINKLIJKE TEEN
    Klik op de afbeelding om de link te volgen



    Eens  waren koning Kawa en zijn vriend Lubanga samen op jacht. 

    Toen Lubanga het geweer van de koning aan het laden was, klonk plots een schot. Lubanga had blijkbaar iets fout gedaan, waardoor het geweer van koning Kawa te vroeg afging. Hij schoot een teen van de koning weg. 

    Lubanga zei, zoals gewoonlijk: ”Inshallah! Dat is goed." Maar de koning zei: "Nee, dat is niet goed!" en hij liet zijn vriend opsluiten in de gevangenis. 

    Een jaar later was koning Kawa weer op jacht,  op een plek waar het niet veilig was.  Kannibalen overvielen hem en namen hem mee naar hun dorp.  Ze bonden hem vast aan een staak en toen ze hem wilden gaan roosteren, merkten ze dat hij een teen miste. Ze waren zo bijgelovig dat ze nooit iets opaten wat niet helemaal gaaf was.  Ze maakten koning Kawa los en lieten hem lopen. 

    Toen  de koning thuiskwam herinnerde hij zich hoe hij zijn teen was kwijtgeraakt en het speet hem dat hij zijn vriend Lubanga zo zwaar gestraft had. Hij ging onmiddellijk naar de gevangenis en zei tot Lubanga: ”Vriend, je had vorig jaar gelijk, toen je zei dat het goed was toen ik mijn teen kwijtspeelde." En hij vertelde zijn vriend wat hij had meegemaakt bij de kannibalen. "Verontschuldig me, " zei de koning,” omdat ik je zo slecht heb behandeld.  Ik wil het weer goed maken! Ik wil je belonen omdat je mijn leven hebt gered!" 

    "Je moet je helemaal  niet verontschuldigen,  en zeker niet belonen!" zei Lubanga."Dat ik in de gevangenis zat voor een jaar, dat was goed." "Hoe kan dat nu?", zei de koning. Zei zijn vriend: "Als ik niet in de cel had gezeten, was ik daar bij jou geweest. Dan hadden de kannibalen mij opgegeten !!" 

     

    09-10-2012, 18:48 geschreven door carlo  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    Archief per week
  • 22/10-28/10 2012
  • 08/10-14/10 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs