De start was goed voor Westhoek . Taken werden goed uitgevoerd , er was voldoende concentratie en we zagen veel duelkracht. Westhoek domineerde lichtjes en we konden een 0 - 2 voorsprong laten optekenen na 15 minuten. Na de korte pauze nam de thuisploeg het initiatief over. Westhoek kreeg problemen bij het uitvoetballen en Alveringem was gretiger. Westhoek kwam er moeilijker uit maar de weinige scorekansen werden veridjeld door een sterke thuisdoelman. Alveringem kon de score in evenwicht brengen na een half uur : 2 - 2 . Na de rust was Westhoek nergens !! Onmiddellijk na het fluitsignaal scoorde de thuisploeg. Bij Westhoek zagen we plots enkel nog individuele voetballertjes. Van samenspel was er geen sprake meer ! De tegenstrever kreeg het dan ook makkelijk om de score op te drijven . Enkel na 10 minuten kwamen we weer wat in de match maar net iets te laat ! Op het scorebord stond 6 - 4 !! Alles was dus nog mogelijk maar dan moest het laatste kwartier van veel betere kwaliteit zijn ! Nadat de thuisploeg heel snel tot 8 - 4 uitliep , was deze hoop bijna tenietgedaan. Maar Westhoek zette zich toch nog terug recht en maakte een stevige vuist ! Met nu wel veel meer inzet , wonnenw e weer duels en knabbelden we beetje bij beetje wat van de achterstand af . De overtuiging bij de spelertjes dat er weer een betere uitslagin zat groeide alsook het vertrouwen nam toe . Westhoek zette de stand terug in evenwicht : 8 - 8 . Onze jongens wilden meer en duwden door om de zege te behalen. Jammer genoeg was het de thuisploeg dewelke in de laatste minuut na tegenaanval het laken naar zich toe trok : 9 - 8 !! Jammer van het zwakkere derde kwartier maar top voor wat de getoonde veerkracht die we zagen bij een 8 - 4 achterstand !
Komende zaterdag 17/11 zetten we niet minder dan 6 ploegjes U8 aan het werk ! Bij enkele ploegjes kunnen we al sedert enkele weken een gezonde mix maken van U8 spelertjes samen met meerdere rijpere U7 spelertjes (en zelfs één U6 !) . Samen met enkele nieuwe spelertjes kunnen we dan ook zaterdag 17/11 opnieuw een extra ploegje U8 laten proeven van het voetbal 5v5 !!
FC Mandel United PU8 B - KVK Westhoek PU8 B 9 - 11
Trainer Yoshi zag een wedstrijd met veel ups en downs . Met een toch wat jonge PU8 B en voor hem onbekende ploeg trok hij naar Izegem om de plaatselijke PU8 B te bekampen. er werd wat slordig omgesprongen met de coachingtips. Zo werd gevraagd om niet te impulsief naar voren te trekken en niet te vroeg te storen. Druk op de keeper werd enkel opgedragen aan de 9 (neus) maar soms was plots ook de 7 en/of de 11 te hoog aanwezig . Er werd teveel naar de bal gekeken en te weinig naar de tegenstrever in de rug. De Westhoekspelertjes werden dan ook menig keer hierdoor simpel uit verband gespeeld door de thuisploeg. Ook in balbezit zagen we te weinig collectieve acties. De vrije medespelers werden niet of weinig aangespeeld. De wedstrijd kon toch in ons voordeel worden gekanteld door enkele goede snelle acties waarbij gebruik gemaakt werd van het slechte positiebehoud van de thuisspelertjes . Het scoreverloop verliep geheel gelijk opgaand in het eerste half uur : 2 - 2 na 15' en bij de rust 6 - 6 . Pas in het derde kwartier kon Westhoek een verschil van twee doelpunten laten optekenen en liepen ze uit tot 6 - 8 . Deze kleine voorsprong werd in het laatste kwartier behouden .. We zagen ook opvallend wat spelertjes gewoon meelopen met hun tegenstrever in plaats van hen de pas af te snijden . Maar de zege was een feit mede dankzij de efficiëntie van Andréano en Nzinzo.
FC Mandel United PU8 A - KVK Westhoek PU8 A 12 - 23
In de heenronde was het treffen tussen beide sterke teams een thriller en details waren steeds beslissend . Onze jongens waren dus gewaarschuwd om toch maar sterk geconcentreerd aan de aftrap te verschijnen. Vanaf het eerste fluitsignaal lieten onze spelertjes zien waarvoor ze waren gekomen . Ze grepen de tegenstander bij de keel , zetten zeer goed druk in balverlies waardoor Mandel United niet aan voetballen toekwam . Het weinige gevaar van de thuisploeg kwam via afstandsschoten , waarop we ons een paar keer lieten vangen. Het eerste kwartier werd afgesloten met een 2 - 4 voorsprong. Daarna vonden onze jongens het welletjes en schakelden niet één maar wel een paar versnellingen hoger . Meerdere keer werd rustig opgebouwd van achteruit met vloeiende combinaties en er werd met veel zin voor finesse en overzicht afgewerkt. Dit resulteerde halfweg in een 4 - 12 ruststand. Dit zeer sterke tweede kwartier kostte wat energie waardoor iedereen eventjes op adem moest komen. Deze tijdelijke vermoeidheid deed wat afbreuk aan de concentratie en er sloop wat nonchalance in de ploeg waardoor de thuisploeg wat terug in de match kwam . We zagen nu opnieuw een meer evenwichtige match . Er volgde een lange reeks van vele en soms prachtige doelpunten aan weerszijden maar opnieuw scoorde de thuisploeg meestal met verre trappen . Westhoek dreef de score nog op in het laatste kwartier en liet bij het eindsignaal een ruime en verdiende 12 - 23 zege optekenen ! We onthouden zeker het eerste half uur waarin zeer sterk collectief en efficiënt werd gespeeld door onze Westhoekspelertjes ! In het tweede half uur zagen we wat werkpunten . Maar proficiat aan dit team voor het mooie werk !!
De U8 E ploeg werd vandaag extra versterkt met U6 spelertje Mats en U7 spelertje Lamine !! En ze lieten zich dan ook heel positief opmerken ! Veel inzet en vele mooie technische acties kwamen uit hun voetjes ! Westhoek startte goed en scoorde vlot langs een efficiënte Pierre . Bij de eerste korte pauze stond al een 0 - 4 op het scorebord !! In het tweede kwartier schakelde Westhoek een tandje bij en de scoremachine bleef goed draaien. Loïc kwam niet tot scoren maar als goed meevoetballende doelman gaf hij driemaal op rij een mooie assist met telkens een doelpunt tot gevolg !! Na een half uur leidde Westhoek met 0 - 12 . Na de rust kwam Dikkebus heel sterk voor de dag. Westhoek incasseerde 5 doelpunten na telkens zwak defensief werk ! Jammer , maar ook op de staart moet voor de ploeg met veel inzet gevoetbald worden ook al sta je daar niet graag !! Gelukkig konden de jongens toch nog tegenscoren en de stand bleef ruim in ons voordeel : 5 - 17 !!De jongens werden tijdens de rust nog eens op het collectieve belang gewezen . De boodschap was aangekomen en we zagen opnieuw een dominanter Westhoek aan het werk . Toch nog heel wat slordigheden door te impulsief willen trappen zonder controle of overzicht behouden ! Maar de match bleef ruim in ons voordeel en werd beëindigd met 6 - 22 op het bord ! De kleine Mats Deleu speelde in het Stadion Walter Deleu een sterke wedstrijd en scoorde ook zelfs driemaal !!
Scoorden : Lamine en Pierre 6x - Tibe 5x - Mats 3x - Joao 2x
Volgende week woensdag 14/11 staat de bekermatch voor de U9 van KVK Westhoek tegen Meulebeke op het programma ! Meulebeke komt echter af met een ploeg U8 en er werd beslist om onze PU8 A te laten aantreden !
De match wordt gespeeld op woensdag 14/11 om 18.30 uur op T2 kunstgrasveld Crackstadion !!
Er ontbreekt nog één uitslag van onze U8 in Alveringem , maar dit wordt wel in de eerste uren aangevuld. Is gebeurd ondertussen !! Maar de andere ploegjes deden het voortreffelijk !!
FC Mandel United PU8 A - KVK Westhoek PU8 A 12 - 23
FC Mandel United PU8 A - KVK Westhoek PU8 B 9 - 11
Hierbij toch een warme oproepnaar alle ouders toe om handschoenen te voorzien in de voetbaltas van de kinderen ! Afgelopen zaterdag en ook de week voordien, stelden we vast dat , ondanks de koude temperaturen , meerdere voetballertjes niet voorzien waren van handschoenen . Het wordt er zeker niet warmer op de komende weken en 's morgens is het beduidend kouder voor de frele kinderen !!
Met koude handen is het snel over en uit voor de spelertjes !!
Dus : handschoenen in de tas !! Muts mag zeker ook !! En thermische kledij is ook geen overbodige luxe !!
Jullie hebben wellicht al iets gelezen via soccer online of ergens een affiche gelezen in de kantine , maar hierbij toch al eens een oproep om de koekenverkoop ten voordele van de Jeugdwerking van KVK Westhoek tot een succes te maken !
Woensdag krijgen alle spelertjes na de training een brief met wat uitleg en een lijst van de verkochte producten !
Deze actie loopt vanaf 30/10 tot en met 28/11 .
Bestellingen binnenbrengen tot 28/11 !! Alles wordt geleverd op donderdag 20/12 , dag waarop de spelersevaluaties doorgaan in de kantine van het Crackstadion !!
In bijlage alvast de lijst met de aangeboden producten !! En bedankt bij voorbaat aan allen dewelke een inspanning doen om de werking te steunen !!
Westhoek nam een sterke start . Iedereen had er zin in en voerde goed zijn taak uit op de juiste positie. De bezoekers kregen de eerste scorekans , maar Charles was alert in zijn doel ! Na een knappe actie van Roan op de linkervleugel , kon Cyriel mooi afwerken. Westhoek bleef verder de match onder controle houden en sloot het eerste kwartier af bij een 4 - 0 stand . Ook na de eerste onderbreking bleef Westhoek de wedstrijd controleren. Alle Westhoekspelertjes bleven verder op een sterk niveau presteren en er werd hard gewerkt voor het team. Roan nam de eerste treffer van het tweede kwartier voor zijn rekening en even later volgde Charles dit voorbeeld. Het tegendoelpunt van Winkel kwam er wat ongelukkig nadat de bal via de paal en de rug van Wout in doel verdween. Robbe scoorde na individuele acte van Charles dewelke mooi en onzelfzuchtig Robbe de assist aanbood ! 7 - 1 na een half uur . Na de rust werd weer wat geëxperimenteerd met wat ongewone positiewissels. En iedereen deed het toch heel verrassend behoorlijk goed . Weinige foutjes werden gemaakt. Toch duurde het wat even voor de motor goed ronddraaide maar eens goed op dreef scoorde Westhoek meerdere goals ! Cyriel voelde zich goed in zijn sas in deze match en was onhoudbaar geworden voor de bezoekende defensie . Hij scoorde vlotjes driemaal na elkaar . 14 - 5 na 45 minuten voetbal. Westhoek hernam de match op een onaanvaardbaar niveau. Individualisme stak de kop op en meerdere spelertjes dachten dat het toch makkelijk ging en er was minder inzet bespeurbaar !! De bezoekertjes maakten hiervan gebruik om de score sterk af te bouwen . Bij einde match was de stand 16 - 10 !! Jammer , want nu alles eens goed lukte , wordt hiermee losjes omgegaan . Eens doorduwen tot het einde zou toch mooier zijn geweest !!
Veurne te sterk (en te groot) voor jonge U8 ploeg !
KVK Westhoek U8 C - KSV Veurne U8 A 5 - 11
Tegen een grotere en steviger Veurne was het zeer moeilijk voor deze verjongde U8 ploeg om vele duels te winnen. De spelertjes hadden het knap lastig maar zoals steeds , beten ze heel hard van zich af . Met Stijn en Ferre waren twee van de 6 Westhoekspelertjes nog maar U7 !! Stijn kon zelfs na een mooie actie Westhoek op voorsprong trappen. Veurne liet niet te lang na om hierop te antwoorden en nam het heft in handen. Westhoek moest defensief heel hard werken om de stand binnen de perken te houden. Na het eerste kwartier stond het slechts 1 - 2 voor Veurne. In de aanvangsminuten van het tweede kwartier waren we niet bij de les en moesten we te snel na elkaar 3 doelpunten incasseren. De inzet was minder bij Westhoek . Veurne kon in de laatste minuutjes dan nog eens tweemaal prikken en dit was te veel voor Westhoek. Na een ietwat minder kwartiertje stond de teller op 1 - 7 voor Veurne !! Na de rust tankten de Westhoekertjes weer wat moed bij en ze herpakten zich op het veld. Iedereen speelde weer met volle enthousiasme en we waren de evenknie van een gestalterijker Veurne ! Alle spelertjes weerden zich als een duiveltje in een wijwatervat En wanneer Emile een enig mooi doelpuntje scoorde , steeg het vertrouwen nog wat bij onze spelertjes . Bram kon dan ook nog heel verdiend zijn doelpuntje meepikken en we gingen naar de laatste rust met een 3 - 9 stand ! Ook in de laatste 15 minuten kon Westhoek gelijke tred houden met de bezoekertjes uit Veurne . Opnieuw zagen we veel inzet bij onze jonge ploeg en met nog twee doelpunten van elke ploeg werd een 5 - 11 eindscore op het bord gezet !!! Ja , in het tweede halfuur 4 - 4 Dus jammer van dat mindere tweede kwartiertje .. Maar met opgeheven hoofd en fierheid mochten onze spelertjes dan ook hun supporters begroeten !!
Tegen de sterke voetbalvrienden uit Harelbeke worden traditioneel steeds stevige wedstrijden betwist . Steeds zijn deze onderlinge duels gekruid met sterke duels , veel loopwerk , veel collectiviteit maar vooral alles blijft steeds heel fair ! Het eerste kwartier bleef alles netjes in evenwicht. Beide ploegen trokken gretig de kaart van de aanval en we zagen veel voetballende intenties . De score was dan ook heel terecht gelijk na 15' : 2 - 2 !! Westhoek schakelde na de eerste korte onderbreking een tandje bij en kon heel verdiend wat uitlopen . Harelbeke moest eventjes de touwtjes lossen en het initiatief aan Westhoek laten ! De score was bij de rust dan ook 7 - 3 in ons voordeel ! Na de rust was het opnieuw wat op adem komen bij Westhoek na het vorige zinderend kwartiertje . Harelbeke kwam weer beter in de wedstrijd en het spel ging gelijk op . Beide ploegjes scoorden drie keer en de stand werd alzo op 10 - 6 gezet. Het bleef dus opletten geblazen voor de thuisspelertjes om de sterke bezoekertjes op afstand te houden . Ze slaagden hierin schitterend . Ook het laatste kwartier bleef in evenwicht . Er werd langs beide kanten nog driemaal gescoord waardoor de zege voor Westhoek bleef ! Het grotere overwicht in het tweede kwartier was dus beslissend geweest voor de overwinning ! Schitterende zege na een sterke match van twee sterk voetballende teams !! Bij Westhoek was de samenhang heel prominent aanwezig en dit werd de beslissende factor in deze match !
Een wel heel jonge Westhoekploeg nam de uitdaging aan om de buren uit Houthem te bekampen. Mats (U6) en de U7 spelertjes Lamine en Imran , zorgden voor een verfrissende inbreng in dit team. Met veel overgave en veel lef gingen ze de vele duels aan. Toch moesten we al na 20 seconden een doelpunt toestaan nadat we wat te ongeordend waren gestart ! Maar we lieten de kopjes niet hangen en we zagen veel doelgevaar door Westhoek . Enkel de verdiende gelijkmaker bleef uit . Westhoek liet wel meerdere scorekansen onbenut en de Houthemse doelman hield met vele mooie tussenkomsten zijn netten schoon in het eerste kwartier. De stand was 0 - 1 na 15' . Onze jonge voetballertjes Mats en Lamine zorgden in het tweede kwartier voor heel wat aanvallende impulsen ! Vele duels tegen de oudere en vooral grotere spelertjes werden gewonnen en we vonden nu wel de weg naar doel ...De youngsters Mats en Imran konden heel verdienstelijk hun doelpuntjes scoren en brachten Westhoek naast en over Houthem : 6 - 3 na een half uurtje voetballen . Na de rust moesten onze jonge spelertjes wat inboeten voor de geleverde inspanningen en een hard werkende bezoekende ploeg kon de stand na een sterke inhaalbeurt weer in evenwicht brengen. Op het scorebord noteerden we na 45' een 7 - 7 stand ! Oef , het was eventjes ploeteren voor Westhoek !! Maar we hielden de weg naar een eventuele zege nog breed open ! En dan moest Pierre nog zijn beste voetbal tonen. Hij bleef rustig aan de bal , dribbelde knap , scoorde of liet zijn medespelers scoren !! De ganse ploeg groeide naar het beste niveau van de match ! In het laatste dol kwartier bouwden ze nog een zeer ruime voorsprong op . Houthem moest lijdzaam toezien hoe dit jonge Westhoek verschroeiend uithaalde ! We zagen een ontketend jong , onvermoeibaar en meedogenloos Westhoekteam dewelke duidelijk de zege wilde ! En hoe !! Bij het eindsignaal was de score opgelopen tot een ruime en verdiende 14 - 8 ! Ja , jongens , dit was me eventjes een denderend slotkwartier !!
Scoorden : Pierre 5x - Alexandru 3x - Mats , Imran en Joao 2x
Super dikke proficiat van een fiere trainer !! En dankuwel aan de vele trouwe supporters voor vele luide aanmoedigingen dewelke door de jonge voetballertjes in dank werden aangenomen !!
De zware nederlaag van de heenronde lag nog vers in het geheugen van de Westhoekspelertjes . Misschien net hierdoor was er weinig vertrouwen bij onze jongens en was de start heel zwak ! Geen inzet en veel te laks voetballen ! De bezoekers konden hierdoor wel heel makkelijk uitlopen tot 0 - 3 . Pas bij deze score werd Westhoek echt wakker ! Een tegendoelpunt luidde een betere periode in. Harelbeke kon weliswaar toch nog gemakkelijk tot 1 - 4 uitlopen maar in de laatste 5 minuten van het eerste kwarter veerde Westhoek recht en kwam terug tot 3 - 4 . In het tweede kwartier zagen we heel veel duelkracht en heel wat collectieve acties bij Westhoek . De wedstrijd bleef evenwichtig en er was heel wat doelgevaar langs beide kanten . Er werd door beide teams tweemaal gescoord waardoor de stand op een 5 - 6 kwam te staan . Alles nog mogelijk dus . Pas na de rust zagen we terug de spirit van vorige week . Maurice en Andréano wonnen heel wat duels en ze zorgden voor meerdere doelpunten. Nzinzo zorgde voor veel loopwerk op de flank en hij schudde enkele assists uit zijn voetjes ! Joppe vocht zich in de match en won ook vele duels . Westhoek nam het heft stevig in handen en liet na 45' een verdienstelijke 10 - 7 noteren. Het beloofde een spannende afsluiter te worden . En we hielden stand. We stonden iets teveel makkelijke goals toe waardoor Harelbeke steeds dicht op onze hielen bleef . Maurice scoorde met een prachtige lobbal het doelpunt van de dag . Er was heel wat inzet nodig om de bezoekers op achterstand te houden. Westhoek kon enkele keren na elkaar scoren telkens wanneer Harelbeke op één doelpuntje was gekomen. Gelukkig , want net voor affluiten scoorden ze de 14 - 13 ! Maar het bleef bij deze nipte en verdiende zege. De spelertjes verdienen allen de pluim van de match voor hun mooie inhaalbeweging en vooral hun strijden voor het behoud van de voorsprong !
Scoorden : Andréano 5x - Owen en Maurice 3x - Joppe , Nzinzo en Tobe
Dikke proficiat aan dit Westhoekteam ! Dank aan de vele supporters om hun jongens zo hard aan te moedigen !!
Sterke match ondanks nederlaag voor Gew. U8 in Roeselare !
KSV Roeselare U8 - KVK Westhoek U8 13 - 7
De jongens moesten het eerste echte herfstweer met koude en regenbuien trotseren ! Toch probeerden ze allen er het beste van te maken tegen een duidelijk versterkte gewestelijke ploeg ! Iedereen was gemotiveerd om er tegen aan te gaan . De wissels werden omwille van het mindere weer wat sneller uitgevoerd , waardoor er iets minder organisatie was binnen de lijnen . Maar we probeerden weer te voetballen maar de thuisploeg startte beter waardoor we vroeg op achtervolgen waren gezet ! Eens we het juiste ritme hadden gevonden bleef de match gelijk opgaand tot halverwege ! Na de rust begon de koude wat parten te spelen bij enkele spelertjes waardoor de prestaties op het veld wat minder werden . Iedereen bleef moedig het gure weer trotseren maar de opgelopen achterstand kon niet meer worden goedgemaakt ondanks de vele inspanningen . We konden de uitslag zeker binnen de perken houden en konden met opgeheven hoofd en koude handjes het veld verlaten !
Scoorden : Roan 4x - Wout 2x - Luka
Proficiat jongens om in moeilijke omstandigheden deze moeilijke opdracht alsnog heel verdienstelijk af te werken !
De ruime nederlaag uit de heenronde leerde ons heel wat . Maar ook onze spelertjes hebben al heel wat progressie gemaakt en ze toonden dit dan ook aan de sterke spelertjes van de thuisploeg . Het werd een adembenemende wedstrijd waarbij alle spelertjes de volle pond gaven ! Vele duels werden uitgevochten en we zagen dat onze Westhoekspelertjes zich niet zomaar gewonnen gaven. Er was veel inzet waarneembaar maar de defensieve foutjes werden jammer genoeg steeds afgestraft door de thuisploeg en ook meerdere rijpe doelkansen werden onbenut gelaten door Westhoek ! De huisploeg kon alzo steeds gelijke tred houden. Ook het scoreverloop verliep op en neer . Nu eens voorsprong voor Westhoek , dan weer voor Nieuwkerke . Bij een 9 - 6 stand met nog een kwartier te spelen , dacht iedereen wellicht dat onze jongens definitief zouden plooien . Maar niets was minder waard. Ze knokten zich nog terug in de match . Toen kort voor einde match op het scorebord op 9 - 9 stond , bleef Westhoek alsnog heel verdienstelijk maar wel wat onbesuisd en overmoedig de winning goal nastreven . We kregen alzo toch nog het deksel op onze neus ! We zijn zeker tevreden over de prestatie van dit Westhoekteam . De motivatie was er gedurende de ganse match !
Scoorden : Pierre en Charles 3x - Iben , Yana en Arend
Ondanks de herfstvakantie zitten we niet stil . De kalendermakers bij de KBVB houden hiermee geen rekening en dus moeten we komende zaterdag er opnieuw met 5 ploegjes tegenaan ! Meerdere spelertjes zijn met vakantie/weekend en we zijn genoodzaakt om wat te schuiven in de samenstellingen. We doen weer beroep op heel wat U7 spelertjes , maar de positieve ervaringen met deze jonge voetballertjes leren ons dat ook met hen op het veld , de U8 van KVK Westhoek nog steeds te duchten zijn !! Dus alle beschikbare spelertjes de mat op !! En hopelijk heeft iedereen wie niet beschikbaar is , de trainer al verwittigd , zodat we niet nog wat moeten toveren ...