Louise heeft een toren op de tweede rij moeten laten binnenkomen, maar misschien is dat niet zo erg.
Arno heeft wat chaos op het bord; qua materiaal heeft hij een stuk minder en twee pionnen meer.
Iris heeft dames kunnen ruilen, maar haar koningsstelling ligt wat open met een dubbelpion daar.
Rein heeft een "interessante" stelling zou Mher zeggen. Er hangen allerlei schaakjes in de lucht, dus goed rekenen is nodig. Er kan ook een afruilvariant in zitten. Het lijkt er op dat Shiven aanstuurt op dameruil.
Uitkijken naar de 5e ronde voor Jasper. Dat wordt zeker op de eerste tien borden.
Helaas zaten de tegenstanders van Rein en Arno bij aanvang van de partij nog niet achter het bord.
Juist voor aanvang van elke ronde worden alle toeschouwers, inclusief onze fotograaf, zonder pardon de speelzaal uitgestuurd. Voor de insiders, gelukkig kon er van Arno nog wel een taartpuntfoto worden getrokken.
Na de vorige succesronde, krijgen we zware kleppers op
bezoek.
Rein zit op bord 11 tegen IM Khosla Shiven 2405 uit Indië
Kan tellen. Het is het vijfde reekshoofd
We weten de paring amper 30 minuten voor begin van de
partij. Voorbereiding kan dus niet.
Op bord 13 zit Jasper met zwart; hij speelt tegen Cordova
1828.
Iris zit op bord 14 en dat wordt een burenduel tegen Anna
Maja Kazarian (1776) uit Nederland.
Arno op bord 20 ontmoet een Argentijn Munoz Francisco, met
1940 elo.
Louise op bord 35 krijgt met wit een Roemeense met 1712
Stanciu Ioana.
Geen makkelijke opdrachten, maar daarvoor zijn we ook niet
naar hier gekomen natuurlijk.
Het optimisme in de groep is heel groot. Iedereen speelde
een heel mooie partij. Jasper, Iris en Arno wonnen met mooie combinaties.
Louise verloor alleen door tijdsgebrek, want verder was er niet veel aan de
hand en Rein kreeg mooie complimenten van de Schotse coach die onder de indruk
was : er was nooit een partij; zonder dat je het merkte, was het al gedaan.
Dit wordt een zware test, waarop ze niet afgerekend worden,
maar kunnen zien hoever ze kunnen groeien, kunnen testen waar ze nog aan moeten
werken. Daarvoor komen we helemaal de oceaan over.
Louise komt langzaam maar zeker onder druk. Ze weert zich kranig maar komt in tijdnood. Dat kan ze er niet bij hebben. De druk wordt te groot en ze gaat uiteindelijk door haar vlag.
Toch weer een knappe partij tegen een veel hoger geklasseerde speelster. Vanmiddag krijgt ze al direct de kans om terug op 50% te komen.
De delegatie gaat nu lunchen, even kort rusten, dan nog even snel voorbereiden en dan er weer vol tegenaan!
Nadat mijn tegenstander een pion offerde in de opening (1.e4 e5 2.Pf3 d5?!) kon ik er een zuiver voordeel van maken. Daarna heb ik een mooi combinatie die mat gaat, mijn tegenstander dacht dat hij gewoon een toren won, maar eigenlijk gaat hij mat! Ik ben zeer tevreden over deze mooie overwinning.
Net voor het begin van de interclub nog aangeven dat de opening van de tegenstrever van Arno erg dubieus is.
1. e4 e5 2. Pf3 d5 3.exd5 e4 4. De2 Pf6 5. Pc3 De7 6.Pd4: hij staat gewoon een pion voor.Pg5 had nog beter geweest voor Arno, maar we hebben er vertrouwen in.
Vandaag is er in België interclubwedstrijd. Hierdoor zullen we vanuit België de partijen moeilijk kunnen opvolgen en dan zeker de eerste. Misschien zal de verslaggeving minder snel gaan.