De klas van de duif : 2009-2010
FOTOSERVICE
  • Alle foto's van klas 6

  • Klik op Michael en reis naar de top van de IJzertoren !


    Foto

    Hartelijk welkom op ons klasblog ! Onderstaande teller begon te lopen op 27 augustus 2009 en telde op zaterdag 05 juni 4758 bezoekers. Nu bent u bezoeker nummer :



    Foto

    Carnavalfilmpjes
  • Anderlecht scoort !
  • Baby's
  • Bij Schumacher in de wagen
  • Hamerhorror
  • Dierentemmer

  • Foto

    Foto

    Foto's
  • Avonturenklas Durbuy 11-14/09/2009
  • Klas 6
  • Liedje Durbuy
  • 09/02/2010

  • FILMLPJES ! Bezoek OLVI : PIZZAgroep
  • eerst handen wassen
  • pizzadeeg uitleg
  • SOS Piet : Bente en Ianka
  • SOS Piet : Louis en Emma
  • SOS Piet : Peter en Xena
  • SOS Piet :Lois en Michael
  • SOS Piet : Lucas en Lieze
  • SOS Piet : Seppe en Melanie
  • SOS Piet : Juf Chantal legt uit
  • SOS Piet : Michael en Lois (2)

    FILMPJES ! Bezoek OLVI : CAKEgroep (met dank aan mama Martine !)
  • Emma V.
  • Floris
  • Merijn en Jericho
  • Thomas en Stijn (1)
  • Jasper en Viktor
  • Juf geeft uitleg
  • Jonas
  • Ken en Floris
  • Kelsy
  • Viktor

    FILMPJES ! Cakegroep, deel 2
  • Thomas en Stijn (2)
  • Jasper en Viktor
  • Alle kinderen : CAKEspecialist !

  • FILMPJES !
  • Michael is ziek...
  • Het nieuws (Met o.a. Merijn)
  • Problemen met de traktor (Met o.a. Peter)
  • Hondje is dood (Arme Ianka...)
  • "TUMBLING-MELANIE" !

  • Interessante links
  • Melanie
  • Hoofdsteden Belgische provincies
  • leer schaken
  • Oefen de Belgische rivieren
  • Sint-Petersburg
  • Europese landen test

  • Contacteer hier je meester
    wim@onzeark.be


    Interesse in meesters duiven ? Klik dan op de foto !


    Foto

    De website van het 6de leerjaar van V.B.S. Onze Ark-Woesten, schooljaar 2009-20010
    Beste bezoeker ! We vinden het fijn dat je op onze site eens rondneust en heten je dan ook hartelijk WELKOM. Deze site is een werkstuk voor en door de kinderen van het 6de leerjaar van de Vrije Basisschool van Woesten, "Onze Ark". De school dankt haar naam aan de mascotte die elke klas heeft, telkens een dier. In klas 6 is de duif het "klasdier". Onze meester is immers liefhebber van duiven... een duiven'melker'. DE SITE WORDT ELKE DINSDAG EN WOENSDAG TIJDENS DE LES VAN HOEKENWERK AANGEPAST. Veel plezier !
    14-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koekjes voor Welzijnszorg !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De eerste voormiddag ging alles  heel vlotjes. Eerst zetten we tafels om de koeken er op te zetten en een doos voor het geld. Dan gingen ik en Emma Es naar de kleuters ; die gingen als eerst. Dan kwamen het eerste en tweede en volgde de rest van de school. In het begin was het heel druk maar halverwege de speeltijd verminderde het eten en de kinderen. Ook de juffen en de meester kochten koeken. Hopelijk zullen er de volgende dagen nog veel koeken worden verkocht. En dan kunnen we zeker Welzijnszorg helpen. (Ianka) 


    11-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.OLVI Poperinge

    We zijn met de klas naar het Onze-Lieve-Vrouw-Instituut geweest. De eerste groep maakte cake en de andere groep pizza. Het was heel leuk, en ik heb gewisseld met Lieze omdat ze met haar tanta wou werken. Ik heb cakejes gemaakt met Floris. We hebben er samen 20 gemaakt. De mevrouw die ons hielp heette Sabine Lukas. We waren om 10u30 al klaar en de andere waren maar op 11 u. 45 klaar. Als we klaar waren ben ik met Merijn, Stijn, Jonas, Floris, Jasper, Kelsy, Emma V, Viktor, Jericho naar buiten geweest en als we terug binnen kwamen hebben we "Galgje" gespeeld. (Ken)
    Met de klas zijn we de hele voormiddag naar het OLVI  (Onze-Lieve-Vrouw-Instituut) geweest. Onze klas was in twee groepen gesplitst. De ene groep maakte cake en de andere groep maakte pizza. Ik heb pizza gemaakt maar eerst ging ik cake maken maar mijn meter gaf de les van pizza dus wisselde ik om met Ken. In het lokaal waren er allemaal kleine keukentjes. De jongens moesten met een meisje in de keuken pizza maken. Ik stond met Lucas in een keukentje. Eerst moesten we het deeg maken, dan de groentjes snijden, dan beleggen en de pizza kon de oven in. Als de pizza in de oven zat moesten we afwassen. Er waren GEEN afwasmachines dus moesten we alles afwassen in het keukentje. Na 20 min. mocht de pizza eruit en dan lekker smullen. Nu hebben we bijna de hele pizza meer naar huis. (Lieze) 
    We zijn met heel de klas naar de OLVI geweest. Ik heb pizza gemaakt en ze zegden dat het een mini-pizza ging zijn maar hij was 30 op 30 centimeter of meer zelfs ! Je had zelf je eigen keuken maar je moest met 2 in één keuken. Zo : Lieze + Lucas, Melanie + Seppe, Emma Es + Louis, Ianka + Bente, Lois + Michael en Xena + Peter.  Het was super leuk (Xena)
    We hebben met heel de klas in de voormiddag (19 met de bus, 4 met de auto van Thomas zijn mama) naar de school van m'n zus geweest. Ik heb cake gemaakt met versiering en onze juf was mevrouw Lukas. Je had een eigen keuken, tof hé ! We waren om 8 u. 45 vertrokken en om 12 u. 00 terug gekomen. (Stijn) 


    09-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoekenwerk: Europese landen

    In hoekenwerk moet je soms de Europese landen zoeken. Er zijn sommigen die het al voltooid kunnen hebben. Op plaats één : Thomas met 738 seconden en voor de tweede keer 430 seconden. Op plaats twee Jasper met 1090 seconden en voor de tweede keer 950 seconden. Op plaats drie Melanie met 1179 seconden. Op plaats vier Lucas met 1591 seconden. Op plaats vijf Louis met 1791 seconden. Op plaats zes Viktor met 2056 seconden. Ik heb het persoonlijk nog niet gekunnen... (Michael).
    Wil je 't ook eens proberen ? Dat kan : gebruik de link die je aan de linkerkant van dit blog vindt. Kies dan bij het 6de leerjaar : Europese landen - landen test. Veel plezier ! (Meester)


    08-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een nieuwe turnjuf

    Omdat turnjuf Lies nu op verlof is hebben we een nieuwe turnjuf gekregen.Toeval of niet, ze heet ook Lies. ze heeft bruin haar, een gemmiddelde lengte en ziet er heel sportief uit. Ze is een hele toffe juf en op het einde van de turnles spelen we altijd een spel. De vorige keer hebben we stier en cowboy gespeeld, een leuk spelletje hoor ! In de turnles hebben we verder geleerd aan kopstand, handenstand en koprol(van de trampoline op de plint en dan hopen dat je niet te ver rolt!). We turnen nu niet meer op maandagnamiddag maar op maandagvoormiddag, dat komt omdat ze naar een andere school moet. Ik weet eigenlijk niet zo goed of we juf Lies (die die nu op verlof is) nog zullen hebben dit jaar, en zoniet dan was het vrijdag de laatste keer dat we haar als juf hadden. Een soort voorproefje voor het afscheid van Onze Ark aan het einde van het schooljaar. Thomas
    Thomas
    Ik ben nu wel in verlof, maar 't is nu ook niet echt vakantie hé. Nog een kleine maand en er komt hier een derde spruit bij, dus echt vakantie is dat niet hé.. en ja, hoor, ik kom nog terug dit schooljaar : als alles goed verloopt, op maandag 22 maart...
    Groetjes daar aan iedereen.
    Juf Lies Demeersseman


    07-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Proeven in de klas

    We hebben proeven in de klas. Ik vind ze wel een beetje lastig, maar ja... Vandaag hebben we een grote W.O.-proef. Die telt wel voor veel punten. Ik zou het liever donderdag gehad hebben omdat je dan woensdag kon leren. Maar we moeten hem nog hebben. Vandaag hebben we al 1 proef gehad van juffrouw Charlotte. We hebben 2 weken proeven. Iedereen moet -als hij thuis komt- vast veel leren, ik een beetje maar toch doe ik mijn best. Ik verlang al een beetje naar mijn rapport maar we moeten nog veel proeven maken. Ik verveel mij meestal als het proeven zijn. Ik zou graag 1 wens doen : proefwerken voorbij en ik goeie punten : 73 procent of zoiets. We weten al een beetje punten van ons rapport. Cijferen, hoofdrekenen,...  maar toch vind ik dat de ene proef bij de andere proef  wel helemaal anders zijn. Als ik thuis kom van school moet ik eerst leren tot DAVID begint (een programma op VTM dat om 18:25 begint)Dan eten en dan nog een beetje TV kijken en dan naar bed.  (Floris)


    27-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Popjes van elektriciteitsdraad
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Maandag heeft meester punten gegeven op de popjes die we enkele weken geleden gemaakt hebben. Er zijn er enkele die een "drie" kregen. Andere kregen een "twee" (ongeveer 7)  en de meeste van de klas een "één".  Ik vind de meeste echt prachtig. Er zijn ook veel verschillende modellen. (Lieze)


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.We schilderen een mozaïek
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In de klas maakten we een mozaïek. Eerst moest je lijnen en cirkels trekken, daarna kon je kleuren kiezen: blauw, rood, geel, groen,... Als je een kleur gekozen had (bijvoorbeeld groen) moest je er een beetje geel of blauw of ... bijvoegen. Op het einde mocht je kiezen : je doet een donkere of lichte rand bij. Ik vond het heel fijn en ik heb een "1" gekregen. (Bente)


    25-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Filmpjes
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    We hebben in vier groepen een filmpje mogen maken. Ik moest met Kelsy en Ianka. Het was super leuk. We speelden dat ik en Kelsy mama en papa waren en Ianka kindje. Haar hondje was dood en ja we kochten een nieuw. Ze speelde ermee voetbal en schopte hem weg onder een auto. Toen begon ze te wenen en het was gedaan. (Xena)


    24-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.swimmathon

    We gaan met de school meedoen aan de swimmathon in Poperinge. Je moet in een groepje zijn van 8 tot 12. Er doen 2 kinderen mee van het 5de en 9 van het 6de. We moeten 3 keer 8 min. zwemmen met telkens een pauze. We moeten om 13.30 u. aan de platse zijn en het begint er om 14.00u. Het is gedaan om 16.00u. In het begin hadden we bijna geen ploegje en hebben we er vlug eentje moeten maken. WIJ GAAN NATUURLIJK WINNEN !!!!!!!!!!! (Lucas)


    23-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Juf Ann mailt aan de klas
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Hallo zesde leerjaar en meester Wim,

    Ik vind het leuk om af en toe eens te lezen op jullie blog. Zo weet ik ook wat er boven ons hoofd van de klas aan het gebeuren is .
    Jullie kunnen zeker al goed muziek spelen. De blokfluiten en trom klinken zeer goed. Dat kunnen we meestal wel horen. Nog veel leergenot in jullie klas.
    Willen jullie weten wat er in onze klas gebeurt ? Vraag het maar aan de vriendjes of juf. We zullen het in geuren en kleuren vertellen.
    Groetjes van juf Ann en de vriendjes uit de vos-en haasklas.


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.We leerden over het Amazonewoud

    We leerden over het Amazonewoud. Hoe ze  vissen ? Ze doen dat met pijl en  boog en met  natuurlijk gif. We leerden over hoe ze overleven en waarom het Amazonewoud zo heet : Amazones zijn vrouwelijke paardrijders.  Zij reden 100-den jaren geleden te paard en die vrouwen hadden maar één borst. (Peter)


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een eigen W.O.-opdracht maken

    We moeten een opdracht maken voor wero. Ik doe over voetbalspelers. Ik heb er al twee over wie ik iets zeg. Ik zal er 3 of 5 maken. Dat staat op 30 punten van de 100. Het moet 1 blad voor- en achterkant tot 3 lang zijn. Je zal dat dan moeten voorstellen voor de klas. We krijgen drie vrijdagen altijd een lesuur tijd. (Seppe)


    18-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.blokfluit

    We hebben gisteren blokfluit gespeeld. We zitten nu al aan liedje 12. Ik kan al heel goed blokfluit spelen maar Seppe zit nu achter mij in de klas en als hij een verkeerde noot speelt dan moet ik lachen en ben dan mijn noten kwijt. We hebben ook al de noot "do" en de hoge "re" geleerd. Het 13de liedje zijn we nog aan het leren. Maar ik weet soms niet waar we zijn. (Merijn)


    17-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het kerkhof : 1 en 2 november
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    We zijn naar het kerkhof van Woesten geweest. We moesten zoeken naar het oudste graf en een nieuwe graf. Er lagen mensen die al 100 jaar of MEER jaren oud waren. We hebben ook het plekje gezien waar ze de as strooien. Er staan ook graven waar ze een pot (een urne) insteken. We hebben gepasseerd bij graven waar er nog geen mensen lagen. We zijn ook eens gaan kijken naar familieleden van kinderen van onze klas. Er lagen ook kinderen die maar 12 jaar kunnen leven hebben. Iedereen vond het een beetje jammer. Na het bezoek aan het kerkhof, zijn we weer naar de klas gegaan. (Jericho)


    09-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De sint kwam op bezoek !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De Sint kwam gisteren langs en we hebben een kwis gemaakt voor de Sint. Ze hadden het antwoord juist. De kwis ging over het leven van Sint-Maarten. Over "Piet" hebben we zelf een verhaal verzonnen. De speleregels waren de volgende : we vertelden 10 dingen en 1 was niet juist. De sint heeft het foutieve kunnen raden !  Als afsluitertje kregen we allemaal 1 zakje snoep. Mmm, lekker smullen ! En op de foto met Sint en Piet was ook nog leuk. (Lois)


    05-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat ik deed tijdens de herfstvakantie

    We hebben hout gezaagd en opa is komen helpen hiermee. Ik ben ook naar de dokter geweest op controle voor mijn knie en er is goed nieuws : ik mag weer lopen,turnen en paardrijden ! (Emma Es)


    01-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Meester Ludovik schrijft tot klas 6
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Dag kinderen van het zesde leerjaar,

    Vorige donderdag was het mijn verjaardag. Toen kreeg ik van jullie van de klas een heel mooi kaartje waarop elk van jullie iets opschreven over mij. Er zaten echt heel leuke reacties bij, de meeste grappig, een paar ernstiger, maar altijd heel leuk om lezen. Het was dit jaar het mooiste wat ik kreeg voor mijn verjaardag. Als je directeur bent van een school, dan hoor je niet altijd of iedereen het wel leuk vindt wat je doet, het kaartje dat ik van jullie kreeg was dan ook een duwtje in de rug voor mij! Ik wil jullie dan ook van harte danken voor het kaartje, het krijgt een ereplaats in mijn bureau...

    Meester Ludovik


    29-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Klasfeestje voor de jarigen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In de namiddag was het klasfeestje : de jarigen hadden spelletjes mee en chips, drank en koeken om te trakteren. Meester had ook de voetbaltafel van op zolder naar beneden gehaald. Er was Monopoly, Wie is het, schaken, poker,... Ze hadden ook twee tafels tegen elkaar geschoven en hielden die als "bar". Ze kwamen ook rond met koeken en speculaas,... Toen we een eindje aan het spelen waren ging het brand alarm af voor een oefening. Het was een leuke namiddag !!! (Melanie)
    Hartelijke dank aan Jasper, Louis, Stijn, Peter, Kelsy, Ianka, Merijn en hun ouders voor het fijne traktaat en de leuke spelletjes ! (meester Wim)


    27-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Muziek beluisteren
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In de klas beluisterden we het stuk "De vlucht van de hommel". Dit werk werd gecomponeerd door Rimsky-Korsakov (Rusland, 1844-1908). Klik op de foto van de hommel en geniet mee van een moderne versie van dit werk ! (Meester Wim)


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.We leren over het bos
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    We zijn op vrijdag 30 oktober naar de Galgebossen geweest. Het was heel leuk en leerrijk. Je kan met een boomhoogtemeter (zoals een geodriehoek) meten hoe hoog een boom is. We weten nu waarom de Galgebossen zo noemen : omdat ze in de Middeleeuwen de misdadigers daar ophingen. Het is één van de oudste bossen van West-Vlaanderen. (Michael) 


    FILMPJES koekjes Welzijnszorg
  • jongens verkopen
  • Alle 6de-klassers samen
  • meisjes verkopen
  • juf Ingrid koopt een koekje



  • Belangrijke data klas 6
    zaterdag 1 mei
    Vormsel


    Op onderstaande foto staat "Cher Ami". Wil je meer te weten komen over deze oorlogsduif ? Klik dan op de foto !


    Foto

    Deze werkjes maakten we in de B.O.-les. Misschien vind je ook jouw werkje ertussen ?


    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs