KIJK LINKS VAN DE PAGINA..... DE ALLERLAATSTE NIEUWTJES !!!!!
26-06-2009
Koller denkt aan terugkeer naar Frankrijk
Koller denkt aan terugkeer naar Frankrijk
vr 26/06/2009 - 17:39Jan Koller wil graag terugkeren naar de Franse competitie. De Tsjech speelt nu bij Samara in Rusland, maar speelde tussen 2006 en 2008 bij Monaco.
Belga
"Onze dochter gaat in september naar school. We willen het liefst dat ze in Monaco schoolloopt", zegt de 36-jarige Koller.
De lange spits speelde van 1999 tot 2001 voor Anderlecht en is met 55 doelpunten topscorer aller tijden bij Tsjechië.
Anderlecht heeft verregaande belangstelling voor VVV-speler Keisuke Honda. De Brusselaars kijken volgens La Dernière Heure goed rond naar vervangers voor Boussoufa, die in verband wordt gebracht met een vertrek naar Aston Villa.
Mocht het de Belgische topclub niet lukken de 23-jarige Honda los te weken bij zijn Limburgse werkgever, dan komt Bryan Ruiz in beeld.
Bayern München wil alles eraan doen om Franck Ribery niet kwijt te raken aan Real Madrid. Volgens de Franse sportkrant L'Equipe heeft de Rekordmeister de aanvaller een enorme loonsverhoging in het vooruitzicht gesteld als hij in dienst van de Duitse club blijft.
Bayern München wil zo een overstap voorkomen naar Real Madrid die eerder zijn interesse in de Franse international had laten blijken. Volgens de Franse krant bieden ze hem 8 miljoen extra. Hij zou hiermee de best betaalde speler in Duitsland worden.
Eerder liet Tomasz Radzinski zelf al weten te vertrekken bij Lierse. De Pools-Canadese spits wil graag terug aan de slag bij een eersteklasser. Met de interesse van Cercle Brugge kan die droom werkelijkheid worden voor de 35-jarige aanvaller. Er vond al een gesprek plaats tussen de West-Vlaamse vereniging en de makelaar van de speler.
Fortuna heeft al vier spelers, waarvan twee Belgen
Fortuna heeft al vier spelers, waarvan twee Belgen
Fortuna Sittard kreeg deze week zekerheid over de licentie voor komend seizoen en mag dus aantreden in het betaalde voetbal. De club had nog slechts één speler onder contract staan, maar daar komen er nu dus drie bij.
De Belgische middenvelder Angelo Simone was de enige speler die nog onder contract stond bij Fortuna Sittard, maar sinds donderdagmiddag is hij niet meer eenzaam. Doelman Tom Grootaers en de verdedigers Zarko Grabovac en Gino Facenna tekenden namelijk een nieuw contract bij Fortuna Sittard.
Na het vertrek van Meul slaagde Fortuna er dus in die andere Belgische doelman langer in Sittard te houden. "Prima dat ie blijft", vertelt trainer Reijners. "Tom heeft de laatste vijf duels al gespeeld als vervanger van (de geblesseerde) Meul. In die wedstrijden heeft hij aangetoond het niveau in de Jupiler League aan te kunnen. Hij heeft zijn eerste contract in het betaald voetbal meer dan verdiend. Overigens wil ik benadrukken dat Tom ook een concurrent voor Meul zou zijn geweest als die niet naar Cambuur was vertrokken."
De 26-jarige Grabovac tekende een verbintenis voor de komende twee seizoenen. Facenna (21) en Grootaers (22) zette een krabbel onder een éénjarig contract.
SK Londerzeel heeft enkele dagen voor het sluiten van de transfermarkt een grote slag geslagen. Het haalde immers Kamal Boujemaoui binnen, één van de smaakmakers van het afgelopen seizoen in vierde klasse.
Boujemaoui was zelfs STVV opgevallen die de 24-jarige linkerflankspeler uitnodigde voor een test en vorig weekend zelfs in twee oefenwedstrijden liet meespelen. De neo-eersteklasser was hem op het spoor gekomen toen Boujemaoui samen met zijn club Verbroedering Meldert de tegenstander was in de vierde ronde van de Beker van België afgelopen seizoen.
Meldert verliest bij deze dus ook één van zijn sterkhouders aan een rechtstreekse concurrent. Vorig seizoen was hij nog goed voor acht doelpunten in 28 wedstrijden. Daarvoor wist hij al 32 maal de weg naar de netten te vinden in 75 wedstrijden en dit bij KSK Opwijk, FCN Sint-Niklaas en Berchem Sport. Boujemaoui zou de afgelopen maanden ook in de interesse van Red Star Waasland hebben gestaan.
vr 26/06/2009 - 16:11Djibril Cissé heeft bij het Griekse Panathinaikos een contract voor vier jaar getekend. Met de transfer is een bedrag van om en bij de acht miljoen euro gemoeid.
Djibril Cissé speelde het afgelopen seizoen voor het Engelse Sunderland, dat hem leende van Marseille.
Belga
De 37-voudige international brak door bij Auxerre waar hij twee keer topscorer werd. Hij versierde een transfer naar Liverpool maar een beenbreuk gooide roet in het eten. Bij Marseille bleek dat Cissé het scoren nog niet verleerd was.
Panathinaikos legt acht miljoen euro op tafel voor de aanvaller, die jaarlijks 2,5 miljoen euro mag bijschrijven op zijn rekening. Dat maakt van de Fransman de duurste transfer uit de Griekse voetbalgeschiedenis.
Bij de aankomst op het vliegveld stonden maar liefst 3.000 Griekse supporters hun nieuwe sterspeler op te wachten. Cissé verklaarde dan ook dat hij "nog nooit van zijn leven zo'n ontvangst had gezien".
vr 26/06/2009 - 17:12Roeselare heeft zich versterkt met Samir El Gaaouiri, een Nederlander van Marokkaanse afkomst. Volgens de website van Roeselare is de 24-jarige El Gaaouiri een linksvoetige aanvallende middenvelder. Hij komt over van VV Venlo en heeft een contract getekend voor twee seizoenen.
vr 26/06/2009 - 10:44Mohamed Dahmane is niet de lenigste van Club Brugge. En dat is een klein probleem als de coach Adrie Koster heet. "Dit is echt wennen", zegt de aanvaller.
PhotoNews
De eerste trainingsweek van Adrie Koster bij Club Brugge zit er bijna op en dat zullen de spelers geweten en vooral gevoeld hebben. Koster is een adept van lenigheidsoefeningen en krachttraining.
"Het is wel wennen", zegt Mohamed Dahmane in Het Laatste Nieuws. "Ik heb de lenigheid van een boom. Die oefeningen zijn zeer zwaar. Zelfs Philippe Clement, die al lang voetbalt, maakte zoiets nog nooit mee."
"Dat we de oefeningen in groep doen, is leuk. Je eigen pijn wordt iets draaglijker als je anderen ook ziet lijden." Dahmane traint vooral zijn buikspieren. "Dat is goed voor mijn versnelling en dat is toch mijn grootste troef als spits."
vr 26/06/2009 - 08:41De spelers van Anderlecht kunnen voortaan uitrusten in een appartement rechtover het stadion. Het spelershome voldeed niet langer, vonden ze. En op 24 juli keert Anthony Vanden Borre even terug naar het Constant Vanden Stock-stadion.
Anderlecht-coach Ariël Jacobs organiseert sinds dit seizoen ook lange trainingsdagen. De laatste oefenstonde staat dan pas omstreeks 17 uur op het programma en dat zorgde voor wat gemor bij de spelers.
Belga
Het gebrek aan rustruimte tussen de twee trainingen door vonden de spelers een probleem. In het spelershome zijn ook geen bedden of ligzetels.
"Maar dat probleem is intussen opgelost", zegt Ariël Jacobs in Het Laatste Nieuws. "In een appartementsblok tegenover het stadion stellen we nu kamers met bedden ter beschikking. Ze kunnen daar terecht. De spelers die niet ver wonen, kunnen ook naar huis om te rusten."
Nog dit: Anderlecht trekt in juli op oefenstage naar Oostenrijk. Een oefenmatch tegen Zenit stond al vast en nu komt er nog een tweede oefenduel, tegen Slovan Liberec uit Tsjechië. Anderlecht heeft ook een thuismatch op het menu gezet. Op 24 juli komt het Genoa van Anthony Vanden Borre naar Brussel.
vr 26/06/2009 - 07:40Emilio Ferrera maakt zich op voor een nieuw seizoen in Griekenland. Na de successen bij Panthrakikos krijgt onze landgenoot Panionios onder zijn hoede. In Le Soir verklapt Ferrera dat Bosko Balaban daar straks ook speelt. "Met Recoba wordt dat boem boem", zegt de coach.
Emilio Ferrera (42) heeft het naar zijn zin in Griekenland. Hij deed vorig seizoen meer dan Panthrakikos op het hoogste niveau houden. Dat leverde de coach een contract voor drie jaar op bij het ambitieuzere Panionios. Daar speelt straks ook ex-Club Brugge-spits Bosko Balaban.
PhotoNews
"Afgelopen weekend is de deal afgerond", vertelt Ferrera. "Ik maakte het bestuur warm voor Bosko en hij ondertekende een contract voor drie jaar. Hij is 30 en nog niet versleten. Al speelde hij de voorbije maanden weinig bij Dinamo Zagreb door een conflict."
Voorin kan Ferrera ook rekenen op ex-Inter-vedette Alvaro Recoba. "Samen met Balaban kan die voor vuurwerk zorgen. Die twee samen kunnen boem boem doen", zegt Ferrera, die Balaban nog kent uit zijn Club-periode. "Ze vertrouwen mij hier trouwens volledig." Bij Panionios speelt straks ook Dario Smoje (ex-AA Gent).
Een tijdje geleden brachten we u een special over de zonen van bekende profvoetballers. In dit tweede en laatste deel brengen we nog enkele voetballers die dezelfde weg als hun vader opgaan. Met Jordi Cruijf op kop.
De bekendste zoon-van-voetballer moet Jordi Cruijff zijn, die het in zijn carrière niet makkelijk had met een vader in de persoon van Johan Cruijff. Jordi kreeg niet voor niets de bijnaam het koningskind. Overal waar hij kwam werd hij vergeleken met zijn vader. Jordi had niet het intrinsieke talent van zijn vader, maar hield er toch een verdienstelijke carrière aan over. Hij debuteerde op 20-jarige leeftijd bij Barcelona onder zijn vader, die op dat moment coach was. Daarna speelde hij bij Man U, Celta de Vigo, Alaves waarmee hij de finale van de UEFA Cup speelde-, Espanyol en Metallurg Dontesk. Volgend seizoen komt hij als 35-jarige uit voor de Maltese club FC Valletta. Jordi Cruijf is ook negenvoudig Nederlands international.
Daley Blind (19) speelt net als zijn vader Danny centraal in de verdediging. Danny Blind is een monument op Ajax, en dus doorliep Daley alle jeugdreeksen op de Amsterdamse club. In de zomer van 2008 werd hij verkozen tot het grootste talent uit de jeugdopleiding van Ajax. Op 7 december 2008 maakte hij zijn debuut in het eerste elftal, waarmee hij geschiedenis schreef. Daley is namelijk sinds de invoering van het betaald voetbal in 1954 de eerste zoon van een voormalige Ajax-speler die in het eerste elftal debuteert.
Video: Robinho toont kunstjes
Video: Robinho toont kunstjes
Terwijl de rest van het Braziliaanse team wat uitrust met de clash tegen Zuid-Afrika op de Confederations Cup in het vooruitschiet, amuseert Robinho zich wat met de bal. Een supporter met een camera in de hand registreerde de skills van de Manchester Cityspits..
Hij is geliefd door zowat elke Europese topclub. Valenciaspits David Villa praat voor het eerst over een mogelijke transfer, en verrast daarbij: "Ik blijf in elk geval in Spanje voetballen. Dat is in mijn ogen de sterkste competitie."
Spaanse media berichten dat FC Barcelona dicht bij een akkoord met de 27-jarige international staat. "Na zondag neem ik pas een beslissing", zegt de pocketspits, die ontgoocheld is in zijn club Valencia. Los Ches zwierden Villa van de transferlijst op het ogenblik dat Real Madrid verregaande belangstelling toonde.
"Een week geleden was alles zo goed als rond en nu is er helemaal geen transfer meer. Voor mij waren dit niet de makkelijkste dagen, maar ik heb mezelf er inmiddels overheen gezet", besluit de vicetopschutter van de Primera Division.
Cesc Fabregas werd net als veel andere Arsenalspelers recent in verband gebracht met een transfer naar een Europese topclub. De Spaanse draaischijf van The Gunners reageert nu geïrriteerd op die berichten. "Laat me dit heel duidelijk stellen: ik speel met heel mijn hart voor deze geweldige club en ga dat in de toekomst blijven doen", zegt Cesc tegen the Daily Mail.
"Ik weet niet hoe vaak ik nog duidelijk moet maken dat mijn toekomst bij Arsenal ligt. Telkens wanneer ik met de Spaanse media praat, stelt de Engelse pers zich vragen en verdraaien ze mijn woorden."
Het is dus duidelijk dat het Spaanse goudhaantje geen plannen heeft om te vertrekken. De reden? Cescs honger naar prijzen. "Cristiano Ronaldo verliet Man U omdat hij alles gewonnen had met die club. Voor mij geldt net het tegenovergestelde."
"Ik ben kwaad dat we al vier jaar niets meer wonnen. Maar die woede wil ik omzetten in verlangen om prijzen te winnen met Arsenal. Ik geloof in dit team, en ben trots om het shirt en de kapiteinsband te dragen. Het ontstelt me als mensen iets anders geloven."
do 25/06/2009 - 23:06Eersteklassers Standard en Zulte Waregem hebben hun eerste oefenmatch van het seizoen gewonnen. Ook nieuwkomer Sint-Truiden boekte een vlotte zege.
Richelle - Standard 1-4
PhotoNews
Standard opende zijn oefencampagne met een match tegen de lokale club Richelle. Witsel, Defour, Dalmat, Jovanovic en Mbokani waren er om verschillende redenen niet bij.
Coach Laszlo Bölöni gaf Sinan Bolat (foto) dan maar een plaats op het veld. De doelman droeg het nummer tien. Hij zag hoe Dufer twee keer scoorde. De middenvelder keerde terug naar Standard na een jaartje Tubeke. De andere goals kwamen van Mangala en Cyriac.
Wielsbeke - Zulte Waregem 1-5
Zulte Waregem opende zijn seizoen naar jaarlijkse gewoonte tegen Wielsbeke. De vierdeklasser kreeg vijf goals om de oren. Makiese scoorde drie keer voor Zulte Waregem. Chevalier en Muinonen deden de rest.
Zepperen - Sint-Truiden 2-7
STVV boekte een vlotte zege bij tweedeprovincialer Zepperen. Deferm (2x), Wilmet (2x), Chimedza, Appeltans en Anthuenis scoorden voor de eersteklasser.
do 25/06/2009 - 23:12AC Milan heeft een monsterbod op Alexandre Pato naast zich neergelegd. Dat heeft Adriano Galliani, ondervoorzitter van de Italiaanse topclub gezegd. "Pato is een van de hoekstenen van onze nieuwe ploeg, hij heeft nog een contract tot 2012", zei Galliani.
Sinds de overstap van coach Carlo Ancelotti naar Chelsea en de transfer van Kaka naar Real Madrid, gonst het van de transfergeruchten rond de spelers van Milan.
Belga
Chelsea had interesse voor Pato, maar Milan laat de jonge Braziliaan niet gaan. "Er zijn nooit twijfels geweest over de toekomst van Pato", zei Galliani.
"We hebben maar één bod ontvangen voor Pato, het was een enorm bod van een Engelse club. Maar onze fans hoeven niet ongerust te zijn, Pato ligt nog tot 2012 onder contract."
Pato was afgelopen seizoen een van de lichtpunten bij Milan, hij maakte 15 goals in 36 wedstrijden. "Op dit moment is er geen betere speler van 20 jaar dan Pato."
Mbark Boussoufa treedt mogelijk niet aan in de Champions League voorrondewedstrijd van Anderlecht volgende maand. De Marokkaan herstelt nog van zijn kaakbreuk en trainer Ariël Jacobs wil geen risico nemen met de spelverdeler.
Van 6 tot 12 juli trekt Anderlecht op stage. Daarvoor ondergaat Boussoufa nog een radiografie. Als er enige twijfel ontstaat, gaat de middenvelder niet mee, zegt Jacobs in HLN. "Voorlopig moet hij nog alle contact vermijden. Op dit moment mag hij zelfs nog niet lopen, omdat de schokken nefast kunnen zijn voor zijn kaak. Mbark kan enkel fietsen en aan aquatraining doen bijgevolg"
"Er was een herstel van 8 weken vooropgesteld. Tijdens die 8 weken mag er niks misgaan, anders loopt hij het risico dat hij voor drie maanden out is", besluit de trainer.
Anderlecht kreeg ook positief nieuws te horen: Daniël Zitka kreeg na een bezoek aan de kine een aangepast programma, waardoor hij al met looptrainingen kan beginnen.
Lokeren heeft naast Ibrahima Gueye een tweede aanvaller gekocht, het gaat om de Nederlandse spits Donovan Deekman. Bovendien toont de club interesse in Club Bruggemiddenvelder Karel Geraerts.
Deekman (21) komt over van Heerenveen en tekende een contract voor 3 seizoenen met optie op een bijkomend seizoen. Bij Heerenveen kwam hij amper aan spelen toe. Hij debuteerde er in november 2008 in de UEFA Cupwedstrijd tegen Wolfsburg.
Karel Geraerts speelde in 2004 al even voor Lokeren. Bij Club Brugge ligt hij nog tot 2012 onder contract, maar blauw-zwart zou geen bezwaar hebben tegen een eventuele transfer van de Limburger. Lokeren zou een concreet voorstel hebben klaarliggen voor de 27-jarige verdedigende middenvelder.
Lierse doet er alles aan om volgend seizoen te promoveren naar eerste klasse. Het haalde Eric Deflandre en Gunter Thiebaut naar het Lisp. Deflandre tekende gisteren en komt transfervrij over van Dender, Thiebaut werd weggekocht bij MVV en zet vandaag zijn handtekening.
Vooral de komst van Gunter Thiebaut is opmerkelijk en kan als een aanwinst gezien worden voor de Pallieters. Thiebaut werd afgelopen seizoen topschutter bij zijn club MVV, met 20 doelpunten uit 33 duels. Het seizoen daarvoor maakte hij 22 goals uit 33 wedstrijden. In België speelde hij voor Eendracht Aalst, Dender en Zulte Waregem.
Eric Deflandre heeft geen introductie meer nodig. De 35-jarige verdediger heet meer dan 450 wedstrijden op het hoogste niveau op zijn palmares en is tevens 57-voudig international. De rechtsachter tekent een contract voor één seizoen.