KIJK LINKS VAN DE PAGINA..... DE ALLERLAATSTE NIEUWTJES !!!!!
17-06-2009
Standard legt Jonathan Mendes vast
Standard legt Jonathan Mendes vast
De 19-jarige Jonathan Mendes versterkt de rangen van titelverdediger Standard. Deze Fransman met Portugese tekende een contract voor twee seizoenen met een optie voor een bijkomend jaar.
Mendes maakte een goede indruk tijdens een stage. De voormalige jeugdspeler van Olympique Lyon hoorde het afgelopen seizoen toe aan Auxerre. Jonathan Mendes is een middenvelder.
Zulte Waregem en Jérémy Taravel bereikten een overeenkomst voor de komende vier seizoenen. Taravel speelt er sinds januari en vormde een sterk duo met Karel D'Haene centraal achteraan. Ze moesten slechts dertien tegendoelpunten toestaan en hadden een belangrijk aandeel in de vijfde plaats op de eindtabel.
De West-Vlaamse club neemt Taravel definitief over van het Franse Lille OSC. Er was belangstelling van Standard, dat op zoek is naar een opvolger voor Oguchi Onyewu. Le Havre zag ook wat in de centrale verdediger. Maar Tavarel blijft dus bij Zulte Waregem, tot grote vreugde van het bestuur.
"We zijn heel tevreden dat we met Jérémy een overeenkomst van lange duur bereikt hebben. Hij is ongetwijfeld één van de meest beloftevolle verdedigers in de Belgische competitie", aldus algemeen manager Vincent Mannaert. "Standard en Le Havre toonden concrete belangstelling. Dat we hem voor lange tijd hebben kunnen binden, is een belangrijk signaal dat we als club vooruit willen."
"Het feit dat Zulte Waregem mij een half jaar terug is komen halen in Lille en er alles aan gedaan heeft om mij goed te voelen bij deze club, heeft geleid tot een wederzijds respect en vertrouwen", legt Jérémy Taravel zijn keuze uit. "Het klopt dat de trainer van Standard mij contacteerde en hun directie contact opnam met Lille, maar SV Zulte Waregem toonde heel duidelijk dat zij verder wilden met mij en zowel de trainer, de directie als mijn ploeggenoten spelen hierbij een rol, dat mag ook wel eens onderlijnd worden."
Mijn ambitie voor volgend seizoen is duidelijk: ik moet verder progressie blijven boeken, me nog meer profileren in de verdediging en tonen dat ik thuishoor bij één van de beste ploegen van de Belgische competitie. Als ploeg kunnen we ons niet verstoppen. We eindigden net buiten de prijzen en komend seizoen zal het er door de play-offs toch anders aan toegaan. We moeten mikken naar een plaats bij de topzes en we hebben al bewezen dat we niet kansloos zijn tegen de grote ploegen."
RKC Waalwijk en FC Utrecht moeten verder zoeken naar een nieuwe verdediger. De twee Nederlandse clubs zouden geïnteresseerd zijn in de diensten van Arnold Kruiswijk, maar deze blijft Anderlecht trouw. Beide partijen willen met elkaar doorgaan, zei zaakwaarnemer Edwin Olde Riekerink in Het Nieuwsblad.
De 24-jarige Kruiswijk verruilde een jaar geleden FC Groningen voor Anderlecht, maar is in zijn eerste jaar in België niet uitgegroeid tot een vaste basisspeler. Aan een vertrek denkt de mandekker echter niet, terwijl paarswit ook niet van hem af wil. Het contract, dat nog tot medio 2012 doorloopt, wordt zodoende gerespecteerd.
Dit is vervelend nieuws voor RKC en Utrecht, die Kruiswijk op de korrel hadden. De Nederlandse clubs kunnen nu verder gaan zoeken naar defensieve versterkingen. Of Utrecht nog steeds op jacht is naar een nieuwe mandekker is overigens niet duidelijk, aangezien de Domstedelingen maandag al de komst van Jan Wuytens (Heracles Almelo) bekend maakten.
Schalke 04 heeft haar eerste aanwinst voor het nieuwe seizoen binnen. De ploeg uit Gelsenkirchen bereikte dinsdag een overeenkomst met de pas negentienjarige Jan Morávek, die een vierjarig contract tekende bij Die Knappen. De Tsjech komt over van Bohemians 1905 uit Praag.
De komst van Morávek blijkt een voorbode te zijn op datgene wat komen gaat. Wij willen in de toekomst meer met talenten gaan werken, verklaarde voorzitter Josef Schnusenberg. Jan Morávek is een bijzonder groot talent en we zijn dan ook blij dat wij hem hebben kunnen contracteren.
De middenvelder was in de winterstop al op proef bij Schalke en liet destijds een goede indruk achter op de technische staf. In maart werd al een mondeling akkoord bereikt over een samenwerking en dinsdag werd de komst van Morávek officieel gemaakt. De jeugdinternational speelde in totaal 33 competitieduels voor Bohemians 1905.
Real Madrid houdt zich niet enkel bezig met het kopen van spelers: ook aan de verkoop van enkele krachten wordt gedacht. Jorge Valdano, de nieuwe algemeen directeur, stelt dat er vooral veel interesse is voor Nederlanders Arjen Robben en Wesley Sneijder. Vooralsnog heeft Real echter geen interessante aanbiedingen ontvangen.
Robben en Sneijder zijn slechts twee van de zes Nederlanders die overbodig dreigen te worden bij Real. Voor de positie van Sneijder kocht de Koninklijke onlangs al Kaká en voor de linksbuitenpositie heeft de club Franck Ribéry op het oog. Valdano zegt echter dat het moeilijk zal worden om de Fransman over te nemen: Bayern München wil hem niet kwijtraken en vraagt een astronomisch bedrag.
Ook de komst van David Villa is geen zekerheidje, zo meldt Valdano aan AS. De directeur bevestigt dat er met Valencia wordt gesproken over een transfer, maar vooralsnog liggen de vraagprijs en het bedrag dat Real in haar hoofd heeft ver van elkaar vandaan. Geruchten over de mogelijke komst van Zlatan Ibrahimovic of Diego Forlán wees Valdano direct naar het land der fabelen: Zij zijn niet in beeld.
Real heeft voor de spitsenpositie onder andere Klaas-Jan Huntelaar en Ruud van Nistelrooij in loondienst, maar beide aanvallers kunnen bij een goed bod vertrekken. Ook Sneijder, Robben, Rafael van der Vaart en Royston Drenthe staan om de nominatie om de Spaanse hoofdstad te verlaten. We hebben al wat aanbiedingen voor onze spelers ontvangen, maar die waren of niet interessant genoeg of de desbetreffende speler wil niet vertrekken, aldus Valdano. We wachten af.
Barcelona moet steeds meer rekening gaan houden met een vertrek van doelman Victor Valdés. Afgelopen weekend werd al bekend dat de salariseisen van de keeper te gortig waren en dinsdag zijn de onderhandelingen voor een onbepaalde tijd stop gezet. Tegenover Cadena Ser laten de zaakwaarnemer van Valdés (Ginés Carvajal) en technisch directeur Txiki Beguiristain weten dat het verschil tussen vraag en aanbod op het moment veel te groot is.
Aangezien het huidige contract van Valdés nog een jaar doorloopt wordt een transfer steeds waarschijnlijker. Manchester United zou geïnteresseerd zijn in de diensten van de Spanjaard, die al zijn gehele loopbaan bij Barcelona speelt. De keeper heeft naar verluidt een jaarsalaris van negen miljoen euro geëist, terwijl de club niet verder wil gaan dan zeven miljoen. Lionel Messi is de grootverdiener in de selectie met een jaarsalaris van tien miljoen euro; Xavi krijgt ieder jaar negen miljoen.
Voorzitter Joan Laporta liet afgelopen zondag nog weten dat hij vertrouwen had in een goede afloop van de onderhandelingen, maar bevestigde dat een akkoord ver weg was. We hebben een salarisschaal die wij logisch achten, gezien de huidige economische situatie, vertelde Laporta. Momenteel zitten we niet in de buurt van dit bedrag. Maar ik kan me Victor niet in een ander shirt dan dat van Barcelona voorstellen. Laten we niet op de zaken vooruit lopen.
Valdés is afkomstig uit de eigen jeugdopleiding van Barcelona en speelde eerst drie jaar in het B-team voordat hij in het seizoen 2002/03 debuteerde in het vlaggenschip. Valdes groeide al na een seizoen uit tot de onbetwiste nummer een tussen de palen en speelde tot dusver 225 competitiewedstrijden voor zijn club. Met Barcelona won hij onder andere een paar keer de titel en tweemaal de Champions League.
De Bulgaarse topclub CSKA Sofia is van plan om in de toekomst te gaan spelen met een ploeg die louter bestaat uit spelers van eigen bodem. Algemeen directeur Ventsislav Zhivkov liet dinsdag in 7 Dni Sport weten dat de nog resterende spelers van buiten Bulgarije in de toekomst moeten vrezen voor hun plek in de A-selectie. Van nu af aan zullen wij een koers gaan varen waarbij alleen Bulgaarse spelers in onze plannen voorkomen, aldus Zhivkov. Iedereen binnen de club is ervan overtuigd dat dit een juiste keuze is, en dat het ons op den duur succes zal brengen. Wel beseft de bewindsvoerder van CSKA dat het zomaar beëindigen van de contracten van de buitenlanders niet zonder slag of stoot zal gaan.
We zijn ons ervan bewust dat een verlangen één deel is, en de realisatie van het plan een heel ander verhaal, voegde Zhivkov toe. De afgelopen maanden hebben al zes spelers van buiten Bulgarije de club verlaten, terwijl de club momenteel druk bezig is ook het overige contingent buitenlanders te slijten. Op huurbasis of in de verkoop.
In navolging van de magere resultaten van de nationale ploeg van de afgelopen jaren, besloot de Bulgaarse bond onlangs dat clubs niet meer dan drie spelers van buiten de Europese Unie op de loonlijst mogen hebben. De bond wil dat het eigen talent weer voorrang krijgt, zodat ook het Bulgaarse elftal in de toekomst weer een rol van betekenis kan gaan spelen op het internationale podium.
Waar Franck Ribéry volgend seizoen onder contract staat is nog niet helemaal duidelijk. De aanvaller van Bayern München zou in de nadrukkelijke belangstelling staan van Real Madrid, maar in tegenstelling tot Barcelona, Manchester United en Chelsea heeft de Koninklijke nog geen bod uitgebracht op Ribéry. Voorzitter Karl-Heinz Rummenigge hoopt dat dit zo blijft: Want nogmaals, wij willen Ribéry niet kwijt.
De Fransman is al wekenlang het onderwerp van diverse geruchten. Real zou Ribéry graag willen overnemen en had bedacht dat Bayern twee spelers uit het rijtje Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder en Arjen Robben mocht kiezen wanneer Ribéry de omgekeerde weg zou bewandelen. Rummenigge is bekend met deze geruchten, maar heeft nog geen voorstel ontvangen uit Madrid. Barcelona, Manchester United en Chelsea brachten wél al een bod uit.
Ik ga niet over bedragen praten, maar het klopt dat we aanbiedingen van deze clubs hebben ontvangen, zei Rummenigge in Bild. Wij gaan daar relaxed mee om en hebben de interesse vooralsnog weggewuifd. Real heeft ons wel benaderd met de vraag of wij bereid zijn om te praten over een transfer. Wij hebben dat voorstel niet geaccepteerd, om de simpele reden dat wij Franck niet kwijt willen raken. Ik ben er trots op dat een van de drie beste spelers ter wereld bij Bayern speelt.
Rummenigge weet echter als geen ander dat de zaak helemaal kan omdraaien wanneer Real met een Pérez-achtig bod op de proppen komt. Wanneer wij als handelaren zouden denken zou een transfer inderdaad logisch zijn, vertelde de preses. Maar in voetbal gaat het niet alleen maar om geld, het gaat ook om emotie. Wij hebben Franck twee jaar geleden niet gekocht met het idee om hem met een forse winst door te verkopen. We willen graag weer meedoen om de prijzen: dan is het dus zaak om je beste spelers te behouden.
Ribéry zelf houdt zich vooralsnog op de vlakte over zijn toekomst. De Fransman is momenteel op vakantie in Spanje en in diverse Spaanse media verscheen de mededeling dat Ribéry zijn voorkeur voor Real Madrid heeft uitgesproken. De international heeft echter aan zijn club laten weten dat hij niet met Spaanse journalisten heeft gesproken over een transfer naar Real. Het contract van Ribéry, die tot dusver 53 competitieduels speelde voor Bayern, loopt nog twee jaar door.
De Japanse aanvaller Yoshito Okubo keert na een half jaar alweer terug naar zijn vaderland. De 27-jarige international werd in januari door VfL Wolfsburg overgenomen van Vissel Kobe, maar kon moeilijk aarden in Duitsland. Om die reden keert hij terug naar de club waarvan hij zes maanden geleden overstapte.
In totaal speelde Okubo negen Bundesliga-duels voor kampioen Wolfsburg, en kwam hij twee keer in actie in de UEFA Cup en één keer in de Duitse beker. Scoren deed de 38-voudig Japans international in al die optredens niet. De Aziaat moest opboksen tegen het gevreesde spitsenduo Grafite/Edin Dzeko; een strijd die hij uiteindelijk verloor.
Het is voor Okubo de tweede keer dat een Europees avontuur eindigt in een deceptie. Tussen 2004 en 2006 was hij ook al eens actief in Spanje bij Real Mallorca, maar ook daar wist hij nooit definitief door te breken. Ook toen keerde hij terug naar zijn vaderland, waar hij uiteindelijk zijn vorm hervond en een transfer afdwong naar Wolfsburg.
Geschreven door Bart Kruyt op dinsdag, 16 juni om 08:59
Real Zaragoza wil met Sébastien Pocognoli de Primera División in. De Spaanse club, die het afgelopen seizoen ontbrak op het hoogste niveau maar na een jaar alweer promoveerde, ziet in de Belgische back een welkome versterking voor de achterhoede. Een transfer is echter niet waarschijnlijk, daar Pocognoli heeft aangegeven dat hij met zijn huidige werkgever AZ de Champions League in wil gaan. Een akkoord over een nieuw contract is er echter nog niet. (Sudpresse)
Shota Arveladze blijft de komende twee jaar als trainer werkzaam voor AZ. De Georgiër, die onlangs nog in beeld was om de technische staf van Ajax te komen versterken, tekent bij de Alkmaarse club een nieuw contract voor twee jaar. Arveladze was afgelopen seizoen al werkzaam bij de landskampioen maar hij mocht zich nog niet officieel assistent-trainer noemen omdat hij niet over de juiste papieren beschikte. Die heeft hij nu wel, wat door AZ beloond is met een nieuw papiertje. (AD/Sportwereld)
De strijd om David Villa is nog lang niet gewonnen door Real Madrid. Nadat Valencia afgelopen zondag al ontkende dat er een akkoord was bereikt over de spits blijken er nog meer kapers op de loer te liggen. De interesse van Barcelona was bekend en nu heeft ook Manchester United interesse in de spits. De Engelsen hebben een transfersom van 52 miljoen euro in gedachten, een Brits record. (Daily Mirror)
Barcelona heeft een soortgelijk bedrag in haar hoofd. De Europees kampioen wil Valencia laten kiezen: of vijftig miljoen euro, of veertig miljoen plus Bojan Krkic en Martin Caceres. De twee spelers kunnen op huurbasis voor Los Ches gaan spelen, zodat Valencia in Krkic in ieder geval alvast een vervanger voor Villa in huis heeft. Krkic heeft echter aangegeven dat hij liever niet verhuurd wil worden. (Marca)
De flanken van Hamburger SV kunnen er volgend seizoen wel eens bekend uit gaan zien voor de Nederlandse voetballiefhebbers. Bruno Labbadia, de opvolger van Martin Jol in Noord-Duitsland, heeft aangegeven dat hij Eljero Elia graag ziet komen. Bovendien is de oefenmeester gecharmeerd van die andere vleugelaanvaller van FC Twente: Marko Arnautovic. De Oostenrijker, die momenteel met een zware voetblessure in de maag zit, zag Chelsea en Internazionale eerder afhaken. (Laola)
Hulk kan zijn loopbaan voortzetten in Engeland. De zaakwaarnemer van de Braziliaanse spits, Teodoro Fonseca, meldt dat Hulks werkgever FC Porto een Engels bod van liefst veertig miljoen euro heeft ontvangen. Dit voorstel is van tafel geveegd door de Portugezen, die de 22-jarige aanvaller niet kwijt willen. Dat is geen probleem, want Hulk is gelukkig in Porto, vertelde Fonseca. Pas als de club groen licht geeft denkt hij na over een transfer. Het contract van Hulk loopt nog drie seizoenen door. (Sky Sports)
AS Roma overweegt om Emanuel Pogatetz naar Italië te halen. De robuuste verdediger degradeerde onlangs met Middlesbrough naar de Championship en kan hierdoor voor een vriendelijk prijsje vertrekken bij de Engelse club. Roma, dat in Pogatetz een welkome versterking ziet, is van plan om een poging te wagen. De Italianen willen echter eerst afwachten hoe de Oostenrijker herstelt van zijn knieblessure. (Krone)
Peter Crouch is de volgende spits die zich in de belangstelling van Manchester City heeft gespeeld. De boomlange aanvaller sprak onlangs zijn zorgen uit over de situatie bij Portsmouth en kreeg een tik op de vingers van algemeen directeur Peter Storrie, die vond dat Crouch zijn kritiek binnenskamers had moeten houden. De aanvaller wil graag duidelijkheid over zijn toekomst en City wil hem dit geven. (Manchester Evening News)
Het is alweer een tijdje stil rondom de transfer van Thomas Vermaelen naar Arsenal, maar volgens zijn zaakwaarnemers betekent dat niet dat een overgang van de baan is. Sjaak Swart en Søren Lerby, die de Belg begeleiden, verwachten snel witte rook. "Het is meer een kwestie van wanneer, dan van of," zegt Swart. Dat wanneer' wordt mede ingegeven door Vermaelen zelf, die momenteel op vakantie is en vrijdag terugkeert. Ajax en Arsenal zijn al akkoord over een transfersom. (AjaxLife)
In de wandelgangen worden Deco en Wesley Sneijder met een overgang naar Internazionale in verband gebracht, maar Antonio Caliendo weet wel beter: Ederson wordt de nieuwe spelmaker van de Italiaanse grootmacht. De zaakwaarnemer van de middenvelder van Olympique Lyon heeft uit Milaan te horen gekregen dat Inter twintig miljoen euro over heeft voor zijn cliënt. Ik verwacht geen problemen. Het is zo goed als zeker dat hij volgend jaar voor Inter speelt, meent Caliendo. (Tutto Mercato)
Sevilla en Tottenham Hotspur hebben na ruim anderhalf jaar eindelijk de strijdbijl begraven. De twee clubs lagen met elkaar in de clinch na de transfer van trainer Juande Ramos naar Londen en Sevilla dreigde zelfs met een gang naar de rechter. Maandagavond troffen beide clubs zich echter in een schikking, waarmee de kous af is.
Ramos vertrok in oktober 2007 naar Tottenham, waar hij een meerjarig contract ondertekende. Sevilla beschuldigde de Engelse club er echter van dat zij de Spanjaard op illegale wijze had benaderd. The Spurs hadden zich niet gemeld bij Sevilla, dat haar coach eigenlijk helemaal niet wilde laten gaan. Een rechtszaak dreigde.
Daar wordt nu echter vanaf gezien. Tottenham en Sevilla vonden elkaar maandagavond in een schikking, waardoor de Spanjaarden geen stappen meer zullen ondernemen. Het verblijf van Ramos op White Hart Lane was overigens maar van korte duur: de trainer werd al na een jaar ontslagen en ging vervolgens een half jaar bij Real Madrid aan de slag. Ook daar is hij inmiddels vervangen.
di 16/06/2009 - 13:29Brazilië heeft op de Confederations Cup pas in de extra tijd afstand kunnen nemen van Egypte. Kapitein Lucio en Kaka weten hoe dat komt. "We spelen te veel matchen, we zijn geen machines."
Voor de trip naar Zuid-Afrika hebben de Brazilianen eerst nog WK-kwalificatieduels afgewerkt.
"We spelen in Europa, reizen daarna naar Zuid-Amerika en dan naar hier. Wij zijn moe", zegt Kaka. Lucio: "Sinds we in Zuid-Afrika zijn, slapen we heel slecht wegens de jetlag. Maar vier of vijf uur per nacht."
Dunga trad zijn spelers bij. "De spelers zijn moe na twee zware WK-kwalificatieduels en hebben dringend slaap nodig." Donderdag speelt Brazilië tegen de VS en zondag volgt de clash tegen Italië.
Real Madrid betaalde vorig seizoen 17 miljoen euro aan Ajax voor Klaas-Jan Huntelaar. De 25-jarige aanvaller deed het niet onaardig met acht doelpunten in twintig competitieduels. De plaatsen worden duur bij de Koninklijke, een vertrek van Huntelaar is bespreekbaar.
Olympique Lyon probeert de Argentijn Lisandro Lopez aan de haak te slaan als nieuwe goalgetter. De onderhandelingen met FC Porto schieten echter niet op. Lyon denkt daarom luidop na over een bod voor Klaas-Jan Huntelaar.
Real Madrid is bereid om water bij de wijn te doen. De Nederlandse international mag vertrekken voor minstens 12 miljoen euro.
Tweedeklasser Beveren heeft zich versterkt met Erwin Lemmens, die het vertrek van Rubin Dantschotter opvangt. De 33-jarige doelman tekende een contract voor drie seizoenen op de Freethiel.
Erwin Lemmens werkte met Johan Boskamp, de nieuwe trainer van Beveren, samen bij Dender. Na een dubbele heupoperatie werd hij er aan de kant geschoven. De 33-jarige Lemmens wil bewijzen dat hij nog zijn mannetje staat onder de lat. Lemmens speelde bij Beveren, Santander, Espanyol, Olympiakos en RKC Waalwijk en neemt bij Beveren de plaats in van Dantschotter, die terugkeert naar Cercle Brugge.
Beveren biedt Lemmens, die al enkele maanden voluit meetraint bij Zwarte Leeuw, een contract aan voor drie seizoenen.
Volgens het Nederlandse Voetbalprimeur.nl behoort een overgang van Sabrin Sburlea van FC Brasov naar Club Brugge tot de mogelijkheden. De jonge Roemeen lukte bij Brasov twintig doelpunten in 74 wedstrijden. Sburlea staat ook op de verlanglijst van Ajax.
Sébastien Pocognoli speelt in principe ook volgend seizoen bij AZ. De Belgische linksachter gaat niet in op een aanbieding van Real Zaragoza. Pocognoli vindt het belangrijker om ervaring op te kunnen doen in de Champions League.
"Ik heb het er met Sebastien over gehad, we gaan niet op het voorstel uit Spanje in", maakt zijn zaakwaarnemer Kismet Eris duidelijk. "Met AZ kan hij deelnemen aan de Champions League."
Een langer verblijf bij de Nederlandse kampioen behoort tot de mogelijkheden. Beide partijen bereikten een mondeling akkoord over een verbeterd contract tot medio 2014.
De voormalige speler van Seraing, Standard en Racing Genk is aan zijn derde seizoen toe bij de club van voorzitter Scheringa.
Het noodlijdende Portsmouth en Liverpool zijn het eens over een transfer van Glen Johnson. De 24-jarige rechtsachter brengt volgens de BBC ongeveer 20 miljoen euro op. Johnson kon ook op belangstelling rekenen van Chelsea en Manchester United.
Glen Johnson heeft een uitstekend seizoen achter de rug. Het ging wat minder met Portsmouth, maar zijn persoonlijke prestaties mochten gezien worden. Johnson dwong niet voor niets een basisplaats af bij de Engelse nationale ploeg.
Portsmouth nam Johnson in 2007 over van Chelsea en verkoopt hem nu voor ruim het dubbele aan Liverpool.
di 16/06/2009 - 07:21Maandag stelt de Pro League de kalender van de nieuwe competitie voor. Topmatchen in de kerstperiode wil de politie al niet. "Risicomatchen in het voetbal zijn dan uit den boze", luidt het bij Binnenlandse Zaken. En daar houdt de miserie nog lang niet op voor de Kalendercommissie. "Een deftige kalender maken is bijna onmogelijk."
Het eerste deel van de competitie, zonder de play-offs, bestaat uit 30 speeldagen. Die moeten afgewerkt worden tussen 31 juli en 14 maart. Maar wat nu al vaststaat, is dat de supporters geen toppers zullen zien tijdens de kerstperiode, zo meldt Het Laatste Nieuws.
Belga
"Dan zijn er te weinig politiemannen", luidt het bij Binnenlandse Zaken. "Risicomatchen in het voetbal zijn dan uit den boze. De voetbalwereld moet beseffen dat de bomen niet tot in de hemel reiken. In de kerstperiode hebben we onze mensen hard nodig voor alcoholcontroles en acties tegen gauwdieven", klinkt het.
Bovendien willen de clubs die Europees aan de bak moeten (Genk, Gent, Club, Anderlecht en Standard) een topper vermijden na een Europese opdracht. Wat de puzzel nog moeilijker maakt. Daardoor zou de heenronde (met Europese duels) voor het eerst in de geschiedenis kunnen verschillen van de terugronde.
"Dat is inderdaad een optie", zegt Pierre-Yves Hendrickx, de voorzitter van de Kalendercommissie: "Het klopt dat we dat systeem nog niet hebben meegemaakt in België. Maar erg hoeft dat niet te zijn. In Engeland en Nederland kennen ze dat al langer."
"Donderdag moeten clubs eens zeggen wat ze willen"
De Kalendercommissie zit dus met de handen in het haar en heeft daarom een vergadering gepland met de Profliga. "Clubs moeten maar eens duidelijk maken wat ze willen", zegt Hendrickx dan weer in Gazet van Antwerpen.
"De vorige jaren moest ik 34 matchen plannen voor 15 mei. Nu 30 speeldagen voor 15 maart. Een enorm verschil. Ik sluit niet uit dat er toch nog op maandagavond gespeeld zal moeten worden. Bovendien hebben heel wat steden zulke hoge en moeilijke eisen gesteld dat het bijna onmogelijk is om een fatsoenlijke kalender op te stellen."
De weelde kon niet op bij Real Madrid. De terugkeer van Florentino Perez als voorzitter zou gouden tijden inluiden. Manchester United en AC Milan gaven zich gewonnen en lieten Cristiano Ronaldo en Kaká voor veel geld naar de Koninklijke vertrekken. Maar het draait niet altijd de goede kant op voor Real Madrid.
Real Madrid spendeert veel geld voor nieuwe spelers. Voorzitter Perez wil ook spelers verkopen. Arjen Robben en Wesley Sneijder hebben niet te klagen over belangstelling. "De geboden bedragen waren echter te laag", aldus algemeen directeur Jorge Valdano. Nog een tegenvaller voor: niet alle spelers willen de club verlaten.
De aartsrivaal van FC Barcelona kreeg de jongste dagen nog meer klappen te verwerken. Real Madrid dacht David Villaeven weg te plukken bij het noodlijdende Valencia. Het bestuur kondigde zijn komst al aan. Maar Valencia houdt het been stijf. "Zag het er eerst uit dat het allemaal zou lukken, nu lijkt het er op dat het niet doorgaat," aldus Jorge Valdano.
Volgens Valencia is een vertrek van Villa niet aan de orde. "We hebben meerdere aanbiedingen gehad, maar nog geen aanbieding naar onze tevredenheid", zegt technisch directeur Fernando Gomez Colomer. "En Villa wil graag bij Valencia blijven."
De Madrilenen vangen ook bot bij Bayern München. De Duitse recordhouder wil Franck Ribery niet laten gaan, tenzij er een astronomisch bedrag bij komt kijken. Bayern München houdt bovendien rekening met het recente verleden. Wie Cristiano Ronaldo en Ricardo Kaká kan kopen, moet het volle pond betalen voor Ribéry.
De poging van Real om Xabi Alonso van Liverpool te kopen, lijkt ook op niets uit te lopen. De Reds zijn duidelijk: Xabi Alonso en Mascherano zijn niet te koop.
Real Madrid is terug aan zet. Ofwel komen ze met zoveel meer miljoenen euro's over de brug, ofwel mogen ze Villa, Xabi Alonso of Ribéry op hun buik schrijven. En ondertussen zitten ze met een overschot aan spelers opgescheept. Het is niet al goud wat blinkt in het Santiago Bernabeu Stadion.
Eric Gerets geniet van enkele dagen vakantie in België en dobbert daarna even in de buurt van Mallorca rond op een luxejacht van zijn beste vriend. Daarna begint het echte werk bij Al Hilal in Saoudi-Arabië.
De leeuw uit Rekem zal zich moeten aanpassen: een andere cultuur en competitie, de hitte, de prinsen die zich moeien met het sportieve verhaal. Gerets zal het ook zonder zijn hond Georges moeten doen. "Ze hebben me laten weten dat honden niet echt populair zijn", legt Gerets uit in La Dernière Heure.
"Het is de eerste keer in vier jaar dat we gescheiden zullen zijn. Het wordt heel moeilijk. Ik beschouw Georges (een Duitse dog, nvdr.) als mijn baby. Ik zal hem enorm missen."
De voormalige trainer van Club Luik, Lierse, Club Brugge, PSV, Kaiserslautern, Wolfsburg, Galatasaray en Olympique Marseille tekende een lucratief contract voor twee jaar bij Al Hilal. Het trainersverloop is echter bijzonder groot bij de Saoedische topclub.
Gerets gaat ervan uit dat hij zijn werk zal mogen afmaken bij Al Hilal. Daarna is het misschien tijd om stilaan afscheid te nemen als trainer. "Ik herhaal het nogmaals: ik zou graag mijn trainerscarrière afsluiten bij Standard of Olympique Marseille."