Inhoud blog
  • Sport twee daagse
  • Mijn ziekteperiode.
  • kerstvakantie
  • Mijn idool
  • Mijn (ex)club
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Schrijfopdracht
    Mijn blogjeeeuhh ! ;d
    LOL Blub Blub
    13-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mijn (ex)club

    Ik heb altijd bmx gereden in het circuit van zolder, daar is buiten een autoracebaan ook een fietsparcour; ik deed daar bmx van mijn elf tot veertien jaar.

    de officiele site ervan is: http://bmxcircuitzolder.be/

    13-11-2012 om 00:00 geschreven door yenstaelman  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De benodigdheden

    Voor BMX heb je natuurlijk ook veel dingen nodig, deze zijn onder andere:

    • Helm; iedereen die op een BMX-baan komt moet een helm dragen. Vroeger droegen de meeste rijd(st)ers een open face helm met een mondbeschermer. Als je het logo van FCV Schagen e.o. bekijkt, zie je zo’n helm van vroeger met mondbeschermer. Tegenwoordig dragen bijna alle rijd(st)ers een full face helm. Bij deze helm is de mondbescherming geïntegreerd. Full face helmen zijn te vergelijken met motorcross helmen, alleen zijn de BMX-helmen van een lichter materiaal gemaakt om de nekspieren niet te zwaar te belasten.
    • De prijzen van helmen variëren tussen de € 50,00 en € 525,00. Dit grote prijsverschil heeft vooral te maken met het gewicht van de helm, design en merk.
    • Handschoenen; handschoenen waarvan de vingers van de rijd(st)er volledig bedekken zijn verplicht om tijdens de training of een wedstrijd te dragen. Ze bieden bescherming aan handen, omdat dit het lichaamsdeel is dat bij een val vaak het eerste op de grond komt.
    • Handschoenen zijn vaak gemaakt van katoen en/of leder. De prijzen van handschoenen variëren tussen de € 15,00 en € 75,00.
    • Crossbroek; op de meeste wedstrijden is het verplicht om een crossbroek te dragen. Ze bieden bescherming voor de knieën, schenen en heupen. In Nederland is het niet meer verplicht een crossbroek te dragen, maar een lange broek, gemaakt van scheurbestendig materiaal, waarvan de broekspijpen strak moeten zitten over de enkels is verplicht. Korte broeken, gemaakt van scheurbestendig materiaal, zijn toegestaan, indien deze gedragen worden in combinatie met knie- en huidbeschermers met een hard oppervlak. De prijzen van crossbroeken variëren tussen de € 50,00 en € 185,00.
    • Crosstrui; een crosstrui biedt de rijd(st)er bescherming aan de ellebogen, omdat dit de plaats is waarmee je een val vaak opvangt. Het is verplicht een trui met lange mouwen te dragen, waarvan de mouwen tot de polsen reiken. Een crosstrui wordt vaak in combinatie met elleboogbeschermers gedragen en de prijzen van crosstruien variëren tussen de € 20,00 en € 95,00. Iedere rijd(st)er die uitkomt in een Fietscross Wereldkampioenschap/Challenge moet een nationale fietscrosstrui dragen die gelijk is aan de truien van zijn landgenoten. De enige toegestane afwijking is de reclame op de trui. De nationale trui moet steeds gedragen worden als de rijd(st)er bezig is met activiteiten op de baan, huldigingen of prijsuitreikingen, persconferenties, televisie interviews, handtekeningen sessies en andere gelegenheden waar een goede representatie vereist is naar de media en publiek.
    • Elleboogbeschermers; elleboogbeschermers kunnen de rijd(st)er extra bescherming bieden maar zijn niet verplicht. Tenzij je rijdt op een baan waarvan het rijoppervlak bestaat uit hout of beton. De prijzen van elleboogbeschermers variëren tussen de € 15,00 en € 45,00.
    • Schoenen; elke schoen met een platte zool is goed om mee te fietscrossen. Voel zelf aan of je genoeg grip hebt op je pedalen.
    • Fiets;

      Crossfietsen worden naar hun wielmaat onderscheiden in twee klassen:

      1. Crossfietsen met een wielmaat van het type 20 inches, alleen voor rijd(st)ers 6 jaar en jonger zijn kleinere wielmaten toegestaan;
      2. Crossfietsen met een wielmaat van het type 24 inches (cruisers) met een maximum van 26 inches;


      Algemene eisen aan de fiets zijn:

      1. Alle onderdelen dienen vast gemonteerd te zijn;
      2. Assen van wielen mogen niet meer dan 5 mm buiten de wielmoeren uitsteken;
      3. Kettingspanners, maar de draadeinden dienen voldoende afgeschermd te zijn;
      4. Verboden onderdelen aan de crossfiets zijn:
      5. Kettingkast
      6. Standaard
      7. Spatborden
      8. Vleugelmoeren
      9. Puntige voorwerpen
      10 Reflectoren in wielen en ingebouwd in trappers zijn toegestaan, alle op andere plaatsen aangebrachte reflectoren (inclusief bevestigingsbeugels) zijn verboden;
      11. Pedalen moeten voorzien zijn van een zogenaamd crossprofiel (vertanding voor een betere grip);
      12. Toeclips zijn verboden;
      13. Clipless pedalen zijn toegestaan;
      14. Remverankeringen en kettingkastbeschermers, die aan het frame zijn gelast, dienen verwijderd te worden;
      15. Een wedstrijdframe mag geen uitstekende onderdelen bevatten;
      16. Verende voor- en achtervorken zijn toegestaan;
      17. Het stuur mag niet hoger zijn dan 30 cm en niet breder zijn dan 74 cm. Er mogen geen (gelaste) breuken in het stuur zitten en de handvatten op het stuur dienen zo bevestigd te zijn dat de uiteinden van het stuur niet zichtbaar zijn.

    13-11-2012 om 00:00 geschreven door yenstaelman  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De regels van BMX
     
    De regels van BMX:

    • De lengte van de baan is tussen de 250 en 350 meter lang.

    • De baan is 8 meter breed.

    • Er is een startheuvel aanwezig met een starthek.

    • Er zijn maximaal 8 deelnemers per race.

    • De baan word afgelegd tussen de 35 en de 50 seconden.

    • De renner die als eerste over de eindstreep komt is de winnaar.

     

    voor het algemeen reglement van de wielerbond

    ga naar:


    http://www.wielerbondvlaanderen.be/reglementering/UCI-reglementBMX.pdf

    13-11-2012 om 00:00 geschreven door yenstaelman  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 29/04-05/05 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 12/11-18/11 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs