Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
Blog Den Ommeloop
Al uw Ommeloopnieuws
15-06-2012
Even uitstel
Plannen zijn gemaakt om ze te wijzigen! Het plan om tegen het einde van de week de eerste verdieping van Den Ommeloop te zetten is veranderd. Er is beslist om eerst het gebouw van Ons Onderdak wat verder af te werken en te isoleren. Daarna, binnen 2 weken (??) wordt dan aan Den Ommeloop verder gewerkt. Hier enkele beelden van de stand van zaken van Ons Onderdak.
Op maandag 11 juni werd begonnen met het ter plaatse zetten van de binnenmuren. Een grote kraan verscheen 's morgens vroeg rond 6.30u op het terrein. De containers met muren werden aangebracht en de kraan zette die één per één op de juiste plaats. Hierbij komt heel wat stuurmanskunst en nauwkeurigheid aan te pas. Eerst wordt de kant van Ons Onderdak gezet, daarna het gedeelte van Den Ommeloop. Tegen het einde van de week zou de volledige benedenverdieping geplaatst zijn.
De werken schieten goed op. Nu de vloerplaat aan het 'drogen' is (het
regent!) worden de regenputten gestoken en worden de prefabmuren in het
atelier gemetst. Hier zie je hoe dat gaat.: http://www.dws-prefab.be.
Vanaf 11 juni worden de binnemuren op hun geheel aangeleverd en dan met
een kraan geplaatst. Dit wordt een krachttoer!
Den Ommeloop zal beschikken over 20.000 liter regenwater. Dit water zal gebruikt worden om de was te doen en om de toiletten door te spoelen.
Zoals je weet kost bouwen heel veel geld. In de loop van de jaren heeft Den Ommeloop zelf wat geld gespaard en hebben we van vele mensen een financieel duwtje gekregen. Maar onze grote geldschieters zijn Vipa, de provincie West-Vlaanderen en de Nationale Loterij. Graag vermelden we hen hier en willen hen bedanken.
Op 16 juni 2012 om 17u wordt symbolisch de eerste steen gelegd van de Merellaan! Hierbij worden de schenkers van harte bedankt voor hun bijdrage. Een uniek moment
Er is ondertussen een derde werfvergadering geweest. De grondwerken schieten goed op. De buizen voor de afvoeren liggen er allemaal. Er werd nagezien of ze goed lagen. Het is echt wel een buizenwirwar. Eenmaal alle buizen vastgelegd zijn zal er zand aangevoerd worden om het geheel wat op te hogen. Vele vrachtwagens zullen aan en af rijden. Nu het droog weer is kan er goed worden doorgewerkt door de 3 of 4 bouwvakkers die daar bezig zijn.
Ondertussen is er een tweede werfvergadering geweest. Daarop werd vooral besproken hoe de fundamenten aangepakt werden en dat er meer moest uitgegraven worden dan eerst gepland. Ook het systeem van metselen werd besproken. De muren worden in een atelier gemaakt en dan met een vrachtwagen naar de Merellaan gebracht. Met een kraan worden ze dan op de juiste plaats gezet. Op de bouwplaats zelf werd nadien een controle gedaan van alle afvoerbuizen. En er zijn er nogal wat! Hopelijk ligt dat allemaal op de juiste plaats en loopt het regenwater in de regenput en de afvoer van de lavabo in de riolen! Maar dat zal wel zeker?
Nadat de fundamenten gegoten werden, is men begonnen met het metselwerk. Gelukkig is het ondertussen wat droger geworden! Het begint een 'aangezicht' te krijgen. Je kunt al de contouren zien van de kamers.
En we zitten dus wel degelijk in de Westhoek. De oorlog is ondergronds nog altijd aanwezig!
Op dinsdag 8 mei werden de fundamenten gegraven. Het water speelt ons parten. Door de regen en de hoge grondwaterstand is er overlast van water en moeten de sleuven zo vlug mogelijk opgevuld worden met beton. Anders zouden deze inkelderen. Het gevolg is natuurlijk dat het een nogal modderig bedoeining is. Tegen woensdagavond was al een heel gedeelte van de fundamenten afgewerkt. En op donderdag was er een eerste werfvergadering. Daarop zijn de architect, de werfleider en de ingenieur stabiliteit aanwezig. Zij bespreken dan de reeds gedane werken en kijken vooruit naar mogelijke problemen en zoeken daar een oplossing voor. Ze waren alle 3 tevreden over het geleverde werk en hopen nu op zon!
Maandag 7 mei is aannemer Despierre toegekomen met een kraan. Ze hebben het terrein schoongemaakt, de bovenste laag aarde afgegraven en het terrein genivelleerd.
Op 2 mei werden de hoeken van de nieuwe leefgroep in de Merellaan uitgetekend door de landmeter. We zijn dus gestart. Het is de bedoeling dat 7 mensen op 1 juli 2013 kunnen gaan wonen in dit nieuwe gebouw. We hopen dat de werken goed zullen vorderen.
Regelmatig zullen we proberen om hier wat nieuws te geven over de werken. Je zult dus kunnen volgen!
Taco neemt deel aan een proefperiode voor het testen van de Blue Call Phone. Dit toestel is eigenlijk een Iphone die geprogrammeerd werd ten dienste van mensen met een licht tot matig verstandelijke beperking.
Dit toestel beschikt over volgende functies:
- Agendafunctie: ondersteuning in de organisatie van het dagelijks leven
- Fotofunctie: foto's maken om eigen verhaal en ervaringen te vertellen
- BlueAssist: hulp vragen aan medeburgers
Taco is hier heel tevreden mee. Het geeft hem een grotere vorm van zelfstandigheid. De begeleider kan nauwkeurig zijn agenda van op afstand bijhouden. Hij weet nu ook wie hem opbelt wanneer hij een oproep krijgt, door de foto die verschijnt. Wanneer hij zijn weg kwijt is, kan hij via de functie BlueAssist hulp vragen aan derden of de locatie waar hij zich bevindt doorspelen aan de begeleider. Het project is natuurlijk nog in een testfase en eindigt half juni. Maar alles ziet er veelbelovend uit. Dat zou betekenen dat er nog bewoners van Den Ommeloop in de toekomst gebruik zouden kunnen maken van de BCP. Wij zijn alvast heel enthousiast. Wordt vervolgd...
Noteer allen in jullie agenda: 17 JUNI 2012 is er weer Ommeloopfeest. Opnieuw met een bbq en nieuw voor dit jaar: BINGO! met leuke prijzen voor de winnaars!