ondertussen zit de maand januari er ook weer op en komen we steeds dichter bij de startdatum van onze bouw. Die ligt momenteel vast op 10 juni 2010. Onze buren hebben door dit vreselijke bouwweer wat vertraging en onze aannemer kon pas eind mei beginnen dus is dit nog niet zo slecht om nog wat te wachten. Wij gaan normaal geen vriesweer hebben in de zomermaanden !
Maar dat wil niet zeggen dat we niks doen. We hebben zo ongeveer alles al gekozen voor in ons huisje. Volgende week krijgen we nog een offerte voor de keuken en dan is zo ongeveer alles beslist. Enkel het badkamermeubel en de klinken van de binnendeuren liggen nog niet vast! Dus ik denk dat de moeilijkste opdrachten al bijna volbracht zijn. We weten nu ook al vrij goed welk budget we nodig zullen hebben en het valt voorlopig nog allemaal binnen de raming. Dus houden zo!
Afgelopen dinsdag hebben we onze lijst met aannemers eens doorgenomen met de architecten en ja ... we beginnen dus pas in juni 2010. Onze aannemer voor de ruwbouw heeft het erg druk en had juist een nieuwe opdracht aangenomen. Maar voordeel is: we kunnen dan nog wat extra sparen!!! Dus lijstje doorgenomen en toch al heel wat mensen vastgelegd.
Woensdag dan afspraak gehad met de buren voor de gezamelijke delen en ja... chance dat wij een architect met initiatief hebben!
Dus beste lezers... het zal nog een tijdje wachten zijn!
Eindelijk hebben we ons bouwvergunning gekregen op 12 oktober 2009 . Jaja, we kunnen beginnen!!! Maar eerst, na betalen van de bouwtaks, moeten we onze stedenbouwkundige vergunning uithangen gedurende 30 dagen op onze bouwgrond. Tja nieuwe wet sinds 1 september 2009 in gemeente Grimbergen. We zullen maar gehoorzamen hé
Alle offertes zijn nu ook de deur uit dus op naar de volgende stap ...
Dinsdagavond hebben we onze handtekening gezet voor onze lening!!! Ondanks we heel tevreden zijn over onze lening en rentevoet, blijft het lang zweten en zwoegen om elke maand een flink bedrag te mogen neertellen voor ons huis. Maar ja we wisten al langer waarvoor we gingen werken hé . In elk geval mogen we eind oktober al bij de notaris om al de papieren te ondertekenen. Nu kunnen we nog wat sparen voor allerlei andere kosten, zoals nutsvoorzieningen, EPB, enz ...
Onze bouwaanvraag is ondertussen binnen op de gemeente en onze lening is getekend dus: wachten, wachten en nog eens wachten. Ondertussen weten we ook dat bouwen centjes kost, veel centjes! Maar bouwen doe je in principe maar 1 keer dus we gaan er absoluut voor. Het grappige is dat bouwen net een relatie is , je neemt een beetje en je geeft een beetje. Het nemen was een prachtig huis op het bouwaanvraagdossier en het geven was de kelder. En deze werd wel met plezier afgestaan want was niet echt nodig.
Dus ja hopelijk gaat het een beetje vooruit en maakt de gemeente er haar werk van. Zo kunnen we snel van start gaan en is het natuurlijk ook sneller af!
Tot de volgende met hopelijk een goedkeuring van de gemeente?
We zijn ondertussen al heel wat weken verder, maar we hebben absoluut niet stil gezeten. Ondertussen zijn er al heel wat cruciale beslissingen genomen en zal onze bouwaanvraag in de zeer nabije toekomst worden ingediend. We hebben onze steen reeds gekozen, net zoals de kleur van de ramen en zijn er bijna uit voor onze leien (maar dit blijft een verrassing !). Verder al naar keukens, badkamers enzo gaan zien want die fase lijkt ons ook heel erg leuk.
Als de bouwaanvraag is goedgekeurd door de gemeente Grimbergen, schieten we pas echt goed in gang en zullen jullie heel wat kunnen lezen.
We zijn gisteren nog eens langsgeweest bij de architect. Want onze ontwerp is eindelijk helemaal klaar. Joepiee !!! Alé hier en daar nog kleine aanpassingen, maar dit zijn maar details hé.
Het 2de punt, het budget, zeer belangrijk in deze tijd van crisis . We hebben nu een gedetailleerde berekening van het budget gekregen, weliswaar zonder de kleine aanpassingen en extraatjes. We hebben in mekaars ogen gekeken, , tja het was toch effe verschieten. Maar te verwachten! We hopen dat de bank nu mee wil gaan in ons project. Duimen maar .
We onthullen dit: we gaan voor een lage energiewoning, grote ramen op het zuiden, één geheel, veel opbergruimte. Na veel overleg, wikken en wegen, komt er dus geen warmtepomp.
De planning is voor het bouwverlof de bouwaanvraag in te kunnen dienen, via de gemeente Grimbergen vermits we mooi binnen de lijntjes zijn gebleven van de bouwvoorschriften. En dan gaat onze zoektocht naar aannemers en materialen van start ...
Morgen is het een erg belangrijke dag. We krijgen eindelijk ons voorontwerp te zien. Deze gaat gepaard met een uitgebreide uitleg van zo'n twee uur. Nu is het echt afwachten tot morgen ... . Dus binnenkort kunnen jullie onze volgende stap in het proces nalezen.
Sinds het goede nieuws van de btw-verlaging en de verkoop van het appartement worden onze bouwplannen steeds concreter. Na een uitgebreide speurtocht en heel veel woningbezoeken later hebben we onze architect gekozen. De keuze is uiteindelijk gevallen op de eerste architect die we gezien hebben (ondertussen al meer dan twee jaar geleden), nl. M-ar-s architecten te Vilvoorde.
Nu we ook een mooi stukje bouwgrond hebben te Grimbergen kunnen we definitief van start gaan. Alle nutsvoorzieningen zijn er reeds en de bouwvoorschriften zijn vrij soepel. De bodemsondering is reeds achter de rug dus het voorontwerp zal voor binnenkort zijn. Ondertussen weten we ook dat we best een kelder plaatsen, wat we dus ook effectief gaan doen.
Op 24 april hebben we dan opnieuw een afspraak met de architect om ons ontwerp te zien. Wat zijn we benieuwd!