Inhoud blog
  • Terug Thuis
  • laatste week
  • boodschap aan mijn mama
  • bericht aan Liselotte
  • weekje kust
    Veerle in Ghana

    24-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.een rustig dagje

    Vrijdag 23 juli

    Vandaag hebben we vooral materiaal gemaakt. We hebben plannen getekend van alles wat uit hout moest gemaakt worden. Daar zijn we twee uur en half aan bezig geweest om uit zo weinig mogelijk hout zoveel mogelijk stukken te halen. Het was niet makkelijk, maar het is uiteindelijk gelukt.

     

    Zaterdag 24 juli

    Een gelukkige verjaardag aan Ilan!!!!

    Iedereen ging vandaag naar HO! Internetten en zwemmen, ik blijf hier want ik mag toch niet in een chloorzwembad zwemmen. Ik dacht om er een eenvoudig rustig dagje van te maken. Niets was minder waar.

    Ik vertrek rond 9 uur naar de markt. Ik zeg tegen Frank dat hij voor mijn niet moet koken, dat ik als het goed is zelf wel iets maak. Ik ga nog eerst even iets vragen bij een plaatselijke houtsnijder en ga dan naar de markt. Onderweg wil een man nog een foto van zichzelf. Het is best grappig dat als je met je fototoestel rond loopt een aantal mensen willen dat je een foto van hen maakt. Toen  ik voorbij de katedraal kwam zag ik dat er iets ging gebeuren. Toen ik van op een afstandje stond te kijken sprak een kind me aan. “Waarom ben je zo aan het kijken?”  Ik vertelde dat ik wilde weten wat er ging gebeuren. Ze vertelde me dat er iemand ging trouwen en dat ik maar wat dichterbij moest gaan staan.  Dus ging ik naar binnen. “Ga nog maar wat dichter” zei ze tegen mij. Ik ging dus wat dichter staan en vroeg aan een omstaander of ik foto’s mocht trekken. Dat was geen probleem. Toen de bruid was aangekomen ging stilaan iedereen naar binnen. Ik zag een bekende man (iemand die meewerkt aan het project) en vroeg of het mogelijk was of ik binnen een kijkje nam. Hij vertelde me dat iedereen uitgenodigd was en dat ik dus gerust naar binnen mocht gaan. Ik dus naar binnen! Ik zette me discreet op de achterste rij. De man van het project kwam al heel snel een misboekje brengen. Niet veel later kwam een meisje vragen of ik vooraan wilde zitten. Dat vond ik best oké en dus volgde ik haar meer naar voor. Ik zat nu ineens in het midden van de kathedraal. Ik was de enige blanke in de kerk, maar niemand die dat raar vond, alleen in het begin ikzelf een beetje. Maar omdat ik me zo welkom voelde ging dat gevoel al snel over. Ik bedacht me ook bij het begin van de dienst dat ik een nogal korte short en een topje met een nogal blote rug aanhad en dat dat misschien toch niet zo’n gepaste kledij was om in de kerk te zitten. (ik kon ook niet weten dat  ik plots in de kerk ging belanden.) Maar niemand maakte daar een probleem van.  De misdienst begon in het Ewe en dat begreep ik dus niet! Maar gelukkig wisselde de stukken Ewe zich af met Engelse stukken zodat ik toch ongeveer de helft van de dienst begrepen heb. De dienst duurde twee uur en half, maar was op geen enkel moment saai. In het programmaboekje kon ik volgen wat er ging

    gebeuren. (dat was gelukkig in het Engels) je kan een huwelijksmis een beetje vergelijken met een mis van bij ons. Alleen duurt ze veel langer, zijn de gebeden intenser en word er meer gezongen en gedanst. Best indrukwekkend om te zien hoe een hele kerk uit zijn dak gaat. Bij bepaalde liedjes zingen en dansen ze en zwaaien ze met hun zakdoek. Net als bij ons zegt het koppel ja als er gevraagd word of ze elkaar als man en vrouw nemen en zeggen ze een tekstje als ze de ringen geven. Dan gaat de kerk uit zijn dak want dan moeten ze kussen. Dat is de moment dat de bruidegom de sluier van de bruid naar achter doet en haar kust, maar de bruidegom maakt er een spelletje van en doet eerst twee keer alsof en doet daarna pas de sluier omhoog. De eerste offergang: de mensen steken hun gift eigenlijk in hun zakdoek en gaan al dansend naar voor om het geld in het offerblok te gooien. En gaan daarna al dansend weer naar hun plaats. In de helft van de viering gaat het koppel plots naar achteren in de kerk. Je denkt bijna dat ze verdwijnen uit de kerk, maar ze gaan achteraan de kelk met de wijn en de hosties halen. Na de zegening van de hosties en de wijn mag iedereen te communie gaan. Dan nog enkele gebeden en dansen en bedankingen en dan komt de tweede offergang, deze dient om het koppel te steunen. Dus weer naar voor geld in het offerblok en dan is de dienst gedaan. Na nog een bedanking gaat het koppel voorgegaan door enkele officiele manen en gevolgd door familie, enkele koningen, quen mothers en ouderen de kerk uit. Natuurlijk met het nodige gezang en gedans. Je kan ook via de zijuitgang de kerk verlaten. Daar kom ik Liesbeth tegen een van de kleuterjuffen waar  we met samen werken, zij vond het geweldig dat ik in de kerk was en een hele dienst heb meegedaan.  Na de dienst volgde nog de nodige fotomomenten en daarna kwam de receptie. In het huwelijksboekje kon je dit helemaal volgen. Ik ben stilletjes verdwenen toen ze aan de foto’s begonnen.

    Nog onder de indruk van de dienst ben ik dan toch op de markt geraakt. Nog een stofje gekocht, wat bissapbloemen om een van de dagen bissap te maken (de vorige zijn al in België) en een pot oploschocomelk.

    Terug thuis gekomen heb ik een lekker ommeletje met een beetje ui, een wortel en een tomaat gemaakt. Heerlijk.  Verder ga ik er nog wel een rustig dagje van proberen maken, maar ja dit is Afrika en alles is mogelijk dus wie weet wat staat er me nog allemaal te wachten?

     

    Groetjes

    Veerle



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (1)

    28-07-2010
    reactie van je tante
    Hey Veerle, heb vandaag 28/07 al een deel van je verhalen gelezen. Denk dat je er wel veel mooie dingen ziet en een heel andere cultuur leert kennen. Onze vakantie zit erop, ik begin maandag weer te werken. Geniet er daar nog maar van. Groetjes tante Ria en co

    28-07-2010 om 17:41 geschreven door tante Ria




    Archief per week
  • 23/08-29/08 2010
  • 09/08-15/08 2010
  • 02/08-08/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 19/07-25/07 2010
  • 12/07-18/07 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 29/11-05/12 -0001

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Volg mij tijdens mijn verblijf in Kpando

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs