Inhoud blog
  • Het Landbouwbal: een bal enkel voor boeren?
  • Vier nieuwe lammetjes
  • Steward lichtgewond na vechtpartij
  • Lessen in een andere taal
  • Politie zoekt graffitispuiters in Mol
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Geel online

    17-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stakingen aangekondigd bij Janssen Pharmaceutica

    Geel.- Na het afgekeurde ontwerpakkoord hebben de werknemers stakingen aangekondigd aan de poorten van de vestigingen in Beerse en Geel. Ze willen de managers van het bedrijf zo duidelijk maken dat het voorakkoord waardeloos is voor hen.

    Afgelopen donderdag werd het voorakkoord afgekeurd door 92 procent van de werknemers. In totaal bracht 88 procent van de werknemers hun stem uit. Slechts acht procent was voor het akkoord. Eerder werd het sociale afvloeiingsplan goedgekeurd door de vakbonden.

    Het ongenoegen van de werknemers van Janssen Pharmaceutica groeit al enige tijd. Nadat de woordvoerder van het bedrijf in september bekendmaakte dat er ontslagen zouden vallen, begonnen de problemen.

    Ontslagen

    In september kondigden de managers van Janssen Pharmaceutica aan dat er samen bijna 700 banen zouden verdwijnen. Tijdens onderhandelingen in oktober konden vakbonden daar zestig banen af doen.

    Nu verdwijnen er in totaal 461 vaste en 167 tijdelijke banen. Die banen worden voornamelijk geschrapt in afdelingen die niets te maken hebben met het onderzoeken van nieuwe medicijnen. Toch worden bij de onderzoekers ook zestig banen geschrapt. Vooral de vestiging in Beerse wordt zwaar getroffen.

    "We focussen ons meer op de kernactiviteiten: het ontdekken en ontwikkelen van nieuwe geneesmiddelen", zei woordvoerder Stefan Gijssels in september in Gazet van Antwerpen. "Alles wat niet daarin valt, bouwen we af. Dan gaat het bijvoorbeeld over de cafetaria, de schoonmaakdiensten, de onderhoudsploegen en de beveiliging."

    De farmagigant wil voortaan enkele diensten uitbesteden aan externe firma’s. Daarnaast is het bedrijf verrassend genoeg ook (De onderzoeksafdeling) op zoek naar 75 nieuwe mensen die als chemici, bioloog of ingenieur

    in de productieafdeling terecht komen.

    Afvloeiingsplan

    Het sociaal afvloeiingsplan werd in eerste instantie goedgekeurd door de vakbonden die aan tafel zaten met de directie. Maar na een overleg met de werknemers, bleek dat die niet te vinden waren voor het akkoord.

    Wie ouder is dan 55 jaar zou meteen kunnen stoppen via een uitstapplan. Alle werknemers jonger dan 55 moeten afwachten of ze in aanmerking komen. Als hun job niet bedreigd was, moeten ze eerst een vervanger zoeken voor hun werkplaats.

    Alle vaste werknemers krijgen een vertrekpremie van 11.000 euro en nog eens bonus van 1.000 euro voor elk jaar dat ze bij Janssen Pharmaceutica aan de slag waren. Maar de naakte ontslagen zullen er hoe dan ook komen volgens de vakbonden.

    Internationale tendens

    Eind september gaven de twee kopmannen van het bedrijf een eerste uitleg voor de ontslagen.Ze schreven een open brief voor alle werknemers in de vestigingen van Beerse, Geel en Olen.

    "Het nieuws veroorzaakt begrijpelijkerwijze binnen en buiten ons bedrijf grote bezorgdheid. Met deze bijdrage willen we ingaan op de achtergrond van de reorganisatie, maar ook een perspectief bieden op de toekomst", stellen Ajit Shetty en Paul Stoffels, respectievelijk afgevaardigd bestuurder en bestuurder, in hun brief.

    De open brief telde vier bladzijden. In de brief was te lezen hoe alle grote farmareuzen in de wereld problemen De vestiging in Beerse kennen en moeten besparen. Die besparingen zijn vooral te danken aan medicijnenpatenten die verlopen en nieuwe uitvindingen die uitblijven. Janssen Pharmaceutica is daar geen uitzondering op.

    "Ondanks het verwachte verlies zijn we verplicht, gigantische bedragen te blijven investeren in innovatief onderzoek. Tegelijk moeten we aantrekkelijk blijven voor investeerders en hen degelijke vergoedingen bieden voor investeringsrisico's. Voor ons als management een zeer moeilijke evenwichtsoefening", stellen de twee bestuursleden in de brief.

    Dora Janssen

    Dora Janssen, weduwe van dokter Paul Janssen, de stichter van Janssen Pharmaceutica, zag de bui al langer hangen. Sinds de dood van haar man zijn er geen enkele nieuwe geneesmiddelen meer op de markt gekomen. Toch reageert ze nog altijd aangeslagen op de drastische herstructurering van het bedrijf.

    “De veiligheidsnormen en eisen worden almaar opgedreven. De Amerikaanse erkenningscommissie FDA is ongelofelijk streng geworden. En de Europese Unie volgt dat voorbeeld, in plaats van een eigen beleid te voeren", reageerde ze in Gazet van Antwerpen.

    De Unie van Zelfstandige Ondernemers, Unizo, vreest voor de indirecte gevolgen voor de werkgelegenheid in de Kempen. Het terugschroeven van de activiteiten van Janssen Pharmaceutica zullen ongetwijfeld een streep door de rekening zijn van enkele lokale kmo’s en toeleveranciers.

    Pharma.be behartigt de belangen van de Belgische farmasector. Zij bevestigen de wereldwijde tendens. "Omdat de kosten voor onderzoek en ontwikkeling stijgen en de prijzen van geneesmiddelen onder druk staan, heeft de sector het moeilijk."

    De Vlaamse regering wil mee zoeken naar een oplossing voor het banenverlies. En ook uittredend Federaal minister van Werk Peter Vanvelthoven (sp.a) betreurt de problemen bij de farmagigant. Opleiding en bijscholing zijn de sleutelwoorden als het aankomt op het vinden van een nieuwe job.

    17-11-2007 om 00:00 geschreven door vaneyck  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    12-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Christophe Martens wereldkampioen drafrennen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Gelenaar Christophe Martens is wereldkampioen drafrennen geworden in Niuew-Zeeland. De ruiter ging de Nieuw-Zeelander Colin De Filippi met drie punten vooraf. de 34-jarige stadsgenoot is de eerste Belg die erin slaagt om wereldkampioen te worden. Martens was eerder al wel Europees kampioen geweest. Zondagnamiddag werd hij feestelijk onthaald op Zaventem door vrienden, familie en supporters. Martens heeft in totaal al meer dan drieduizend overwinningen op zijn naam staan.

    12-11-2007 om 22:20 geschreven door vaneyck  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (4 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ruelens klaagt slechte staat fietspad aan.

    Geels raadslid Ellen Ruelens van SP.a klaagt de slechte staat van het voet- en fietspad langs de Dr. Van de Perrestraat aan. De fietspaden zijn ook te smal. Schepen van Openbare Werken Dirk Lievens van CD&V erkent het probleem en wil verzakkingen laten herstellen. Lievens zegt wel dat een fundamentele oplossing niet mogelijk is zonder ook de rijbaan aan te pakken.

    12-11-2007 om 00:00 geschreven door vaneyck  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)

    Archief per week
  • 28/01-03/02 2008
  • 21/01-27/01 2008
  • 07/01-13/01 2008
  • 31/12-06/01 2008
  • 24/12-30/12 2007
  • 17/12-23/12 2007
  • 03/12-09/12 2007
  • 19/11-25/11 2007
  • 12/11-18/11 2007
  • 05/11-11/11 2007
  • 15/10-21/10 2007
  • 26/09-02/10 2005

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs