De tegenstanders worden wat exotischer: Arno (die wel degelijk al 4 Peruvianen bekampte), krijgt nu iemand van de Barbados-eilanden. Wie kan dat zeggen ?
Jasper speelt tegen een Amerikaan, die echter al goede resultaten neerzette.
Iris mag tegen een inwoonster van het Chinese Taipei... Wow.
Rein krijgt de lastige Modi (Zuid-Afrika) tegen waar hij al vroeger remise tegen speelde. Heel gevaarlijk, want zwaar ondergeklasseerd. Dat bleek al dit tornooi.
Wat een start van onze Belgische jeugd⦠we willen âMherâ van datâ¦.
Het moet bijzonder stressy geweest zijn om na een slopende rit van 28 uur, inclusief een busrit van 2,5 uur,eindelijk aan te komen op de plaats van de grote uitdaging. Nochtans blijkt deze vermoeiende reis geen effect te hebben op de prestaties van onze dappere Belgen.
Niet alleen de spelers, maar ook de inspanningen van de coach Mher Hovhanisian, resulteren in nooit geziene resultaten.
Hoogstwaarschijnlijk hebben Louise, Iris, Jasper, Arno en Rein - net als zo vele jonge schakers - het schaken ontdekt op een onder het stof weggestoken schaakbord bij opa.Of misschien hebben ze de eerste zetjes aangeleerd gekregen door mama of papa.Feit is dat de schaakmicrobe ook hen reeds op jonge leeftijd in de ban heeft gekregen.Prestaties zoals deze op het WK zijn voor alle jonge aankomende schakertjes een voorbeeld en motivator.Het geeft een correct beeld van deze intensieve sport en maakt de passie, gedrevenheid, sportiviteit, samenhorigheidsgevoel en liefde voor deze sport duidelijk.
Het is knap dat we in België de laatste jaren door de vele inspanningen van onder andere jeugdschaak believers we al op jonge leeftijd topspelers hebben.
Dagelijks zijn ook heel wat vrijwilligers actief bezig met het promoten, ondersteunen en organiseren van tal van schaakactiviteiten.
Ook vanuit de zakenwereld en het onderwijs komen de laatste jaren tal van initiatieven die alleen maar een beduidende meerwaarde hebben voor de schaaksport in het algemeen.
Het is dan ook niet verwonderlijk dat de interesse voor de schaaksport toeneemt.
Tal van studies hebben immers uitgewezen dat schaken zorgt voor logisch, analytisch en strategisch denken.Het leert je om constructief samen te werken en je traint jezelf in het langere tijd geconcentreerd zijn.Ook het leren omgaan met succes en verlies tijdens de partijen is een belangrijk leerproces voor jongeren.
Allemaal eigenschappen en vaardigheden die je in je verdere leven goed van pas zullen komen. Zelf ben ik geen goed schaker, en dat komt allicht omdat ik op jonge leeftijd niet wist dat schaken zo cool was
Maar ook al ben ik zelf niet zo goed in schaken: ik vind het wel een hele leuke sport!
Vanuit het verre België volgen we al onze jeugdspeler op het WK op de voet en we wensen hen van hieruit nog veel succes, plezier, leuke ervaringen,
Jeugdverantwoordelijke,Vlaamse Schaakfederatie- VSF, De Strycker Johan
Arno speelde in het vorige fragment 9.Pxf7! Kxf7 10.Df3+ Kg8 11.Txe6! Pcb4 12. Te5 c6 13. a3 Pa6 14. Txd5 en een zet later stond de 1-0 op het papier geschreven.
Rein verliest van IM. De stelling was niet meer te houden na de sterke witte aanval. Wit speelde niet Pg5, maar Pc7+. Daarna komt zwart in de verdrukking en gaat het bergaf. Verdiende overwinning voor de sterke Oekraïner.
Louise verliest ook. Ze had een spannende partij met aanval. Ze kreeg echter ruzie met de tijd en de partij ging verloren.
We gaan zo dadelijk een en ander analyseren. Voor Arno is de winst overduidelijk en verdiend. Waar ging het mis bij de anderen ? Wat leren we hieruit ? Hoe worden we sterker hierdoor ? Uit elk verlies iets positiefs halen. Bovendien waren de voorbije uitslagen zo mooi, dat er nog iets mooi zal volgen.
Geen twijfel over dat deze groep zo mentaal sterk is dat u morgen iets mag verwachten op deze site. "100% positivo" is een boek van Leo Bormans. Zullen we morgen voor de 100% gaan ?
Na de opening stond hij redelijk. Hij stond kwaliteit achter maar had zeker compensatie.
Vervolgens kwam er dame tegen twee torens op het bord.
Daarna werd het dame (Jasper) tegen toren en loper en had hij serieuze winstkansen.
Het lukte de tegenstander om een vrijpion te maken en Jasper kon het niet meer houden. Hij weet niet goed op dit moment hoe het precies fout ging, omdat hij het gevoel had de pion nog te kunnen stoppen.
Na 9 zetten ontploft er een bom op het bord. Enkele zetten later komt er een allesverslindende toren en na 15 zetten geeft mijn tegenstander op, hij verliest een dame of gaat mat.
Het was Schots gambiet.
Alweer een punt voor de Belgische delegatie ! 12,5 punten reeds
Onze vier vrienden die midden in de zaal zitten, kunnen moeilijker hun stelling laten bekijken. Toch enkele impressies.
Jasper zit heel geconcentreerd achter zijn bord, ook al gebruikt hij aanzienlijk minder tijd dan zijn Mexicaanse vriend. De partij moet nog losbarsten; er zijn enkel 2 pionnen en een paard geruild. Bij de -10 valt op hoe op de eerste tien borden nog veel stukken staan, terwijl op de lagere borden de ene partij na de andere beëindigd wordt.
Iris heeft een Koningsindische partij, waar momenteel een strijd dreigt te komen op de damevleugel. De eerste indruk is dat wit een sterkere stelling heeft en Iris wat moet verdedigen alvorens er uit te komen.
Arno gaat voor de winst in een Schotse partij. Zijn tegenstander is totaal niet geboeid door het Schots, terwijl Arno ver voorovergebogen meer dan het halve bord bestrijkt. Hij is niet meer in zijn theorie, want zit naarstig te kijken naar een goed plan.
Louise kan haar opening spelen en krijgt tegenspel via f5 en f4.
Merk op dat we met België borden 7, 9 en 13 bezetten.
Leven we boven onze stand ? Of is het prettig dat dit toch gebeurt met een team dat nauw samenhangt ?
Zoals onze fotograag liet weten mag de "delegate" enkel nog de hoofdlijn bewandelen. Dat maakt het moeilijk om de partijen te volgen. Enkel Rein zit vooraan op de hoofdlijn, maar ver in de zaal. De andere vier zitten niet aan de hoofdlijn. We doen ons best.
Jasper ontvangt meteen een groot pak snoep van zijn tegenstander uit Mexico.
Iris mag het opnemen tegen een Venezolaanse. (voor wie supportert de Venezolaanse familie Deniz uit Leuven nu ?)
Arno krijgt voor de vierde keer een Peruviaan.
Louise speelt tegen een Argentijnse en Rein krijgt een IM uit Oekraïne.
Op dit blog wordt geregeld gesproken over taartpuntfoto's.
Voor wie niet weet wat we daarmee bedoelen verwijzen we naar de website van Schaakvereniging Topschaak Brabant, waar al onze WK gangers actief lid zijn: www.topschaakbrabant.nl
Eén van de goede gewoontes tijdens een EK en/of WK voor de jeugd is dat veel spelers een presentje uit hun eigen land meebrengen en dat voor aanvang van de ronde aan elkaar overhandigen.
Vandaag had Jasper wel heel veel geluk. Zijn tegenstander gaf hem niet alleen een magneet met een Mexicaanse foto, maar ook nog eens een... Mexicaanse snoepzak!
Dat is nog eens wat anders dan een Nuvema taartpunt...
Vandaag heeft de organisatie kennelijk weer besloten om een stukje strenger te zijn voor de toeschouwer en nu zelfs ook voor de coaches. De toegang is beperkt tot een klein deel van de zaal. Het zal de live verslaggeving niet vergemakkelijken. Onze reporters staan voor een nieuwe uitdaging.
Gelukkig heeft onze hoffotograaf toch zijn werk kunnen doen, zie hier het resultaat:
Op de site van schaakbond.nl kan je een link vinden naar de Nederlandse weblog, die van ons alle complimenten krijgt: deskundig, veel foto's en commentaar, leuk om te lezen. Vast en zeker eens naar surfen.
Spijtig dat ze af en toe technische problemen hebben (ze mogen altijd hier aankloppen) en met een kleine delegatie zijn, maar ze doen het uitstekend.
Gezien Iris in de vierde ronde het enige België-Holland speelde dat er kon gespeeld worden, wilden we toch even lezen wat onze Nederlandse vrienden vonden van de partij.
Wat lezen we daar ?
"In de vierde ronde kwam ze net als Hugo comfortabel uit de opening, maar vervolgens werden de dames snel geruild. Anna-Maja vertrouwde de stelling niet helemaal aangezien wit het loperpaar had en bood daarom remise aan, hetgeen door haar Belgische opponente werd geaccepteerd. In de analyse na de partij bleek zwart nog altijd comfortabel te staan, dus had ze wel door kunnen spelen. Maar goed, na de lange partij eerder op de dag geen drama."