 |
|
 |
|
|
 |
07-04-2010 |
buik(je) 31 weken |
Ja ja onze ukkepuk wordt groter en dat merken we aan mijn buikje! Af en toe een poep tussen mijn ribben. Hij/zij zegt precies: "sech mama geef mij is wat meer plaats." Met als gevolg dat ik kaarsrecht moet gaan zitten en even op zijn/haar poep duwen om terug een beetje comfortabeler te kunnen zitten. Normaal zou ik hem/haar minder moeten gaan voelen, maar vannacht was het toch precies een goed feestje in mijn buik! Mijn buik ging echt bijna heel de nacht van links naar rechts, probeer dan maar eens te slapen! Ik hoop dat dit niet het ritme voor de eerste weken wordt want amai dan
Ondertussen zijn we ook weer op controle moeten gaan bij de gynae. De echo's stelden deze keer niets voor dus die zetten we er deze keer niet op. Maar alles was dus dik in orde. Onze ukkepuk is niet meer gedraaid en ligt dus goed om natuurlijk te kunnen bevallen. Nu nog afwachten of mijn bekken breed genoeg is. Zeker aangezien ons schatje zo goed blijft groeien! Op 31 weken zaten we al aan 45cm en 2,093 kg! We blijven op de bovenste lijn van de curve met gemiddelden zitten
Ook ben ik naar de kinesist aan het gaan voor mijn bekkenpijn. Nu ik moet zeggen dat ik nu dat ik gestopt ben veel minder last heb. Misschien had ik toch beter geluisterd naar de gynae en 3 weken geleden al gestopt met werken. Maar ja, daar is niks meer aan te doen. Dus genieten we nu volop van de welverdiende rust
Nu zijn we volop bezig met de suikerbonen, pff het wordt mooi maar er kruipt wel een heleboel tijd in! Ach ja we zijn 8weken op voorhand thuis dus we mogen niet klagen hé. Ik snap niet dat sommige vrouwen echt wachten tot 38 weken om te stoppen met werken. Oké dan ben je langer thuis bij je kleintje, maar wanneer regel je dan alles???
Volgende week woensdag (13/4) worden de kinderkamer en de wandelwagen geleverd! Dan kan ik eindelijk kleertjes beginnen wassen en in de kast leggen. niet dat we al heel veel kleertjes hebben maar toch
Goed genoeg geschreven, onze volgende afspraak is 23/4 dus tot dan. Groetjes!
PS: nog 53 dagen tot de uitgerekende datum!

07-04-2010, 16:03 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
20-03-2010 |
3D echo 30 weken |
Eindelijk is het gelukt! Na wat aandringen besloot onze ukkepuk om dan toch even mee te werken Zo een 3D echo vind ik een fantastische ervaring! Het is het geld zeker waard. Eerst dacht ik wel "amai ons ukje zijn/haar neuzeke is precies misvormd!", maar da bleek ni te zijn (gelukkig maar) We zijn ook ineens wa dingen te weten gekomen:
- Neusje is dus perfect
- Geen hazenlip (ook een geruststelling)
- Zelfs onze ukkepuk denkt al eens af en toe zoals de echte denker van Rodin
(kijk maar naar echo 6)
- De 3D echo's die echt perfect zijn, zijn meestal afkomstig van mensen met diabetes (die hebben blijkbaar zeer veel vruchtwater, wat nodig is voor zo een 3D echo) of van mensen met kindjes die niet goed drinken van het vruchtwater en dus iets aan de slokdarm hebben.






20-03-2010, 14:20 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
12-03-2010 |
28 weken echo |
Eigenlijk is het bijna een 29 weken echo maar kom. Ons ukje doet dat goed. Hij/zij is weer goed gegroeid, als de metingen correct zijn meet ons ukje al 40 cm en weegt 1,497 kg. Met nog 11 weken te gaan is dit veel belovend! Ik moet nog wel zien dat ik ons ukje er uit krijg hé! Als ons ukje niet meer begint te draaien, zit hij/zij al goed. Maw hoofdje naar beneden. En aangezien ons ukje nog steeds zeer bewegelijk is (de gynae kon het hartje bijna niet "vasthouden"), bestaat de kans natuurlijk dat dit nog wel gebeurd. Maar we hopen van niet.
Ik zelf tel al hard af naar de paasvakantie. Allé ik hoop dat ik ze haal want als mijn bekkenpijn verergerd moet ik al vroeger stoppen. Eigenlijk mocht ik nu al stoppen van de gynae maar die 3 weken moet ik nog kunnen uithouden hé. Ze zullen op school wel een liftsleutel moeten gaan bijmaken, maar het is dat of thuis blijven. Nu aangezien alle leerlingen (zonder zichtbare mobiliteitsproblemen) zonder probleem een liftsleutel krijgen, moet dit voor een leerkracht toch helemaal geen probleem zijn zeker? Om de bekkenpijn wat te verhelpen/verzachten heb ik kinesitherapie voorgeschreven gekregen. Eerst een massage (joepie) en dan de prenatale oefeningen (hihi). Dus voor diegene die al aan het panikeren waren dat ik geen prenatale lessen ging volgen, geen paniek hé. Ik ga ze doen.
20 maart is het weer zo ver, dan doen we een 2de poging voor een 3D echo. dus allemaal duimen dat ons ukje deze keer wel wil mee werken!

12-03-2010, 00:00 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
05-03-2010 |
Nog 4 werkweken! |
Pfff nog 4 zware weken werken. Het lesgeven op zich valt nog mee maar alle rand activiteiten zoals klassenraden na de uren, rapportpunten invoeren en commentaren invullen, vergaderingen tijdens middagpauzes, voorbereiding opendeurdag, het nakende oudercontact, GWP ( waarnaar ik gelukkig niet mee moet, maar wel moet voorbereiden) en zo kan ik nog wel even door gaan, zijn er een beetje te veel aan. Zeker na 7u lesgeven, waarna ik sowieso al steendood moe ben! Alles is blijkbaar in deze periode gepropt! Maar ja we proberen ons te troosten met het gedacht dat het nog maar 4 weken zijn. En daarna proberen we dan maar genoeg te rusten hé.
Wat is er ondertussen nog allemaal gebeurd?
- Tijdens de Krokusvakantie zijn we Ikea leeg gaan halen ttz de rayon met de potjes
- De meeste dingen voor de suikerbonen zijn ofwel besteld ofwel al aangekocht, nu nog alles in elkaar steken.
- Wesley is ons ukkepukje gaan erkennen op het gemeentehuis, het wordt dus een echt Meersschaertje
- Kamer in het ziekenhuis is gereserveerd, hopelijk krijgen we de kamer die we willen. Dus duim maar mee dat er niet te veel mensen moeten bevallen eind mei begin juni!
- Binnen een paar weken worden de kinderkamer en de wandelwagen geleverd.
- De proefdruk voor de geboortekaartjes is gemaakt, de enveloppen besteld.
- Kraamgeld is aangevraagd (als Wesley de brief op het werk al afgegeven heeft natuurlijk)
- De geboortelijst is gelegd bij Dreamland in Wilrijk, je kan trouwens al eens gaan piepen (de specifieke dingen zijn toch nog verstopt
)
- Hoe doe je dat?
- Ga naar de site www.dreambaby.be
- klik in het onderdeel Geboortelijst "een geschenk kiezen"
- dan lijstnr 174877en paswoord DMN9010 invullen.
Ondertussen hebben we ongeveer nog maar 86 dagen te gaan. Ja, we zitten onder de magische 100 dagen! Maw we zijn 6md ver . Dit wil ook zeggen dat we binnenkort nog eens een echo "moeten" laten maken. Ben eens benieuw hoe onze ukkepukje het doet. Nu beweeglijk is het alle sinds nog even hard , mijn buikje gaat met momenten van links naar rechts! Eigenlijk vind ik het nog altijd een raar gevoel dat er een mini mensje in mij zit, maar het is wel geweldig!
Enne binnenkort is 12 maart, dus tot dan?!
05-03-2010, 16:15 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
28-02-2010 |
buikje 26 weken |

28-02-2010, 00:00 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
18-02-2010 |
3D echo |
Ja vandaag was het zo ver, we zouden onze ukkepuk in 3D kunnen bekijken. Niet dus! Net zoals bij de nekplooimeting, wou hij/zij niet goed gaan liggen. Ze hebben wel geprobeerd maar er in niks deftig uit de bus gekomen. Zelf na wat geduw op mijn buik vertikte hij/zij om goed te gaan liggen. Dus na 15 min hebben we het opgegeven. Ja, het wordt een kindje met een eigen willetje Maar niet getreurd rond 30weken gaan we nog eens een poging wagen, normaal gaat het dan beter lukken omdat het kindje dan meer aan de "oppervlakte" moet gaan liggen (nu lag het gezichtje te diep om echt duidelijk beeld te krijgen). En aangezien ik vruchtwater genoeg heb, geven ze ons dan de meeste kans.
18-02-2010, 15:54 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
14-02-2010 |
25weken echo |
Hier zijn ze dan de volgende echo's van onze ukkepuk. Wat al zeker vaststaat is dat onze ukkepuk een mister/miss langbeen is! Ook staan we nog steeds een dikke week voor op schema Nu is de vermoedelijke bevallingsdatum 20 mei ipv 30mei! Maw onze ukkepuk doet het zeer goed. Natuurlijk als het zo blijft opschuiven is het voor Wesley nog moeilijker om zijn verlof te plannen in functie van de vermoedelijke datum Nu we gaan er niet van wakker liggen, hij/zij komt wanneer hij/zij komt! Ook is er nog niets veranderd aan de beweeglijkheid, nu voel ik dag en nacht actie. Leuk maar vermoeiend!
Stand van zaken: lengte 37 cm (gemiddelde op 25wk is 32 cm!) gewicht 937g (gemiddelde 650 g, nu de lengte van de benen beïnvloed wel het gewicht en de totale lengte)
Nu is het uitkijken naar donderdag, dan hebben we een 3D echo! Ben eens benieuwd, zo krijgen we weer een ander zicht op onze ukkepuk Dus donderdag zullen deze foto's te bezichtigen zijn!



14-02-2010, 14:36 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
15-01-2010 |
20 weken echo |
Alle ze noemen het een 20 weken echo maar eigenlijk ben ik al ietsje verder En volgens deze echo ben ik al bijna een week verder dan vorige keer, nu is de bevallingsdatum 26/5 ipv 30/5. Maar daar gaan we niet al te veel rekening mee houden, volgende keer is het misschien minder.
Onze uk meet nu ongeveer 26cm en weegt 422g. Alle organen waren in orde, dus we kunnen verder gerust zijn. De placenta lag ook goed, beetje laag. Maar ze verwacht niet zo veel problemen. Ook de kans op een vroeg geboorte is laag, baarmoederhals is nog zeker lang genoeg (oef).
De eerste 2 echo's is van onze uk in zijaanzicht, op de 2de raakt het zijn./haar neusje aan Wat de laatste echo laat zien weet ik niet zo zeker. Suggesties zijn altijd welkom. Wesley denkt een oor, ik denk een oog. Dit is in ieder geval het bewijs dat het niet stil ligt! De gynae kon zelfs geen deftige foto trekken.


15-01-2010, 16:13 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
13-01-2010 |
buikje 20 weken |
Ik schrijf wel buikje, maar eigenlijk vind ik dit al buik Wat ben ik verschoten toen ik die foto's zag, ik had echt geen idee dat mijn buik(je) al zo duidelijk was. Nu ik weet wel dat mijn buik(je) nog groter gaat worden hoor en opzich heb ik er niks tegen. Iedereen mag het zien Ik ben dan ook al over de helft. Het gaat snel amai! De weken vliegen voorbij.
Ondertussen weten we ook al ongeveer wat we willen doen voor de suikerbonen Nu nog een knoop doorhakken en dan kunnen we alles gaan bestellen en halen, zodat ik binnenkort kan beginnen met vullen. Misschien doe ik dat tijdens mijn bevallingsverlof (binnen een dikke 11 weken), maar het kan ook zijn dat ik het vroeger ga halen. Je weet nooit hé, als ik moet platliggen (waar we niet op hopen) kan ik niet veel meer doen.
Wat ook al duidelijk is, is dat we een bewegelijke spruit gaan hebben. Actieve baby in de buik, rustige baby nadat het geboren is?? Ik hoop van wel. Vrijdag mogen we nog eens op controle. Wat wordt er dan gedaan? De gynae gaat de organen controleren en ook na kijken of onze ukkepuk geen open rug of zo heeft. Dus we duimen dat alles oké is!

13-01-2010, 18:57 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
16-12-2009 |
buikje 16 weken |
Ja onze spruit begint zijn plaatsje op te eisen Je zag het al langer maar nu kan ik het echt niet meer verstoppen, niet dat ik dat wil hoor. Iedereen mag het weten

16-12-2009, 00:00 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
15-12-2009 |
16 weken |
Vanaf nu mogen we om de 4weken naar onze spruit gaan kijken Op het einde van de 15de week, heb ik het al gevoeld dat er iets van leven in mij zit! Heel vroeg maar een fantastisch gevoel. Vooral als ik in bed lig met opgetrokken benen, durft het al wel eens van zen oren maken dat het te weinig plaats heeft En bij de echo is gebleken dat het een zeer actief kindje is. Dat belooft voor de toekomst
Op de 16 weken afspraak kunnen ze ook het geslacht bepalen. Ook hier heeft het tijd en moeite gekost voor we een goed beeld kregen, maar het is gelukt! We weten dus wat we mogen verwachten Dus het gokken kan beginnen, je hebt 50% kans dat je juist gok!
Ondertussen is onze spruit weeral flink gegroeid, het meet nu al 15,5 cm en weegt 165g Ja vanaf nu bepalen ze ook het gewicht. We zitten netjes op de curve.

15-12-2009, 00:00 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
17-11-2009 |
12 weken |
Ondertussen zijn we weeral een aantal weken verder. En ook de 12weken kaap voorbij, de kans dat het nu misgaat is klein! Joepie! Vandaag is een belangrijke controle, meting van de nekplooi. Waarom doen ze dit, wel zo kunnen ze de kans op het syndroom van Down bepalen. Gelukkig is de kans bij ons iets van een 1 op 10000, zeer klein dus. Maar het heeft serieus wat geduld en moeite gekost om onze spruit een beetje juist in beeld te krijgen. Poging 1: ofwel zagen we het in vooraanzicht of wel in zijaanzicht, nooit in zijaanzicht! Zelfs na duwen op mijn buik wilde het niet goed gaan liggen (nu al koppig, dat beloofd ). Na een klein kwartier hebben we het opgegeven en moesten we terug de wachtkamer in. Op bevel heb ik dan 4 bekers water gedronken en wat rond gestapt. Die 4 beker water zaten zeer snel in mijn blaas, maar plassen mocht natuurlijk niet! Na 10 minuten nijpen, konden we eindelijk terug binnen voor een 2de poging. En gelukkig voor mij (want mijn blaas begaf het bijna) ging het toch even goed liggen!
Op echo 12 weken 5dagen is onze spruit 6,26cm, goed gegroeid dus.


17-11-2009, 00:00 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
30-10-2009 |
9 weken |
Eindelijk is het 30 oktober, vanavond begint de herfstvakantie! Maar belangrijker, na een spannende 2 weken kunnen we eindelijk onze spruit terug gaan bekijken! Zelfs om 7u30 (veel te vroeg naar ons goesting) is het al zeer actief. Die armpjes gingen nogal, amai! Als het zo doorgaat wordt het een feestbeest
Op echo: 9 weken 5dagen, 2,63 cm


30-10-2009, 00:00 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
18-10-2009 |
Paniek! |
Zondag 18 oktober, mmm lekker stoofvlees met frietjes! Niet voor mij dus, ik heb geen hap door mijn keel gekregen. Wel krampen, pijn en bloed! Wes heeft nog gegeten en daarna zijn we zo snel mogelijk naar de spoed gereden. Daar aangekomen zijn we vrijwel direct verder geholpen. Na controle op de echo, bleek er niets fout te zijn (oef). Waar de bloeding vandaan kwam? Geen idee, zelfs de gynae wist het niet. Alles was dus in orde met onze spruit, het was weer al goed gegroeid en het hartje klopte ook nog goed. MAAR garanties kon ze niet geven. Het gevolg hiervan, een weekje platte rust (een week achterstand op school, aaargh! Maar ja het is voor een belangrijk goed doel hé).
Op de echo van 8 weken is onze spruit al 1,5 cm.
18-10-2009, 00:00 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
08-10-2009 |
Yes, 3de keer goeie keer! |
Op papa's verjaardag (20 sept) weer een positieve test in handen. Na een aantal bange dagen, eindelijk een afspraak met de gynaecoloog kunnen maken. 8 Oktober is het dan eindelijk zover, vandaag weten we of alles goed is. En ja hoor, een mooi vruchtje met vruchtzakje MET hartactie. Oef opluchting, nu mogen de toekomstige grootouders en tantes en nonkels het weten! Kunnen we het toch al tegen een aantal mensen zeggen, want zwijgen is ni gemakkelijk amai.
Op de echo onze spruit op 6weken en 5 dagen. Hier is "het" 0,54 cm groot!
08-10-2009, 00:00 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
07-10-2009 |
update |
Dag allemaal, Het is al weer een tijdje geleden dat er hier nog iets te zien viel, deze keer niet door het harde werken aan ons huisje, maar om een heel andere reden. Naast hier en daar wat afwerken (de deur van de hal plaatsen, plinten plaatsen, zolderkasten maken, overgang keuken - living schilderen), is al het grote werk gedaan. Dus die updates volgen nog , ALS ze ooit gedaan geraken Hopelijk is dat voor mei toch een beetje in orde.
Nu om heel de tijd niets met de blog te doen, vind ik een beetje dom. Daarom dat de volgende stap in het hondje huisje tuintje verhaal hier ook kan verschijnen hé. Volgende stap voor diegene die het nog niet weten is dus kindje.
Na 2 mislukte pogingen is het dan toch 3de keer goede keer. Dus vanaf nu kunnen jullie hier het grootste gedeelte van onze zwangerschap volgen. Veel plezier!
xxx Wesley, Aranka en ...
07-10-2009, 00:00 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
29-07-2009 |
Living |
Ook de living is zo goed als af. Niet op de rommel letten, bij gebrek aan kasten zal alles nog een tijdje in dozen blijven zitten Ondertussen is het wel al een iets beter georganiseerde rommel, alles wat bij elkaar hoort staat in aparte stapels.
De deuren van de berging en de badkamer hebben we ook al, deze zijn al geplaatst maar moeten nog geschilderd worden. Verhuizen doen we dan ook pas als we de deuren geschilderd hebben, want de verf die daarvoor nodig is stinkt verschrikkelijk! Ik krijg al hoofdpijn na 1u in die stank te moeten zitten, dus erin gaan wonen zie ik helemaal niet zitten. Nu verhuizen doen we toch nog voordat de keuken af is. Ja, we zijn dan toch aan de keuken begonnen. Denk nu niet dat we de kasten ed hebben afgebroken, nee enkel het lelijke bezetsel hebben we er af gehaald. En een huis zonder keuken vind ik niet echt handig, we kunnen zelfs niet aan de koelkast! Dus vandaar moet eerst de keuken af zijn voor we erin trekken, hopelijk duurt dit niet al te lang meer want het wordt toch echt tijd zenne.
Zetels zijn ondertussen ook besteld. Deze zouden rond 10 augustus geleverd worden, maar dat ken natuurlijk ook altijd veel later zijn. Als uiterste leverdatum staat er op het contract week 46!!! Wat we gaan doen als we nog geen zetels hebben tot dan weten we niet, oplossingen zijn altijd welkom voor moest het nodig zijn


29-07-2009, 20:38 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
10-07-2009 |
Hal boven en beneden |
Ja ja de hal is ook bijna af. Enkel het deel aan de ketel en de elektriciteitskast moet nog afgewerkt worden, maar daar moeten we (en dan vooral Wesley) nog eens over nadenken hoe dat we dat kunnen doen.




10-07-2009, 00:00 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
08-07-2009 |
 |
We hebben boven nu ook overal deuren (het zijn er maar 2 zenne). Ze waren wel niet zo simpel om te plaatsen. De deur van de kleine kamer viel nog mee maar die van de grote kamer dat was andere koek. De muur waar die deur in komt is enkel optisch recht, eigenlijk staat die een beetje schuin. Dit is de dakwerkers hun schuld, zij hebben de schaar van het dak schuin op de vloer geplaatst. En aangezien we niet zo veel plaats hebben hebben we geprobeerd om die muur zo recht en zo dun mogelijk te maken. Zouden we echt alles recht gezet hebben waren de kamers zo'n 30 cm kleiner!! Een deur plaatsen in zo een optisch rechte muur is blijkbaar niet zo simpel, het resultaat moet je zelf maar eens komen bekijken. Eigenlijk is het wel een grappig zicht.

08-07-2009, 00:00 geschreven door Wesley en Aranka 
|
|
|
 |
|
 |
E-mail mij |
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
|
Gastenboek |
Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
|
|
|
 |