Vandaag de eerste dag met echt een heel deel nieuw materiaal in de klas! Eerst hebben we een domino gespeeld, dit kenden ze duidelijk niet!! Maar oefening baart kunst dus ik blijf oefenen. Daarna hebben ze met een doos vol kleine diertjes gespeeld! Tijdens de speeltijd konden ze met nieuwe rijfjes en schubjes spelen Na de speeltijd hebben we met de medium grote blokken gespeeld! Nu waren er dus genoeg blokken voor elk kind en hoefde ze elkaar niet af te maken!! Na de lunch en buitenspeelmoment na lunch hebben we een toren bouw spel gespeeld. Ik ben nu al 2 weken de kleuren intensief aan het oefenen, maar nog steeds kennen ze de kleuren niet!! Zelfs als je vraagt maak dezelfde toren dan lukt hen dit niet zelfstandig! Ook als je vraagt neem een geel blok nemen ze gegarandeerd een andere kleur!! Ook tellen is voor hen gewoon een getalrij opzeggen, maar niet handelend tellen!! Maar wat wil je als ik zie dat zoveel vrijwilligers het belangrijker vonden om cijfers en letters te leren schrijven dan dingen te doen met kleuters die echt belangrijk zijn! Ik hoop dat de volgende vrijwilligers eerst mijn handleiding lezen en daardoor weten wat wel en wat niet met kleuters te doen!! Zo voor morgen heb ik weer een lading nieuwe dingen naar de school gebracht (doe dat liever 's middags dan moet ik dat 's morgens niet dragen) Zo op naar nieuwe ervaringen!!!
Elke avond krijgen de gasten en wij een warmwaterkruik om de koude nachten te overleven. Nu gisteren hadden ze er voor ons geen gemaakt dus deden we dat maar zelf. Maar toen liep het een beetje mis. Ik kreeg kokend water over mijn hand!! Ik liet de kruik uit reactie meteen vallen en stak mijn hand onder het koude water! Gelukkig want op die manier was het niet zo erg! Het heeft wel pijn gedaan 's nachts maar deze morgen zag het er redelijk goed uit! Dus een extra laag zonnecrème daarop en dan lukt het wel weer! Vanaf nu zal ik dus extra voorzichtig zijn als ik nog eens een kruik vul. Ik heb er hier al zo veel gevuld en geen enkel probleem, maar bij deze kolkte er een luchtbel omhoog en dan heb je van Jan natuurlijk. Gelukkig is het niet erg! Vandaag de tweede dag met nieuwe materialen in de kleuterschool ik ben benieuwd hoe ze gaan reageren.
Deze voormiddag zijn we met de kinderen naar de rivier gegaan! We hebben daar wat in het water gespeeld (al was het water ijskoud) en daarna om op te drogen wat aan de kant gespeeld! Wat later hebben we daar onze lunch opgegeten. Heel gezellig! De kinderen vonden het leuk en ze waren best wel braaf dus het is voor herhaling vatbaar!
Hallo iedereen Vandaag is het kerstmis in juli!! Gisteren avond is de doos (lees dus 9 kleinere dozen verpakt als 1 grote doos) aangekomen! Maar het was al zo laat dat ik ze niet meer kon uitladen en dus kon ik ook niet controleren of alles er echt bij was en of alles intact was en zo! Nu alles is er dus echt wel en alles is intact dus dat is echt super. Deze morgen had Johann zijn werknemers de opdracht gegeven de dozen voor mijn slaapkamerdeur te zetten. Ik was vroeg gaan ontbijten en keek na het ontbijt dus snel aan mijn slaapkamerdeur! Daar vond ik geen 1 doos! Dus ik dacht misschien hebben ze ze aan de kleuterschool afgezet? Maar nee ze hadden ze achter de hoek achtergelaten bij de deur van de andere 2 vrijwilligers! Wel niet handig daar dat toch een eindje was met de zware dozen. Dus ik ging hulp halen, toen kwam ik Johann tegen en die vroeg me naar de dozen, toen ik vertelde dat ze de dozen op een verkeerde plaats hadden gezet was hij niet blij! Hij gaf hen meteen de opdracht om de dozen weer in de auto te laden en naar mijn kamer te brengen! Even later waren de dozen dus voor mijn kamer beland en kon ik ze in mijn kamer zetten. Snel even een doos openen en alvast iets meenemen naar de kleuterschool. De rest zou ik na de kleuterschool wel nakijken. Ik heb nu 7 van de 9 dozen al open gedaan. De kleren heb ik in 1 doos gestopt en de andere dingen ook al wat gesorteerd zodat ik elke dag een aantal dingen kan meenemen naar de kleuterschool. Ik bracht toen al een doos naar de kleuterschool zodat ik dat alvast niet morgenvroeg moet doen! Toen kwam ik Ammon tegen een vriendelijke oudere man. Hij vroeg me in gebarentaal of dat naar de kleuterschool moest en zei me dat hij me wel even met de auto zou brengen. En al is de kleuterschool niet echt ver lopen, toch was ik blij dat ik een lift kreeg want de doos was een lomp gewicht een woog toch wel wat! Dus alles al klaargezet voor morgen dus kunnen de kinderen morgen weer enkele nieuwe dingen ontdekken!!!
Na de schooluren ben ik volop bezig met een handleiding voor de volgende vrijwilligers te maken! Daarin komen rechten van het kind, regels voor de kinderen, regels voor vrijwilligers, hoe een dag in de kleuterschool eruit ziet, een daglijn met picto's, een weerkalender met picto's, de dagen van de week in picto's, wat moeten de kleuters op welke leeftijd kunnen en kennen, tips om sneller en leuker te leren zwemmen, eerste hulp, hygiëne + stappenplannen om oa neus te snuiten, handen te wassen en tanden te poetsen, veiligheid, doelstellingen, ideetjes voor thema's en activiteiten, uitleg over het aanwezige materiaal. Voor de doelen kon ik het doelenboek van OVSG raadplegen! Ik heb daar de meest belangrijke hier van toepassing zijnde doelen uitgehaald. Daar bijgezet voor welke leeftijd ze zijn en nu moet ik ze enkel nog vertalen. Voor vrijwilligers die geen kleuterleerkracht zijn is het onzinnig om honderden doelen te gaan op lijsten! En er zijn een aantal doelen die hier wat raar zijn. Het is vooral bedoeld om er voor te zorgen dat de mensen weten hoe een kleuterschool werkt! Ik wil vermijden dat ze hen weer willen leren lezen en schrijven! Want in een van de bundels dat een vrijwilliger maakte stond dat ze op het einde van de derde kleuterklas al hele zinnetjes moesten schrijven. Ook het moto spelend leren wil ik invoeren! Dat is zo belangrijk!
Mijn eerste woordjes Zuid - Afrikaans. Het is een systeem van rekken. Wij hebben dus zondag een mak-a-rak (een rek dus) in elkaar gezet om in de klas te zetten. Het lokaal begint er stilaan uit te zien als een klas! Echt zo een verschil! Nu nog vullen met materiaal en dan zal ik pas echt gelukkig zijn!
Deze ochtend was ik in de klas aan het lesgeven met de kinderen en stond ik even stil bij wat ik ze allemaal al geleerd had op deze 2 weken! Ik moet zeggen het zijn vooral attitudes die ik hen tot nu toe heb bijgebracht! Maar ik hoop dat doordat hun gedrag anders is ze nu stilaan kunnen gaan leren! Deze vooruitgang is enkel bij de kinderen die er van dag 1 waren Eddy is pas aan dag 3 toe en heeft de evolutie wat gemist. Hij staat dus nog achter in gedrag. Ik hoop dat dit na een weekje weer bijgewerkt is. Enkele veranderingen bij de kinderen: Ze roepen niet meer heel de dag! Niet weglopen van de speelplaats. Kunka minder pesten! Niet alles (nog wel enkele dingen) in hun mond steken. Al veel beter samen spelen. Buiten echt spelen ipv gewoon elkaar pijn doen. Beleefder zijn. Al wat meer samen spelen binnen. Alstublieft en dank u zeggen. Tanden poetsen na lunch. Handen wassen na toiletbezoek en voor lunch. Naar een verhaal luisteren zonder een hele tijd te roepen. Respect hebben voor mij! Opruimen zowel binnen als buiten. Delen van fruit als de ander niets bij hebben.
Nog veel dingen te bereiken, maar alles met een keer.
Als leerkracht wordt je hier wel even terug met de voeten op de grond gezet!! Wat hebben onze kinderen veel materiaal om mee te spelen. En gelukkig maar want al spelend leert een kind enorm veel! Hier hebben de kinderen (voorlopig) echt niets! Wat blokken, 5 insteek puzzels (niet echt een uitdaging als je 4 - 5 jaar bent), enkele pluche beertjes, wat kleurpotloden en een krijtbord en 10 krijtjes. Niet echt een prikkelende omgeving om nieuwe dingen te ontdekken. Je moet hier elke dag een strijd leveren om de kinderen te laten leren!! Gisteren hebben we platte stenen gezocht en gewassen, vandaag gaan we daar diertjes van maken en mogen ze die dus kleuren! Het is steeds een uitdaging om de dag door te komen zonder al te veel conflicten! Dat gaat van dagdeel tot dagdeel! Dus van 's ochtends tot speeltijd, dan speeltijd, dan tot lunch en dan buitenspelen en dan tot we naar huis gaan! Het is ongelofelijk hoeveel conflicten 5 kinderen kunnen hebben en hoe sterk de wet van de sterkste hier is. De sterkste krijgt bijna altijd het meeste speelgoed zodat de andere nog 5 blokken hebben om mee te spelen! Gisteren was er geen water meer en hadden we het probleem dat je dus geen handen kan wassen en ook geen tanden kan poetsen .Ik kon uit de kraan van buiten net genoeg water halen om drie bekertjes 1/3 te vullen zodat ze toch hun tanden kunnen poetsen. Ja wat hebben wij het goed in België, ik wist dat al, maar dat wordt nu toch nog eens heel duidelijk!
Ik wist al dat communicatie en zo in Afrika soms een beetje moeilijk verloopt maar daar kregen we maandag weer een mooi voorbeeld van! Ik probeerde tevergeefs de opslagruimte van de doos te bellen in Walvisbay! Johann probeerde het dan en kreeg gelukkig wel aansluiting! Hij moest om te beginnen veel moeite doen om de juiste persoon aan de lijn te krijgen! Eerst verbonden ze hem door met de verkeerde persoon en daarna eindelijk met de juiste. Die vertelde dat de doos vrijdag was doorgestuurd naar Windhoed door DHL, maar het nummer van die zending wist ze niet zo meteen te vinden, want dat zat al in het archief en dat moest ze dus opzoeken. Ze zou dus terugbellen. Toen belde Johann maar zonder nummer naar DHL in Windhoek om te vragen of de doos daar eindelijk was aangekomen. De man wilde eerst niet echt goed meewerken! Dan vroeg Johann dat hij de baas maar moest doorgeven, plots werd de man al wat meewerkender! Hij zocht iets op en kon toen melden dat de doos effectief in het DHL kantoor in Windhoek stond en dat het kon afgehaald worden. Johann gaat dus dinsdag naar Windhoek om de doos op te halen. Ik zal pas gerust zijn als de dozen hier werkelijk staan en ik kan controleren of alles er nog in zit!! Ik vertel Johann maandag avond nog even dat het in totaal 6 grote dozen moeten zijn en 3 kleinere dozen en dat er een meetlat bij zit die er los bij zat. Vingers kruisen!!
Jagen: misschien niet helemaal voor gevoelige lezers! En niet geschikt voor - 16 jarigen!!
Ik heb al verteld dat ze hier het vlees voor de gasten zelf jagen! En gisteren was het weer zo ver. Johann ging jagen. En we mochten mee. Johanna wilde niet mee, maar Hanna en ik zijn dus meegegaan. Boely, de hond van Johann was enorm opgewonden, hij wilde duidelijk mee. Je zag dat het de gewoonte was dat hij mee ging. Om te beginnen zagen we bijna geen een dier! En als we dieren zagen moest een gnoe of een oryx zijn. Verder wordt er op niets gejaagd. Na een uur rijden en bijna geen dier te hebben gezien zagen we de eerste oryxen, maar niet de goede, dus weer verder rijden. We kwamen op stukjes terrein waar de safaritoer niet komt. En het uitzicht was soms heel mooi. De rit wel een beetje bultig! Uiteindelijk na heel lang zoeken zagen we een oryx. Ik zag er 2 en dan zagen we ze weer niet meer en dan weer wel. Hij was niet zo dichtbij, maar Johann is een goede jager en met 1 schot ging de oryx neer. Dan ging Boely achter het dier aan om zeker te zijn dat het niet ging lopen. Niet dat daar een kans voor was hoor. De 2 werknemers die mee waren gingen naar het dier om het te kunnen versnijden om te kunnen meenemen. Wij ook uit de auto en een padje vinden om tot aan het dier te geraken! Boely leeft zich volledig uit en slurpt aan het bloed van het dier. De mannen snijden de buik open om de ingewanden uit het dier te kunnen halen! De maag is zo gigantisch groot!! En zat helemaal vol gras, dus dat werd verwijderd. Hart, longen, lever, etc volgen ook en gaan eruit. Het hoofd wordt van het dier gescheiden en het dier wordt in twee gesneden zodat we het kunnen meenemen naar de auto. Johann probeert in tussen de auto een beetje dichterbij te rijden. Maar toen begon er een probleem! Hij rijdt toch wel in een gracht! Die had hij dus duidelijk niet gezien. De beide achterwielen steken in een gracht van ongeveer 1 meter diep!! Dat is dus wel een probleem als je in de middel of nergens zit. Dus de handen uit de mouwen en op zoek naar grote stenen! Hanna en ik zoeken de stenen terwijl de mannen een oplossing bedenken! We hadden dus slecht nieuws en goed nieuws. Het slechte nieuws was dus dat we vast zaten, het goede nieuws was dus dat we eten hadden!! (Dat hadden we vers gevangen dus we gingen alvast niet uithongeren) Maar na een 20 tal minuten was de auto eruit en konden we onze vers gevangen Oryx inladen. Wij hebben ons steentje bijgedragen door het hoofd te dragen. Een oryx heeft zo'n mooie hoorns!! Ik zou in België nooit gaan jagen! Maar ik ben hier in Afrika en als de mensen hier eten willen moeten ze hun dier jagen! En je mag ook niet hypocriet zijn! Ik eet al 2 weken gnoe en oryx! Dus ik besef dat ze die moeten doodschieten voor we die kunnen opeten! Nu weet ik dus hoe ze het doen.
Gisteren had ik plots 6 kinderen in de klas! Ineens kwam er een kindje aangewandeld met een flesje drinken in de hand. Een beetje verder de oma (of toch een oudere dame die op hem paste) Ik vroeg zijn naam en de dame keek mee aan alsof ze het in Keulen hoorde donderen. Ze verstond geen woord Engels. Dus hen ik het kind dan maar gewoon mee naar school genomen. Onderweg kwam ik nog iemand tegen waar ik het wel aan kon vragen. Het was dus Eddy en hij is 3 jaar oud. Ik denk dat hij echt geen woord Engels spreekt. De andere kinderen beginnen nu eindelijk de regels en structuur te kennen en nu komt er een nieuwe bij. Gelukkig gedroegen de andere zich gisteren redelijk goed. Ik heb nu een beloningssysteem met groene en rode voetafdrukken. Als ze 3 dagen braaf zijn geweest gaan we als beloning naar de rivier. Dat helpt dus wel! Voor zo ver ik weet is Beatrice vandaag terug naar Windhoek vertrokken en komt ze dus niet meer naar de kleuterschool. Maar van Eddy weet ik nog niets! Blijft hij of is hij op bezoek? Ja dit is Afrika plots heb je extra kinderen en er is niemand die je iets meld!
Vandaag op luipaard en cheeta toer! Geen plaats in de auto dus ik mocht vooraan zitten! Maar dat zitje is een beetje lager dan de zitjes achteraan. Bij de luipaard geen probleem. Bij de cheeta's was het echt imposant. Ik wist namelijk van in het begin dat de dieren hun poten op de deur zetten! Maar nu zat ik daar natuurlijk. De cheeta die daar steeds kwam keek me zo aan van hallo wat doe jij hier. Ik kon dus echt mooie foto's trekken en ik moest zelfs niet in zoemen!!! De eerste keer dat hij zijn poten op de deur zette dacht ik wel wauw dit is echt heel dichtbij, maar daarna was het ok! Ze waren enkel geïnteresseerd in het vlees dat Jan bij had en niet in mijn vingers. Nu ik was ook wel zo verstandig om mijn handen netjes bij te houden. Ik probeer morgen enkele foto's op de blog te zetten.
Plots had ik gisteren een vijfde kind in de klas! Beatrice is 8 en had geen school in de stad dus kwam ze naar de kleuterschool. Oké eentje meer dat lukt wel! Nu vandaag was het aan de ene kant een heel goede dag en aan de andere kant een slechte dag. Ze konden zo mooi spelen (met nog steeds amper materiaal) en lief zijn voor elkaar! Maar dan plots switcht dat knopje in hun hoofd en dan zijn ze echt niet te genieten! Zo wilde Adriano me vandaag shoppen vanaf de schommel toen ik de meisjes er attent op wilde maken dat ze niet zo dicht bij de schommel mochten gaan staan! Toen ben ik echt boos geworden!! Want dat vond ik dus echt niet kunnen! Dan even later wilde hij me pijn doen met een stuk ijzer en wilde hij niet naar binnen! Dus zette ik hem in het straf!! En omdat hij daar niet wilde blijven staan, heeft hij daar dus heel lang gestaan en gelegen en gehangen. Tot hij doorhad dat hij gewoon netjes in het straf moest staan. Nadien heeft hij heel braaf gespeeld! Dus ja we maken aan de ene kant vooruitgang en aan de andere kant hebben ze zo hun uitspattingen. Ze willen heel graag naar de rivier gaan, maar ik heb gezegd dat we niet naar de rivier gaan voor ze braaf zijn!! Ik ga niet naar de rivier met kinderen die me aanvallen of niet luisteren, dus heb ik een beloningssysteem bedacht met bolletjes (nu ja voetafdrukken) en als ze drie dagen braaf zijn mogen ze mee naar de rivier!
Fijn dat jullie naar de dierentuin zijn geweest! Hebben jullie Kai-Mook en de andere olifanten in hun nieuwe huis gezien? Is het mooi? Ik probeer als ik terug kom de zon wat mee te brengen, want ik hoor dat het daar niet zo'n goed weer is! Amuseer jullie maar goed op het speelplein! Tot binnenkort
Hier enkele foto's van de nieuwe tafel, de kinderen eten hier voor het eerst hun fruit uit een bakje en niet meer rechtstreeks op de tafel! Je had de ogen van de kinderen moeten zien toen ze de nieuwe tafel zagen! Ze hebben er over gewreven en ze gingen meteen op de nieuwe stoelen aan de nieuwe tafel zitten, de klas is meteen een heel ander zicht! De vuilnisbakken heb ik ook buiten gegooid dat waren gewoon kartonnen dozen met gaten in! En mooie grijze vuilnisbakken van gemaakt!! Voor mijn collega's van De Octopus, nogmaals dank voor de steun het resultaat kan je vanaf nu dus bewonderen hier op de foto's en de knipoog naar onze school vind je ook op deze foto's! Na de lunch hebben de kinderen uiteraard hun tanden gepoetst! Zo schattig. Ik denk dat sommige dit echt niet kenden, dus het zal in het begin even aanleren zijn, maar ze zijn toch niet allemaal even snel klaar met eten dus dat is makkelijk om ze dan even allemaal apart te helpen. Ze lieten heel de tijd hun blinkende tanden zien! Eentje heeft al probleempjes met de tanden zag ik dus het is goed dat ze nu op zijn minste 1 keer per dag hun tanden poetsen.
Geniet van jullie vakantie!! Doe boer Willy en zijn vrouw de groetjes van mij!! Geniet van de boerderij!! O ja Liselotte zoals beloofd komt je cadeau voor je verjaardag weer uit Afrika!!
Het buitenspelen verloopt over het algemeen al heel wat vlotter dan de eerste dagen! Er wordt minder gevochten, weggelopen, buiten geplast, ... Vandaag stonden er wel twee bovenop het hok om planten te zaaien (in de zomer) , ik was even mee naar binnen om te gaan plassen met een kandje en toen zagen ze hun kans, maar ja ze waren er snel beneden als ik zei dat dat niet mocht! Hier enkele foto's van de kinderen die buiten aan het spelen zijn! De schepjes en de rode bal hebben ze gekregen van een Zuid-Afrikaans koppel. We hadden verteld over de kleuterschool en ze wilden helpen, de kinderen hebben toen zelf beslist wat ze aan de kinderen wilden geven en zijn dit toen aan mij komen geven! Echt zo lief!!
Vandaag zijn we rond 8.30uur naar Windhoek vertrokken. Eerste stop een soort van Makro. Wat hebben we daar gekocht voor de kleuterschool: 3 plastiek dozen (we gaan er later waarschijnlijk meer kopen), 3 vuilnisbakken (die er nu zijn zitten grote gaten in en alles valt er dus uit), een emmer (want ik had een zwabber, maar geen emmer!) permanent marker, plastiek bekers, bordjes voor het fruit. Dan hop naar de volgende shop daar kochten we tandenborstels voor de kinderen. Dan passeerde we een speelgoedwinkel! Daar zagen we stoelen staan, dus we gingen gewoon even kijken, maar we hebben uiteindelijk 6 kleine houten stoelen gekocht en een rechthoekige houten tafel. Die zijn echt zo schattig! Niet echt zo goedkoop voor Afrikaanse prijzen, maar ok voor Belgische prijzen (ik kan vergelijken omdat we net van alles besteld hebben voor onze kleuterschool in België). We zijn ook gaan kijken naar een rek, maar de auto was vol en we konden dus niets meer meenemen. Maar we kunnen nog terug gaan en we hebben opgeschreven wat we nodig hebben. Dan hebben we wat tijd gehad om zelf te gaan shoppen. Eerst even snel iets eten! Dan even wat shoppen! Daar hadden we dan juist 1 uur voor dus dat was niet zo veel tijd om echt veel te kopen.Ik kocht een labello en een bodymilk want het is hier echt heel droog! Dan nam Johann ons mee naar de spar (daar hadden we al gewinkeld) voor een koffie. En hij vroeg hebben jullie zin in iets zoet? Ja natuurlijk na een week en half niets echt zoets te eten is dat altijd lekker! Dus ik bestel een stuk chocolade cake! Dat zag er zo goed uit. Ik bestel een cola en de andere Capucino. Dan vraagt Johann of ik al eens een ice cola had gedronken, dat ken ik niet dus was het antwoord dan ook nee. Hij vroeg of ik dat wilde proberen, ja ik sta wel open voor nieuwe dingen dus ok. Hij verandert mijn bestelling en ik wacht rustig af wat het zal zijn. Je krijgt een cola (uiteraard) en dan een glas met 2 bollen vanille ijs. De cola moet je in je glas doen en dan alles opeten. Nu het was niet slecht, maar ik eet de ijs toch liever zonder de cola, maar ik heb het geprobeerd. Nu had ik ook nog een stuk chocolade cake!!! Ik ontplofte bijna nadat ik dat allemaal op had! Je eet hier zo weinig suiker dat je lichaam niet meer kan volgen! Maar ondertussen gaat het al beter, alhoewel ik denk dat ik deze avond niet zo veel ga eten! En Johann heeft zelfs getrakteerd! En het koste 110 Namibische dollar dat is ongeveer 11 voor 4 drankjes (waarvan dus 1 met ijs) en 4 stukken gebak! Ongelofelijk! Het was echt een hele leuke dag! Zoveel gekocht vandaag! Vanaf morgen is er dus een nieuwe activiteit in de kleuterschool: tanden poetsen na de lunch! En ze moeten hun fruit niet meer op de tafel eten, maar we kunnen dit nu in een potje doen!! Veel properder!!
Er komt ook een man kijken om te zien wat we met het speeltuig aankunnen. Misschien kunnen we gewoon een en ander veranderen zodat het een veiliger en ook leuker speeltuig wordt! Foto's van de inkopen volgen nog!!
Gisteren vertelde een van de mensen dat er morgen geen kleuterschool zou zijn! Ik verbaasd? A nee? A nee alle kinderen gaan naar Windhoek om vaccinaties te krijgen dus er zijn geen kinderen! Ok dan. Geen school dus. Dan kan ik verder werken aan mijn handleiding voor de volgende vrijwilligers: hoe de kleuterschool te leiden! Er komen dingen in als: regels voor de kinderen, regels voor de vrijwilligers, hoe ziet een dag eruit in de kleuterschool, wat moet een kleuter kunnen op welke leeftijd (bv knippen, kleuren, ...) doelstellingen, ideetjes voor activiteiten, ehbo, veiligheid en hygiëne hoofdstuk, daglijn, weerkalender, dagen van de week, stappenplannen om: je jas zelf aan te doen, je tanden te poetsen, je handen te wassen, en nog veel meer. Zo als je dit leest je goed weet hoe deze kleuterschool werkt! Als elke vrijwilliger de kinderen met de zelfde structuur en regels aanpakt het dus eenvoudiger zal zijn voor hen om aan de slag te gaan! En ik dat ze geen dingen meer met hen doen als leren tellen tot 100 en hele zinnen kunnen schrijven! Wat kleuters dus niet moeten kunnen! Ik las in een verslag van iemand naar de volgende vrijwilliger dat de kinderen nog moeilijkheden hadden met letters en cijfers schrijven! Ja natuurlijk want ze moeten dat nog niet echt kunnen! Ze waren toen ook nog echt te klein om dat al deftig te kunnen!! Morgen is er ook geen school, want dan gaan we met Johann (de baas) naar Windhoek. We gaan kijken of we dingen kunnen vinden om te kopen voor de kleuterschool! Spannend de eerste keer buiten deze farm! Ik hoop dat we vinden wat we nodig hebben en dat de prijs een beetje meevalt!
We hebben het speeltuig hersteld, al zouden we er nog wel wat meer aan willen veranderen! Maar we moeten nu een beetje uitzoeken wat de mogelijkheden zijn!!