Het 6de leerjaar is al verder dan halverwege. Straks moeten onze leerlingen een nieuwe, moeilijke studiekeuze maken.
We helpen onze leerlingen met leren leren en streven naar zelfstandigheid. We proberen de grote stap naar de middelbare school zo klein mogelijk te maken.
We laten de leerlingen actief meedraaien in enkele middelbare scholen. Wij bezoeken zowel het algemeen, het technisch en beroeps secundair onderwijs.Dit helpt de leerlingen kiezen naar een juiste studierichting.
Het Sint-Niklaasinstituut nodigde ons uit tijdens de week van de zorg. We mochten een klein gerecht klaarmaken, een baby en een iets oudere persoon wassen en verzorgen.
In het PTI konden de leerlingen van alles uitvoeren tijdens de workshopsenkonden al shoppend tussen de verschillende afdelingen heel veel informatie meekrijgen.
In het VTI maakten we een pennenhouder met molentje uit hout, aluminium, kunststof en gebruiktenwe een zonnepaneeltje als alternatieve energiebron.
De Pleinschool nodigt ons uit om hun zelfgemaakt spektakel te gaan bekijken en te beluisteren.
Het CLB, de zorgcoördinator en leerkracht begeleiden de ouders en de leerlingen van het 6de tot ze een goede studiekeuze gemaakt hebben.