Altijd wel iets te beleven in de Denderstreek Uw evenement of nieuwsfeit kan ook op deze blog. Bel naar 0475 75 00 78 of mail marino.verbeken@skynet.be.
07-02-2011
Denderhoutem: Denderhoutemse sporthal omgevormd tot speelbox
De Denderhoutemse sporthal was donderdag een waar speelparadijs voor kleuters. De gemeente Haaltert organiseerde de Speelbox voor kleuters. De kleutertjes van verschillende Haaltertse basisscholen zakten naar de sporthal af en beleefden er alvast een leuke namiddag. Ook het Sint-Aloysiuscollege en dus onze Vincent en zijn klasgenootjes en juf waren van de partij.
Naast een springkasteel en een glijbaan waren er ook leuke doe-opdrachten voor de kleuters en konden de jongens en meisjes ook gewoon even ontspannen in een speelhoekje. De speelbox voor kleuters werd overigens gratis aangeboden aan de scholen door het Haalterts gemeentebestuur.
Het IKSO organiseerde vrijdag een Engelse dag voor de leerlingen en leerkrachten in de vestiging in de Nieuwstraat. Dat gebeurde voor de allereerste maal. Op het programma stonden alvast enkele leuke activiteiten. Zo was er een typische Engelse Assembly of parlement, kregen de leerlingen op school een Engels ontbijt voorgeschoteld, was er een dramaclass waarbij de leerlingen Romeo en Julia brachten van William Shakespeare en konden de leerlingen deelnemen aan Highland Games in de turnzaal. Leerkracchten zelf kropen voor de gelegenheid in een Shotse kilt terwijl de leerlingen voor één keer in uniform naar school kwamen.
Een korte maar hevige brand heeft de woning van het gezin van Stefan Brewee in de Hasseltstraat in Ophasselt vrijdagmiddag beschadigd. De brand ontstond in de veranda van de woning, vermoedelijk door een oververhitte schoorsteen. De veranda raakte ernstig beschadigd terwijl ook een deel van de woning in de brokken deelde. De brandweer van Geraardsbergen kon evenwel verdere schade voorkomen. Niemand raakte gewond.
Ninove: Wesley Sonck trekt winnaar van Witkapactie
De Witkapactie die de Ninoofse vzw Africateam organiseerde, is afgelopen. Donderdagavond trok Wesley Sonck de winnaar van de actie in de gloednieuwe showroom van Garage Schokkaert. Daar stond immers de wagen opgesteld waarmee de winnaar een jaar lang gratis mag rijden. De Witkapactie vond plaats in tal van horecazaken. Wie vier Witkapbiertjes dronk, kreeg een tombolanummer waarmee men kans maakte op de hoofdprijs. We mogen toch van een behoorlijk succes spreken, vertelt Jean-Pierre Baeyens van de vzw Africateam. In totaal worden 500 prijzen verloot, vooral flessen Witkapbier en gesigneerde voetballen. Het winnende nummer is 08464.
Ninove: Carnavalskalender van Bosj Op telt af vanaf dinsdag
Sinds afgelopen weekend gaan de leden van de losse carnavalsgroep Bosj Op opnieuw op stap om hun Wetteliër aan de man of vrouw te brengen. De kalender die vanaf komende dinsdag aftelt naar carnaval Ninove, zit na zestien jaar overigens in een nieuw kleedje. Voor de eerste keer hebben we er een heuse scheurkalender van gemaakt. Elke week op de kalender krijgt een eigen thema mee, namelijk de week van de Prauisjkamp, de Week van de Brokkenmokers, de Week van Nienof, dieëtste, dartistiekste en de twieëtoëligste der stejjen, de Week van de Nienofske Mobilitauitj en de Week van Wauiljen Moeten Verooëtj. Elke dag krijgt ook een Ninoofse patroonheilige mee, aldus Pieter De Vleeschouwer. Een kalender kost 6 euro en is te verkrijgen in de Rio, De Nieuwe Klok, Time-Out en via het nummer 054/25.09.37.
Geraardsbergen: Sportzalen in Gaversbad nog enkele weken gesloten
De sportzalen in het zwembad van het provinciaal domein De Gavers blijven nog enkele weken gesloten. Dat bleek donderdagavond na een rondleiding voor genodigden en pers in het Gaversbad. Dat werd midden november zwaar getroffen door de overstromingen.
De wateroverlast spaarde midden november het provinciaal domein De Gavers niet. Het grootste deel van de tachtig hectaren kwam onder water te staan. Ook het gaversbad deelde in de brokken. Het bad heropende begin januari voor het grote publiek maar in het gebouw zijn de sporen van de wateroverlast nog steeds te zien.
Verantwoordleijke Guido Luypaert leidde de genodigden donderdagavond even rond in de kelders van het zwembad. Vooral de kelders met alle technische installaties kregen het hard te verduren. Het water heeft hier één meter hoog gestaan. De aangerichte schade was dan ook enorm. Dat merk je nog aan verschillende deuren die moeten vervangen worden. Muurbekleding moet ook nog op sommige plaatsen vernieuwd worden. Bovendien blijven de sportzalen voorlopig dicht tot de brandwerende deuren terug kunnen geplaatst worden.
Ninove: Dingsken nu volledig achter beschermend glas
Dingsken, het bijna één jaar oude Ninoofse monument ter ere van de overleden carnavalisten, pronkt weer in volle glorie op het plein voor De Koepoort. De tijdelijke beschermende constructie en ook het metalen hekwerk dat vorige week geplaatst werd rond het monument, zijn definitief weg gehaald. In de plaats staat een metalen constructie met stevig gewapend glas omheen Dingsken. De constructie die geplaatst werd door het Autonoom Gemeentebedrijf Ninove moet vandalen weg houden van rond het monument. Kort na carnaval Ninove sloegen vandalen al enkele malen toe waardoor het beeld diende weg gehaald te worden voor herstellingswerken.